Şimdi Ara

SONY STR-DN 1080 7.2 ATMOS DTS-X ..KULLANANLAR VE PAYLAŞIM BAŞLIĞI (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
867
Cevap
33
Favori
52.032
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: erdote

923 kullanmış biri olarak çok daha detaylı ses alacağının garantisini verebilirim. sony bu işte gerçekten çok başarılı,kullanmadan bunu insanlara anlatmak çok zor, ön yargıyı yıkmak kolay değil. sisteminde uygun,, atmos için 2 hop. alırsan çok keyifli anlar yaşarsın..

Alıntıları Göster
    +1 . Şu paket tipi dandik 5+1ler hep Sonynin adını çıkardı(pascal hariç pascal kef hts ve focalle yarışır çok iyi modeldir) gözden kaçan bir nokta var ama. Sony avrlerde hep iyiydi. Eski Sony avrler bile iş yapıyormuş str 695 kullanan arkadaşımda denedim. Bu Dn1080 aynı sınıf diye tabir edilen cihazlardan ses olarak minimum 1 gömlek üstün.
    Ön yargı bu paket sistemlerden kaynaklı ha gerçi o dandik setler Sony kadar olmasa da diğer Pioneer ve diğer japon markalarda da var. Ha birde dandik şu 30000000 wattlı disco tipi sistemlerde ön yargı yaratıyor.
    Avr sistemletinin hitap ettiği kesim farklı olduğundan elbette diğer dandik sistemlerle alakası olmamış oluyor.
    Es tipi avrler muhtemelen çok pahalı olması sebebi ile Sony Tr getirmiyor. Onlar gelse ki bu kriz ortamında çok zor önyargıyı kırardı. Bir gün fırsat olursa Denon x2400h ile Sony dn1080 in kıyaslamasını göstereceğim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Denon x2400h ile Sony dn1080 kıyaslamasını fırsatın olur ise göster..Merak edenler için..
  • Merhabalar verdiğiniz tavsiyeler için teşekkür ederim. Sizlerinde tavsiyesi ile Hepsiburada sitesinde yapılan indirimi de görünce sony str dn1080 siparişimi verdim. Eski cihazımı sökerek hemen yenisini bağladım. Elimde bulunan hop göre 5.2.2 sistemi şeklinde kurulumu yaptım. Kulandığım hop. atmos değil ancak yine de oldukça iyi ses veriyor. Atmos olarak dali altaco c1 alıp arka duvara asma niyetim var. Cihaz sinema aşısından oldukça başarılı. Elimde bulunan truehd atmos destekli bdremux filimler özellikle ses açısından oldukça iyi sonuç verdi. Stereo performansı da bir avr olmasına rağmen oldukça başarılı.Önerileriniz için tekrar teşekkürler.
  • Yaşadığım bir durumu sizin ile paylaşmak ve görüşünüzü almak istiyorum.
    Xiaomi tv box3 cihazım ile Kodi üzerinden bdremux filimlerde bir sorun olmadan Dolby True HD Atmos ses alabiliyorum ve cihaz ekranında da Atmos yazmakta. Ancak Netfilix izlediğimde filmlerde atmos logosu çıkmıyor ve 5.1 şeklide çıkıyor Cihaz ekranında DD + şekliden bilgi var ne yaptıysam bir türlü değişmedi.
    Ayrıca sahip olduğum Apple Tv4k cihazını bağladım Netfilix'i oradan açtığımda atmos logosunu görüyorum. Ancak cihaz üzerinde PCM olarak yazmakta Atmos olarak herhangi bir belirti olmamakta. Bu durum doğal mıdır acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dusunur71

Yaşadığım bir durumu sizin ile paylaşmak ve görüşünüzü almak istiyorum.
    Xiaomi tv box3 cihazım ile Kodi üzerinden bdremux filimlerde bir sorun olmadan Dolby True HD Atmos ses alabiliyorum ve cihaz ekranında da Atmos yazmakta. Ancak Netfilix izlediğimde filmlerde atmos logosu çıkmıyor ve 5.1 şeklide çıkıyor Cihaz ekranında DD + şekliden bilgi var ne yaptıysam bir türlü değişmedi.
    Ayrıca sahip olduğum Apple Tv4k cihazını bağladım Netfilix'i oradan açtığımda atmos logosunu görüyorum. Ancak cihaz üzerinde PCM olarak yazmakta Atmos olarak herhangi bir belirti olmamakta. Bu durum doğal mıdır acaba?
    Bunu aslında medya oynatıcı forumlarına bir bakıp kontrol edin. Netflixin atmosu yalancı atmos zaten kalitesi de çok düşük

• quote:

Orijinalden alıntı: dusunur71

Yaşadığım bir durumu sizin ile paylaşmak ve görüşünüzü almak istiyorum.
    Mi box s de dahil Netflixde Atmos desteklemiyor. Bildiğim kadariyla sadece Nvidia Shield ve Windows 10 PC üzerinden Netflixten Atmos ses alınıyor, oda gerçek Atmos değil dd+ üzerinden Atmos veriyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• dusunur71 kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun,güzel bir seçim yaptınız, keyifli kullanımlar olsun..
  • Herkese selam, 
    1080 avr kullanicisiyim, 65x8505c sony 4k tv'im üzerinden usb ile bellek ile hevc uzantili film izliyorum. Buraya kadar herşey normal, ancak avr nin üzerinde hicbir zaman dolby atmos veya dts hd master audio ses alamiyorum. Ps4 uzerinden bluray seyrederken sıkıntı yok ancak bellekten film izlerken sadece normal dolby digital 5.1 alabiliyorum. Yardimci olabilecek arkadasim varsa simdiden tesekkur ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Uykusuza Masallar

Herkese selam, 
    1080 avr kullanicisiyim, 65x8505c sony 4k tv'im üzerinden usb ile bellek ile hevc uzantili film izliyorum. Buraya kadar herşey normal, ancak avr nin üzerinde hicbir zaman dolby atmos veya dts hd master audio ses alamiyorum. Ps4 uzerinden bluray seyrederken sıkıntı yok ancak bellekten film izlerken sadece normal dolby digital 5.1 alabiliyorum. Yardimci olabilecek arkadasim varsa simdiden tesekkur ederim.
    Sanırım şöyle bir durum var, tv 2015 model ve dolby atmos vb codecleri çözmüyor. Yanlisim varsa duzeltin. Hdmi kablosunda high speed yazıyor ancak, tv dolby digital plus a kadar çözüyor bilemedim. Gecmis sayfalarıda okudum ama isin icinden cikamadim

• Bu sony avr yi oled c9 55 inç 4k tv de xbox one x ile 4k 120hz kullanabilir miyim? G sync teknlloji var oyunlarda. Biliyorsunuzdur. Bunu bu cihaz destekliyor mu?

• Merhaba,
    Tv kapalı iken avr.de spotify üzerinden müzik dinlemeye başlıyorum, bir süre sonra tv açılıyor. Tv.nin açılmasını nasıl engellerim?
    (Android telefon yada ipad farketmiyor)

Selamlar

• quote:

Orijinalden alıntı: TorukMactoo

Bu sony avr yi oled c9 55 inç 4k tv de xbox one x ile 4k 120hz kullanabilir miyim? G sync teknlloji var oyunlarda. Biliyorsunuzdur. Bunu bu cihaz destekliyor mu?
    Bunun icin hdmi 2.1 port ve buna uygun bir kablo gerekir. Hdmi 2.0 kablolar ile olmaz yani. Tv de hdmi 2.1 olması gerektiği gibi avr de de olması gerekli. Bu avr 4k 60hz verebilir. Yalnız su var degil Xbox one x , yeni çıkacak konsollarda dahi 4k 120hz hayal degil, hayal ötesi bir şey. 4k 60hz ile gelecekler, bunu versin zaten her oyunda öpüp basımıza koyalım. Gysnc ile freesync ise farklı şeyler. Ani fps düşüşlerindeki yada tv nin tazeleme oranından dusuk fps lerde ekrandaki kırılmayı engeller.

Yinede bekleyin istiyorsanız yeni çıkacak hdmi 2.1 li avr lere yönelin geleceğe dönük düşünüyorsanız. Biraz bekleyecekseniz ve cebinizden daha fazla para çıkacak elbette.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sky__walker -- 16 Mart 2020; 0:12:29 >

• İyi forumlar

Sony Dh790 anfi ye pioneer es3tb ve sony sa cs9 sub almayı düşünüyorum sizce bir uyum sıkıntısı yaşarmıyım? Yada bu ikili yerine 2.500tl bazında alternatif bulabilirmiyiz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vasak09 -- 21 Mart 2020; 19:47:17 >
  • quote:

Herkese selam, 
    TV'nizde eArc özelliği yoksa AVR'ye TV üzerinden Atmos ses gönderemezsiniz. Ayrıca ekstra bilgi olarak tavan hoparlorleriniz yoksa zaten AVR'de Atmos yazısını görmek size bir fayda sağlamaz, herhangi bir artısı olmayacak. Atmos için tavanda (veya çok etkisiz bir yöntem olarak tavana ses çarptıran upfiring) hoparlor kurulmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 22 Mart 2020; 16:15:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TorukMactoo

Bu sony avr yi oled c9 55 inç 4k tv de xbox one x ile 4k 120hz kullanabilir miyim? G sync teknlloji var oyunlarda. Biliyorsunuzdur. Bunu bu cihaz destekliyor mu?
    4k 120hz için yeni nesil konsollar yeterli olmaz. Zaten gerek de olmaz. 120 fps verene kadar grafik detayına kullanırlar o sistem gücünü. Yeni oyun olsun full detay olsun ve İlla 4k 120 fps istiyorum derseniz çok çok sağlam çok pahalı bir PC toplamanız gerekir. 2x hatta 4x RTX2080 içeren.

Gsync'in 4k 120 hz ile ilgisi yok. Ama DN1080 üzerinden yapamazsınız bunu. C9 yapar ama DN1080 yapamaz. O yüzden direkt C9'a hdmi 2.1 bağlayacaksınız PC'nizi veya yeni nesil konsolunuzu (Gsync değil VRR olarak gelecek yeni nesle) TV'den de AVR'nize aktaracaksınız görüntü ve sesi. Ama şu an C9'larda PC üzerinden 5.1/7.1 ses aktarımı yapılamıyor. eARC PC üzerinde aktifleşemiyor yani. Onun için LG tarafından bikaç ay içinde C9 ve B9'lara güncelleme gelecek. VRR ise aynı şekilde Gsync gibi hz ile fps uyumu olacak. VRR'ı tüm 2019 LG OLED'ler destekliyor.

DN1080 ayrıca 120hz desteklemiyor. Max 60hz. Ama dediğim gibi bu bir sorun değil eARC olduktan sonra bu sorun önemli kalmıyor. 120hz'i TV yapsın yeter ki (rekabetçi online oyunlar ve gövde gösterisi yapan 120hz tech demo videolar haricinde 120hz ne işe yarar hiç aklıma gelmiyor gerçekten) Oradan eArc ile DN1080'e kayıpsız ses aktarılır. Bence 2.1 destekli AVR bekleyip o paraları dökmeyin. eArc her şeyin çözümü. DN1080 o yüzden daha uzun süreler eskimeyecek bir AVR.

C9 ve DN1080 ile harika ve son teknoloji bir ses/görüntü kalitesi yakalarsınız. Gönül rahatlığıyla alınır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 22 Mart 2020; 16:17:19 >

• Dante kullanıcısına yanıt
    Mevzu sadece atmos değil, dts hd master audio gibi yüksek tanımlı hiçbir sesi iletmiyor.

Peki, usb bellekten bu codecleri sorunsuz oynatabilmenin başka yolu yok mu? Tv ye media player bağlamak gibi..

Yada bluray playerlarda usb den oynatma özelliği var mı? Ürün öneriniz varsa alabilirim.

Teşekkürler.

• Uykusuza Masallar kullanıcısına yanıt
    bilgisayarla tüm sorunların çözülür ekran kartının hdmı çıkışından avrye oradanda tv gir mpc ile atmos dahil tüm sesleri çözmeden avrye aktar işlem tamamır
  • quote:

Mevzu sadece atmos değil, dts hd master audio gibi yüksek tanımlı hiçbir sesi iletmiyor.

Peki, usb bellekten bu codecleri sorunsuz oynatabilmenin başka yolu yok mu? Tv ye media player bağlamak gibi..

Yada bluray playerlarda usb den oynatma özelliği var mı? Ürün öneriniz varsa alabilirim.

Teşekkürler.
    Dolby Atmos TrueHD uzerinden calisan bir ses cozumu. EARC olmadan DTS HD MA veya TrueHD cozuculer devreye giremez cunku ARC bandwith yeterli gelmiyor. Bunun icin TVnizde eArc olmali yoksa yuksek tanimli ses gonderemezsiniz.

Bluray player konusunda hicbir fikrim bilgim yok maalesef kullanmaya gerek gordugum bir cihaz degiller. Size de onerim bluray player yerine orta seker bir HTPC kurun. Her isinize yarasin. Atmos'undan DTS:X'ine kadar.

Su durumda sinyal zicirinde araya TV'nizi koydugunuz surece Atmos alamazsiniz. Ya TV en son cikis olacak, arada baska bir (HTPC veya herhangi bir Atmos destekli player) zincir olacak ya da eArc destekli bir TV gerekecek.

Bence ki zaten kayipsiz film formatlari izleyecekseniz kaynak olarak usb belleklerden uzak durmakta fayda var. Bluray player da alsaniz usb taktiginizda mesela film 50 mbpslere varan bitratelere sahipse cok muhtemel usb hizi yeterli gelmez stuttering yasarsiniz. O yuzden bluray disk veya dedigim gibi orta seker bir HTPC ister bu is. 30 mbps ortalamada film icin sorun olmaz ama 50'lere varan bitrate kalitesinde filmler var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 24 Mart 2020; 11:31:30 >

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.