Şimdi Ara

Sony'nin 140 TL Fiyat Politikasını PROTESTO Etmeliyiz! (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
495
Cevap
6
Favori
20.079
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: pastadanadam

PS4 çıktığında, PS3'te ve PS4'te 60 dolardan çıkan aynı oyunu, sırf "PS4" diye daha pahalı satmaya başladılar ya, asıl o zaman "Hops noluyoruz?" dememiz lazımdı. GTA 5'i, "GTA 5" diye daha pahalı sattılar ya, o zaman "WTF dude?" dememiz lazımdı. Şimdi FIFA'lar, "FIFA" oldukları için daha pahalılar ya, buna "Wow wow wow." dememiz lazım.

Popülariteye göre fiyat biçiyorlar. Bu sadece oyunlarda olan bir şey değil. %100 ve üzeri kârlar havalarda uçuşuyorlar. En küçük esnafta bile. Saplayacak yer arıyorlar.

Ben sır bu yüzden yıllardır PES alıyorum. Belki fifa daha iyi olabilir ama PES düzenli olarak indirime giriyor, kampanyalar yapılıyor. Her zamanda keyifle oynadım.

• Vay be, 140 TL den şikayetçi olunan zamanlar.. Şimdi 320+ civarı fiyatlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nerden nereye... meğer o zamanlar şükürlük durumdaymışız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nereden nereye

• İndirim dedikleri fiyatı 150 küsüre çekmek ki o zaten indirim değil normal fiyat oluyor. Aynı indirimi öbür PSN'ler yapınca 70 80 liraya denk gelebiliyor.

• Yıl 2017 Amerikalı yine 60$ oyun aliyor..biz 250 denmi ne baslıyor

• Durdurun şu protestoyu artık yoksa 500 tl ye oyun alacaz

• quote:

Orijinalden alıntı: 1982-utkan

Yıl 2017 Amerikalı yine 60$ oyun aliyor..biz 250 denmi ne baslıyor

Para pirimleri dolar 60 tl ye oyun aldıklarını düşün
    Bizde ise 5 katı

Dünya sıralamasında 16.cı ülkeyiz en çok oyun alan

Almayın oyunları bak nasılda fiyat düşüyor o zaman
  • türk lirası diğer ülkelerde değer kazanmadıkça oyun fiyatları düşemez ve bu forumdaki çoğu kişi 10 yıldan fazla süredir bunu anlamamak için elinden geleni yapıyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Barni Moloztaş

Vay be, 140 TL den şikayetçi olunan zamanlar.. Şimdi 320+ civarı fiyatlar

Enflasyon dedikleri bu oluyor herhalde

Sony'nin 140 TL Fiyat Politikasını PROTESTO Etmeliyiz!

• Hayatımda hiçbir oyuna 140 tl vermedim vermemde

Oyuna en çok para ödediğim zaman Ps3 de gta 5 e 130 tl verdim

100 tl üstü oyuna para vermem

60 dolarlık oyunu
    Amerikalı 60 dolar veriyor, dolar kazanıp dolar veriyor 60 doları 60 tl olarak düşünün
    Bizler ise 270-300 tL veriyoruz.

Oyun alımlarında dünyada 16.cı sırada olmamız ve oyunlara bu kadar çok yüksek fiyatlar ver
    iyoruz

Amerika ,Avrupa daki oyuncuların hali

Türkiye deki oyuncuların hali

• 2011 açılmış bir konu aydınlatalım :

2011 Asgari ücret 658 TL oyun infamous 140 TL sanırım yeni çıkmıştı eş değer bir örnek verelim
    2017 Asgari ücret 1404 TL oyun Farcry 5 270 Tl yeni çıkacak olduğu için koydum.

2011'de asgari ücretin 4/1
    2017'de asgari ücretin 5/1

6 yılda 1 oran değişmiş ise 2023'de 6/1 olacaktır fiyat
  • Arkadaşlar bu firmalara laf söylüyoruz fakat bakalım Mount & Blade II: Bannerlord nasıl fiyatlandırılacak ? Ülkemizin durumunu, alım gücünü bizim gibi bilen yerli bir firmanın ürünü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi riaz -- 27 Eylül 2017; 14:31:52 >
  • riaz kullanıcısına yanıt
    Dijital 149-159TL
    Kutulu 189-209TL aşağa yukarı Konsollarda böyle olabilir, PC fiyatı daha uygun olucaktır tabi
  • Nereden nereye
    350 tl ye çıktı oyun fiyatları

Almayın, dijital indirimleri bekleyin
    S... s... indirecekler fiyatları o zaman

60 dolar veriyor adamlar
    bize neden 60 tl olmuyor

witcher 3 steam çıkış fiyatı 59 tl den çıktı oyun, en çok satılan oyunlar listesine girdi
    sürümden kazandı adamlar

dlc ye para
    özel sürüme para
    multiplayer için plus a para
    oyun çıkmadan verilen ön siparişler
    yarım yamalak çıkan oyunlar ve 20 gb güncellemeler

şişme oyun fiyatları
    ex oyun azlığı

bu nesil ps4 olsun xbox one olsun içine ettiler içine

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YokoGeriKekomi -- 20 Ekim 2017; 7:29:32 >
  • Source kullanıcısına yanıt
    Bu şu anki enflasyonu tam olarak belirtmiyor. Bu 80 90 ların durumları. Enflasyon şu anda alttan alttan çalışıyor. Görüntüde herşey çok güzel ülke iyiye gidiyor gibi. Ama çaktırmadan herşeyin fiyatı kademeli bir şekilde artıyor enflasyonun bariz hissedildiği yıllarda birgün bir bakmış son sabah borsa batmış paran %30 40 değer kaybetmiş. Şimdi 2 3 5 böyle gidiyor farkedemiyorsun. Bunu yaşı 15 20 aralığındaki gençlere anlatamayız ben 90 ları yaşadığım için iyi biliyorum bu şekil değildi herşey çok keskin değişiyordu ve herşey bulunmuyordu. Şimdi herşey var bulunuyor fakat fiyatı ülke ekonomisine göre kademeli artıyor.

• Gny* kullanıcısına yanıt
    Güzel nostalji olmuş bu konu. O 140₺ ye oyun satan adamlar yarım yamalak yarış oyununu 289₺ ye satar olmuşlar hey gidi hey ülke ne hale geldi...

• quote:

Orijinalden alıntı: Gny*

Zamanında 140'ı eleştirirken şimdi fiyatlar 210+ oldu. Bu hesapla, 2016'da 300 tl etiketler göreceğiz heralde.

Yıl 2017 dün D&R da gördüm FIFA 18 369₺ etiket vardı üstünde ve her yıl fiyatlar artmaya devam ediyor.

• Her halükarda ps store dan digital almak daha mantıklı indirimlerde güzel fiyatlar oluyor

• Project Scorpio kullanıcısına yanıt
    Yakında Oyun alana konsol vercekler :D:D telefonlar gibi olursa şaşırmam valla :)
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.