Şimdi Ara

Sony Vaio Duo 11 Kullanıcılar Kulübü ::::::::::::::::::::::::::: (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
481
Cevap
14
Favori
54.239
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Sony Duo 13 i7 işlemci- 256GB SSD - 8 GB ram olan modelini ciddi düşünmekteyim.

Aklımda diğer bir ürün Samsung ATIV serisi i5 işlemcili 4 GB ramli 3G li modeli.

Henüz piyasada gözükmeyen Samsung ATIV Q nedeni ile bu iki üründen birini almak istiyorum ve kağıt üzerinde Sony Duo 13 çok daha üstün gözükse de
    fikirlerinizi paylaşmanızı rica ediyorum, olumlu olumsuz yönleri ile.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: IRoN

İyi akşamlar.

Sony Duo 13 i7 işlemci- 256GB SSD - 8 GB ram olan modelini ciddi düşünmekteyim.

Aklımda diğer bir ürün Samsung ATIV serisi i5 işlemcili 4 GB ramli 3G li modeli.

Henüz piyasada gözükmeyen Samsung ATIV Q nedeni ile bu iki üründen birini almak istiyorum ve kağıt üzerinde Sony Duo 13 çok daha üstün gözükse de
    fikirlerinizi paylaşmanızı rica ediyorum, olumlu olumsuz yönleri ile.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Saygılarımla...

Kendi soruma kendim cevap vereyim, merak eden arkadaşlar var ise bilgilenmiş olurlar bu arada.

SONY DUO 13 SVD13217PTB, kullandığı i7 işlemci 4.nesil ki bu son çıkan işlemci ile avantajlı gözüküyor. 13.3 Full HD ekran, Ram 8 GB ve 256 GB SSD harddisk'e sahip.
    Kullandığı ekran kartı diğer muadili gibi gözüken ürünlerden farklı olarak 4500U modelini kullanıyor ki diğerleri gibi yine 1 GB ama çok daha randımanlı gözlemlediğim kadarı ile.

Kalem teknolojisi Note serilerinin kullandığı Wacom'dan farklı.

NOte serileri, parmak ve kalemi algılamak için üst üste iki katman kullanır ki Sony de bu hem parmak hemde kalem için tek bir katmanda ve bu nedenle ekran daha ince ve yine Full HD ekran.

Burada kullandığı ekran çözünürlülüğü 4K ya da en azından teşhire çıkıp satışa henüz çıkamayan Samsung ATIV Q serisinde ki gibi 3200x1800 olabilirdi ama büyük eksiklik değil de fiyatı noraml şartlarda 4.999 TL iken
    Teknosa.com da 400 TL hediye çeki ile 4500 TL ye gelen bir ürünün içinde de bu ekran çözünürlülüğü olsa idi güzel olurdu dedirtiyor hali ile.

Kalem 4AAAA pil kullanıyor ve şarjlı değil. Piyasada bulunmayacak bir pil de değil bu arada.
    Kalemi ciddi başarılı buldum ama NOte serisinde ki gibi ekran görüntüsü alıp üzerinde oynama yapamadım ki sınırlı bir zaman diliminde şansım da olmadı ama kalemin üzerinde 2 tuş olduğuna göre sanırım farklı
    özelliklerde mevcuttur.
    Kalemin tepki süresi de çok iyi geldi bana bu arada. Yaptığım denemelerde, not alırken, herhangi bir yazı yazarken gayet keyif aldım.

Yalnız kasa inceliği nedeni ile kalemi harici olarak üzerimizde taşımamız gerektiği bana göre eksi bir puan.
    Sadece tablet ile çalışırken tabletin yanında açılan küçük bir yere kalemi koyarak gerektiğinde kullanımınız için saklayabiliyorsunuz
    ama bana göre bu ayrıntı ile de kalemi üzerimizde taşımamız gerektiğinizi gözardı ettirmiyor.

Pilin süresi ise, kullandığı 4. nesil işlemci nedeni ile ortalama 8 saat ve biraz daha üzeri olabilir, kullanım alışkanlığına göre.

Ekranın kayar şekilde açılması kolay bozulacak imajı verse de biraz zorlamaya niyetlendiğim denemelerimde sağlam gözüküyordu.

Samsung'un ATIV serisini de inceledim ki ikisini kıyaslamak konfigrasyon açısından ve ağırlık nedeni ile aslında mantıklı gelmedi bana sonrasında.

Ama Samsung un duyurulmasına rağmen henüz üretilmeyen ATIV Q serisi var ki onda ki 2 avantaj ekran çözünürlülüğü 4K ya yakın QHD yani bir de aynı anda hem Windows hem de Android 4.2 gibi 2 farklı işletim sistemi aktif çalışıyor.
    Ama geri kalan özelliklerde Sony yine çok daha üstün bana göre.

Bu fiyatta aldığınız bir ürünün yanında taşımak için herhangi bir çanta verilmemesini geçtim, Türkiye'deki Sony mağazalarında bile bu ürün için özel bir çanta yok ki bu kimin ayıbı çözemedim.

Sonuç olarak en azından QHD ekran olmamasına ki 4K tercih ederdim, taşıma çantası veya benzeri bir şeyin olmamasına, kalemin harici olarak taşınabilmesine ve fiyatının ciddi yüksek olmasına rağmen
    hem tablet hem de ultrabook tarzında bana göre iyi bir cihaz.

Saygılarımla...

Sony Vaio Duo 11 Kullanıcılar Kulübü :::::::::::::::::::::::::::

• Merhaba ben de aranıza katıldım. Beni de ekleyebilirsiniz.
    Bunun icin ozel olan kilifi hicbir yerde ve sitede bulamiyorum. Kullanmayip satmam isteyen var mi ya da bulabilecemiz bir yer var mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: onuryildirim

Merhaba ben de aranıza katıldım. Beni de ekleyebilirsiniz.
    Bunun icin ozel olan kilifi hicbir yerde ve sitede bulamiyorum. Kullanmayip satmam isteyen var mi ya da bulabilecemiz bir yer var mi?

Hosgeldin cihaz hayirli olsun :)

Ilk sayfada orjinal kilifi var onu tavsiye ederim kullanisli ve kavramasi iyi elde kaymiyor .
  • quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

quote:

Ilk sayfada orjinal kilifi var onu tavsiye ederim kullanisli ve kavramasi iyi elde kaymiyor .

Hiçbir yerde bulamıyorum sorun da bu zaten. Bulabileceğim bir yer ya da site söyler misiniz?
  • quote:

quote:

quote:

Hiçbir yerde bulamıyorum sorun da bu zaten. Bulabileceğim bir yer ya da site söyler misiniz?

http://www.hepsisony.com/?urun-5312-sony-vgp-fls10-vaio-duo-11-icin-lcd-koruyucu bunuda al derim ekran koruyucu

http://www.sanalpazar.com/Sony-Vgp-ck1-Vaio-Duo-11-Icin-Tasima-Cantasi__isp12510105 çok pahalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ummet1963 -- 8 Aralık 2013; 17:15:07 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ummet1963

quote:

quote:

quote:

http://www.hepsisony.com/?urun-5312-sony-vgp-fls10-vaio-duo-11-icin-lcd-koruyucu bunuda al derim ekran koruyucu

http://www.sanalpazar.com/Sony-Vgp-ck1-Vaio-Duo-11-Icin-Tasima-Cantasi__isp12510105 çok pahalı

Ekran koruyucu mevcut. Aradığım kılıf sadece.
    Sanalpazar'da o ilanı gördüm; ama satıcıya ulaşamıyorum hiçbir şekilde...

• ummet1963 U kullanıcısına yanıt
    Ben orjinal taşıma kılıfını ( çanta denilmesi komik ) 100 TL ye almıştım ki yurtdışı perakende fiyatına göre pahalı idi. sanalpazardaki şahıs fırsatçılık yapmakta. Yurtdışından getirtmek daha mantıklı.
  • smart1978 kullanıcısına yanıt
    Nereden almıştınız acaba? Kullanmayıp satmak solursa alabilirim. ebay vb. sitelerde en ucuz 58 dolar. Yine de geçiyor 100'ü. N11'de sonycenter mağazası 78'e satmış baya bir önce.
  • quote:

Nereden almıştınız acaba? Kullanmayıp satmak solursa alabilirim. ebay vb. sitelerde en ucuz 58 dolar. Yine de geçiyor 100'ü. N11'de sonycenter mağazası 78'e satmış baya bir önce.

Zamanında heryerde satılıyordu ve normal fiyatlarda idi. Ben İstanbul Anadolu yakası Morfare den almıştım.

morfare.com
  • quote:

quote:

Zamanında heryerde satılıyordu ve normal fiyatlarda idi. Ben İstanbul Anadolu yakası Morfare den almıştım.

morfare.com

Bulabilirseniz ve haber verebilirseniz sevinirim.

Konuyu takip eden arkadaşlardan da yardım istiyorum bu konuda. İstediğim ürün Sony Vaio Duo 11 için kılıf, ürün numarası VGP-CK1
  • quote:

Orijinalden alıntı: owermars

Arkadaşlar elimde sony vaio tstb serisi var. Bu cihazın kendi üzerinde (vaio control center) wireless dağıtıcı var.. Cihaz ilk geldiğinde kullanabiliyordum ama suan bi hata alıyorum.. ''hata kodu:0x06 Ağ paylaşım işlevi çalışmadı.. Tüm uygulamaları sonlandırın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın'' bilgisayarı yeniden başlatsam da gene de düzelmiyor.. Var mı yardımcı olabilecek birisi?

merhaba bu sorunu çözebildinmi, resimde görülen yerde wifi bağlantı ile ilgili şıklar vardı geri getirmenin yolları varmı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ummet1963 -- 10 Aralık 2013; 19:44:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ummet1963

quote:

Orijinalden alıntı: owermars

Arkadaşlar elimde sony vaio tstb serisi var. Bu cihazın kendi üzerinde (vaio control center) wireless dağıtıcı var.. Cihaz ilk geldiğinde kullanabiliyordum ama suan bi hata alıyorum.. ''hata kodu:0x06 Ağ paylaşım işlevi çalışmadı.. Tüm uygulamaları sonlandırın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın'' bilgisayarı yeniden başlatsam da gene de düzelmiyor.. Var mı yardımcı olabilecek birisi?

merhaba bu sorunu çözebildinmi, resimde görülen yerde wifi bağlantı ile ilgili şıklar vardı geri getirmenin yolları varmı.

Yok hocam malesef gideremedim hala sorunu.. Ek bi sorun daha geldi üstüne.. klavye fon ışıklarını manuel olarak ayarlayamiyorum bi süre sonra virüsten mi kaynaklanıyo başka bi sorun mu var anlamadım.. en yakın zamanda bi servise göndermeyi düşünüyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• vaıo control center fare ve klavye seçeneğinde klavye fon ışığı seçeneği var ordan ayarlama yapman lazım, sanırım siz win 8.1 yüklemişsiniz, bende 8.1 yüklemiştim tekrar 8.0 e döndüm.
  • Arkadaşlar almayi düşündüğüm bir Cihaz fakat Autocad Revit solid gibi programlarda performansı nasıl olur deneyen var mı ekran kartı ve işlemcisi yeterli mi
  • duo 13 kullanıyorum ama win8 kutucuklu ekrana facebook kutucuğu,instagram kutucuğu ekleyebilen oldu mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erdem EKŞİ

duo 13 kullanıyorum ama win8 kutucuklu ekrana facebook kutucuğu,instagram kutucuğu ekleyebilen oldu mu ?

duo 11 ekledim ama hiç kullanışlı değil win 8.1 e uyumludur diye açıklaması var, ben win 8 kullanıyorum.

• ummet1963 U kullanıcısına yanıt
    nerden yuklediniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erdem EKŞİ

nerden yuklediniz?

hangi menüden yüklediğimi bende bulamadım yüklü uygulamalar seçeneğinde görünüyorlar,önceden yüklü olduğundan kaybolmuyordur silip tekrar ordan kurabiliyorum.
    facebook yüklenmiyor win 8.1 istiyor,facebook frorever sorunsuz kuruluyor.
     Sony Vaio Duo 11 Kullanıcılar Kulübü ::::::::::::::::::::::::::: Sony Vaio Duo 11 Kullanıcılar Kulübü :::::::::::::::::::::::::::

• Merhaba arkadaslar garanti kagidini ve cozumunu bulamadigim icij sizden yardim istiyorum leptopu actigim zaman normal calisiyo isiklari yaniyo ama ekran goruntusu yok bozuldu mu yoksa tuslarla baska yerlere mi bastim bilmiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.