Şimdi Ara

Sony'nin yeni çerçevesiz amiral gemisi modelleri sızdırıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
158
Cevap
1
Favori
5.103
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sony'nin yeni amiral gemisi cihazlarını CES 2018'de (Tüketici Elektroniği Konferansı) tanıtacağı söyleniyordu lakin CES 2018'e saatler kala Sony'nin yeni amiral gemisi telefonlarını 26 Şubat-1 Mart tarihlerinde Barcelona'da düzenlenecek olan MWC 2018‘de (Mobil Dünya Kongresi) lanse edeceği ortaya çıktı. Japon teknoloji devinin CES 2018'de ise orta segment akıllı telefon modelleri Xperia XA2, XA2 Ultra ve L2'yi tanıtması bekleniyor.

Sony Xperia XZ1 Premium

Adından da anlaşılacağı üzere Xperia XZ1 Premium'un yeni modeller arasında en gelişmiş akıllı telefon olacağını söyleyebiliriz. Büyük ölçüde teknik detayları sızdırılan telefonun teknik özellikleri ise şöyle:

• 5.46 inç 2160 x 3480 piksel(4K) çözünürlüğünde HDR LCD ekran
    • Qualcomm Snapdragon 845 CPU ve Adreno 630 GPU
    • 6 GB sistem belleği
    • 128 GB depolama kapasitesi
    • 12 MP çözünürlüğünde çift arka kamera
    • 13 MP ön kamera

Teknik detaylarına yukarıda yer verdiğimiz modelde çerçevelerin tıraşlanarak, oldukça minimal düzeye getirildiğini görmekteyiz. Parmak izi tarayıcısının ise cihazın arka paneline konumlandırıldığını söyleyelim. 

Sony Xperia XZ1 Plus

Xperia XZ1 Premium'un kardeşi olarak niteleyebileceğimiz Xperia XZ1 Plus'ın teknik detaylarıysa şöyle:

• 5.5 inç 1080p (Full HD) çözünürlüklü HDR LCD ekran
    • Qualcomm Snapdragon 845 CPU ve Adreno 630 GPU
    • 4 GB sistem belleği
    • 64 GB depolama kapasitesi
    • 12 MP çözünürlüğünde çift arka kamera
    • 13 MP çözünürlüklü ön kamera

Kardeş model XZ1 Plus'ın, ağabeyinden bir tık daha düşük teknik özelliklere sahip olduğunu görmekteyiz. Parmak izi tarayıcısı ise diğer modelde olduğu gibi arka panelde konumlandırılmış. 

Son olarak Sony'nin yeni amiral gemisi cihazlarını MWC 2018'de tanıtmayı planladığını ve cihazlar tanıtılana kadar tüm bunların iddia niteliğinde olduğunu söyleyelim.

• Ya var ya s..ayım sizin çerçevesiz ekran muhabbetinize..

Parmak izi okuyucusu en iyi konumda olan cihazı, oyun oynarken, film izlerken, mesaj yazarken kullanması en rahat cihazı, düştüğünde bana mısın demeyen, arka cebine attığında bişey olur mı diye korkmadığınız cihazın haline bakın ya.

Burada bile çerçevesi hala duruyor diyen var.
    Siz ne anlarsınız ergonomiden sağlamlıktan alın dünyanın parası Galaxy S8'i tutmaya bile tutamayın, yazı yazmak işkence olsun, tutmak için alan olmadığından 5 dakika oynamadan sonra parmağınıza kramp girsin, düşürdüğünüzde zaten heryeri ekran olduğu için ekranı kırılsın, yetmesin en pahalı ekran tamir ücreti ödeyin, zaten piyasada adam gibi koruma camı yok kavisli olduğu için, parmak izine ulaşmak için elinizi 2 büklüm yapın.

Umarım bu tasarım bu modellerle sınırlı kalır, benim gibi OmniBalance tasarımının değişmemesini isteyen nice Sony kullanıcısı olduğuna eminim, zaten laf eden kesim Sony'i eline almamış kullanmamış insanlar.
    Şu çerçevesiz olsun muhabbeti baydı artık.

18:9 gibi edge ekran gibi saçmalıklara uymak zorunda mı sony ?

Hele hele şu s8 alıp kasko yaptırıp kırmamak için kırk takla atan,sürekli düşürme stresi ile yaşıyanlara gülüyorum.

Ha adamın parası vardır düşürüp kırsada sıkıntı olmaz ona lafım yok.Ama gidip krediyle 4 bin liraya s8 alanlara gülüyorum sadece.

Görün bakın bu çerçevesiz furyası tutmayacak 2-3 sene sonra geriye dönecekler
    iPhone'u sevip övmek daha ağır fanboyluk gerektiriyor, en azından benim sebeplerim var. Sony Playstation ve telefondan ibaret olmadığını kullandığın cihazın arka kamerasından tut diğer cihazların arka kameralarında bile imzası olduğunu ülkemizde olmasa da dünyada televizyon, ses sistemi, diğer akıllı çözümler ile önemli yeri olduğunu unutmamak gerek.

Fatura üzerine ek, mağazadan taksitle Galaxy S8 alanları yadırgıyordum, parası olan alsın kırsın ilgilendirmez. Ama parası olmasada olsada iPhone alanları hep yadırgamışımdır hala da yadırgarım.

Kullanım;
    Bluetooth ile dosya aktarmayı bırak Ahmet'in iPhone'undan farklı bir temam olsun bile diyemiyorsunuz. Ya en basiti Telefona kaydettiğiniz rehberi SIM karta aktaramıyorsunuz, içe dışa aktar özelliğide yok üçüncü parti yazılım indirerek halledebiliyorsunuz. Heryeri kısıtlama, engel.

Aksesuar; bugün orjinal kablonuz bozulsa orjinalden daha kaliteli kablo kullanamıyorsunuz çünkü aksesuar desteklenmiyor diyor. Yeni iPhone'ların kulaklığı bozulduğunda eski kulaklığınızı kullanamıyorsunuz çünkü girmiyor, ama bu noktada Apple Store size giriyor(!) VR box, sticks vs eğlenceli şeyler hayal zaten.

Batarya;
    Aslınsa hiç bahsetmek istemiyorum dükkanın belirli bi kısmına sadece iPhone bataryası stokladık, önemli bir gelir kaynağı olmadı değil. Yüzde 30 da kapanan iPhone'ların artması dileğiyle.

Donanım;
    Bugün piyasada en pahalı parça AMOLED paneller, iPhone'un (X hariç) neredeyse tüm parçaları bir AMOLED panel fiyatıyla aynı. Üretim maliyeti, kullandığı parçalar bu kadar ucuzken ekranda kamerada bi kaç nesil öncesini zaten bu işin telefonunu yapan üreticilerden alırken, iPhone alıp kullanmak akıl işi değil.

Güvenlik;
    Dünya starlarının anadan üryan fotoğrafları hala piyasada bunuda geçelim.

Tamir(en sevdiğim kısım);
    Bugün en çok kar edebildiğim telefon markası iPhone. 16 dolara kadar düşen LCD panelleri bugün 160 liraya takıyorum, şarj soketi, bataryası falan ekranı aldığımda hediye ediyorlar onlarıda parayla takıyorum. Çünkü hakediyorlar. Gerçi benden yemeseler bir sokak ileride başka telefoncudan yiyecekler. Ama Samsung parçalarında öyle mi? Zaten ekranın gelişi 120 dolar max 10 15 dolar koyabiliyorsunuz maliyet yüksek diye, ucuz parçası yok diye.

Özet forumda "telefon" konusunda tartışabileceğin bir insan değilim, sen son kullanıcısın kullandığın internetten okuduğun kadarıyla bilirsin ben her cihazı, her cihazın içini bilirim. Benim bu yazıya kadar yazdığım tüm sözlerim belirttiğim gibi "faturaya ek, mağazadan taksitle Galaxy S8" alanlar içindi, param var deyip Samsung'un tasarımını ekranını övsen inan gıgım çıkmazdı.

İyi forumlar..
  • Çerçevesiz modelinin bile çerçevesi var

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • O nasıl bir yansıma öyle.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Soldaki daha iyi görünüyor bence. Hafif köşeler yuvarlatılıp ekran kasa oranını artırsın yeter sony. Amerika yı yeniden keşfetmeye gerek yok yani.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Soldaki telefonun tasarımını beğendim bence başarılı olmuş. Daha yumuşak kenarlı olan telefonlar tasarım olarak göze daha hoş geliyor bence.

• Bazılarının düşüncesi ; Telefon mükemmel olmuş ama bu şirketi hayatta övmem.

Yorum: Telefonun 4 köşesi var, yine yapamamışsın Sony

• Ucuz ürün gibi göründü gözüme. O parlak metaller siyah telefonda olmamış. Umarım çıktığında yanılmış olurum.

• Bence güzel olmuş... Benim gibi Samsung'un yamuk, doğal olmayan ve amele yanığı olan ekranlarını sevmeyenler için ekran çerçeve oranı alınabilecek seviyeye gelmiş...

Not: HTC ve LG öldü, çinli cihazlar geneli kamera olarak çöp... Alınacak bir Huawei Mate 10 Pro var, onu da kullanıyorum zaten... Alternatif Sony iyi olacak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi java -- 7 Ocak 2018; 12:24:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: java

Bence güzel olmuş... Benim gibi Samsung'un yamuk, doğal olmayan ve amele yanığı olan ekranlarını sevmeyenler için ekran çerçeve oranı alınabilecek seviyeye gelmiş...

Not: HTC ve LG öldü, çinli cihazlar geneli kamera olarak çöp... Alınacak bir Huawei Mate 10 Pro var, onu da kullanıyorum zaten... Alternatif Sony iyi olacak...

Huawei de Japon firması zaten
  • Sağdaki kesinlikle daha elegant duruyor ama öbürü hormonlu Mi6 gibi...
    Edit: Orijinal haberdeki resimleri gördüm de kıvrımlı olan sazan.avi olabilir. Sony'nin gidip de iP7 Plus çakması bir tasarımla piyasaya süreceğini hayatta sanmam. Kulaklık girişleri de yok o da ayrı bir muamma...
    Sony'nin yeni çerçevesiz amiral gemisi modelleri sızdırıldı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kerim5100 -- 7 Ocak 2018; 14:10:25 >
  • Ya var ya s..ayım sizin çerçevesiz ekran muhabbetinize..

Parmak izi okuyucusu en iyi konumda olan cihazı, oyun oynarken, film izlerken, mesaj yazarken kullanması en rahat cihazı, düştüğünde bana mısın demeyen, arka cebine attığında bişey olur mı diye korkmadığınız cihazın haline bakın ya.

Burada bile çerçevesi hala duruyor diyen var.
    Siz ne anlarsınız ergonomiden sağlamlıktan alın dünyanın parası Galaxy S8'i tutmaya bile tutamayın, yazı yazmak işkence olsun, tutmak için alan olmadığından 5 dakika oynamadan sonra parmağınıza kramp girsin, düşürdüğünüzde zaten heryeri ekran olduğu için ekranı kırılsın, yetmesin en pahalı ekran tamir ücreti ödeyin, zaten piyasada adam gibi koruma camı yok kavisli olduğu için, parmak izine ulaşmak için elinizi 2 büklüm yapın.

Umarım bu tasarım bu modellerle sınırlı kalır, benim gibi OmniBalance tasarımının değişmemesini isteyen nice Sony kullanıcısı olduğuna eminim, zaten laf eden kesim Sony'i eline almamış kullanmamış insanlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• HTC konusuna yazmıştım HTC ve Sony ne yapsa bunlara yaranamaz işte. Adamlar çerçeveyi azaltıyor hala gömme peşindeler. İnşallah sizin yüzünüzden kulaklık girişi, yandaki parmak okuyucu falan gitmez. Tamamen yeni tasarım yapmaya çalışıyor çünkü adamlar çerçevesiz isteyenler için.

• Parmak izini arkaya almışlar haberde yazıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • %100 katılıyorum. OmniBalance'ın verdiği sağlamlığı bunlar veremeyeceğinden 2 gün sonra sony'nin ekranları çabuk kırılıyor yine olmamış bu diye başlarlar. Kimse de demiyor samsung apple yere düştümü ekran tuz buz oluyor diye. Bok atacak birşey bulup yine yerin dibine sokacak teknoloji siteleri. Sonuçta reklam için bir ton para döküyor samsung ve apple.

• Bir tık altı dediğiniz telefon daha iyi üstten. 1080p olması hem batarya performansı hem de grafik performansı olarak artı fakat 4K'nın da görüntü kalitesi etkileyici gerçekten

• sağdaki cihaz çok güzel apple gibi çentikli olacağına biraz çerçeve olsun sonuçta sony diyince akla sağlam telefon geliyor.

• Yuvarlak köşeli olanın arkası diğerininki gibi olsa baya bi güzel olurmuş..

• %75 falan yapsalar yeterdi. Çerçevesiz oldu ve ucube oldu cihazlar, her cihaz bir birine benziyor... Ergonomi sıfır, mis gibi parmak izi de gitti.

• Sağlam filan değil sallamayın. Z3 plus bir düşemde gitti. Anakart değişecekmiş tabi kullanıcı hatası telefon adamın elinde patladı. Siz hala çerçeve olunca sağlam oluyor sanın. KEskin köşeli arkası önü cam tasarım nasıl sağlam olablir. Evet hala çerçeve var ve hala iğrenç keskin köşeli tasarım var. O köşeye düşerse yine pert.

• quote:

Orijinalden alıntı: kesbi

Sağlam filan değil sallamayın. Z3 plus bir düşemde gitti. Anakart değişecekmiş tabi kullanıcı hatası telefon adamın elinde patladı. Siz hala çerçeve olunca sağlam oluyor sanın. KEskin köşeli arkası önü cam tasarım nasıl sağlam olablir. Evet hala çerçeve var ve hala iğrenç keskin köşeli tasarım var. O köşeye düşerse yine pert.

ben 6 senedir sony kullanıyorum arayüzünü sevdiğimden başka telefon kullanmak gıcık geliyor ve bu 6 senede sadece 1 kere telefon değiştim o da xperia ion zamanın amiral gemisi telefonu yeni uygulamaları açamadığı için ikisi de gayet sağlam telefondu hatta xperia ion direk bıçak olarak bile kullanılabicek keskin taş gibi bi telefondu.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.