Şimdi Ara

Sony, sessizliğini bozdu: 2023 Bravia XR TV serisi tanıtıldı (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
4
Favori
3.349
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Peki TV'lerin karaborsa olup avrupa fiyatlarının 2 katı olmasına ne demeli?

• Samsung Q80B modelinde oyun motion plus lag yapıyor bunu inceleyen oldu mu hiç donanımhaberde? Herkes her TV'yi denemeden güzelce öneriyor ama iş özelliklere geldiğinde birçok tv cacık. Şunu kabul edelim; QLED teknolojisi tam bir facia oldu hiç bir tv üreten firma alnının akıyla çıkamadı bu durumdan. Oled'ler çok pahalı. EN iyisi bence LCD TV'ler.

• XH90 serisinde panel 12 bit mi 10 bit mi? XF90 serisine göre bir artısı var mı? Hangisini tavsiye edersiniz? Gördüğüm kadarıyla iki seri de Direct Full Array LED ve BT.2020 renk gamutunun %70’ini destekliyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mr. Jingles kullanıcısına yanıt

10 Bit olmasi lazim...2. El mi alacaksiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Backstreet -- 7 Haziran 2023; 22:5:8 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Backstreet kullanıcısına yanıt
    Evet ama XH90 mı yoksa XF90 serisini mi seçsem bilemedim. Temelde hiçbir fark göremedim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Amaciniz film vs izlemekse Xh95 serisi var malum site de 1 tane..Alabilirseniz alin..Yoksa Xh90 serisi Xf'e gore resim kalitesi olarak daha dusuk olabilir ama Oyun icin 2.1 Giris var Xh90 serisinde..Oyin Tv si daha cok..

Xf le arasinda ki fark daha yeni islemci vs..Ama bana gore Xf daha iyi Tv Goruntu kalitesi adina..Tek sikintisi Dolby Vision da karanlik oluyor sahneler..Onu da Apple Tv ile izleyerek cozuyorlar..

Ama Cok iyi bir tv derseniz Xh9505..Gozunuz kapali alabilirsiniz 65 inc var sari site de...Biraz Tuzlu ama deger..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Backstreet -- 7 Haziran 2023; 23:32:16 >
  • Backstreet kullanıcısına yanıt
    Amaç film izlemek. Dolby Vision’da karanlık sahne sorunu gama ayarlarıyla çözülebiliyor mu? Sanki öyle bir şeyler okumuştum. Elimdeki filmler ekseriyetle 1080p H.265 MKV formatlı. Genelde itibariyle büyük çoğunluğu 5-10 GB arası. H.264 açısından 10-20 GB arasında kaliteye denk geliyor. 4K bir ekranda bu filmler kalitesiz görünür mü acaba o da düşündürüyor. İndirmeye kalksak HDD’de yer kalmaz.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

4k da sorun yok, Dolby Vision' da sorun var..Gama ayariyla duzelmez..1080P kaliteli gorunur, Islemcisi iyidir Xf' in..Goruntuyu guzel sekilde yukseltir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Backstreet -- 8 Haziran 2023; 0:54:42 >
  • Oha görüntü işleme çipi ayrı mıymış? Yani onu Sony mi üretiyor? Bilmiyordum. Eyvallah reis!

• Adam Sony'i övmemiş, aksine işlemciyi o üretmiyor diye yermeye çalışmış aklınca. :D

• Sony için farklı panel üretmesine gerek yok aynştayn. Sony'nin kalite kontrolü yeter. Eğer Samsung'un gönderdiği panelin kalitesi Sony'nin kalite standartlarını karşılamıyorsa geri gönderiyor. ;)

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.