Şimdi Ara

Sony PlayStation için Sıcak Fırsatlar [ANA KONU] (1102. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
36.198
Cevap
644
Favori
2.764.489
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
49 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11001101110211031104
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba , Bana acil yardımcı olursanız sevinirim.

Dün 1-2 saat kadar Fifa oynadıktan sonra cihazı kapatıp gittim. ( Kapattım sanıyorum fakat bugün eve geldiğimde power tuşunda beyaz ışık yanıp sönüyor. )

Açmaya çalıştım hiç bir şekilde açılmıyor , Eject tuşuna basınca ses çıkıyor. Ps4 Slim 1 Tb kullanıyorum. Güç kablosunu çıkartıp taktım defalarca yine çalışmadı.

Bir kere nasıl olduysa çalıştı, Ekrana gelen yazıda kontrol cihazını kullanmak için ps düğmesine basın diyordu. Ps tuşuna basıyorum açılmıyordu. Ds4'ü resetledim tekrardan usb ile taktım fakat yine sorun aynı. Değişmedi.

Şimdi makinanın power tuşuna 7 8 saniye basılı tutup kapattım , Şuanda power tuşunda beyaz ışık yanıp sönüyor. Tuş yine işlemiyor , konsol yine açılmıyor.

Yardımcı olabilecek varmı ? Daha 1 günlük makina ...

• dostum ds4 şarjı bitmiş olabilir mi?
  • serqan_ kullanıcısına yanıt
    Vala bilmiyorumki hocam , Dün ben kapattığımı sanıyordum makinayı ama eve geldiğimde makinanın güç düğmesi beyaz yanıp sönüyordu. Açılmıyordu. Ds4 kapalıydı ışık yanmıyordu.

Şimdi bunu yazarken yine makinanın güç kablosunu çıkarttıp taktım , Ekran geliyor , Ekranda Playstation'a tekrar hoş geldiniz. Kontrol cihazını kullanmak için Ps düğmesine basın. diyor.

Ama hiç bir işlev yok şuanda. Makinayı galiba dün kapatamadım. Ama kapattığımdan eminim. Açılsa deneme yanılma yaparak yapacağım yinede , Neden açamadığımı anlamadım. Şuanda makinada açık , Kolda usbye bağlı.

Acaba kolu dışarıda telefon şarj aletiyle daha mı kolay şarj ederim ?
  • buyuk ihtimal sorun kolda.
    makine açılıyor cunku.
    makinenin güç kablosunu cıkarıp tamayın cok tehlikeli.makinenin uzrindeki power tusuna basılı tutun 10 sn filan yine kapanması lazım.
    bir deneyin lutfen.

birde usb portu değiştirin ps4 dei.ds4 diğer usb portuna takın yani.ps dugemesine 5-10 sn basılı tutun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serqan_

buyuk ihtimal sorun kolda.
    makine açılıyor cunku.
    makinenin güç kablosunu cıkarıp tamayın cok tehlikeli.makinenin uzrindeki power tusuna basılı tutun 10 sn filan yine kapanması lazım.
    bir deneyin lutfen.

birde usb portu değiştirin ps4 dei.ds4 diğer usb portuna takın yani.ps dugemesine 5-10 sn basılı tutun.

Makina açılıyor hocam , Fakat makinayı dediğiniz şekilde kapatınca ( power tuşuna 7-10 saniye basıp kapattığım zaman ) , Power tuşu beyaz yanıp yanıp sönüyor. Makina kapanmıyor sanırsam. Usb portunu değiştirdim ama yine fayda etmedi. Bu şekilde 1 2 saat açık tutup kolun şarjı bitikse şarj olmasını sağlayacağım.

Başkada yapılcak çok bir şey kalmadı gibi , Herşeyi denedim. Ps tuşuna basılı tutuyorum. Beyaz ışık yanıp yanıp sönüyor daha sonra turuncu yanıp kapanıyor.

Makinanın Power tuşuna 10 saniye basıp kapatınca , Neden beyaz ışık yanıp yanıp sönüyor ? Komple kapanmıyor makina.

• quote:

Orijinalden alıntı: buraksenyuz

quote:

buyuk ihtimal sorun kolda.
    makine açılıyor cunku.
    bir deneyin lutfen.

Makina açılıyor hocam , Fakat makinayı dediğiniz şekilde kapatınca ( power tuşuna 7-10 saniye basıp kapattığım zaman ) , Power tuşu beyaz yanıp yanıp sönüyor. Makina kapanmıyor sanırsam. Usb portunu değiştirdim ama yine fayda etmedi. Bu şekilde 1 2 saat açık tutup kolun şarjı bitikse şarj olmasını sağlayacağım.

Başkada yapılcak çok bir şey kalmadı gibi , Herşeyi denedim. Ps tuşuna basılı tutuyorum. Beyaz ışık yanıp yanıp sönüyor daha sonra turuncu yanıp kapanıyor.

Makinanın Power tuşuna 10 saniye basıp kapatınca , Neden beyaz ışık yanıp yanıp sönüyor ? Komple kapanmıyor makina.

Cihazı tamamen kapatma
    PS4™ sisteminizi bu yollardan herhangi biriyle kapatabilirsiniz.

İşlev ekranından (Güç) öğesini ve ardından [PS4 Sistemini Kapat] öğesini seçin.
    Hızlı menüden [Güç] > [PS4 Sistemini Kapat] öğelerini seçin.
    Güç düğmesini en az 7 saniye boyunca (sistem iki kez bip sesi verinceye kadar) basılı tutun.

Sisteminizi kapattığınızda ekran kararır, güç göstergesi beyaz renkte yanıp söner ve ardından kapanır.

Benimkisi beyaz renkte yanıp sönüyor , Ama hep öyle kalıyor makina. Eject tuşuna basınca bip sesi geliyor.

• buraksenyuz kullanıcısına yanıt
    makinayi nerden aldiniz. garantisi varmi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: badangel01

makinayi nerden aldiniz. garantisi varmi

Daha yeni aldım makinayı SYD'den. Garantili bir cihaz.

Samsung Led tv kullanıyorum. AnyNet ( HDMİ+CEC ) diye bir özellik var. Tvnin kumandasından makinadaki tüm işlemleri yapabiliyorum şuan için.

Joystick'in %90 şarjı bitik ( ama sanmıyorum dün 2 saat kadar oynadım hep takılıydı şarjda )

Sorunu bende çözemedim valla.
  • n11 de onay vermişmiydiniz urune?
  • quote:

n11 de onay vermişmiydiniz urune?

Evet verdim hocam , Dün Fifayı 1-2 saat oynadım , Baktım sorun yok direk onayladım. Fakat iade oluşturabilirim. Ama ne değişcekki , Makina şuanda sıkıntısız çalışıyor görünüyor.

Tv kumandası ile bile kontrol edebiliyorum tüm menüleri.
  • en son olarakta power tusuna 1.5 dk basılı tutar mısınız.
    safe mode da baslayacaktır ps4.safe mode da deneyin birde kol çalışacak mı.
  • quote:

en son olarakta power tusuna 1.5 dk basılı tutar mısınız.

Cihaz kapali durumda mi 1.5 dakika basili tutayim hocam ? Suanda cihaz acik beyaz isik yaniyor. Ds4te telefon sarj eder gibi prije taktim daha hizli sarj olsun diye. Yarin veya ertesi gun sony centerda calisan arkadasimin yanina gidip test edecegim olmazsa.

Kapali durumda mi 1.5 dakika basili tutayim hocam ? Bip sesi mi gelicek ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Burak hocam geçmiş olsun, inş sorun inş çözülür.

Benimde ürün bugün elime ulaştı, uzun zaman onceki ps3 zamanından kalma hesapla giriş yapmak istedim şifre değiştir dedi, değiştireyim dedim Doğum tarihi sordu, yazıyorum hata veriyor. Bu doğum tarihini ilk kayıtta sormadı sanirim. Yoksa neden sallama Bi Doğum tarihi göreyim ki. Bi çözüm önerisi olan varmı?

• quote:

Hocam şuanda makina kapalı , Fakat dediğim gibi makina kapalı olsa bile şuanda güç tuşu beyaz yanıp sönüyor. Bu halde iken tuş işlemiyor. Yanı basılı tutsam bile bip sesi falan gelmiyor. Acaba önce ayarlardan bir şey mi yapmam gerekiyordu menüde ?

Offff kafayı yicem bu gidişle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: buraksenyuz

quote:

Cihaz kapali durumda mi 1.5 dakika basili tutayim hocam ? Suanda cihaz acik beyaz isik yaniyor. Ds4te telefon sarj eder gibi prije taktim daha hizli sarj olsun diye. Yarin veya ertesi gun sony centerda calisan arkadasimin yanina gidip test edecegim olmazsa.

Kapali durumda mi 1.5 dakika basili tutayim hocam ? Bip sesi mi gelicek ?

kapalıyken yapacaksın.
    2 kere bip sesi gelecek.
    ilk bip hemen basar basmaz cıkar 2.bip 15 sn sonra filan cıkıyor.
    2.bip den sonra dugmeyi bırak.safe mode da dene kapatmayı.

• EfsaneFocus kullanıcısına yanıt
    Bende onu alacaktım fakat capslock satıcıdan ps4 kol ve fifa17 359 tl satışta. 40 tl indirim çekim var. 319 tl gelecek
    Dualshock garantisi kendilerine ait yani ithalatçı garantili

• burada daha hiç kullanılmamış ps4 teknosa dan alınmış ps4 için 1.100 e ilan versek olmaz mı :D
  • serqan_ kullanıcısına yanıt
    Cihaz kapalı durumda iken güvenli modta başlattım. Usb ile kolu bağlamam istendi. Şuanda bağladım. Direk ds4te mavi ışık yandı. Kullanabiliyorum. Burada ne gibi ayarları değiştirmem gerekecek ?

Dün fifa oynamadan uyku modunu falan kurcalamıştım. Acaba orada yanlış birşeyleri mi işaretleyip kaldırdım ?

Ben makinayı hiç kapalı konuma getiremiyorum sanırsam. Çünkü daima power tuşunda beyaz ışık yanıp sönüyor.
  • safe mode da restart atınca duzelmedi mi?hala kapanmıyor mu?
  • quote:

safe mode da restart atınca duzelmedi mi?hala kapanmıyor mu?

Safe modta fabrika ayarlarına geri dön dedim , Hiç kapanmadı makina. Bende yine elle kapattım.

Şuanda güç kablosunu denemediğim priz kalmadı. Hala açılmıyor makina. Makina açılsa kolu test etme imkanım olacak. Kolu epey sarj ettim.

Anlam veremediğim hatalar oluşuyor ne kadar saçma geldi yaa. Aklına gelen bir çözümün var mı ?
  • 
Sayfa: önceki 11001101110211031104
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.