Şimdi Ara

Sony v4000 optik cikis + PS3 + Uydu alici + z5500

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.095
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar bir sorum olacak. Benim v4000'de optik ses cikisi mevcut. Su an icin PS3 optic ses cikisini direk z5500e baglayip sadece PS3 uzerinden oynattigim medyalar icin 5.1 ses alabiliyorum. Acaba ben TV uzerindeki optik ses cikisini z5500'e baglasam boylece hem Ps3 hem uydu alicisindan gelen sesleri z5500den 5.1 alabilirmiyim? Herhangi bir kalite kaybi olurmu bu sekilde?

• ewt bende z5500 dusunuyorumm ve dediniz yontemle olurmu merak ediyorum..
  • Biraz once denedim, uydu receiverdan gelen sesi z5500den aliyorum fakat ps3ten gelen ses stereo olarak geliyor, bir turlu Dolby 5.1 ses alamadim...
    Varmi bunun bir yolu....
  • Peki ps3 ile tv arasında hdmi kablomu kullanıyosunuz ?
  • Evet PS3 Tvye HDMI kablo ile bagli...Acaba HDMI uzerinden gelen sesler 5.1 gelmiyormu, yoksa ses 5.1 geliyorda TVmi bunu optik cikistan 5.1 veremiyor cozemedim...Bende eski haline cevirdim sistemi..Su an PS3 z5500e opticle bagli uydu yayininin sesini TV hoparlorunden aliyorum..
  • Ben samsung 40m87bd kullanıyorum televiyonun kendi ses cözücü sistemini kullandığı z5500 e sesi farklı bir kod ile iletiyor ve ekranda dolby 5.1 ve dts gibi açıklamalar gelmiyor fakat ses 5.1 miş gibi geliyor buna çözüm olarak optik kablo çoklayıcı apartalar gördüm forumda onlardan birini alıp denemeyi düşünüyorum.-
  • Daha önce sahibi olduğum Samsung F86 da dediğinizi denemiştim. Sonuç olumsuzdu. Anladığım kadar dijital tv yayınları eğer 5.1 ise bu amaca uygun olarak düşünülmüş bir opsiyon bu. Yani hdmi üstünden bağlayarak ilettiğiniz ses + görüntüden 5.1 sesi tv çıkışa müsade etmiyor. Bu HDCP denen dijital yaynı koruma protokolündende kaynaklanıyor olabilir ayrıca.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.