Şimdi Ara

SONY SBH52 BLUETOOTH KULAKLIK ARTIK TÜRKİYE'DE (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
115
Cevap
6
Favori
21.901
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: bcgultekin

quote:

Orijinalden alıntı: Serkan D.

quote:

Orijinalden alıntı: bcgultekin

ürünü çinden siparişle getirttim. orjinal sıfır ürün. tüm özellikleri çok güzel. hele telefon çantanızda iken, kulaklığa bile ihtiyaç duymadan cebinizden çıkarıp minyatür bir telefon gibi konuşabiliyorsunuz. radyo, arama,msj'lara ulaşma vs. vs. vs. vs. ANCAAAK zırt pırt kopuyor.

tekrar bağlantı kurmak ise cihazı açıp kapamadan imkansız.

telefon çantada sbh52 yakanızda bakıyorsunuz bağlı gösteriyor ama telefonu çıkarıp bakınca bağlantı yok. birsürü çağrıyı kaçırıyorsunzu.

1 saat dolmadan kesin kopuyor.

her saat bunla uğraşmak isteyen varsa alsın.

sony'nin en rezil ürünü.

kesinlikle başınıza dert alırsınız.

Yapmayın hocam :( Tam da bütün yorumları okuyup mutlu olmuşken bu kadar yakın mesafede bağlantı kopması kabul edilebilir bir durum değil. Var mı bu durumun aynısını yaşayan başka biri?

malesef durum böyle.
    hala aynı sorunları yaşıyorum.
    araştırınca tüm yorumlarda arkadaşlar bu bağlantı kopmasından bahsediyor zaten.
    Sony nin buna duyarsız kalması anlaşılmaz.
    sony türkiyeyi aradım bana cihazı resetleyin, bluetootu açıp kapatın vb. gibi saçma çözümler öneriyorlar.

Evet konudaki tüm mesajları okuduğumda genel bir bağlantı problemi yaşandığını farkettim. Play Store'daki ek uygulamadaki yorumların çoğunda da bağlantı kopması yaşandığı belirtilmiş.

Benim yorumlardan çıkardığım sonuç şu oldu: Cihaz tüm marka ve modellerle aynı verimle çalışmıyor. Yine yorumlara bakılacak olursa cihazın en büyük handikapı telefon menzilinin dışına çıkılıp menzile girdikten sonra bağlantının otomatik olarak yapılamaması. Her seferinde cihazı elle bağlayacaksam bluetooth kullanmanın bir faydası yok.

Sanırım Samsung HS3000'e bakacağım, alternatiflerim arasındaydı.

Değerli geri bildirimleriyle beni 300 lira vermekten kurtaran arkadaşlara teşekkür ederim. İlk defa kullanıcı yorumlarıyla bir elektronik aletten vazgeçtim :)

• bu hafta samsung note 3 için android 5.0 güncellemesini aldım nihayet. ardından kullanılamıyor diye geçen ay dolaba attığım sony sbh52 yi denemek geldi aklıma.

4 GÜNDÜR DENİYORUM;

SONUÇ !!!

BAĞLANTI KOPMASI HİÇ OLMADI,
    TÜM FONKSİYONLARI MÜKEMMEL ÇALIŞIYOR,
    AYRILIP GİRDİĞİMDE ŞAK DİYE BAĞLANIYOR,
    NFC FONKSİYONU SORUNSUZ ÇALIŞIYOR.

BİLGİNİZE....
  • Merhaba,
    Bunun menzili ne kadar ?
    Yani telefondan en fazla nekadar uzaklaşırsam çeker. telefonu bir odada bırakıp evin diğer odalarında balkonda falan olsam çeker mi ?
  • Aralık 2014 'te aldığım cihazımın geçtiğimiz ay fiziki açma kapama tuşu bozuldu.dolayısıyla tek başına iken kullanamıyordum,fakat NFC özelliği ile cihazı açabiliyorum,normal şekilde kullanıyordum.ancak böyle olunca kapatamıyordum,ve şarjı bitene kadar, bitince doğal olarak kapanıyordu. Sonunda KVK Bakırköy'e verdim tamire,15 gün oldu,sitede hala "cihanızın aksesuar değişimi yapılacaktır " diyor! Allah aşkına, cihazımın açma kapama tuşu nasıl olur da "aksesuar" olarak değerlendirilir? Bunla alakalı bilgisi olan arkadaşlardan bilgi rica ediyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cihazımı toplam 26 gün sonra tamir edemeyip,sıfır cihaz ile değiştirdiler..yeni almış gibi sevindim

• iOS ile kullanılıyor mu bu cihaz ( tüm özellikleri ile) kullanılmıyorsa aynı özelliklere sahip iOS uyumlu kulaklık var mı? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim arkadaşlar

• Girmişken konu ile ilgili yorum yazayım. Hala kısmen başarılı bir cihaz. Sony genel olarak ürünlerin arkasında duruyor şeklinde bir izlenimim var bu yüzden arıza durumunda sorun çıkarmadan değiştirmeleri benim açımdan da olumlu bir dönüş oldu. @zamanepolisi

Sony nin en rezil ürünü değil. kendince başarılı üst sınıf. sadece ne istediğini ne için kullanacağını bilmek lazım. Bu ürün sınıfında bir süre öncesine kadar ürün yoktu. Halada varmı bilmiyorum. Özellikle telefon çalışnca kulaklığa bakıp sonra kulakığın kendisini kullanmak bence çok başarılı. (arada kablolu kulaklık olamdan konuşuyorsunuz. takarsanız çalışır ama normalde kullanabiliyorsunuz) @bcgultekin

Uzaklık mesafesine gelince, diğer odadan çekerde balkon zor biraz. bluetooth cihazlar benzer bağlantı koşullarını sağlıyor. blootooth bir cihazla bağlantıyı test edebilirsiniz. ama ben 4-5 metreye kadar çektiğini söyleyebilirim açık alanda. sonrasında kopuyor. duvar girince araya çekeceğini sanmam. @lynx23

iOs cihazlar için daha iyisini bulabilirsin. Ekran özellikleri çalışmıyordu. iPhone6 ile 8-9 ay önce denemiş vazgeçmiştim. Bu özelliklerde androidde başarılı. ios için orta sınıf kalır çoğu özellik kayboluyor. belki uygulaması çıkmıştır. çıktı ise uygulama üzerinde ki yorumlar daha aydınlatıcı olur. @alpyn

• Ben sbh52 yi galiba sessize aldım hiç sesi çıkmıyor. Anca kulaklığı takarsanız çıkıyor. Sesi nasıl açabilirim.
  • Bana bu cihazın sadece kulaklık kısmı lazım :) Nereden bulabilirim acaba ?
  • Aynısından bana da lazım hocam bilgisi olan yazarsa sevinirim takipteyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Since1903

Bana bu cihazın sadece kulaklık kısmı lazım :) Nereden bulabilirim acaba ?

aliexpreste var
  • quote:

Orijinalden alıntı: sefa_kaya

Aynısından bana da lazım hocam bilgisi olan yazarsa sevinirim takipteyim.

aliexpreste var
  • Sorduğum soru birkaç mesaj üstte cevaplanmış fark etmemişim.

Arkadaşlar neredeyse bütün mesajları okudum gözden kaçırdım galiba bu sbh52 nin çekim mesafesi nasıl bir odada konuşurken yan tarafta bulunan mutfağa gittiğimde konuşma nasıl etkilenir mutfak ile arada 6 metre ve bir duvar var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi D21B500K -- 3 Nisan 2017; 19:10:50 >
  • arkadaşlar bu bağlantı kopması sorunu ile ilgili yabancı forumlarda çözüm paylaşılmış.uygulayan var mı ?

Your solution is here... Read fully.
    So you are facing this problem because of you have installed Smart connect app as a user app. Before JB it was system app. So we didnt face any problem at all. By default, android memory policy is that it KILLS the smartconnect app. So follow my procedure...
    1. Root your mobile
    2. Install ES file manager(or any other root explorer) and give root access
    3. Completely uninstall the apps(but TAKE BACKUP OF THESE APKS. ITS IMPORTANT) smartconnect.apk, sbh52.apk, smartconnectmessage.apk, smartconnectmissedcall.apk...and whatever you installed under notification of smartconnect.
    4. Reboot your device
    5. Copy/Move the backedup apks to device\system\app and give full rights(ie. rww...)
    6. Reboot your device
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.