Şimdi Ara

// \\ SONY VAIO E SERİSİ // \\ Kullananlar Kulübü... ( GÜNCEL ) (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.458
Cevap
10
Favori
192.269
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet ben de artık Sony Vaio VPCEB1J1E kullanıcısıyım,Toshiba A200 den sonra yine Toshiba L500-1uu alacaktım 1650TL'ye ama kasası gerçekten çok hoş olduğu için Sony aldım,Toshiba ekran kartı daha iyi ama zaten oyun değil yazılım amaçlı kullanacağım için Sony tercihim oldu,
    +'lar
    1.Isınmıyor yaw,hiç ısınmıyor hem de,çok harika bişe bu:))
    2.Kasa ince ve işçilik şimdilik çok iyi duruyor,klavye ayrı bir zevk olacak bence benim gibi yazılımcılar için
    3.Web tuşu ile notebook açılmadan 5sn içerisinde internete g,rmak çok hoş bi özellik(sanırım küçük bir linux var)
    4.4 usb girişi biri e-sata aynı zamanda,3ü sağda 1i solda(Toshiba'da 2 usb vardı)
    5.Batarya ve şarj cihazı küçük ve hafif
    6.Kablosuz ağ aygıtı çok güçlü
    -'ler
    1.2 saat 30dk şarjı anca gidiyor gerçi 4saat olsa bile genelde prizde kullanıyoruz ve zaten 2.yıl notebooklarda batarya iyice azalıyor,45 30dk düşüyor
    2.Yazılımlar çok yavaşlatıyor genelini iptal etmek lazım,hatta ihtiyacınız yoksa tüm sony yazılımlarını kaldırırsanız inanılmaz bir performans artışı oluyor
    3.başka bişe yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: tbt

Evet ben de artık Sony Vaio VPCEB1J1E kullanıcısıyım,Toshiba A200 den sonra yine Toshiba L500-1uu alacaktım 1650TL'ye ama kasası gerçekten çok hoş olduğu için Sony aldım,Toshiba ekran kartı daha iyi ama zaten oyun değil yazılım amaçlı kullanacağım için Sony tercihim oldu,
    +'lar
    1.Isınmıyor yaw,hiç ısınmıyor hem de,çok harika bişe bu:))
    2.Kasa ince ve işçilik şimdilik çok iyi duruyor,klavye ayrı bir zevk olacak bence benim gibi yazılımcılar için
    3.Web tuşu ile notebook açılmadan 5sn içerisinde internete g,rmak çok hoş bi özellik(sanırım küçük bir linux var)
    4.4 usb girişi biri e-sata aynı zamanda,3ü sağda 1i solda(Toshiba'da 2 usb vardı)
    5.Batarya ve şarj cihazı küçük ve hafif
    6.Kablosuz ağ aygıtı çok güçlü
    -'ler
    1.2 saat 30dk şarjı anca gidiyor gerçi 4saat olsa bile genelde prizde kullanıyoruz ve zaten 2.yıl notebooklarda batarya iyice azalıyor,45 30dk düşüyor
    2.Yazılımlar çok yavaşlatıyor genelini iptal etmek lazım,hatta ihtiyacınız yoksa tüm sony yazılımlarını kaldırırsanız inanılmaz bir performans artışı oluyor
    3.başka bişe yok

Toshibanın o modelinin ekran kartı kötü , ha ama aldığınız modelinkini tam bilmiyorum şuan kullandığınız EB1S1E ve türevi modellerde hd5650 1 gb
    ama sizinki ile karşılaştırınca bilmiyorum fakat o toshiba 512 mb hd5140 sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LexisOrAlv -- 1 Mayıs 2010; 15:55:11 >
  • Eğer oyun ağırlıklı alıyorsan çok büyük fark olmayacaktır i7 ile.

3-4 fps artabilir oda sadece GTA4 gibi işlemciyi daha çok kullanan oyunlarda olacaktır.

Oyun dediğin zaman ilk olarak ekran kartı gelir.Oda nasıl olsa aynı.İşlemcide dediğim gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sayın

Eğer oyun ağırlıklı alıyorsan çok büyük fark olmayacaktır i7 ile.

3-4 fps artabilir oda sadece GTA4 gibi işlemciyi daha çok kullanan oyunlarda olacaktır.

Oyun dediğin zaman ilk olarak ekran kartı gelir.Oda nasıl olsa aynı.İşlemcide dediğim gibi.

O zaman i7 alıpta 300-400 ile fark vermeye gerek yok diyosun bu eb1s1e beni oyun olarak uzun sure yani hemen hemen 2 sene idare eder değil mi ?
  • Tabiki 2 sene sonra ekran kartı şimdiki gibi full aa x16 açarak oynayamassınız.

Çünkü oyun dünyası çok hızlı ilerliyor ekran kartlarıda buna bağlı gelişiyor.

2 sene sonra i5 işlemci aynı şekilde işinizi görebilir ama ekran kartı illaki geride kalacaktır.

Demek istediğim ekran kartı işlemciden daha hızlı geri kalacağı için i7 almak mantıklı değil bana göre.
  • Ben i3 aldım zaten ne kadar zorlasanda makinanın cpu kullanımı %30 u görmüyor. Oyunlarda dahil. Ekrankartı oyunlarda elbetteöncelikte ancak şunu unutmayalım laptop alıyoruz. Oyunlarda 2 sene idare etcek bir laptop açıkçası ya Monster yada Toshiibada var. Onlarında fiyatları malum.
    Elbette 2 sene boyunca çıkacak oyunları bu laptopla oynarsın hiç oynamaz demiyorum ancak bazı oyunlarda ki bu oyunlardaki gelişmeyede bağlı olarak değişecektir detayları daha az kullanarak oynayacaksın.
    Sonuçta bu ekran kartları orta sınıf ekran kartları bunuda unutmamak lazım.
    Eğer gerçekten oyun tutkunuysan sana tavsiyem masaüstü her zaman ancak benim gibi zaman zaman vakit geçirmek için oynuyorsan bırak i5 liyi i3 lü bile yeterli gelir.
    Bu arada cıhzımı bugünde baya zorlayarak denedim. Elbette fan zorlayınca yüksek devirde çalışıyor ancak piyasadaki pek çok laotoptan fazla ses çıkarmadığı gerçek. Gürültü demek buna harbiden haksızlık olur.
    Zorlamayı bıraktığınızda ise kısa sürede makina normal çalışmasına dönüyor. Cihazımın kasasında bırakın rahatsızlık vermeyi kayda değer bir ısınma dahi olmadı. Yani fan performansı çok güzel.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ANTHYPATHY

Ben i3 aldım zaten ne kadar zorlasanda makinanın cpu kullanımı %30 u görmüyor. Oyunlarda dahil. Ekrankartı oyunlarda elbetteöncelikte ancak şunu unutmayalım laptop alıyoruz. Oyunlarda 2 sene idare etcek bir laptop açıkçası ya Monster yada Toshiibada var. Onlarında fiyatları malum.
    Elbette 2 sene boyunca çıkacak oyunları bu laptopla oynarsın hiç oynamaz demiyorum ancak bazı oyunlarda ki bu oyunlardaki gelişmeyede bağlı olarak değişecektir detayları daha az kullanarak oynayacaksın.
    Sonuçta bu ekran kartları orta sınıf ekran kartları bunuda unutmamak lazım.
    Eğer gerçekten oyun tutkunuysan sana tavsiyem masaüstü her zaman ancak benim gibi zaman zaman vakit geçirmek için oynuyorsan bırak i5 liyi i3 lü bile yeterli gelir.
    Bu arada cıhzımı bugünde baya zorlayarak denedim. Elbette fan zorlayınca yüksek devirde çalışıyor ancak piyasadaki pek çok laotoptan fazla ses çıkarmadığı gerçek. Gürültü demek buna harbiden haksızlık olur.
    Zorlamayı bıraktığınızda ise kısa sürede makina normal çalışmasına dönüyor. Cihazımın kasasında bırakın rahatsızlık vermeyi kayda değer bir ısınma dahi olmadı. Yani fan performansı çok güzel.

hd 5650 şuan gerçekten iyi ekran kartlarından yani orta düzey değil. haklısın 2 sene full çalıştıracak değil fakat ortalarda çalıştırır , 1 sene boyunca yüksek götürüceğine inanıyorum

Edit : birde laptop bu her ay almıyoruz alırken en iyilerinden almak lazım zaten söyleyenler i5,i7 bi kefeye i3 bi kefeye diyorlar bilmiyorum ama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LexisOrAlv -- 1 Mayıs 2010; 22:19:43 >
  • Merhaba arkadaşlar ben de e serisi bir bilgisayar almak istiyorum, i3 işlemci bana yeter diye düşünüyorum.

Ancak VPCEB1M1E ve VPCEB1J1E arasında kaldım. İlkinde ATI ekran kartı var diğeri ise intel dahili, şu an bulabildiğim fiyatlar ise 1800 ve 1600 civarı.

Siz hangisini tavsiye edersiniz?

Siz bilgisayarlarını nerelerden ve kaça aldınız?

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: whoisthis

Merhaba arkadaşlar ben de e serisi bir bilgisayar almak istiyorum, i3 işlemci bana yeter diye düşünüyorum.

Ancak VPCEB1M1E ve VPCEB1J1E arasında kaldım. İlkinde ATI ekran kartı var diğeri ise intel dahili, şu an bulabildiğim fiyatlar ise 1800 ve 1600 civarı.

Siz hangisini tavsiye edersiniz?

Siz bilgisayarlarını nerelerden ve kaça aldınız?

Teşekkürler.

VPCEB1M1E tabiki'de ekran kartı çok daha iyi
  • VPCEB1M1E i3 lü ile şimdi NFS SHIFT oynuyorum hatta oyun bi kenarda açık ve ful detayda. ALT TAB la çıktım.
    :)
    ;)
    Anladın sen onu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ANTHYPATHY -- 1 Mayıs 2010; 23:00:39 >
  • quote:

VPCEB1M1E i3 lü ile şimdi NFS SHIFT oynuyorum hatta oyun bi kenarda açık ve ful detayda. ALT TAB la çıktım.
    ;)
    Anladın sen onu.

dostum sen eb1j1e kullanıcısı değilmisin
  • quote:

Orijinalden alıntı: LexisOrAlv

quote:

VPCEB1M1E i3 lü ile şimdi NFS SHIFT oynuyorum hatta oyun bi kenarda açık ve ful detayda. ALT TAB la çıktım.
    ;)
    Anladın sen onu.

Walla herşey karıştı..
    Sanırsam haksızsın. Bu alet vcp
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: LexisOrAlv

quote:

;)
    Anladın sen onu.

Walla herşey karıştı..
    Sanırsam haksızsın. Bu alet vcp

aletin altında yazması gerekir modeli
  • Ekranın sağ alt kısmında model numarası yazar.
  • Yok be vcp bu makina... Yazıyoda ben senin yazıdakini yanlış okumuişum sanırsam.
    Boşwer sen gönüller bir olsun yeter..

Demekten başka çare kalmıyor...
  • quote:

Yok be vcp bu makina... Yazıyoda ben senin yazıdakini yanlış okumuişum sanırsam.
    Boşwer sen gönüller bir olsun yeter..

Demekten başka çare kalmıyor...

benim bildiğim vcp diye bişey yok vpc'dir o ve eb1m1e'mi eb1j1e'mi ?
  • Yok VPC EB1M1E i3
    Yanlış yazmışım kusura bakma.
    Neyse bu da fena değil işte.
  • Arkadaşlar vaio eb1s1e,asus n61jq,dell 1645,toshiba a500-1f4 modelleri arasında kaldım.

Şimdi başta laptopa fazla para vermek istemiyorum.O yüzden ilk başta kaliteli marka bi laptop alıyım dedim.

Sony nin eb1s1e serisini gördüm hoşuma da gitti.Biraz araştırdıktan sona vaio serisinin kalitesini yansıtmadığını fan sorunu olduğunu okudum.Açıkçası biraz soğudum.Ekran görüntüsünün de diğer vaio lara nazaran kötü olduğunu okudum ve gördüm.(
     // \\ SONY VAIO E SERİSİ // \\ Kullananlar Kulübü... ( GÜNCEL )
    ,
    ,
    ).
    Bu yüzden daha önceki tecrübelerime dayanarak ekranı kaliteli olsun istedim.Dolayısıyla dell i gördüm.Bu sefer parası fazla geldi.
    http://www.vatanbilgisayar.com/dell-1645-bbi72p45-xps1645-core-i7-72qm-1.6ghz-4096mb-500gb-1024mb-hd4670--15.6-dvdrw-br-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=44496#divDigerResimler
    Ekran kalitesini biraz düşüriyim dedim.n61jq koydum listeme.
    http://www.vatanbilgisayar.com/asus-n61jq-jx050v-n61jq-core-i7-720qm-1.6ghz-4gb-640gb-16hd-sl-cam-bt-1024mb-hd5730-dvdrw-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=45230#divDigerResimler
    Sonra madem asus a o kadar para veriyorum aynı özellikte biraz işlemciyi düşüriyim toshibayı koyıyım listeme dedim.
    http://www.vatanbilgisayar.com/toshiba-a500-1f4-a500-1f4-core-i5-430m-2.26ghz-4gb-320gb-16-1024mb-gt330m--cam-bt-dvdrw-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=43577#divDigerResimler
    Sonuç olarak kararsız kaldım sizce ne yapmalıyım.Dell e o kadar para vermeye değer mi?Sony alıp o sorunlara göz yummaya değer mi?Asus alıp servis sıkıntısı yaşar mıyım?(Daha önce samsung tan çok çektiğim için söylüyorum.Servisi iyi olan marka almak istiyorum.Şuanda samsung a dava açtım 26 haziran da mahkeme var.para iadesi için.23.12.2009 dan beri bilgisayarım yok)
    Yada toshiba mı alsam?Sony nin ekran kartından biraz düşük ekran kartı.Başka diğerleri aynı.Yakında hepsini gözümle görmek için vatan computera gidicem zaten.Bakalım o zaman iyice kafamdaki karışıklık düzelir.Ama yinede sizin fikirlerinizi almak istedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chingy_31 -- 2 Mayıs 2010; 22:53:43 >
  • chingy_31
    sen söylenene bakma git bi bayiye incele beğenicekmisin ona bak bu resimlerin kalitesi felaket derecede düşük birşey anlamazsın.
  • Herkese iyi akşamlar arkadaşlar. Bir laptop almayı düşünüyorum. Araştırmalarım sonucunda aklıma yatan bir model buldum. VAIO VPC-EA1S1E/W modeli.

İŞLEMCİ: Intel Core i5-520M 2.40 GHz. (Turbo Boost Teknoloji 2.93 GHz.) 3 MB Cache Bellek İşlemci
    RAM: 4 GB DDR3 1066 Mhz. (Max.8 GB) Ram
    HDD: 500 GB SATA (5400 Rpm) HDD
    OPTİK SÜRÜCÜ: DVD-RW Double Layer
    EKRAN KARTI: ATI Mobility Radeon HD 5470 Max 2280 MB Ekran Kartı

Sizce nasıl bir model.

Benim için önemli olan CATIA, Autocad, Solidworks gibi programları kasmadan çalıştırabilmesi, ve oyunları da rahatça oynatabilmesi önemli. Bu cihazların ısınma ve fan sesi gibi problemleri var mı?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.