Şimdi Ara

Sony'nin yeni çerçevesiz amiral gemisi modelleri sızdırıldı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
158
Cevap
1
Favori
5.103
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • En sevdiğim tasarıma sahip seriydi. Yazık oldu. Son düzgün tasarımlı telefonlardan olan Xz1'i falan alıp 4-5 sene kullanacağım artık. Yapacak bir şey yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Parmak izini neden power tuşuna koymamışlar ?

• S8+ kullanıyorum dediğin sorunların hiç birini yaşamadım ve yaşamıyorum.

Biraz yeniliğe açık olun, kabuğunuzdan çıkın, çağa ve zamana ayak uyudun. Sırf üşengeçsiniz, yeni birşeylere açık değilsiniz diye kusura bakmayın çerçevesiz telefonu elinizde tutamadığınız için beceriksizsiniz diye herkesi kendiniz gibi sanmayın.

Sony bugüne kadar o bahsettiğiniz OmniBalance tasarımının değişmesini istemeyen nice kişilerin zevkine hitab etti de ne oldu? Ne başarı yakalayabildi? Ulaşılan sonuç şu ki o bahsettiğiniz "nice" kitlesi düşündüğünüz kadar büyük bir kitle değil ve bu durumdan büyük bir çoğunluğun o tasarımı beğenmediği durumu ortaya çıktı.

Sony'i attığı bu cesur adımdan geç dahi olsa tebrik ederim. Tutar tutmaz o ayrı bir konu bekleyip göreceğiz, ama yeniliğie açık olmalıyız, sürekli aynı şeyleri ısıtıp ısıtıp kullanıcıya verip aptal yerine koymak kabul edilebilir değildir bunu kabul eden zaten o firmanın kendilerine layık gördüğü o hoş olmayan sıfatı kendileri kabullenmiş demektir. Biraz kendinize saygınız olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blue7 -- 7 Ocak 2018; 15:40:9 >

• XZ1 aldım bir daha da Sony almam. Xperia serisinin en güzel 2 telefonuna sahip olduğumu düşünüyorum şunları gördükçe.
  • http://www.teknoburada.net/2017/08/05/sony-2017-satis-rakamlari-yuzleri-guldurdu/

Fanboyluk değil olay, ben saydıklarım dışında olmayan şeyleri söylemedim. Ekran teknolojisinde, görüntü kalitesinde Samsung'un lider olduğu zaten bilinen bir gerçek. Tasarım konusunda da masanın üzerinde en güzel duran cihazlarıda yine Samsung üretiyor. Ama olay kullanmaya geldiğinde işler değişiyor. Yukarıda da bahsettim edge serisi cihaz kullananlar aradan fazla zaman geçmeden soluğu bizim tamir masamızda alıyor. Telefon nasıl düşerse düşsün ekranı gidiyor. Edge serisi çıkalı 2 3 sene olacak daha piyasada adam gibi ekranı koruyan koruma yok. Piyasada ya kalıp cam jilatin var ki bunu kullandığınızda 1 haftaya kalmadan tozlanıp kalkıyor ya da eski jelatinlerden var onlarda koruma sağlamıyor.

Yemişim estetik görünmesini 3 sene önce amiral gemi telefonlarıyla bugünün telefonları arasında dağlar kadar fiyat farkı var. Dolar kuru aldı başını gidiyor. Ben 4000 telefona verip ekranı kırıldığında 1200 lira verecek kadar zengin değilim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• S2 2018 edition

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marquis-de-Sade`

Ya var ya s..ayım sizin çerçevesiz ekran muhabbetinize..

Parmak izi okuyucusu en iyi konumda olan cihazı, oyun oynarken, film izlerken, mesaj yazarken kullanması en rahat cihazı, düştüğünde bana mısın demeyen, arka cebine attığında bişey olur mı diye korkmadığınız cihazın haline bakın ya.

Burada bile çerçevesi hala duruyor diyen var.
    Siz ne anlarsınız ergonomiden sağlamlıktan alın dünyanın parası Galaxy S8'i tutmaya bile tutamayın, yazı yazmak işkence olsun, tutmak için alan olmadığından 5 dakika oynamadan sonra parmağınıza kramp girsin, düşürdüğünüzde zaten heryeri ekran olduğu için ekranı kırılsın, yetmesin en pahalı ekran tamir ücreti ödeyin, zaten piyasada adam gibi koruma camı yok kavisli olduğu için, parmak izine ulaşmak için elinizi 2 büklüm yapın.

Umarım bu tasarım bu modellerle sınırlı kalır, benim gibi OmniBalance tasarımının değişmemesini isteyen nice Sony kullanıcısı olduğuna eminim, zaten laf eden kesim Sony'i eline almamış kullanmamış insanlar.

Düştüğünde bana mısın demeyen?
    Amcamın Z5 üstüste 2 kere tuz buz oldu. Sebep mi? Cebinden kayıp merdivenlere düştü (yarımmetre bile değil)
    O yüzden çerçeve ezilmeleriyle ölümüne dayanıklılığı bir tutmayın

• yorumlara baktım da donanım haber de mesut çevik hariç herkes omnibalance tasarımı seviyormuş anlaşılan.

• blue7 kullanıcısına yanıt
    Elinizin boyutunu bilmiyorum ama S8+ ile oyun oynayıp ''ne ağrısı be olum'' diyeni görmedim.

Olay yeniliğe açık olup kapalı olmak değil bunu da nereden çıkardınız? Sony donanım olarak hep eski işlemcileri, ekranları kullanıyor da ben bunları mı savunuyorum? Sony zaten gerek donanım gerek yazılım olarak her sene güncel, yeni kalmayı başarıyor. Android 8 ile kutudan çıkan tek cihaz yok Sony dışında. Donanım konusunda da aynı 960 kare/saniye video çekimi sağlayan başka telefon yok yakın vakitlerde Samsung, LG gibi firmalarda da Sony'nin bu kamera sensörlerini görürsünüz.

Olay yenilik değil, olay insanların en rahat, en sağlam şekliyle telefon kullanması. Sırf yenilik adı altında cihazın ergonomisinden, sağlamlığından ödün vermeye gerek yok. Hız olarak, kamera olarak, ek fonksiyonlar olarak piyasa ile aynı hizada ilerledikten sonra bırakın kasa her sene aynı olsun.

Benim savunduğum şeyde tasarımın estetik oluşu, harika duruşu değil. Samsung S8 masada daha güzel duruyor kimse itiraz edemez. Sony cihazları gerçekten S8 ile yanyana geldiğinde kalas gibi duruyor. Benim savunduğum malzeme kalitesi, sağlamlığı, parça fiyatı, kullanım kolaylığı.

• 16:9 mu bunlar?
  • Normal Xperia tasarımının diğer telefonlardan farkı vardı, logoyu sil bu hangi telefon dersen bilinirdi. Şimdi Sony logosunu silsen bilemezsin, sıradan telefona dönüştü.

• sağdaki köşeli tasarımı beğendim. İnşallah arka taraf yerine yanda olmasını isterim...

• Kerim5100 kullanıcısına yanıt
    İnsanları anlamak güç ya elim ağrıdı anlatmaktan.

Tamam Z5 tuz buz oldu param pirçik oldu geçmiş olsun. Düşen telefon üstü altı hatta sağı solu ekran olan S8 olsaydı daha mı az hasar alacaktı? Ya da amcan Z5'in ekranı için harcadığı maliyet iPhone X olsaydı daha mı az olacaktı? Herkes yaşantısından örnek veriyor arkadaş yok dedemin telefonu düştü öldü yok amcamın telefonu düştü yok oldu. Ya diğer markaların telefonu olsaydı ne olacaktı? Al eline bi Sony cihazı bir de Samsung cihazı çık tavana yüksek olsun ki eşitsizlik olmasın ekran kasa oranınıda geçtim ikiside düştüğünde ekranı kırılacak bir yerden at aşağı sonra al 2 telefonu götür servise sonra cebinden çıkanı yaz.

Tasarımın diğer telefon tasarımlarına nazaran daha sağlam olduğunu söylüyorum adamlar kırılmaz bozulmaz telefon demişim gibi cevap yazıyor, rahatsız mısınız abicim?
  • Sakin ol şampiyon 😀

• quote:

Ya var ya s..ayım sizin çerçevesiz ekran muhabbetinize..

Parmak izi okuyucusu en iyi konumda olan cihazı, oyun oynarken, film izlerken, mesaj yazarken kullanması en rahat cihazı, düştüğünde bana mısın demeyen, arka cebine attığında bişey olur mı diye korkmadığınız cihazın haline bakın ya.

Burada bile çerçevesi hala duruyor diyen var.
    Siz ne anlarsınız ergonomiden sağlamlıktan alın dünyanın parası Galaxy S8'i tutmaya bile tutamayın, yazı yazmak işkence olsun, tutmak için alan olmadığından 5 dakika oynamadan sonra parmağınıza kramp girsin, düşürdüğünüzde zaten heryeri ekran olduğu için ekranı kırılsın, yetmesin en pahalı ekran tamir ücreti ödeyin, zaten piyasada adam gibi koruma camı yok kavisli olduğu için, parmak izine ulaşmak için elinizi 2 büklüm yapın.

Umarım bu tasarım bu modellerle sınırlı kalır, benim gibi OmniBalance tasarımının değişmemesini isteyen nice Sony kullanıcısı olduğuna eminim, zaten laf eden kesim Sony'i eline almamış kullanmamış insanlar.

Haklısınız, ama sene oldu 2018, ben sony seven fanboyu diyebileceğin birisiyim. TV müzik seti ses sistemi kulaklık konsol hepsi sony. Birtek telefon değil çünkü ben o aynı tasarımı taaaa 2013'den beri görmekten bıktım.

Aynı diyorum niye ? çünkü Xperia Z'den beri aynı tasarım var. Hatta Z bile yeni Xperia ION bir bakın yani görsellerden sizin için ekliyorum.

Sony'nin yeni çerçevesiz amiral gemisi modelleri sızdırıldı

Bakın bu cihaz 2012 model bir telefon. Sene oldu 2018 6 yıldır hemen hemen tasarım çok ufak ufak değişti. Bu kimine göre evet çok güzel birşey aynı tasarım aynı kullanım seveni var. Tamam da geneli kapsamıyor ki ? öyle olsa bütün android dünyasında en çok satan cihaz olması gerekmiyor muydu ? satmıyor.

https://www.donanimhaber.com/cep-telefonlari/haberleri/Sony-Xperia-XA2-XA2-Ultra-ve-L2nin-basin-gorselleri-sizdi.htm Bakın bu habere, cihazın tasarımlarına bakın. Sonra da Xperia ION'a bakalım;

Sony'nin yeni çerçevesiz amiral gemisi modelleri sızdırıldı

Birebir olmasa bile çok benziyor değil mi ? ve o övülen parmak izi yandan değil, arkaya alınmış görünüyor.

Eğer ergonomi olarak bakarsak olaya Iphone SE bugün en kullanışlı telefondur. Niye ? çünkü insanın avucunun içine sığıyor, tek parmak ile her noktasına ekranın dokunabiliyorsun zorlanmadan. Parmak izi de ön kısımda. Keza rakip olarak Sony'de Compact serisi var. Ama türkiye de satılmıyor. Onunda sebebini editörler söylüyor eski modelleri pek satmamış diye getirmemişler. Yeni Compact mesela ortalıkta yok. E her türlü 5 inçlik telefondan çok daha rahat kullanılıyor öyle değil mi ? kullananlar bayılıyor bende kullandım mükemmel telefondu.

Sıkıntı bu yani tasarım değişmiyor. Tasarımın yanında ekran çerçevesi hep aynı yada benzer kalıyor. Ama telefon büyüyor. Tamam gene köşeli yap kıvrımları az olsun ama o çerçeve ekran boyutu 5.5 inç telefon oluyor 6 inçlik cihaz gibi tutuşu çok kolay mı sanıyorsunuz ? Z5 premium kullandım sattım illallah ettim kullanması zor. Hiç çerçeve olmasın olayına bende karışıyım tutacak yer kalmıyor çok beladır. Ama gene de şu çerçevesi azaltılabilir. Yanlardan alıyorlar üstte altta kalıyor, mağdem öyle üstten ve alttan da 3 4 mm kadar alsınlar tamam gene çerçeve olsun aynı kasaya daha büyük ekran sığdırılsın değil mi ? ha samsung gibi öyle kıvrımlı yamuk ekran işte çerçevesi neredeyse yok gibi tasarımı bende sevmiyorum kullanışlı değil. Birde Sony'de bakın mesela sanal tuşlar var. E tamam çerçeve var okey anladım da niye salan ekrandan yiyen tuş ? alta neden koyulmuyor ? eskiden yaptı çünkü ışıklı bile yaptı değil mi ? ortası camdı Xperia S lerde falan bilen bilir. Yani önünde seçenek çok varken sony habire aynı cihazı az az değiştirip satıyor. Ben şahsen görmekten sıkıldım ve bıktım. Sony'e de o yüzden yakıştıramıyorum. Başından dediğim gibi sony'i seven birisiyim yani fanboyda diyebilirsin.

• quote:

İnsanları anlamak güç ya elim ağrıdı anlatmaktan.

Tamam Z5 tuz buz oldu param pirçik oldu geçmiş olsun. Düşen telefon üstü altı hatta sağı solu ekran olan S8 olsaydı daha mı az hasar alacaktı? Ya da amcan Z5'in ekranı için harcadığı maliyet iPhone X olsaydı daha mı az olacaktı? Herkes yaşantısından örnek veriyor arkadaş yok dedemin telefonu düştü öldü yok amcamın telefonu düştü yok oldu. Ya diğer markaların telefonu olsaydı ne olacaktı? Al eline bi Sony cihazı bir de Samsung cihazı çık tavana yüksek olsun ki eşitsizlik olmasın ekran kasa oranınıda geçtim ikiside düştüğünde ekranı kırılacak bir yerden at aşağı sonra al 2 telefonu götür servise sonra cebinden çıkanı yaz.

Tasarımın diğer telefon tasarımlarına nazaran daha sağlam olduğunu söylüyorum adamlar kırılmaz bozulmaz telefon demişim gibi cevap yazıyor, rahatsız mısınız abicim?

Aynı muhabbet geçen sene Note 7 için de yapılıyordu. Edge ekran bilmemne parçalanır iPhone çok daha dayanıklı dediler. Telefonu 50 kere yüzüstü fırlattılar ekranın üst katman tuz buz oldu ama hiçbirşey olmamış gibi orasına burasına basıyorsun çalışıyordu. Bir de olaya bu açıdan bakın. Yoksa istediğiniz telefonu parçalayabilirim o inanın zerre mühim bir mesele değil. Mesele telefonun hasar gördükten sonra çalışıyor olması. Z5 çalışmıyordu mesela. Elimize aldığımız gibi cortlamış telefon. Yoksa çalışsa gider 2 hafta 1 ay sonra yaptırsın o bişey değil.

• En beğendiğim parmak izi tuşunun yeriydi. Yazık etmişler. Bu kadar beğenilen tuşun yerini değiştirmek akıl işi değil.

• Kerim5100 kullanıcısına yanıt
    Nasıl bişeysiniz arkadaş. La ben telefoncuyum diyorum yerim yurdum var zibilyon telefon tamir ediyorum adamlar amcalarının dedelerinin yaşadıklarını videoda izlediklerini anlatıyor.

Bugün en ucuz AMOLED ekran 35 dolar toptancıda o da S3 mini ekranı. Bugün 45 dolara Z5 ekran alıyorum. Sabahtan beri burada Sony kırılmaz, bozulmaz, ölmez demediğimi diğer telefonlara nazaran düştüğünde daha zor ekranının kırıldığından bozulduğundan bahsediyorum. Yıllardır iç içe olduğum telefonlara mı inanayım senin amcana, videoda izlediğin Note 7'ye mi inanayım? Akıl var mantık var hiçbirşeye gerek yok heryeri ekran olan telefon mu yoksa ortası ekran olan telefon mu her açıdan atılarak düşse ekranı kırılır desem heryeri ekran olan telefon der alakası olmayan birisi bile, hala ne dediğimi anlamadan örnek veriyor arkadaş.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sağdakinden sar bir tane

• Sağdaki telefon xz premium ise güzel olmuş. Yalnız 4k ekranın çözünürlüğünü istediğimiz gibi 720p ye kadar düşürebilmek lazım Samsung cihazlarındaki gibi. Bir de parmak izi okuyucu arkada yuvarlak şekliyle çok sıradan görünüyor. Donanım olarak çok sağlam gelir tasarımı da böyle olsun o da kabul. Not : 2.5 yıldır Z2 kullanıyorum.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.