Şimdi Ara

Sony tarihi kâra ulaşabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
1
Favori
1.150
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Japon teknoloji devi Sony'nin hisselerinin bu yılın başında beri yükselmesi ve son olarak 2008 yılından bu yana sadece birkaç defa geçilen 33$ değerinin üstüne çıkması analistlerin şirket için önceden yaptıkları tahminleri değiştirmelerine ve daha olumlu bir tablo çizmelerine neden oldu. Tokyo merkezli şirketin cuma günü, bu yılın başından mart ayına kadar olan süre içindeki net kar tahminini, önceki beklentinin 3 katı olacak şekilde 620 milyon dolar olarak açıklaması da analistleri oldukça etkilemiş gibi görünüyor.

Önde gelen yatırım bankalarından Goldman Sachs, şirket hisselerinin değer kazanmaya devam edeceğini tahmin ederken JP Morgan ise şirketin hisselerinin değerini koruyacağını ancak ciddi bir artış yaşanmasını beklemediklerini açıkladı. İki bankanın hemfikir olduğu nokta ise Sony'nin mali yılı 500 milyar yen(4.5 milyar dolar) civarında bir kârla kapatarak 1998'den bu yana en yüksek kara ulaşma ihtimalinin oldukça yüksek olması.

Sony'nin 1998 yılındaki rekor kârının arkasında çıktığı dönemde büyük yankı uyandıran "Metal Gear Solid"ve "Parasite Eve" oyunları ile Siyah Giyen Adamlar filminin  büyük bir etkisi olduğu tahmin edilirken şirketin günümüzde yakaladığı çıkışın nedenleri oldukça farklı. Analistler karın artışındaki en büyük nedenin şirketin maliyetleri kısma politikası olduğunu ve Sony'nin sigorta biriminin şirkete büyük kazançlar getirdiğini düşünürken geçtiğimiz yıl şirketin çip birimlerinin yaşadığı sıkıntıları kısa bir sürede aşmasının da rekor kâra katkı sağladığını belirtiyor. 

• Bu firmanın dünya için bir şans olduğunu düşünüyorum.

• Kar yapmalarına sevindim umarım dahada büyürler.

• Sony önemli firma daha iyi yerlere gelmeli bence de.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Göz boyayan özelliklere odaklanması lazım ürünlerine Qnova gibi batarya sağlığını uzatan şeyler insanların ilgisini çekmiyor adam zaten 1 sene kullanıyor onu...

• musa_unsal2005 kullanıcısına yanıt
    katılıyorum. ve dünya için öncü bir firma Apple kurucusu steven bile sony ziyaret ederek Sony ürünlerini kendi markasında uyguladı.

• Telefonları dışında sevdiğimiz bir firma :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr.DoWhile

katılıyorum. ve dünya için öncü bir firma Apple kurucusu steven bile sony ziyaret ederek Sony ürünlerini kendi markasında uyguladı.

Bizim Steven mı hocam?
  • 1990 yillarinda oldugunu dusunen, sifir yenilik, sifir tasarim firmasi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • O dönem için Sony nin tasarım ve kalite politikasından faydalandı ve kurucuları ile sıkı bir ahbaplık kurdu. Kitabında böyle anlatıyor

• @Ulfast https://youtu.be/AyeeZ0lyrc4?t=277

Şarkıdaki Steven olabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tropik17 -- 24 Nisan 2017; 18:24:35 >
  • Sony markasındaki kalite ve klas başka hiçbir markada yok. Popüler markaların fanlarının söylediklerini pek ciddiye almamak gerekiyor. Sony, popülizmin peşinde koşmayıp, ele ayağa düşmeme peşinde. Kalitesini bilen biliyor zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brky -- 5 Şubat 2018; 1:56:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lawyer77

Telefonları dışında sevdiğimiz bir firma :)

Çare tasarımcıyı değiştirmek.
  • Sony tarihe karışabilir diye okudum bilinçaltı alışmış zarar görmeye herhalde

• Playstation açısından konuşursam Microsoft'u ezdiklerinden beri daha doğrusu ilk çıkışta ezdiklerinden beri çok havalara girdiler saçma sapan PLUS fiyatlandırması ve berbat alt yapı , Saçma sapan oyunlar , bebelere göre verilen plus oyunları.

Drive Club'ı bile zorla verdiler. Forza'nın 10 da 1 i olacak bir Racing oyunu bile yok.

Japonlardan beklemezdim resmen parayı cukkalayıp iğrenç alt yapı sunuyorlar .
  • Sanki karı kendim yapmış gibi seviniyorum be. make.believe :)

• Sony can gerisi heyecan.

• Japon gülü

• Sektördeki en karakterli firmalardan biridir benim gözümde. Rakiplerin de saygı duyduğunu düşünüyorum. Her üretici Sony gibi bir rakibi olsun ister.

• Batmasını ıstediğim tek firma umarım bir gün iflas ederler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.