Şimdi Ara

SONY NW-A3000/1000 HAKKINDA HERŞEY // A800 Detaylar (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.235
Cevap
4
Favori
218.041
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • A 3000 in satış fiyatı ürünün az olması nedeniyle oldukça yüksek tutuluyor o yüzden alacaksanız biraz sabredin..
  • ne kadar sabredelim peki,direk ithalat sorunu dedi adamlar ve kurban bayramından önce bi tane edinmem lazım
  • ya ikisinide elime alıp inceledim ben.. a3000 cok buyuk.. ewet ipod kdr olabılır ama sonuc olarak a1000 le karsılastırmak gerekıyor.. bu aletin benı cezbeden en önemli unsurların bırıde boyutlarıydı.. a1000 yok gıbı bırsey.. a3000 resmen ayıcık olmus... nası bukdr buyuk yapılırkı?? yanı 6 gb lık mıcro dıskle 20gblık mıcro dısc bukdrmı farklı....
    alıcam yaaa alıcam... allah kahretsın.. baska carem yok...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Razorback

ya ikisinide elime alıp inceledim ben.. a3000 cok buyuk.. ewet ipod kdr olabılır ama sonuc olarak a1000 le karsılastırmak gerekıyor.. bu aletin benı cezbeden en önemli unsurların bırıde boyutlarıydı.. a1000 yok gıbı bırsey.. a3000 resmen ayıcık olmus... nası bukdr buyuk yapılırkı?? yanı 6 gb lık mıcro dıskle 20gblık mıcro dısc bukdrmı farklı....
    alıcam yaaa alıcam... allah kahretsın.. baska carem yok...

arkadaşım neden böyle düşündüğünü anlayamadım. bence boyutları çok uygun ve hoş. şuana kadar 20gb ve bundan daha küçük bir mp3 player gormedim. bence boyut kapasite kalite ve fiyat bakımından çok uygun!!!

• sony nasıl ithalat problemi yaşar ya?
  • Kurban bayramına kadar.. Hımm.. Mümkün değil o zamana kadar ancak mart filan gibi düşer fiyyatları seni çok iyi anlıyorum eğer gerçekten almak istiyorsan ve bu seni zorlamıcaksa düşünmeden alabilirsin.. Boyutlar konusuna kesinlikle katılmıyorum.. i pod gibi kalitesiz aletleri böyle bir şaheserle karşılaştırmak kesinlikle çok yanlış!! Evet A 1000 daha küçük olabilir ancak disk boyutu 1/3 ü kadar A 3000 in eğer çok geniş bir arşive sahipseniz alın yoksa A 1000 fazlasıyla yeterli olacaktır.. Aşırıya kaçmanın bir gereği yok
  • Bu beklenmedik birşeydi çünkü A serisi japonya için tasarlanmış bir seri ve sony bu serinin bu kadar tutmasını açıkçası beklemiyordu ve şimdi ürün yetiştirmete zorlanması doğal.. Bunda piyasaya bir türlü girmek istemeyen biz türkler de eklenince oldukça fuhuş fiyatlarla oldukça geç sahip olabiliyoruz bu tür ürünlere!!
  • o zaman alıyorum 3000i (umarım bu sefer de başka bi sorun çıkmaz)
  • Eğer herhangi bir sorun yaşarsan buraya yaz elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım
  • Bu arada nerden kaça aldığını da yazarsan diğer arkadaşlar da faydalanmış olur
  • quote:

Orjinalden alıntı: SAVIAR

Bu beklenmedik birşeydi çünkü A serisi japonya için tasarlanmış bir seri ve sony bu serinin bu kadar tutmasını açıkçası beklemiyordu ve şimdi ürün yetiştirmete zorlanması doğal.. Bunda piyasaya bir türlü girmek istemeyen biz türkler de eklenince oldukça fuhuş fiyatlarla oldukça geç sahip olabiliyoruz bu tür ürünlere!!

fahiş abi, fuhuş demişsin sinirle
  • Olur o kadar
  • fuhuş süperdi ama...

neyse belli birşey.. a3000 alıcam... tabi bianda cok büyük bir ikileme düşmessem...

bu arada size a3000 ve a1000 stok durumunu söliyim... tüm türkiye a1000 ve a3000 stogu ile dolup taşıyor.. özellikle teknosanın satış ve pazarlama tekniğidir bu.. bundan evvel birçok üründede aynı şeyi yapmıstır.. bunun yanında bu ürünü herkesin istediginide biliyor bu teknosa.. ama işte satış ve pazarlama teknıklerı araya giriyor.. talep patlaması yaratmaya calısıyor ve musteriyi kızıstırıyor.. suan gunde kac kısının hergun gunde kac kez olmak uzere teknosayı ve dıger bılımum satıcıları arayıp a1000 veya a3000 varmı dıye sordugunu tahmın edemessınız... her teknosaya, buyukluklerı ve satıs potansıyellerıne gore 2 gunde bir 2 3 4 ürün veriliyor.. ve bunlar zaten telefon acıp gelınce alıcam, ayırın dıyen musterıler tarafından anında kapılıyor.. cesıtlı magzalara tel acıyorum ve soruyorum a3000 varmı dıe.. ewet 1 tane var dıolar.. bir gun sonra arıyorum ve yok diyorlar... yanlız bıraz daha fazla bu ısı uzatırlarsa ellerındeki stok ellerınde patlıcak ve pıyasayı ikame mallar kaplicak veya baska yerler fiyat rekabetine girecek... ek bir bilgi, teknosa a1000 satısını ıyı yapamadıgından a3000i piyasaya sürmüştür... mükemmel bir planlamaydı, sorumlu pazarlama uzmanını burdan tebrik ederim...

• Üzülerek belirtiyorum ki yanlışın var.. Bu tür bir pazarlama tekniği herhangi bir kar marjı getirmeksizin malın ucuza gitmesine neden olur.. Maalesef bu işteki tek sorumlu sony distrübütörü ve onları hala işlerinin başında tutanlar!! Asıl üzüldüğüm noktaysa bunun yıllardır düzeltilmemiş olması hatta sırf bu yüzden sony mal alımını bırakan firmalar bile var!! Tamam sony iyi hatta çok iyi bir marka olabilir ama pazarlama olarak rakiplerinin hayli gerisinde!!!
  • Bu arada malesef telefonla ayrılan ürünlerin %90 ı satılıyor ve siz gidince sizi ürün bir başka mağzamız tarafından satılmış masalıyla oyalıyorlar.. Bunun çok sağlıklı olmadığını belirtmek isterim..
  • SAVIAR nası o fiyata aldın a1000i?
    normal satış fiyatı ne kadardo aldıgın mazada?
  • 455 ytl ydi önce peşin kaça olur ayağına yattım 350 dedi sonra yarısını peşin kalanını 4 taksit istiyorum dedim 360 a aldım ama peşin 350 ye alabilirsin hatta biraz daha pazarlık edersen belki daha ucuza da alabilirsin
  • saviar abi süper bişey yapmışsın
    teknosa nın taktiğine gelince, adamlar sadece merkezden yönetiliyolar kampanyalarda ve bu da talebe göre ürün toplanması anlamına geliyo, yani ürünü dağıtamayan sony değil teknosa
    çünkü bugün gittim baktım dediğim gibi teknosanın kampanya yaptığı 1000 modeli ellerinde yokken(cumartesi gelicek dedi), aynı katta bulunan real in içindeki sony reyonundaki aleti bizzat alıp inceledim, ekranını falan kurcaladım ki harika bişeydi.
    bu nedenle de teknosa yı kınıyorum, her ne kadar bidolu.com 1.1.2006 dan itibaren dağıtıcaz diye verdiyse de bu adamlar kataloğa koymuş, farklıdır diyorum ve ürün yok
    umarım internettekileri de karşılayamıyorlardır, keşke sony store gibi bişey olsaydı internet üzerinde
    ama yılmıycam alıcam bu aletten hayranıyım, final çalışmıyor forum okuyorum sırf bu yüzden (bu arada hepinize teşekkürler ilginiz ve paylaşımlarınız için süpersiniz)

• hyr arkadaısm tek bir gercek varki, oda milleti kızıstırıp malı ıstedıklerı adette istedıklerı gıbı sattıkları.. dusuncem degıl bunlar.. bunlar var olan gercekler.. malın teknosaya gelip anında gittigini biliyorum.. sahıdım... ayrıca anlattıgım zaten kıtaplarda yazılı olan bırsey.. tartısmak sacma olur... war olan bır teknıgı uyguluyorlar.. ve cok basarılı bır sekılde..

tam tersıne.. bagdat cad teknosayı aradıgımda 2 tane oldugunu söledi ve ekledi.. "efendim ayırtmamı istermsınız??" tahmınen tele cıkan adam daha evvelde aradıgımı anlamıstı ve o yuzden böle birsey söledi... 6 saat sonra arka arattım ve bir tane vardı... (ona ayıralımmı demedıler) bir gun sonra aradıgımda ellerınde urun yoktu....
  • Hımm!! Bunların oyunu böyle tanıyınca başlıyorlar hemen aman efendimlere yaman efendimlere ama icraat yine aynı tabi bi gidiyorsun ürün yok diyorlar.. Bu arada siz nerden almaya çalışıyorsunuz sanki teknosa dan başka yer yokmuş gibi Ank dan mı ist den mi ona göre yardımcı olmaya çalışıcam.. Baya çekmişsiniz bu teknosa dan anlaşlan
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.