Şimdi Ara

Sony sessizliğini bozdu | Yeni amiral gemisi Xperia 1 Mark 2

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
985
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sony uzun bir aradan sonra yeni nesil amiral gemisi akıllı telefon modelini duyurdu. Xperia 1 Mark 2 adını taşıyan telefon, Snapdragon 865 platformundan güç alıyor, 4K OLED ekranla geliyor ve bir de HDMI girişine sahip olan 5G modemli özel bir versiyon sunuyor. Gelin yeni telefonun tüm detaylarına yakından bakalım. 

• Kendi açımdan söyleyeyim radyo eksikliği dışında her şeyiyle bir telefon nasıl olmalı sorusunun cevabı bu cihazdır. İsimlendirme biraz kafa karıştırıcı olsa da Sony yaptığı yanlışlardan dönmüş yeni hatalar yapmamış, parmak izi okuyucu bir ara arkaya geçmişti güzel olduğu eski yerine gelmiş, 3.5mm jak gitmişti geri gelmiş. Hafıza kartı gereksiz kafalarına girmemiş, ekranın içine eden çentiktir deliktir olaylarına girişmemiş, suya/toza dayanıklılıktan stereo sesten denklanşör tuşundan vazgeçmemiştir. Öncelerde yaptığı gibi ben pilde iyiyim düşük kapasite pil yeterli dememiş iyi kapasiteli bir batarya eklemiş cihaza. Donanım olarak güncel amiral gemi telefonlardan geri kalır yanı yok hiç bir detayı yahu bu niye böyle keşke daha yüksek olsaydı dedirtmez yüksek ihtimal.

Bütün bu güzel gelişmelerden sonra elimizde ne var?! Hiç bir şey, maalesef bu telefon TR ye gelmeyecektir velev ki bir şekilde geldi "çok" pahalı olacaktır (GSMArena 1200€ diyor) anca camın arkasından buğusuna ekmek banarız.
    4.000 mi ? Telefonun direk yurtdışı satış rakamı zaten 800-900 dolar olacak. 900 dolar desen 5.500 lira falan yapıyor şuan. Daha vergisi, ithalatçı karı falan var.

Gerçi Sony telefon sektöründe Türkiye'den çekildi ancak 4.000 liraya bu telefon İMKANSIZ. Türkiye'ye gelse bile 8-9 bin liradan aşağı gelmez.
  • Bu modeli baya beğendim Sony'nin Türkiye'ye dönmesi için kampanya düzenlemek lazım...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Uzay mekiği gibi uzun yapmasa olmuş umarım compact modeli çıkarır, sony ve compact telefonları ozledik birde çerçeveyi dar tut biraz tamamdır yok damlaymis yok delikmis bıktık artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AL3lMA -- 24 Şubat 2020; 20:26:46 >
  • "Sony sessizliğini bozdu"

Keşke bozmasaymış :(

• Güzel telefon olmuş kesinlikle kamera özellikleri kırpılmadan compact modeli gelmeli ve Türkiye'de satılmalı.

• 21/9 kumanda satıyorsa yine sinek avlar.

• 4 bin fiyat çekerler kimse yüzüne bakmaz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: uuygunn

4 bin fiyat çekerler kimse yüzüne bakmaz.
    4.000 mi ? Telefonun direk yurtdışı satış rakamı zaten 800-900 dolar olacak. 900 dolar desen 5.500 lira falan yapıyor şuan. Daha vergisi, ithalatçı karı falan var.

Gerçi Sony telefon sektöründe Türkiye'den çekildi ancak 4.000 liraya bu telefon İMKANSIZ. Türkiye'ye gelse bile 8-9 bin liradan aşağı gelmez.
  • çentikli telefon sevmeyen biri olarak tasarımını beğendim.Kaliteli hissiyatı var telefonun. Ancak Türkiyeye geleceğini sanmıyorum.
  • Kendi açımdan söyleyeyim radyo eksikliği dışında her şeyiyle bir telefon nasıl olmalı sorusunun cevabı bu cihazdır. İsimlendirme biraz kafa karıştırıcı olsa da Sony yaptığı yanlışlardan dönmüş yeni hatalar yapmamış, parmak izi okuyucu bir ara arkaya geçmişti güzel olduğu eski yerine gelmiş, 3.5mm jak gitmişti geri gelmiş. Hafıza kartı gereksiz kafalarına girmemiş, ekranın içine eden çentiktir deliktir olaylarına girişmemiş, suya/toza dayanıklılıktan stereo sesten denklanşör tuşundan vazgeçmemiştir. Öncelerde yaptığı gibi ben pilde iyiyim düşük kapasite pil yeterli dememiş iyi kapasiteli bir batarya eklemiş cihaza. Donanım olarak güncel amiral gemi telefonlardan geri kalır yanı yok hiç bir detayı yahu bu niye böyle keşke daha yüksek olsaydı dedirtmez yüksek ihtimal.

Bütün bu güzel gelişmelerden sonra elimizde ne var?! Hiç bir şey, maalesef bu telefon TR ye gelmeyecektir velev ki bir şekilde geldi "çok" pahalı olacaktır (GSMArena 1200€ diyor) anca camın arkasından buğusuna ekmek banarız.

• Gerçekten premium telefon budur

• türkey de yoksa niye haber olur.niyeeee

• Sony markasını sevsem de, 2800 liraya aldığım tv nin paneline 3000 lira istediklerinde beddua etmiştim, tutmuş galiba... Neyse ki abartmamışım 30:9 dolma kalem gibi telefon yaparlarmış.

• Bir ton para ister buna Sony, yine satamaz... :D
  • sony nin tek ilerleye bileceği nokta !
    profesyonel cep telefonu kamerası piyasası olabilir !

• AL3lMA kullanıcısına yanıt
    A70 kullanıyorum hiç bi tarafıma sığdıramıyorum. Bundan sonra compact yüksek donanımlı 5"-6" arası bir cihaz alıcam kesinlikle. Cebimizde tablet taşır olduk artık.

• Sony tüm dünyada sadık kitlesi olan bir marka, çöp cihazları, sorunlu servisleri vs bir çok örnek olmasına rağmen kitlesi her zaman sony takıntısı olan tiplerdir. Sony nin kitlesine yaptığının onda birini Apple Huawei kendi kitlesine yapsın piyasadan silinir. Ah birde TR de adam akıllı bir ekip ile tekrar başlasalar ne olur sanki.

• Amd64x2 kullanıcısına yanıt
    hocam böyle 30:9 dolma kalem gibi gömmeli bir şey yazmanıza gerek yok. diğer firmalar gibi 18:9 18.7:9 gibi yapay bir format değil 21:9 sinema formatı.yani daha uzun bir format seçmezler zaten.
  • Keşke gelse ama %10 bile ihtimal yok.. Sony yollamiyo Türkiyeye artık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.