Şimdi Ara

SONY SS-X90ED HI END SPEAKER (İnceleme) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
2
Favori
7.110
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

PM..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ikarahal

quote:

Orijinalden alıntı: Asefik

Peki ne ile sürdüğünüzü ve kaynak tarafınıda paylaşırmısınız?

Kaynaklar

Cd Player : CDP-X559ES
    Ampli: TA-F770ES

quote:

Kevların ses kalitesi cok baska. B&W den cogu kisi bunu bilir. Bu seri kabinden, driverlara, crossover a kadar gercekten ince detaylarla dolu.
    Sınırlı sayıda ve cok uygun fiyata satılması o donemde buyuk fırsatmıs ve farkında olanlar neredeyse bedavaya almıslar. Bende cok gec farkedenlerdenim, neyseki yakaladım. Emsalleri 3 katı gibi fiyatlarda satılıyor.

Ayrıntılar için teşekkürler.

Peki oluşan sesin rengini nasıl tanımlarsınız?

• Sn Asefik

Bahsigecen aktif cihazlar dengeli yumusak ses karakteri sergiliyorlar. Keza speakerda zaten oyle. Bu sistem daha cok jazz, klasik, blues, vocal tarzı muziklerde cok iyi sonuc veriyor. Bir norah jones, diana krall ın kevlar surucuden cıkan tonalitesi cok etkileyici. Bas cevabı cok kontrollu, net ve sıkı. uzama uguldama kesinlikle yok.
    Tiz cevabı ise ferah, uyumlu kulak tırmalamıyor. Ben hep direct ile ton basmadan kullanıyorum Es amfilerde zaten ton mudahaleside dB olarakta dusuktur. Saatlerce dinleseniz yormayacak cinsten yumusak bir ses karakteri var. Pop, rock turevi muzik severlere cok hitap etmez ayrı konu.
  • quote:

Sn Asefik

Bahsigecen aktif cihazlar dengeli yumusak ses karakteri sergiliyorlar. Keza speakerda zaten oyle. Bu sistem daha cok jazz, klasik, blues, vocal tarzı muziklerde cok iyi sonuc veriyor. Bir norah jones, diana krall ın kevlar surucuden cıkan tonalitesi cok etkileyici. Bas cevabı cok kontrollu, net ve sıkı. uzama uguldama kesinlikle yok.
    Tiz cevabı ise ferah, uyumlu kulak tırmalamıyor. Ben hep direct ile ton basmadan kullanıyorum Es amfilerde zaten ton mudahaleside dB olarakta dusuktur. Saatlerce dinleseniz yormayacak cinsten yumusak bir ses karakteri var. Pop, rock turevi muzik severlere cok hitap etmez ayrı konu.

Hoparlör görüntü olarak B&W 703'e cok benziyor,seside güzelmiş daha ne olsun

Tanımlamalarınız benim aradığım ayrıntılar ve dinlediğiniz müzik tarzı ilede aynı sayılırız.İmkanınız olsada birde DAC & FLAC ikilisi deneseniz,nasıl sonuclar verirdi acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Evet 703 e cok benzer bir yapı copy gibi :)
    Fakat sony de daha fazla ayrıntılara odaklanılmıs. Birebir kıyaslama ile nasıl sonuc cıkardı merak konusu.

Hiend dunyası ucu acık konu. Denemenin sonu yok bir yerde dur demek lazım yoksa tehlikeli olmaya baslıyor. Ben ES serisi aktif cihazlarla ve speakerla simdilik dur dedim zaten. Yoksa olay keyiften cıkıyor.

Cihazlar:
    SONY TA-F770ES
    SONY CDP-X559ES
    SONY TCK-970ES
    SONY ST-S707ES
    SONY SS-X90ED
    DUAL 1215
  • Haklısınız ağız tadıyla kullanmaya devam edin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Asefik

quote:

Sn Asefik

Hoparlör görüntü olarak B&W 703'e cok benziyor,seside güzelmiş daha ne olsun

Tanımlamalarınız benim aradığım ayrıntılar ve dinlediğiniz müzik tarzı ilede aynı sayılırız.İmkanınız olsada birde DAC & FLAC ikilisi deneseniz,nasıl sonuclar verirdi acaba?

bence sadece görüntü olarak değil yapı olarak ta benziyor hocam. yanlış hatırlamıyorsam b&w lerde de bu kabin yapısı kullanıyordu ama serisini hatırlayamadım. umarım dinlemek birgün bize de nasip olur :)

@İkarahal hocam dilerim iyi günlerde kullan, kulağından seni mutlu edecek tonlar geçsin hep

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.