Şimdi Ara

Sony NW-HD3 ile CREATIVE JUKEBOX ZEN TOUCH 20GB MP3 Çalar + USB DISK+ 79$ 'lık Travel Sound Hoparlör

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
525
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bu iki mp3 player arasında kaldım fiyatları neredeyse aynı ama creative 100 milyonluk hoparlör hediyeli fakat sonyde daha hafif we daha küçük sizce hangisini tercih etmeliyim yardım ederseniz sevinirim şimdiden teşekkürler
    http://www.hipernex.com//Product.aspx?CategoryID=592&ItemID=11091
    http://www.morfare.com/asp/show_stock.asp?Product_ID=3%20NW-HD3B

• birde arkadaşlar sonydeki mp3leri başka bilgisayara atma probleminin hiç bir çözümü yokmu
  • quote:

Orijinalden alıntı: edebali33

birde arkadaşlar sonydeki mp3leri başka bilgisayara atma probleminin hiç bir çözümü yokmu

Aynı ikilemde ben de kalmıştım,Sony'nin boyutları ağır basıyordu ama seçimimi Zen Touch'dan yana yaptım çok memnunum...
  • bende kalmistim,sony den yana kullandim ben tercihimi ve gayette memnunum.

ama sonucta creative de ses konusunda yılların deneyimi tartısmasız.sony acele girmiş birde piyasa galiba,suan en buyuk eksik boyuna falan asmalı veya klipsli ,tuslara erisim sagliyacak seffaf kilif..
    birde acikcasi atrac tan sora mp3 e ceviremiosun o biraz uyuz ama zaten kac kere cevirecen..eminim web dede ceviren prg bulursun baya cok gerekirse..
    line out olayı creative de biraz daha basarli gibi geldi ses daha guclu cikiyor.ama acikcasi creative de cok guclu ses bi sure sora rahatsız edio gibi geldi bana .yani bence sadece guclu olması yuksek olması iyi de demek olmuyor.yani sony belki herhangi bir kuaklıkla veya hoparlorle bas bas bagırmıyor ama gayet temiz bir ses alıosun.

oncelikleri belirlemek onemli.ben boyuta ve pil omrune oncelik verdim..oyuzden sony i sectim.
    hatta arkadasimda ayni gun creative aldi. pil omurleri asagi yukari ayni aslinda . ama creative daha kabaca.creative ses cidden super,ama su dokunmatik olayina ben alisamadim acikcasi. sony i daha iyi bir kulaklıkla deniyemedim acikcasi henuz.ama benim daha onceki kulaklıgım ve sony nin kutudan cikan dandik kulakligida kotu degil bence ses.basarili.
    atrac3 olayi bir kere cidden buyuk bir tasarruf yerden..direk yari yariya.15 sarkilik bir album 20-30 mb tutuo atrac3 e cevirdiginde.
    sonic stage e laf edio millet ama creative de cd ye ihtiyac duyuyo transfer icin (dogal olarak).
    aklima geldikce yazarim

• creative derim tabiki hoparlör felan daha uygunmuş gibi geldi fakat marka we görünüş açısından sony de fena diilmiş.ben de tercihi sana bırakıyorum...(creative daha güzel baba)
  • peki anti şok ile ilgili bi bilginiz varmı sonyde var diyor ama creative için öle bişey yazmıor yani tam bir ikilemde kaldım lütfen yardım
  • bi de zen touch un boyutları hayvan gibi mi avuca sığıyo mu? canlı canlı hiç göremedim de
  • ipod la kıyaslarsak boy olarak yakın ama en ve kalınlık olarak ipod a bir kaç boy fark atıyo zen touch bende zen touch düşünüyodum aniden kararımı deiştirdim hd3 aldım son derece memnunum herkese tavsiye olunur.bu arada forumdaki wolf adlı arkadaştan aldım kendisine teşşekkür ediyorum cihaz gayet sağlam ve sorunsuz...
  • quote:

Orijinalinden alıntı: onurz

bi de zen touch un boyutları hayvan gibi mi avuca sığıyo mu? canlı canlı hiç göremedim de

İnternetteki resimlerde gerçekten büyük gözüküyor fakat boyut ve ağırlık olarak IPOD'a göre biraz büyük olsa da kesinlikle rahatsız edici değil,ayrıca yanında verdikleri Travel Sound,kapalı alanlarda oldukça tatmin edici bir sese sahip,diyeceğim odur ki alacak olan yakından görüp inceleyip alsın...
  • sony ile karsilastirinca ozelikle dana gibi kalio biraz creative.ben sony i boynuma asip dinliyorum.minicik bisey super ya!
  • ya zen touch'ın boyutlarına nakın sitelerden sonra cetvelle bir kağıda çizin gözünüzle görmüş olursunuz , sony gerçekten küçük tamamda zen'de o kadar büyük değil ayrıca küçük mp3 player'larda kullanım rahatlığında sorun çıkabiliyor . Bende muvo 2 var gerçekten çok küçük ama o yüzden de tuşları da biraz küçük alışana kadar zorluk çıkabiliyor ayrıca mp3 player'lar ses miktarı olarak discman'lere göre anlayamadığım bir sebepten daha küçükler , o yüzden bence zen al sen
    sony bu işte henüz yeni ve tecrübe de oldukça önemli bir faktör , bence sony ne kadar iyi bir firma da olsa mp3 player'larında en azından 2. neslini beklemek lazım

• Sony'yi almama nedenlerimden ikisi de ClickWheel ya da Touchpad'e sahip olmaması ve ekranın küçük olmasıydı,binlerce mp3 arasında küçük ekran ve normal tuşlarla dolaşmak işkence gibi geldi bana,sonuçta beğenen kullanıyor...
  • beki arkadaşlar İ-river H340 için neler dieceksiniz onun artıları eksileri varmı bir arkadaşta bunu tavsiye etti hemde video oynatabiliyor siz nediyorsunuz
  • sony nin tipinin daha güzel olduğu su götürmez bir gerçek
    ama alırken pek önemsenmeyen (ben önemsememiştim)attrac3 e çevirme olayı cidden çok can sıkıcı olabiliyor
    bence creative höparlör de cabası
  • sony haala niye kendi formatında ısrar ediyor hiç anlamıyorum , tüm piyasa mp3 dolmuş işte insanlar yıllardır kullanıyor sırf senin markan için mi çevirecekler
  • arkadaşımın kkullandığı iriver h320 var. parasızlıktan satıyor 490ytlye 20gb. her yönüyle manyak bi ürün. bu forumda da baya açıklamalar yapılmış aratabilirsin.

biriki yorum yazdım buraya copy past yapıayorum. herkes faydalansın...

quote:

Orijinalinden alıntı: Melik

nerden biliyorsun ?

ipod sony ve creative'in üst model mp3çalarlarını bizzat değişik değişik kulaklıklarla kullandım ve karşılaştırdım.
    izlenimlerim şöyle.
    kulaklıklar:

• senheiser px100 (frekans aralığı manyak, 60-70$lık, baba bir kulaklık),
    • senheiser mx300,mx400,mx500 (dünyanın en iyi kulak içi kulaklığı ödülü olan kulaklık ve üst sürümleri)
    • sony'nin 135saatlik mp3diskmaninin içinden çıkan kulaklık modelini hatırlamıyorum,
    • ipod kulaklığı,
    • creative'in 5gblık zen micro modelinden çıkan kulaklık

kulaklıklar hakkında kısa bilgiler:
    px100 gerçekten muhteşem bir kulaklık... ses kalitesi bakımından her yönüyle mükemmel... bass tiz vs....
    mx300 kulak içi kulaklıklara göre baya üstdüzey.(hepsiburda'da 15YTL) bassları yüksek frekans aralığı geniş
    mx400-mx500 frekans aralığı mx300den biraz farkediyor. faha iyi. ama bassı biraz az. mx500de ses ayar düğmesi var. (hepsiburdada 35YTL)
    creative kulaklığı: mx300kadar iyi değil,
    ipod kulaklığı, creativinki kadar iyi değil,
    sony'nin diskmanden çıkan kulaklığı, kulağıma bir daha yaklaştırmam.

aletlere gelirsek.

• ipodun ses çıkışı bariz kısık... radyo yok birşey yok. kulaklığı için daha kaliteli olabilirdi...direk pas geçerim.
    • sony hd3 falan için boyut manyak küçük fakat tek iyi yan bu. ses ipod gibi kısık ve radyo ses kayıt falan yok...
      bilgisayara bağlamak için yanınızda koca adaptörünü de taşımanız lazım. direk pas
    • creative alınabilirliği yüksek bir ürün. ses çıkış kalitesi güzel. güzel bir kulaklıkla gayet kaliteli müzik dinleyebiliirsiniz...
      radyo ses kayıt ajanda gibi özelliği olan modeller mevcut. 10 üzerinden 8
    • iriver alınabilirliği en yüksek ürün. her yönüyle kalite kokuyor.
      ses çıkış kalitesinin üstüne yok, iiçnden çıkan kulaklıklar ödüllü senheiser, radyo resim gösterme ses kayıt text gösterme falan olan modelleri var.
      10 üzerinden 10+

BU NEDENLERLE IRIVER

not: ben bir bass manyağıyım. ve iriverin ürünlerinde ses 40 üserinden 25-30 iken bile titreşimleri içinizde hissedebiliyorsunuz

• peki bu iriverın şarjı nekadar gidio ve bataryası çıkabiliyormu 2. bir batarya kullanılabiliyormu yani
  • h10 medolinde 2saat şarjla aralıksız 12saat mp3 dinleyebilirsin. pil çıkar cep telefonları gibi... değişe de bilirsin yani.
  • peki H340 veya sendeki 320 nekadar gidio
  • h320de pil dahili fakat kapasite baya var. video yürütme falan da olduğundan yani yüksek olması lazım.. hiç ellemeden 18saat mp3 çalıyo. ben bizzat 14saatlik ş.arası yolculukta hiç ellemeden rasgele çal modunda kullandım.ses 40 üserinden 28de. indim ve birsaatte de eve geldim desek hala çalıyodu ve 1 kademe kalmıştı 15saatin sonunda. radyo 24saat, video 5saat civarı. ayrıca ekran video izlemek için oldukça yeterli görüntü oldukça akıcı. donma kopuk kopuk gitme yok. kısacası alet ömürlük.
    incelemek serbesttir.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.