Şimdi Ara

Sony Smartband Talk (swr30) Kullanıcılar Kulübü ** ANA KONU **

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
791
Cevap
14
Favori
35.928
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar Arkadaşlar. Nihayet uzun süredir beklediğim ürün dün elime geçti..
    Öncelikle ürünümüzü tanıyalım.. Daha sonra almak isteyenler ve konu hakkında görüşleri alacaklar için bir değerlendirme yapalım..

[simage]
    http://api.sonymobile.com/files/SmartBand-Talk-SWR30-black-1240x840-be853124cb7ffcd5fbfe77b692c137f2.jpg
    [/simage]

http://www.sonymobile.com/tr/products/smartwear/smartband-talk-swr30/

SmartBand Talk SWR30

Onunla konuşun.
    Yaşamınızın kaydını tutun

Eğimli ekran ve ses özelliklerine sahip şık SmartBand

Mevcut renkler
    SiyahBeyaz

SmartBand Talk
    SmartBand TalkSonySmartBand Talk SWR30, gerçek bir lifelog saatidir.
    Previous
    Next
    Paylaşın 6
    Genel Bakış
    Özellikler
    Teknik Özellikler
    Yürürken konuşun
    True handsfree calling
    Gerçek handsfree çağrı
    Çağrı yapmak ve yanıtlamak için ihtiyaç duyduğunuz her şey şimdi bileğinizde. Bir çağrı geldiğinde, yanıtlamak için bir kez basın ve çağrıyı akıllı telefonunuzu cebinizden veya çantanızdan çıkarmadan yanıtlayın. Hiçbir aramayı kaçırmayın.
    SmartBand Talk SWR30 bir mesaj veya bildirim geldiğinde titreşir.
    Güncel bilgilerden haberdar olun
    SmartBand Talk ekranında, mesaj ve diğer bildirimleri geldikleri anda görebilir ve açabilirsiniz. Hayatla bağlantıda kalın ve neler olup bittiğini görün.
    Hayatı yaşayın. Kayıt altına alın
    Let SmartBand Talk tell you how you live and move.
    Hareket etmek, yaşamaktır
    SmartBand Talk’un sizi yaşamınız ve hareket düzeniniz hakkında bilgilendirmesine izin verin. Bu şık bileklik, koştuğunuzu, yürüdüğünüzü ve hatta uyuduğunuzu* bile algılar. SmartBandTalk E Ink ekranında günlük ilerleme durumunuzu görebilirsiniz. Yaşam tarzınız ve nasıl daha iyi yaşayabileceğiniz hakkında bilgi edinin.

*Çok yakında
    Tarzınızı hayatınıza yansıtın
    Çağrı yapmak ve yanıtlamak için ihtiyaç duyduğunuz her şey şimdi bileğinizde
    Ek içerik gizlendi.
    Ek içerik gizlendi.
    Tarzınızı kolayca değiştirin
    SmartBand Talk değiştirilebilir bileklik kayışlarına sahip, yaşamınızı kayda alan yenilikçi bir aktivite bilekliğidir. Bu özelliği sayesinde, bilekliğin rengini ve tarzını saniyeler içinde gardırobunuza uyum sağlayacak şekilde değiştirebilirsiniz. Renginizi seçin.
    Choose your colour
    Ayrıntıları keşfedin
    Üstün performans ve etkileyici görünüm ön planda tutularak tasarlanan SmartBand Talk SWR30, iki büyüklük seçeneğiyle sunulur ve teknoloji ve tarzın devrim niteliğinde bir kombinasyonunu sunar.
    Üstün performans ve etkileyici görünüm ön planda tutularak tasarlanan SmartBand Talk SWR30, iki ölçü seçeneğinde mevcuttur ve devrim niteliğinde bir teknoloji ve tarz sunar.
    Ekran teknik özellikleri simgesi Ekran
    • Eğimli
    • E Ink
    • 320 x 320 piksel
    Pil ömrü teknik özellikleri simgesi Pil Ömrü
    • 3 güne kadar
    • 1 saate kadar konuşma süresi
    Suya dayanıklılık teknik özellikleri simgesi Suya dayanıklı
    • 1,5 metreye kadar (IP68)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wholousee -- 27 Kasım 2014; 23:05:18 >

• Öncelikle cihazı clove.uk sitesinden aldım ve 4-5 günde teslim ettiler..
    Toplamda 445 TL ye mal oldu..
    Cihaz e-ink teknolojizini kullandığından dolayı ebook kullanmayanlar için hiç te alışıldık bir ekran söz konusu değil..
    kıyaslayabılecegım ıkı ayrı model var dolayısıyla butun urunler ıle kıyaslayamayacagım..
    Şahsi kanaatimce daha neşeli, oyuncak görünümlü..
    Bir çok kişi ekranı görüp üzerinde kağıt sticker var falan sandı.. çok gerçekçi.. kalemle yazmışsınız gibi..
    ayrıca görüş açısı diye bir şey yok.. defter kagıdı gıbı dusunun her acıdan aynı netlıkte..
    Ekran dokunmatik değil.. menulerde gezinmek için yan tusu kullanıyorsunuz secım yapmak ıcın saate parmakla vuruyorsunuz.. (ekrana vurmak zorunlu degıl)

halihazırda Samsung gearfit kullandıgımdan dolayı bu özellik ilginç geldi..

Artıları:
    NFC ve bluetooth baglantı ımkanı..
    (konuşma ıcın bluetooth kullanıyor) dıger baglantıyı nfc uzerınden yapabılıyorsunuz.. bluetooth olmadan NFC ıle ses ıletısımını deneyemedım..

Gearfitten daha ergonomik.. hatta bana kalırsa piyasadaki butun akıllı saatlerden daha estetık ve ergonomık..
    inanılmaz hafif.. kolunuzda varlıgını unutuyorsunuz..
    gear fit ile arasında 3gr fark oldugunu yazıyor sıteler fakat gear fıtı medıum sonyi large kordonla kullandıgım halde sankı fark daha fazlaymıs (sony cok daha hafıf gıbı) gıbı gelıyor

kordonu gear fitten cok daha yumusak ve dokunma hıssı daha guzel..

ayrıca uzun kordonu kullanarak kordon tokasının tak bılegınızın altına gelmesını dolayısıyla cızılme rıskını ortadan kaldırıyorsunuz.. uzun kordonla klıps daha yukarı cıkıyor ve bılegınız yerdeyken zemıne surunmuyor..

akıllı bilekliklerin bir cogunda olmayan akıllı saatlerdekı telefon cevaplama ve telefonu cebınızden cıkarmadan arayanı görme, daha önemlısı konusma ımkanı sunuyor..

eınk ekrandan dolayı sarj suresı gear fıtten cok daha ıyı gibi fakat aramalarda konusma esnasında aynı zamanda bluetooth kullandıgınızda ve gear fıtte olmayan bu ozellıkten oturu yogun telefon trafıgı oldugunda sarj suresı kısalıyor..

su gecırmez
    ayrıca bır aparat kullanmadan telefonun usb sarjıyla da sarj edebılıyorsunuz (bu guzel bır avantaj) gear fıt ıcın yanımızda dock gezdırıyorduk..

kutudan 2 takım kordon cıkmakta.. kısa ve uzun.. dolayısıyla modelın veya kayısın large modelını mı medıumunu mu alayım derdınız yok.. erkek bılegıne kucuk kordon bıle yeterlı gelebılıyor..

gelen aramayı tek tusla cevaplama ve reddetme gayet akıllıca..

Gelen aramayı telefondan acarsanız telefon ahızesınden, saatten acarsanız konusmayı saat ıle yapıyorsunuz.. (buyuk kolaylık)

adımsayar gayet stabıl.. aynı zamanda kosu ve hızlı yurumeyı de ayrıca hesaplayabılıyor..
    telefonunuza ındırecegınız orjınal sony life blog programıyla kalorı hesabı da yapabılıyorsunuz.. spor hayat uyku vs gıbı herseyı saatlık aylık yıllık takıp edebılıyorsunuz..
    örnegın öğlene kadar yaktıgınız kalorı ıle ogleden sonra yaktıgınızı ayrıca gorebılmektesınız..

eink ilk basta sıyah beyaz oldugundan ılgı cekıcı gelmeyebılır ama 1-2 gun ıcınde cıddı manada alısıyorsunuz.. kı bu ekranlar gozu yormayan kagıt kalıtesıne en yakın gorunume sahıp ekranlar..

telefonla gelen bıldırım ve alarmları tıtresımle sıze bıldırebıldıgı gıbı bıldırımler dısında gelen mesaj ve maıllerı gorebılıyorsunuz

telefondan bagımsız alarm kurabılıyor (telefona kurdugunuz uygulamadan), sabahları yavas yavas uyandırma modunu kullanarak uykunuzu hafıfleterek uyanma modunda kullanabılıyorsunuz..

ses kaydı yapabılıyor, seslı notlarınızı telefonunuza dokunmadan kaydedebılıyorsunuz (evernote ile)

tema secımı 2 renklı oldugundan sadece 2 adet var bırınde beyaz ustune sıyah dıgerınde de negatıf gorsel (sıyah ustune beyaz) var..

sımdılık yazı karakterlerı degıstırılemıyor.. bu ozellık gelırse sahane olur...

ses ıle telefonunuza komut verebılıyorsunuz (suan turkce destegı yok)

telefonunuzdakı muzıkcaları kontrol edebılıyorsunuz

telefonun wifi, ses, 3g, gıbı hızlı erısım menulerıne mudahale edebılıyorsunuz (ac / Kapa)

yukleyecegınız apk ıle hava durumu bılgılerını ekranda sıcaklık, yagıs durumu, basınc, ruzgar hızı gıbı ayrıntıları anlık ve 3 gunluk perıyodla gorebılıyorsunuz

takvıme ulasabılıyor yaklasan takvım notlarınızı gorebılıyorsunuz

en guzel ozellıklerden bırı de telefon kamerasına ulasabılıyor kamerayı acıp fotograf cekebılıyorsunuz..
    mısal telefon docktayken yada arac tutacagındayken telefona dokunmadan fotograf cekılebılıyor.. (arac dockunda butun trafık terorıstlerını cok rahat goruntuledım)

ölü piksel derdiniz yok cunku hepsı ölü.. ekranda bı oncekı ekranın ızı falan kalıyor bırkac sanıye.. ama bu kesınlıkle bır sorun degıl..

ayrıca cok dıkkat cekıcı bı o kadar sade..

kayıs rahatsızlık vermıyor malzeme kalıtesı cok ıyı.. terletmıyor..

her gören hastası oluyor :)

eksileri:

kalp ritmiyle alakalı bır durum yok.. sensor yada olcum yok..

karanlıkta ekran kesınlıkle gorunmuyor.. (eınk teknolojısınden olacak ekranda ısıklandırma yok) ama cıddı bır sorun gıbı gelmedı bana.. az bı ısıkla zaten gayet guzel gorunuyor.. ayrıca bu ozellık sayesınde burakın gunısıgını projektor tutsan gorunuyor muthıs bır performansı var bu konuda

saat kısmı ince oldugundan saga sola carpmıyor.. gömlek gıbı kollu kıyafet gıydıgınızde sorun cıkarmıyor..

tema seceneklerı kısıtlı.
    dıkey kullanım modunda sureklı (aslında sorun degıl ama secenek olsa daha ıyı olurmus)
    ekran dokunmatık degıl fakat ekrana hafıfce vurarak kullanılabılıyor..

şimdilik bunlar..

Not: Görmemiş gibi iki saati de birlikte takınca 4500 adımda gear fit 15 adım daha fazla sayıyor :) (manyak mıdır nedır onden yuruyo)

cihazımı bul özellıgı ortak ozellıklerı..

Sony Smartband Talk (swr30) Kullanıcılar Kulübü  ** ANA KONU ** Sony Smartband Talk (swr30) Kullanıcılar Kulübü  ** ANA KONU ** Sony Smartband Talk (swr30) Kullanıcılar Kulübü  ** ANA KONU ** Sony Smartband Talk (swr30) Kullanıcılar Kulübü  ** ANA KONU ** Sony Smartband Talk (swr30) Kullanıcılar Kulübü  ** ANA KONU ** Sony Smartband Talk (swr30) Kullanıcılar Kulübü  ** ANA KONU ** Sony Smartband Talk (swr30) Kullanıcılar Kulübü  ** ANA KONU **

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wholousee -- 28 Kasım 2014; 0:38:19 >

• Hangi siteden aldiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • maren kullanıcısına yanıt
    clove .uk den 445 e geldi hersey dahil
    5 günde de teslim oldu.. şaka gibi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • gear fite göre eksileri nedir?

445 e gelirken gümrükte takılmadımı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • şu anda en alınası ürün fitbit charge hr, onu bekliyorum ben,
    kalp ritim ölçer çok önemli tutatlı sonuçlar vermesi açısından, ayrıca bende smartband alıcaktım ancak yorumları bayağı kötü, düzgün adım saymadığından bahsettikleri için ve kalp atış sensörü olmadığı için almadım
  • landmoon L kullanıcısına yanıt
    Gear fit e göre eksileri
    ışıksız ekran olduğundan (e-ink teknolojisi) zifiri karanlıkta görünemiyor.
    ekran siyah beyaz..

kalp ritmi ölçülemiyor..

suanlık bunlar..

bır arkadas almıs yıne burdan o tavsıye ettı
    onunkı de gumruge takılmamıs..
    bu da takılmadı
    5 gun falan surdu hafta sonu gunlerı dahıl..
  • gear fitten kalp atış sensörü var..
    adım sayımı da gayet stabıl..

yanı en azından ıkısı arasında bınde 2 lık bır fark var suan ıcın
    ama adım sayısında stabılıteyı yakalamak cok zor..

şöyle bır test yaptım..
    eller cepteyken salınım halınde olmadıgında bıle ıkısının de adım sayımı cok ıyı..
    ufak tefek sasmalar tabıkı var..
    sanırım bunun da onune gecılemez
  • Diğer bilekliklere göre en iyi ve en guzel artısı telefona dokunmadan cagrıları gorup kolunuzdan konusarak cevaplayabılıyorsunuz..
    ses gayet net gelıyor ve gıdıyor..
    hıc bır sıkıntı yok
    ozellıkle arac kullanırken ya da telefonunuz sarjdayken dısarda yururken falan buyuk rahatlık

bu ozellık smart watc olan buyuk modellerde var sadece bıleklıklerde yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: c0mic

Gear fit e göre eksileri
    ışıksız ekran olduğundan (e-ink teknolojisi) zifiri karanlıkta görünemiyor.
    ekran siyah beyaz..

kalp ritmi ölçülemiyor..

suanlık bunlar..

bır arkadas almıs yıne burdan o tavsıye ettı
    onunkı de gumruge takılmamıs..
    bu da takılmadı
    5 gun falan surdu hafta sonu gunlerı dahıl..

gerçekten gümrüğe takılmaması ilgiç peki faturasında veya kutusunda nekadar ücret yazıyor? bazı firmalar türkiyedeki bu sorunu bildiğinden fatura tutarını düşük tutuyor bende çok istiyorum telefonumda z2 ama ışıklandırma olmaması tuhafıma gitti doğrusu
  • Fatura kutunun içinden çıktı.. ayrıca yoktu uzerınde sanırım bu yuzden gumruge gırmedı
  • Bir ayrıntı daha..
    %2 şarjdayken orjinal sony z1 şarjına taktıgınızda 55-60 dakika içinde %100 şarj oluyor
  • bende siparis verdim ebay uzerinden 145$ free shiping singapurdan.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: koyuk

bende siparis verdim ebay uzerinden 145$ free shiping singapurdan.

merakla sonucunu bekliyorum
  • Muhtemelen takılmadan gelecektir..
  • Geçen cuma arkadaşım uzakdogudan bir kamera lensi aldı..
    Satış fiyatı 760$
    Tr fiyatı 1300 $ civarı..
    Takılmadı gümrüğe falan
  • quote:

Orijinalden alıntı: c0mic

Geçen cuma arkadaşım uzakdogudan bir kamera lensi aldı..
    Satış fiyatı 760$
    Tr fiyatı 1300 $ civarı..
    Takılmadı gümrüğe falan

100 dolarlık engel kalktımı acaba?
  • http://www.ebay.com/itm/smartband-swr30-/111543058001?pb=2&&pt=LH_DefaultDomain_3&autorefresh=true

özellikle turkiyeye gondermem dıyor :)

ne hale düşmüşüz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafam33

quote:

Orijinalden alıntı: koyuk

bende siparis verdim ebay uzerinden 145$ free shiping singapurdan.

merakla sonucunu bekliyorum

eger ki gümrükden dolayi merakla bekliyorsaniz simdiden soyleyeyim ben Azerbaycandannyaziyorum.Azerbaycanda 1000 manat = 1200$ lık bir kisi bir ayda yurtdisi alis verisi yapa bilir.Yalniz smartband bir gonderide iki adetbolursa gumruye takilir vergisini odersin.
  • clove .uk dan aldım ben
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.