Şimdi Ara

// \\ SONY VAIO E SERİSİ // \\ Kullananlar Kulübü... ( GÜNCEL ) (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.458
Cevap
10
Favori
192.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 06METİN

E serisi sahipleri gerçekten kendilerini şanslı saymalı.F serisi alanların fan vs. sesinden fena halde başları dertte.sizlerin yorumlarını okuyuncada acaba E serisi mi alsam diyorum ama ekranının küçüklüğü beni düşündürüyor.benim için 17" olmazsa olmaz iken vaio kalitesi için 16,4" e düştüm.

Ekranın küçüklüğünü dert etme kendine. 17" laptop için çok gereksiz. Hele bir de yanında taşıman gerektiği zamanlarda boyutu, ağırlığı iyice zıvanadan çıkartır insanı. Görsel olarak her ne kadar büyük ekran daha güzel olsa da, adı üstünde laptop. Şu anda kullandığım 4 senelik 15.4" laptop bile canımı sıkıyor...

Catia, Autocad gibi programları kullanmayacak olsam, gider 10" bir makine alırım...
  • Arkadaşlar VPC-EA1S1E/W modelini araştırıyorum internetten. Bazı sitelerde i3 işlemci diyor, İstanbul Bilişimde i5 diyor. Hangisi doğru yazanların??
  • quote:

Orijinalden alıntı: Orcunsau

Arkadaşlar VPC-EA1S1E/W modelini araştırıyorum internetten. Bazı sitelerde i3 işlemci diyor, İstanbul Bilişimde i5 diyor. Hangisi doğru yazanların??

Onu bilmiyorumda ekran kartı 5470 olmasa alırdım ekran kartı kötü olmasa onu alıcaktım fakat ekran kartı çok kötü
  • Muhtemelen iki işlemcide mevcut olabilir. Birde istanbul bilişimden alışveriş yapmak kolay kolay nasip olmuyor. Bi ilan gördüusen uygun fiyata ya hemen yapış yoksa stokta yok oluveriyor. Ben iki ürün sordum ikiside yoktu.
  • VPCEB1LFX/BI

bu güzel'de hdd düşük geliyor bana pek anlamam fakat hdd'yi her hangi harici olmadan yükseltme şansı varmıdır?
  • Elbette mevcut 2.5 inch bir hdd alırsın değiştirebilirsin. Üstelik çıkan hdd için 25 lrayada bir kutu alırsan bir tanede haricin olmuş olur ancak garanti açısından durum ne olur pek bir fikrim yok açıkçası.
  • ben ea1s1e kullanıyorum bu notebookta i5 işlemci yok..i3 işlemcili ve ekran kartı 5145..sony nin kendi sitesinden bakarsanız daha doğru bilgilere ulaşabilirsiniz..
  • Yalnız sitede genel anlamda özellikler yer alıyor olabilir en güzeli ya cıhazı görmek yada tam ürün koduyla araştırma. Tavsiyem alacağınız yerede telefonla ulaşabilirsiniz.
    Ancak İstanbul bilişimin fiyatlarına çok takılmayın piyasanın gerçekten altında fiyat veriyorlar. Ancak ben 2 kez spariş vermeye kaltım belkide ilgiden ama ürün bulamadım alacak.
    Yani ordan alacaksanız biraz hızlı davranmakta fayda var. Bir de şunu belirteyim özellikle İstanbul dışındaki kullanıcılar için kendileri ithalatçı oldukarı için diğer markaları bilmiyorum ama Sony de sony nin servisleri bakmıyor ancak İstanbul içindeyseniz düşünmeden alın güzel bir teknik servisleri mevcut onuda belirteyim.
  • Arkadaslar oncelıkle sunu soylıyım bu baslıgın acılması cok ıyı olmus cunku bende e serısı bı vaio almayı dusunuyorum bu konuda bana yardımcı olursunuz umarım.Sony nin resmı ınternet sıtesınde e serısı notebooklara baktım 15'' lik model lınkıne tıkladıgımda 15''lik e serısı hakkında genel bılgıler verıyor.Ve bu bılgılerde full hd ekran aynı zamanda bluray okuyucu oldugunu soyluyor fakat modellere goz attıgımda e serısınde bluray okuyucusu olan bı model yok.Benım ıcın bluray okuyucu cok onemlı yeşil olanın bluray okucusu olanından almak ıstıyorum.internette bıkac alısverıs sıtesıne baktım ordada e serısınde bluray okuyuculu model yok.F serısınde var fakat onunda ekranı cok buyuk 16.4 '' benım ıcın 15'' ekran en ıdealı.E serısınde bluray okuyuculu bı model varmı bıldıgınız yada bu modelı satan bı alısverıs sıtesı falan varmı bı bakayım detaylı sekılde ıncelıyeyım.bıraz karısık gıbı oldu ama insallah ne demek ıstedıgımı anlamıssınızdır :):)
  • Yok çok kolay yazmışşın.
    Sana e serisi blueray li bir cıhaz lazım o kadar aslında.
    Yeşil olmasınıda istiyosun. O konu sıkıntılı olabilir. Çünkü şimdiye kadar hiç yeşil görmek nasip olmadı. E serisinde blueray olan var ancak araştırıp bulacaksın. Olmadı yakınında SONY Center varsa oraya bir sor öncelikle.
    İşin aslı şu an hemen blue ray ihtiyaç değilse DVDrom lu almanı öneririm. Şu anda bleray sürücülerin fiyatları halen oturmuş değil. fiyatlar oturunca istersen harici yada daha güzeli cıhazının üzerindeki DVD yi söküpte blueray takabilirsin. Şu an zaten Blueray senin model seçmeni çok kısıtlayacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ANTHYPATHY

Yok çok kolay yazmışşın.
    Sana e serisi blueray li bir cıhaz lazım o kadar aslında.
    Yeşil olmasınıda istiyosun. O konu sıkıntılı olabilir. Çünkü şimdiye kadar hiç yeşil görmek nasip olmadı. E serisinde blueray olan var ancak araştırıp bulacaksın. Olmadı yakınında SONY Center varsa oraya bir sor öncelikle.
    İşin aslı şu an hemen blue ray ihtiyaç değilse DVDrom lu almanı öneririm. Şu anda bleray sürücülerin fiyatları halen oturmuş değil. fiyatlar oturunca istersen harici yada daha güzeli cıhazının üzerindeki DVD yi söküpte blueray takabilirsin. Şu an zaten Blueray senin model seçmeni çok kısıtlayacak.

Aslında bitane model buldum e serisi mavi olanından bluray okuyucuda var ama aynısının yeşili yok ona şaşırdım belkide aynısının yeşilini türkiyeye yollamıyor olabılırler.Yeşil rengın bendeki önemi büyük tuttugum takımdan dolayı ;)Bluray okuyucuda benım ıcın cok onemlı cunku cok fılm ızlıyorum full hd phisips lcd var ona hdmı kabloyla goruntu aktarıp fılmlerı bluray olarak lcd den ızlıcem o yuzden bluray cok onemlı.Dvd fılmlerden sıkıldım artık bluray fılmlerı gordukten sonra dvd fılmler tatmın etmıyor.Harıcı bluray surucude almak ıstemıyorum cunku onunda bı malıyetı var bu sefer bana daha pahalıya gelıcek.Yardımın ıcın saol ben en ıyısı bı sonycentera ugrayayım bide onlara sorayım :)
  • Sony Vaio VPCEB1J1E/WI modelini almayı düşünüyorum bu modeli kullanan oldu mu ?
    kullanım olarak sadece internete girip muzik dinlerim nadir olarakta film izlerim.
  • Sony Vaio VPC-EB1M1E modelini satın aldım, henüz birkaç gün oldu. Ancak bazen harddiskten kaynaklandığını düşündüğüm "klik klik" şeklinde sesler duyuyorum. Sizde de bu şekilde bir sorun mevcut mu acaba?
  • Bende VPCEB1M1E mevcut bahsettiğin sen çok yüksek bir ses değilse yani dikkat etmeyince duyulmayacak kadar sanırsam sorun değil. Hddler özellikle açılışta o tür sesler yapabiliyor. Ancak Çok duyulan dikkatini vermeden gelen bir ses ise ve sürekli ise servise başvurmanı öneririm.
    Normalde bu tarz sesler mevcut olsa bile çok duyulabilen seviyelşerde değillerdir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ardent_boy

Sony Vaio VPCEB1J1E/WI modelini almayı düşünüyorum bu modeli kullanan oldu mu ?
    kullanım olarak sadece internete girip muzik dinlerim nadir olarakta film izlerim.

• quote:

quote:

Walla zannetmiyorum kullanan olduğunu. benim makinamım OB ekrankartlısı. Cıhazın gerisi aynı. ekran kartı performansı etkileyebilir. Oynayacağın oyunlara bağlı nadirde olsa.
    Bunun yanında artı OB ekran kartlarının oyunları oynattığını söylüyorlar ama ne derece oyunlar yorum yapmam doğru olmaz. Ama oyun olmasada olur yada ben eski oyunlarla idare ederim dersen düşünülebilir. Ancak dediğim gibi kullanmadığım bir cıhaz hakkında yorum yapmak çok doğru olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ANTHYPATHY

quote:

quote:

Walla zannetmiyorum kullanan olduğunu. benim makinamım OB ekrankartlısı. Cıhazın gerisi aynı. ekran kartı performansı etkileyebilir. Oynayacağın oyunlara bağlı nadirde olsa.
    Bunun yanında artı OB ekran kartlarının oyunları oynattığını söylüyorlar ama ne derece oyunlar yorum yapmam doğru olmaz. Ama oyun olmasada olur yada ben eski oyunlarla idare ederim dersen düşünülebilir. Ancak dediğim gibi kullanmadığım bir cıhaz hakkında yorum yapmak çok doğru olmaz.

tşk ederim dostum
    peki senin kullandıgın model olarak sadece ekran kartı ve hdd farkı var sanırım senin kullandıgın modelden alsam ne dersin memnunmusun ?
  • Walla açıkçası performansı çok güzel. Bunun yanında HD ve blueray filmler deneyip lcd ye bağlanan arkadaşlar çok güzel performans almışlar.
    Şöyle söyleyebilirim. Senin işini fazlasıyla görür.
    Bütün oyunları ful detayda oynayabiliyorsun. Bazen Anti Aliaisingleri düşürüyorsun sadece.
    Kasa vs olarakta sıkıntılı bir durumu yok.
    Beni memnun eden bir makina aldığımı söyleyebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: james_ford

arkadaşlar öncelikle ben bilgisayardan pek anlamam, o yüzden saçmaladığım kısımlar varsa mazur görün :)
    6 aydır notebook alıcam ama biriktirebildiğim para 1000 liraydı, ve istediğim özelliklerde bi dizüstünü almam imkansızdı, o yüzden hep bekledim, neyse 3 gün önce bi arkadaş aradı hemen gel dedi kafana göre notebook var, gittim, ikinci el dedi arkadaş 2 hafta önce aldı, sıfır gibi alet, ama bugün paraya ihtiyacı var bulamıyo, kaçırma dedi. neyse çağırdı çocuğu, alet VPC-EB1J1, şimdiye kadar hiç sony vaio bakmadığım için param olmadığından o kadar, alet hakkında hiç bir fikrim yok, çocuk özelliklerini saydı, ekran kartının onboard olduğunu söylemedi bana, bende parayı verdim aleti o an aldım ama, dedim akşama kadar kurcalıycam, bişey olursa parayı hemen sıpıtma , geri verebilirm. neyse aleti kurcaladık, performans süper, fan sesi neredeyse duyulmuyo, ve özelliklerin hepsi harika benim için, tek bir eksik var ekran kartı, öyle oyun manyağı değilim ama, hani öyle yeni çıkan oyunları denemeyi severim. ama bu paraya bidaha böyle bi alet bulamam düşüncesiyle ne yapalım o olayda noksan olsun dedim, aletin recovery olayını yaptım falan filan, 3 gündür kullanıyorum, çokta memnunum. sadece bi kaç sorum olacak; acaba onboard ekran kartları ellemi arttırılıyor, yoksa oyunun istediği ekran kartına göre otomatikmi artıp azalıyor, eğer elle arttırılıyorsa belleği nasıl arttırılıyor? mesela ben 3gb ram 1gb ekran kartı diye paylaştırmak istiyorum, max1750 mb diyodu galiba. bide mesela piyasada 512 ekran kartı isteyen bi oyunu onboard ekran kartını 1 gb yapıp oynamakla, paylaşımsız bi ekran kartıyla oynamak arasında ne kdar fark oluyor. paylaşımsız ekran kartı performansına ulaşmak imkansızmı, mesela 1.5 gb kullansam bile?

bu arada benide EB1J1E kullanıcılarına yazabilirsiniz. ekran kartı sorunu dışında bilgisayardan çok memnunum. bide bi sorunu daha bana pil ömrü çok kısa gibi geldi max 2saat gibi gidiyor. ekran parlaklığının ne kadar olduğu çok etkiliyor galiba ne kadar şarjının gideceğini ama tamda emin değilim :)

hee bu arada web tuşu süper :)

yok aslında bilmeye bir kullanıcıya göre hiç de saşmalamış sayılmazsın.
    Şu anda onboard ekran kartlarını performansı fena sayılmaz. Ancak hiç bir zaman harici ekrankartları kadar performanslı olamazlar. Nedeni iste basit bir şekilde şöyle anlatayım. görüntü için ayrı bir işlemci ve ram vs mevcutmuş gibi düşünmen mantıklı olur harici ekran kartlarında.
    Bir sorunda rami kendim manuel olarak paylaştırabiliyoru muyu demiştin. Açıkçası yeni nesiller hakkında çok bir bilgim yok ama çok çok eskilerde bi ara biostan paylaştırılanlar vardı. Ancak uzun süredir böyle bir özllik yok kendisi ihtiyacı kadar paylaşacaktır.
    Pil ömrü konusunda ise ekran parlaklığıy doğrudan etkiler. Çünku zaten gücün büyük bir kısmını ekran aydınlatması kullanıyor.
    Bu arada hayırlı olsun. Bütçene göre iyi bir makina almışsın. Umarım memnun kalırsın.
  • Yok performansı sadece ekran kartının rami belirlemiyor bunuda unutma. Şimdi sen normal işlemcini kullanıyorsun. Hariciler ise bu iş için ayrıca bi işlemci barındırıyor. Tabi bu da performansının kısıtlı kalmasına sebep oluyor.
    Aslında bence biraz yüklenmeyi dene bakalım elini altında varken ne olcak görelim bakalım.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.