Şimdi Ara

sony teknik servis wireless çözümü!!yardım!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
2.304
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba yaklaşık 3 ay önce sony vaio svf1521jstb model laptop aldım.Aldıgım günden bu yana wireless sorunu yaşıyorum ve harddiskte sorun çıkardığı için servise götürdüm laptopu.aradan 4 gün geçtikten sonra bugün beni aradılar ve hdd değiştireceklerini ve wireless adaptorde yazılımsal sorun olduğunu söylediler,sony'den güncelleme beklediklerini ve bana ücretsiz usb bundle hediye edeceklerini söylediler.Bende madem adaptorde yazılımsal sorun var,başka marka bir wireless adaptor takın dedim,onlarda işte wireless'ınız sorunsuz sadece yazılımsal sorun var da kabul ediyor musunuz dediler usb bundle'yi.Bende mecburen kabul ettim.Laptop'u geri verme gibi bir imkanım var mı acaba???

• cruelty11 C kullanıcısına yanıt
    Merhabalar aynı model bende var. Bende kopmalar yaşıyordum sorun şu ki wireless adaptörü güç tassruf moduna geçiyor. Güç tassarufu için wireless adaptörünü kapat seçeneği aktif durumda onu kapatırsan sorun düzeliyor.
  • benim vaio fit'de de aynı problem vardı.
    bu sorun vaio yeni modellerinde varmış.
    wifi az çekiyor, devamlı kopuyor, eski laptop siteyi 2saniyede açarken Vaio 10saniye bekliyor vb...
    usb bundle verelim dediler kabul etmedim.
    servisle görüşüyoruz hala, neticelenince haber veririm.

Bu arada benim cihazda wireless access point'leri de eksik görüyordu.
    Yani cep telefonumla bakıyorum 12 bağlantı noktası var, vaio ile bakıyorum 4 bağlantı noktası var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi r00tsecurity -- 4 Mart 2014; 13:50:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HanSolo01

Merhabalar aynı model bende var. Bende kopmalar yaşıyordum sorun şu ki wireless adaptörü güç tassruf moduna geçiyor. Güç tassarufu için wireless adaptörünü kapat seçeneği aktif durumda onu kapatırsan sorun düzeliyor.

biliyorum o olayı,ilk günde kapatmıştım zaten,geçmiyor sorun.servisle konustum sony ve microsoft gorusuyor falan diye sallıyorlar.tüketici haklarını aradım,4 servis fişiyle basvurucam heyete,su an bilgisayar lazım diye veremedim servise,her guncellemede sorun oluyor dedi servisteki eleman.
  • quote:

Orijinalden alıntı: r00tsecurity

benim vaio fit'de de aynı problem vardı.
    bu sorun vaio yeni modellerinde varmış.
    wifi az çekiyor, devamlı kopuyor, eski laptop siteyi 2saniyede açarken Vaio 10saniye bekliyor vb...
    usb bundle verelim dediler kabul etmedim.
    servisle görüşüyoruz hala, neticelenince haber veririm.

Bu arada benim cihazda wireless access point'leri de eksik görüyordu.
    Yani cep telefonumla bakıyorum 12 bağlantı noktası var, vaio ile bakıyorum 4 bağlantı noktası var.

evet aynı sorunlar bendede var,adamlar o kadar eminki sorun yazılımsal olunca değişim yapılmayacagına.tüketici hakem heyetiyle konustum,eşşek gibi değiştirecekler dediler :) 4 servis fişi 1 yıl içinde değişim için yeter dediler.bende kabul etmedim bundle teklif ettiler.ayrıca hdd değişti benim,nasıl bir kaliteyse !

Yurtdışındaki sony forumlarında da herkes Sony Vaio Fit Multi-Flip serisi ve Vaio Pro serisinin wireless'ında sıkıntı yaşıyor.
    Yani bu size münferit bir problem değil genel bir sorun.
    Hatta sorunun Amerikadaki wireless modemlerle avrupadaki wireless modellerin standardının farklı olmasından kaynaklandığını belirtiyorlar.
    Yani Amerika'da 11 kanallı modemler kullanılırken, Türkiye'de 13 kanallı modeller kullanılıyor ve Sony laptoplar 13 kanallı modeller ile uyumlu değil.
    Bu durumda da anlık kopmalar yaşıyoruz.
    Daha da kötüsü donanımsal bir problem oldugundan yapacak pek birşey de yok!
    Wireless güç tasarrufunu falan pasife çekerek çok az da olsa iyileştirme yapılabiliyor.
    Ama tam çözüm sağlanamıyor!!!
    Bunu Sony'nin acil çözmesi ve arızalı tüm cihazları geri çağırması lazım.
    Sony'nin Türkiye'deki distrubutorü Sony Eurosia teknik servislerden bu feedback alıyordur ve duruma derhal müdahale etmesi lazım.
    Müşterilerin para iadesine kadar hakları vardır.
    Eğer hakem heyetiyle görüşüp bu yolu seçerseniz mutlaka paranızı alırsınız.

Not: Yurtdışındakiler garantinin gitmesi pahasına laptop'u açmışlar ve içindeki wireless kartını değiştirmişler. O şekilde çözümü sağlamışlar. Ama bu durumda garantisi geçersiz oluyor. O yüzden tercih edilen bir çözüm değil.

• Merhabalar,

30 gün içinde wifi problemli olan laptopumu sony teknik servisi değiştirip yerine yenisini verdi.
    Peki ne değişti?
    Hiçbir şey.
    Wifi yine tam performans çekmiyor...
    Değiştirmek de çözüm değilmiş.
    USB dungle verecekler bu gidişle.
    Multi-flip serisi mobiliteyi ön plana çıkaran bir amacı varken nasıl olur da en önemli aygıt (WIFI) düzgün çalışmaz.
    bluetooth falan olsa neyse...
    suyu olmayan değirmen misali WIFI olmadıktan sonra laptop ne işe yarar ki!
  • Ürünün bozuk olduğunu kabul ediyorlarsa ya da siz ürünün bozuk oldugunu kanıtlayabiliyorsanız Tüketici Hakem Heyetlerine başvurup ürünün tamirini, değişimini ya da para iadesi seçeneklerinden birini istemeye hakkınız var. Satıcı sizin istediğinizi yapmak durumundadır. Tüketici hakem heyetleri önünde tüketici her zaman bir adım öndedir.
  • değişim kararı çıkınca para iade isteyebiliyorsunuz zaten.
    madem ki cihazın değişmesi gereken bir durum var ise cayma hakkı ortaya çıkıyor. ya değişim veya para iadesi için satın aldığınız firmaya yazı hazırlamaları gerek yada değişim ile gelen cihazı ambalajını açmadan yine cihazı satın aldığınız yere ilgili evraklar ile götürürsünüz mecburen para iade yaparlar.
  • evet aynı sorun bende de var usb wife alsak sorun çözülür mü?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cheack

evet aynı sorun bende de var usb wife alsak sorun çözülür mü?

Çözülür.
  • quote:

kesinlikle kabul etme wifi bundleyi,adamlar kendi ayıplı mallarını 3-5 kuruşluk aparatla örtmeye çalışıyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: cruelty11

quote:

kesinlikle kabul etme wifi bundleyi,adamlar kendi ayıplı mallarını 3-5 kuruşluk aparatla örtmeye çalışıyorlar

Aygıt yöneticisinde ağ bağdaştırıcısından wireless adaptörüne sağ tıklayarak güç yönetimi sekmesine tıklayıp "güç kazancı sağlamak için, bilgisayar bu aygıtı kapatsın" kutucuğunu tiksiz bırakarak sorun çözüldü.
  • quote:

quote:

quote:

Aygıt yöneticisinde ağ bağdaştırıcısından wireless adaptörüne sağ tıklayarak güç yönetimi sekmesine tıklayıp "güç kazancı sağlamak için, bilgisayar bu aygıtı kapatsın" kutucuğunu tiksiz bırakarak sorun çözüldü.

Sorun çözülmüyorki ne kadar saçmalık bu ya laptopu internetten başka ne için kullanacağızda sanki . Kandırmaktan başka birşey değil. birde Sony kalite olacak

• quote:

Orijinalden alıntı: electraw7

quote:

quote:

quote:

Sorun çözülmüyorki ne kadar saçmalık bu ya laptopu internetten başka ne için kullanacağızda sanki . Kandırmaktan başka birşey değil. birde Sony kalite olacak

aynen öyle bugün delirtti beni özellikle atıcaktım camdan aşağıya,şu aralar çokta lazım bilgisayar yoksa götürmüştüm servise,p.tesi götürücem artık.sonye mailde attım o kadar ilgilenmiyorlar,geçiştiriyorlar.

çileden çıkarttı bu wireless kopmaları,sınırlı bağlantı hataları,pazar sınavım olmasa çoktan vermiştim servise ağır küfürlerle birlikte,sorumsuz bir firma uzak durun sony'den
  • Modem arayüzüne girip kablosuz sinyalini 1. kanala sabitleyin. Daha sonra bilgisayarınıza elle sabit ip atayın. %99 sorununuz çözülecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcgoktug -- 31 Mart 2014; 13:55:58 >
  • Arkadaslar bende Sony Vaio SVF1532YSTB modelini almayi dusunuyorum ama bu wireless sıkıntısı korkuttu beni.bu cihazda da bole bi sorun yasayan var mi acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar, wireless sorununu tamamen çözebilen herhangi biri var mı ?
  • güç tasarrufunu ve windowsun güç tasarrufu için aygıt kapatmasını iptal edince benim kopma problemim çözüldü. vaio care e yeni yazılım düşmüştü birde onu indirdim şu anda 5 diş çekiyor. sonyden kaynaklı yazılımsal bir problem olduğunu düşünmüyorum açıkçası windows 8 in bazı özelliklerini kapatırsanız güç tasarrufu için donanım kapatmayı mesela sorununuz çözülür ayrıca daha önceki asus k ve x serisi lenovo g serisi bilgisayarlarımdan daha seri çalışıyor şu an kullandığım fit e cihazım eğer çok kopma yaşıyorsanız windows 7 ye dönmeyi deneyebilirsiniz ve göreceksiniz ki kopma yaşamayacaksınız.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.