Şimdi Ara

Sony PlayStation için Sıcak Fırsatlar [ANA KONU] (1730. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36.198
Cevap
644
Favori
2.764.532
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
49 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17281729173017311732
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: spongebob35

Durum bu

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar,

Bu akşam amazon.de müşteri hizmetleri İle görüştüm, Türkiye' ye gönderdikleri ürünlere Türkiye gümrüğünde el konulduğunu, bu sebeple sevkiyatlari durdurduklarini, gümrük ile konu hakkında görüştüklerini söylediler. Bir süre daha bekleyin mail ile bilgi vereceğiz dediler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: wall

Arkadaşlar,

Bu akşam amazon.de müşteri hizmetleri İle görüştüm, Türkiye' ye gönderdikleri ürünlere Türkiye gümrüğünde el konulduğunu, bu sebeple sevkiyatlari durdurduklarini, gümrük ile konu hakkında görüştüklerini söylediler. Bir süre daha bekleyin mail ile bilgi vereceğiz dediler.

Alıntıları Göster
    Bunu birkez daha duydum. Açıkcası çok saçma geliyor. Yasaklı ürün değil, mevzuata aykırı birşeyin olduğunuda düşünmüyorum. Almanyadan pro alan belirli kullanıcıların ürünleri teslim edildi.

Amazon olmasa bahane uyduruyor diyeceğim.

• AlphaScramble kullanıcısına yanıt
    Amazon Amerika'dan gelen bir paketim var. PS4 Slim. Dubai'ye gidip oradan buraya doğru yola çıktı. Bakalım ne olacak?

Amazon Almanya özellikle PS4 Pro CoD bundle olanı eksik vergi ile sipariş aldı. Acaba bu bahsedilen gümrük sorunu bu mudur?
    Bizim gümrük hem gümrük vergisi hem de ÖTV kesmek istiyor ama Amazon bizden tek vergi aldığı için ödemeye yanaşmıyor olabilir.

Bir de daha yola çıkan paket olmadı burada yazılanlara göre. Gümrük tarafından el koyulan siparişler daha da önce verililmiş olması gerekir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oup59 -- 2 Aralık 2019; 23:54:55 >
  • DoricoDH kullanıcısına yanıt
    29'u akşam 22:00 gibi siparişimi verdim.
  • Mehmet177 M kullanıcısına yanıt
    amazon.co.uk dan verdik
  • quote:

Orijinalden alıntı: kunglao

co.uk siparişlerimiz gelir mi usta hemen hemen herkes ordan aldı da

Alıntıları Göster
    uk konusunda fikrim yok hocam
  • Denizinbabası kullanıcısına yanıt
    Ben 2 kere gönderdim biri hollanda (corsair) diğeri de iade için almanya. Şubede kağıt vermişlerdi elle doldurdum üstüne yapıştıracağım dedim yok gitmez öyle falan dediler bana da öyle olmuyor falan neyse amazonun dediği gibi üstüne yapıştırıp ve sanırım bir de kutu içine koyup gönderdim hiçbir sıkıntı olmadı. Yalnız güzelce bantlayın korunaklı olsun malum yırtılabilir o kağıt ayrıca her ptt şubesi yurt dışı gönderisi kabul etmiyordu büyük olan şubelere gitmek gerekebiliyor. Şubelerdekiler bilgisiz olabiliyor maalesef, merkezi aramasını ve gerekli bilgiyi alıp işleminizi yapmasınıı söyleyin. Ben ekstra ücret verip sigortalı göndermiştim nasıl yapılacağını bilmiyordu aradı öğrendi böyle bir şey mi varmış demişti.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • YoureGodDamnRight kullanıcısına yanıt
    Hocam ekstre bugun geldi, 379 dolar olarak harcama gorunuyor, yani borcu ödeyebiliyorum

• kosar29+11 K kullanıcısına yanıt
    Benim de dönem içi işlemlerde 344 Euro. Yani Amazon Almanya parayı gayet çekmiş durumnda. Yarın ekstre kesilecek ve ödenebilir halde olacak.
    Daha haber bile yok konsoldan. Bir de bu gümrük tutuyor o yüzden gönderileri durdurduk konusu var ki evlere şenlik.

İşin ilginç tarafı şu an liste fiyatı 340 Euro oldu yani sadece 40 Euro arttı ve 1-2 gün içinde gönderilebilir yazıyor. Satışa da açık hala.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oup59 -- 3 Aralık 2019; 10:31:17 >
  • oup59 kullanıcısına yanıt
    Hocam benim ürünü kargoya verdiler. Bu arada almanya teslim ürün. İlk çektikleri 250 euro iade edildi banka hesabıma. Hediye kartını da iptal ettiler geri iade olacak ücret.
  • Ahmetqzl01 kullanıcısına yanıt
    Gördüğüm kadarıyla Avrupa içi siparişlerde sorun yok. Tr gönderimi yapmıyor. Gümrük işi doğru herhalde.

• Hocam gümrük işi olmayacak iş değil, ancak soyle de bir durum var. Amazon.de den ayni zamanda baska paket alan arkadaslara urun teslim edildi. Ayni sekilde co.uk tan alinan urunler de kargoda suan. Gumruk heralde sadece codlu proya izin vermiyor 😅

Belki de toplu bir çıkış yapacaktır önce Almanya içini hallediyor olabilirler

• Ahmetqzl01 kullanıcısına yanıt
    Zamamla göreceğiz hocam. Göndermezler ise de dünyanın sonu değil ama Türkiye’deki fahiş fiyatlar ile de almam konsolu. Olur biter.

Ben amazonun göndermeme gibi bir hata yapacağını sanmıyorum. Gönderir ama uzun sürecek belli ki.
  • Gümrük sorununu halledemezlerse, muhtemelen siparişleri iptal edecekler. Amazon müşteri temsilcisi hem ürün elimizden gidiyor, hemde size para iadesi yapmak zorunda kalıyoruz dedi.

• Yakın tarihte amazon.de den konsol siparişi verip sorunsuz satın alabilen oldumu acaba?

• Amazon.de müşteri temsilcisiyle görüştüğümde gümrükle ilgili sıkıntıdan bahsetmiyor yakın zamanda kargolanacağını belirtiyor. Bf yoğunluğundan normal bir gecikme dediler.

• Benden 355euro çekmişler

Sonradan kargoyu hizli kargo seçmiştim aslinda neden boyle yaptilar ki

Siparişlerim kisminda da 344 euro

Bakalim gelecek mi insaAllah gelir pc oyunculugu berbat

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ahmetqzl01

Belki de toplu bir çıkış yapacaktır önce Almanya içini hallediyor olabilirler
    Almanya içi siparişim bugün kargoya veriliyor.Bence türkiye siparişlerinin hepsini toplu gönderecekler..Ayrıyetten fortnite bundle 319 euro ya çıkmış.

• 
Sayfa: önceki 17281729173017311732
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.