Şimdi Ara

>>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<< (211. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.328
Cevap
50
Favori
922.724
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 209210211212213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Sony vx8 , rx99 , rxd8 , rxd8s , rxd9

Philips fwv785 , fwv787 , fw-c85 , fw855c

modellerini temiz ve sıkıntısız cihazlar alınır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar selam sony fh b77cd sahibiyim,30 yıldır kulaklarımıza hizmet veren böyle cihazlara sahip olmak ayrı bir onur.

Kaset yerleri motor devir ayarı istediğinden phono çıkışından bilgisayarıma,bazenleri de walkmanime bağlayıp müzik açıyorum ancak sonradan öğrendim ki o kısım pikap içinmiş

Umarım cihaza bir zarar vermemişimdir,phono çıkışından zaten sesi fullemek mümkün değil cızırdıyor ben de bir pcden bir sony cihazdan kısarak güzel temiz bir ses elde ediyorum ama zarar vermiş olabileceğimden korkuyorum.

Ha bu arada istanbul içinde güvenerek cihazımı emanet edebileceğim,kaset ayarı yapmayı bilen bir tamirci bilen varsa sevinirim.

• Kaç sayfa okudum hiç mhc vx55 den bahseden olmamış? Giriş seviyesi miydi bu model zamanında acaba?
  • Herkese selamlar. Rx-77 (130 Watt RMS olması lazım) cihazım var. İki adet Vx7A (170+170 RMS) iki adet de RXD8A (100+100 RMS) paralel bağlı halde tvden 4 aydır dinliyordum. Tvye HDMI ile Laptop bağlı. Ses sistemi 7/24 açıktır. Zorlamam cihazı hiç.

Dün gece laptopu çıkardım. Evden çıktım. Bu akşam eve geldiğimde cihaz off. Hiçbir şekilde çalışmıyor. Trafo kısmında hafif bir koku var ama çözemedim. Yani bu sorunun sebebi ne olabilir ?

• quote:

Orijinalden alıntı: aterikasedi

SONY MHC-WZ8D MÜZİK SETİ.Elime geçmişken buraya da atayım arşiv olsun.Bas olarak da detay olarak da memnun bırakan tatlı bir cihaz.

[DHTUBE=https://www.google.com/sorry/index?continue=https://www.youtube.com/watch%3Fv%3DjGsQaQZvfyo&q=EgQuLZpEGIv7n_YFIhkA8aeDS5y-C2-FjzWHXIOdxijBdVcOn-AGMgFy]https://www.google.com/sorry/index?continue=https://www.youtube.com/watch%3Fv%3DjGsQaQZvfyo&q=EgQuLZpEGIv7n_YFIhkA8aeDS5y-C2-FjzWHXIOdxijBdVcOn-AGMgFy
    maşallah

• Merhaba elime sony fh-b900 model eski bir set geçti. Ancak kaset ve cd kısmının bakıma ihtitacı var. Ses kalitesi çok güzel.Sanırsam bu alette aux veya başka bir giriş yok. Bu sete nasıl telefon veya başka bir cihaz bağlayıp ses sistemini kullanabilirim?

• Arkadaşlar selam eskiden beri müzik setlerine olan ilgimden dolayı lbt xb60 aldım bir kaç sorunum var.
    1.cihaz tuşları bazen farklı pozisyonları çalıştırıyor burdan okuduğum yoruma göre kartı söküp temizleyip lehimlerini yeniledim sonuç alamadım hâlâ aynı
    2.Radyoda manuel olarak frekans ayarladigimda çalıyor ancak auto moda aldığımda frekans bulamayıp sürekli arama yapıyor ayrıca rds olayı çalışmıyor
    3.Hazir modlarda pop jazz gibi ses tatmin edici değil manuel olarak hangi kHz değerleri girmeliyim.
    4.Bu modelde cihaz resetleme nasıl yapılır bilen var mı?

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

• Arkadaşlar XB8AV modeli nasıldır alınır mı? 850 tl diyor bir arkadaş.Cd-rom çalışmıyor ve kumandası yok.
  • GT_55 kullanıcısına yanıt
    hoparlörleri sağlam ise alınır. güçlü bir cihaz. amfi si işinizi görür. aux tan istediğiniz cihazı bağlayabilirsiniz.
  • Pekala tekrar Merhaba Türk Gençliği.
    Sony'nin Vx8 modelinden sonra,sesini merak ettiğim Lbt xb80av modelini de 1 haftadır edinmiş bulunmaktayım.

Vx8'in gövdesini güçlendirmiştim.Paylaşımı okuyanlar detaylara vakıftır.
    Lbt'nin bu modeli beni tam bir hayal kırıklığına uğrattı.Cihazdan ses falan çıkmıyor.Ben de bi salaklık vardır,Vx8'in 10 da biri kalite de bile ses çıkarmayan böyle şaşalı bir üst model nasıl olur diye şaşkınlıkla araştırmalara koyuldum.

Cihazı söktüm,Stk ları kontrol ettim,fabrikasyon lehimlemeyi görünce değişmediğini,kolonları söküp,acaba içerde gizlenmiş wooferlarda değişim falan mı oldu sonradan deyu baktım bakındım,herşey orjinal.

Peki neden sesi kötü ? Hatta çok kötü ? Hiç bi fikrim yok.
    Kolonları 4 çıkışlı Vx8 gövdesinin 2 çıkışına bağladım,herşey normale döndü.
    Lbt nin gövde de iş yok,hemde rezil ötesi.Sesten ziyade tamammiyle fonksiyonel devasa bir tasarıma sahip.

Yani şu 2 kuruşluk aklımla ben bi müzik setini alıyorsam sesine bakarım.Tasarımın fonksiyonelliği,sese etki edecek diğer durumlar 2. Planda kalır.

Sony de sesine değil görseline bakan tipler için üretmiş bu serileri anlaşılan.
    Vx8 gövdesini satılığa koydum,bir sürü mesaj,favoriler tebrikler hakaretler havada uçuştu.Yer yer,ara sıra bu ülke insanıyla yaşamanın geekten eziyet olduğunu düşünürüm,ya ben 2100 kafasındayım,yada bunlar hala 1300 lerde sürünüyor falan derim.Neyse sosyolijiye girmeyelim işimiz müzik.

Biri yazmış,müzik setini niye bozdun ? İçine etmişsin,hurdaya çevirmişsin,
    Biri yazmış cd ve kaseti niye söktün neden bu işlemi yaptın,bunu bide bu fiyata mı satıcaksın salak mısın sen ?

Aman yareppi şaka gibi.Bitane aklı çalışan arkadaş,çıkışları çoklayarak,distorsiyon seviyesini altta bırakmayı düşünmüş ve başarmış,kabinleri zorlayıp pik seviyesine yüklemeden,4 katına çıkararak daha rahat bi ses elde etmişsin'dedi,ne yapılmak istediğini bi kişi de olsa anladı.Saolsun o arkadaş.

Konu müzik sistemi ise,bu bir zincirleme reaksiyonsa,ilk baş medya ve bunu sete nasıl taşıdığın önemlidir arkadaş.Adam müzik setine usb oynatıcı takmış mükemmel ses çıkıyor diyor.

He ben gerizekalıyım,telefon yada tablet yada laptop bağlamak yerine d/a sı daha kaliteli olan lg tv ye bağlıyorum.He ben gerçekten salağım,Youtube da çözünürlüğü yüksek flac seviyesinde kayıtlar dinliyorum.

Aslolan medyanın çözünürlüğüdür.Youtube da "Topic" yada "Konu" diye paylaşılan çözünürlüğü ve kalitesi belirlenmiş kayıtları dinleyin.
    Örneğin "Kesha topic"

Vx8 e tutup mp3 bağlarsan,sisteme hakaret edersin.Mp3 sıkışmış ve boğulmuş sestir.Bunu telefon,kulaklık yada taşınabilir D class lı ampli de anlayamazsın.
    Vx8 kolonları ayrıntılı çalacağı için,kötü vereceğin kayıtın da kötülüğünü ayrıntılı duyuracağı için daha kötü çıkacaktır ses(Felsefenin an..)

Vx8 kolonların da bi düzensizlik var.1 yıldır dinliyorum 4 lü olarak,eve misfir olup dinleyen arkadaşlar da oldu,sesin çok net ve yüksek çıktığıyla ilgili yorumlar yaptı,ama bi eksiklik var.Ve bunu isimlendirmem detaylandırmam,adlandırmam lazımdı.

Alt basslar yok,orta frekanslar çok şişkin,bu orta frekans şişkinliğini baskılamak için,4 twetter üst frekansları abartıyordu.

Şimdi müzik frekanstır,mastering te bütün frekansların dinamikleri kompresörle kontrol altına alınıp kayıtlar tamamlanır 0 db'de işlem tamamlanır.

Biz son kullanıcıların sistemlerin de,bu kayıtlar dinlenirken sıkıntı baş göstermeye başlıyor.
    Ben işin kayıt teknolojileri ve müzik üretimi kısmında da olduğum için,son kullanıcılara daha konforlu müzik dinlemenin yolunu,son kullanıcı algısına inerek,örneklerle anlatmaya çalışıyorum.

Örneğin berbat bi sistemin var,sen dehşet çaldığını sanıyorsun,sevdiğin şarkının beklediğin bölümü geldiğin de sesi açıyorsun.Açmanla pişmanlık baş gösteriyor.
    Çünkü frekanslar dengesiz çalıyor.

Mastering 0 db kuralını sistemin ihlal ediyor.Yani bütün frekansların dengeli,düz çıkması gerekirken,kolonların tasarımda ki basitliği gereği,kendi equalizer db artırımını kendisi kafasına göre yapıyor.

Örneğin,Vx8 kolonu,sette en çok seçtiğiniz Equalizer ayarında çalar.Rock equalizer ayarıdır bu.
    Sen üstüne bide sette Rock equalizer ayarını verince,hem doğal hemde elektiriksel iki adet Rock eq ayarını uç uca eklemiş oldun,doğal frekansın içine ettin.

Dinlerken,anam ne dehşet çaliyi len bu dediğin şarkının sesini yükseltme isteğin,psikolojik olarak db eksikliği ile ilgili değil,frekansların dengesiz çıkması yüzünden,eksik duyduğun frekansları daha öne alırım düşüncesiyle yapmandır.

Örneğin bass frekanslar olabilir bu.Sesi bassları yüksek duymak için açtın ama,aynı oranla tizleri de yükselttin?He bişeyi fark ettin değil mi zeki Türk gençi ?

Volüm dengesi ne olursa olsun ben aynı duyuyorum bunu,sesi açmam saçma değil mi ? Evet .. zurnanın Metallica kill am all çaldığı yer de burası.
    O halde kolonlarım ve setim flat frekana çalabiliyorsa,eq ayarı yapmama sesi de çok açmama gerek kalmaz sonuçu çıkıyor.

Pekala buraya kadar olan kısım dikkatinizi çektiyse,devamı için sonra ki bi güne sözleşelim.
    Valla Bilal'e anlatır gibi anlatıyorum,yine de uzun yazmak zorunda kalıyorum.

Görüşmek üzere Genç.

• quote:

Orijinalden alıntı: UfCeAs

Pekala tekrar Merhaba Türk Gençliği.
    Sony'nin Vx8 modelinden sonra,sesini merak ettiğim Lbt xb80av modelini de 1 haftadır edinmiş bulunmaktayım.

Lbt'nin bu modeli beni tam bir hayal kırıklığına uğrattı.Cihazdan ses falan çıkmıyor.Ben de bi salaklık vardır,Vx8'in 10 da biri kalite de bile ses çıkarmayan böyle şaşalı bir üst model nasıl olur diye şaşkınlıkla araştırmalara koyuldum.

Cihazı söktüm,Stk ları kontrol ettim,fabrikasyon lehimlemeyi görünce değişmediğini,kolonları söküp,acaba içerde gizlenmiş wooferlarda değişim falan mı oldu sonradan deyu baktım bakındım,herşey orjinal.

Lbt nin gövde de iş yok,hemde rezil ötesi.Sesten ziyade tamammiyle fonksiyonel devasa bir tasarıma sahip.

Yani şu 2 kuruşluk aklımla ben bi müzik setini alıyorsam sesine bakarım.Tasarımın fonksiyonelliği,sese etki edecek diğer durumlar 2. Planda kalır.

Vx8 gövdesini satılığa koydum,bir sürü mesaj,favoriler tebrikler hakaretler havada uçuştu.Yer yer,ara sıra bu ülke insanıyla yaşamanın geekten eziyet olduğunu düşünürüm,ya ben 2100 kafasındayım,yada bunlar hala 1300 lerde sürünüyor falan derim.Neyse sosyolijiye girmeyelim işimiz müzik.

Biri yazmış cd ve kaseti niye söktün neden bu işlemi yaptın,bunu bide bu fiyata mı satıcaksın salak mısın sen ?

Aman yareppi şaka gibi.Bitane aklı çalışan arkadaş,çıkışları çoklayarak,distorsiyon seviyesini altta bırakmayı düşünmüş ve başarmış,kabinleri zorlayıp pik seviyesine yüklemeden,4 katına çıkararak daha rahat bi ses elde etmişsin'dedi,ne yapılmak istediğini bi kişi de olsa anladı.Saolsun o arkadaş.

Konu müzik sistemi ise,bu bir zincirleme reaksiyonsa,ilk baş medya ve bunu sete nasıl taşıdığın önemlidir arkadaş.Adam müzik setine usb oynatıcı takmış mükemmel ses çıkıyor diyor.

He ben gerizekalıyım,telefon yada tablet yada laptop bağlamak yerine d/a sı daha kaliteli olan lg tv ye bağlıyorum.He ben gerçekten salağım,Youtube da çözünürlüğü yüksek flac seviyesinde kayıtlar dinliyorum.

Aslolan medyanın çözünürlüğüdür.Youtube da "Topic" yada "Konu" diye paylaşılan çözünürlüğü ve kalitesi belirlenmiş kayıtları dinleyin.
    Örneğin "Kesha topic"

Vx8 e tutup mp3 bağlarsan,sisteme hakaret edersin.Mp3 sıkışmış ve boğulmuş sestir.Bunu telefon,kulaklık yada taşınabilir D class lı ampli de anlayamazsın.
    Vx8 kolonları ayrıntılı çalacağı için,kötü vereceğin kayıtın da kötülüğünü ayrıntılı duyuracağı için daha kötü çıkacaktır ses(Felsefenin an..)

Vx8 kolonların da bi düzensizlik var.1 yıldır dinliyorum 4 lü olarak,eve misfir olup dinleyen arkadaşlar da oldu,sesin çok net ve yüksek çıktığıyla ilgili yorumlar yaptı,ama bi eksiklik var.Ve bunu isimlendirmem detaylandırmam,adlandırmam lazımdı.

Alt basslar yok,orta frekanslar çok şişkin,bu orta frekans şişkinliğini baskılamak için,4 twetter üst frekansları abartıyordu.

Şimdi müzik frekanstır,mastering te bütün frekansların dinamikleri kompresörle kontrol altına alınıp kayıtlar tamamlanır 0 db'de işlem tamamlanır.

Biz son kullanıcıların sistemlerin de,bu kayıtlar dinlenirken sıkıntı baş göstermeye başlıyor.
    Ben işin kayıt teknolojileri ve müzik üretimi kısmında da olduğum için,son kullanıcılara daha konforlu müzik dinlemenin yolunu,son kullanıcı algısına inerek,örneklerle anlatmaya çalışıyorum.

Örneğin berbat bi sistemin var,sen dehşet çaldığını sanıyorsun,sevdiğin şarkının beklediğin bölümü geldiğin de sesi açıyorsun.Açmanla pişmanlık baş gösteriyor.

Mastering 0 db kuralını sistemin ihlal ediyor.Yani bütün frekansların dengeli,düz çıkması gerekirken,kolonların tasarımda ki basitliği gereği,kendi equalizer db artırımını kendisi kafasına göre yapıyor.

Örneğin,Vx8 kolonu,sette en çok seçtiğiniz Equalizer ayarında çalar.Rock equalizer ayarıdır bu.
    Sen üstüne bide sette Rock equalizer ayarını verince,hem doğal hemde elektiriksel iki adet Rock eq ayarını uç uca eklemiş oldun,doğal frekansın içine ettin.

Dinlerken,anam ne dehşet çaliyi len bu dediğin şarkının sesini yükseltme isteğin,psikolojik olarak db eksikliği ile ilgili değil,frekansların dengesiz çıkması yüzünden,eksik duyduğun frekansları daha öne alırım düşüncesiyle yapmandır.

Örneğin bass frekanslar olabilir bu.Sesi bassları yüksek duymak için açtın ama,aynı oranla tizleri de yükselttin?He bişeyi fark ettin değil mi zeki Türk gençi ?

Volüm dengesi ne olursa olsun ben aynı duyuyorum bunu,sesi açmam saçma değil mi ? Evet .. zurnanın Metallica kill am all çaldığı yer de burası.
    O halde kolonlarım ve setim flat frekana çalabiliyorsa,eq ayarı yapmama sesi de çok açmama gerek kalmaz sonuçu çıkıyor.

Pekala buraya kadar olan kısım dikkatinizi çektiyse,devamı için sonra ki bi güne sözleşelim.

Görüşmek üzere Genç.
    Youtubeda çözünürlüğü yüksek flac parça nasıl diniyorsun merak ettim. Youtubedan böyle birşeyi dinleyebilmen mümkün değil sesleri flac olarak yüklesen de onları sıkıştırır youtube. Deezer, tidal, qobuz gibi platformlarda bu dediğin mümkün. D class amfi hala gelişmekte olan bir teknoloji ki senin vx8 d class bir amfiden daha müzikaldir denilemez ve kıyaslanamaz. Bunlar biraz şaşalı görünümleriyle dım-tıs cihazları ses kalitesi önceliği olan cihazlar değil.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Beyler Vx90av modeli nasıl sizce ? 500 tl verilirmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AMC -- 4 Ağustos 2020; 20:46:55 >
  • Alıntılama yapmayayım,kol gibi uzuyor sayfa ve yazılanlar.

----Youtubeda çözünürlüğü yüksek flac parça nasıl diniyorsun merak ettim. Youtubedan böyle birşeyi dinleyebilmen mümkün değil sesleri flac olarak yüklesen de onları sıkıştırır youtube. Deezer, tidal, qobuz gibi platformlarda bu dediğin mümkün. D class amfi hala gelişmekte olan bir teknoloji ki senin vx8 d class bir amfiden daha müzikaldir denilemez ve kıyaslanamaz. Bunlar biraz şaşalı görünümleriyle dım-tıs cihazları ses kalitesi önceliği olan cihazlar değil.-----

Youtube da Flac eklemeler server da sıkıştırılıyor mu,sıkıştırılmıyor mu,bunla ilgili bilgi bulamadım.

Sanırım Youtube artık sıkıştırma yapmıyor.Flac kayıtlarda download yaptım alanları olması gerektiği gibi yüksek.Geriye bunu duyumunla anlama seçeneği kalıyor.

Normal kayıtlarla Flac kayııtlar arasında faek edilir detay farkı var.Yada bana öyle geliyordur.Bu kısım göreceli/duyacalı.
    D class ampli fikrine gelince,şu an en geliştirilmişi bile,AB çalan Stk ile boy ölçüşemez.
    D class tamamiyle green energy tasarımına sahip ampli tasarımıdır.
    Switch mode tekniğiyle çalışması,sesi kat kat çoğaltıp,bi okadar da az enerji harçaması için ayarlanmıştır.

Bir laptop,telefon taşınabilir aygıtlar için şu an olmazsa olmaz zaten.Pil ömrünü uzatmak amaçlanmaktadır.

Sony'nin 20 yıl önce ki bu setlerine ilginin,şu an hortlamış olması,dım-tıs çaldığı için mi,yoksa boom box adı altında,dj kabinlerinin,bluetooth hoparlörlerin kalitesiz,ruhsuz ve çok bağıran yapıda olmaları mı?

Bence insanlar şu anki kalitesizliğin farkında,20 yıl önce ki setler değere bindi.
    AB sınıfın da en iyi çalan çıkış tasarımı,bana göre hala Stk katları.
    Öyle olmasa,Arçelik,Aiwa,Kenwood,Sony haricin de bütün müzik seti üreticileri Sanyo'nun kapısını çalmazdı.

Şimdi burda en iyisi muhabbeti yapmıyorum ben.Herkes aynı duymuyor.Duyuyor olsa mp3 formatında 50 hz altı ve 16 khz üstü zaten duyulmuyor diye cut yapılıp,sıkıştırılıp peydah edilmezdi.

Yine en iyi muhabbetine girecek olursak,Digital'e hiç bulaşmamamız lazım.
    Yıllardır kayıt altına almaya çalıştığım bir heavy metal albümüm var,aldığım,sattığım denemediğim pedal,prosesör ampli ve kabin kalmadı.

Yok abi çıkmıyor o hayal ettiğim elektro tonu,delay kickler ve ziller.
    Digital'e bulaşmadan,analog takılalım desek,makara kaydediciler hatta plak falan o tekniğe geri dönmek lazım.

Uzun lafın kısası,günümüz de ki müzik çalarlarla kıyaslandığın da Sony setlerin elbette ki bi kalitesi olduğu kabak gibi ortaya çıkıyor.
    Benim referansım,günümüz boom box kabinleri,sen class a ve milyonluk kabinlerle sahne realitesi yaratılmış hi-fi sistemleri baz alarak,Vx8 i kıyaslıyorsan,e tabii dım-tıs çalıcak hehe.

Lbt yi çok gömdüğümle ilgili bi ton mesaj yağmış mesaj kutuma.
    Okadar gömmedim yahu,ayarlarını biraz kurcalayınca ses çıkıyor cihazdan.
    Benim kulak diğer modele alıştı herhalde ondan ısınamadım şimdilik.

>>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<<

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UfCeAs -- 5 Ağustos 2020; 9:6:20 >

• quote:

Alıntılama yapmayayım,kol gibi uzuyor sayfa ve yazılanlar.

----Youtubeda çözünürlüğü yüksek flac parça nasıl diniyorsun merak ettim. Youtubedan böyle birşeyi dinleyebilmen mümkün değil sesleri flac olarak yüklesen de onları sıkıştırır youtube. Deezer, tidal, qobuz gibi platformlarda bu dediğin mümkün. D class amfi hala gelişmekte olan bir teknoloji ki senin vx8 d class bir amfiden daha müzikaldir denilemez ve kıyaslanamaz. Bunlar biraz şaşalı görünümleriyle dım-tıs cihazları ses kalitesi önceliği olan cihazlar değil.-----

Youtube da Flac eklemeler server da sıkıştırılıyor mu,sıkıştırılmıyor mu,bunla ilgili bilgi bulamadım.

Sanırım Youtube artık sıkıştırma yapmıyor.Flac kayıtlarda download yaptım alanları olması gerektiği gibi yüksek.Geriye bunu duyumunla anlama seçeneği kalıyor.

Normal kayıtlarla Flac kayııtlar arasında faek edilir detay farkı var.Yada bana öyle geliyordur.Bu kısım göreceli/duyacalı.
    D class ampli fikrine gelince,şu an en geliştirilmişi bile,AB çalan Stk ile boy ölçüşemez.
    D class tamamiyle green energy tasarımına sahip ampli tasarımıdır.
    Switch mode tekniğiyle çalışması,sesi kat kat çoğaltıp,bi okadar da az enerji harçaması için ayarlanmıştır.

Bir laptop,telefon taşınabilir aygıtlar için şu an olmazsa olmaz zaten.Pil ömrünü uzatmak amaçlanmaktadır.

Sony'nin 20 yıl önce ki bu setlerine ilginin,şu an hortlamış olması,dım-tıs çaldığı için mi,yoksa boom box adı altında,dj kabinlerinin,bluetooth hoparlörlerin kalitesiz,ruhsuz ve çok bağıran yapıda olmaları mı?

Bence insanlar şu anki kalitesizliğin farkında,20 yıl önce ki setler değere bindi.
    AB sınıfın da en iyi çalan çıkış tasarımı,bana göre hala Stk katları.
    Öyle olmasa,Arçelik,Aiwa,Kenwood,Sony haricin de bütün müzik seti üreticileri Sanyo'nun kapısını çalmazdı.

Şimdi burda en iyisi muhabbeti yapmıyorum ben.Herkes aynı duymuyor.Duyuyor olsa mp3 formatında 50 hz altı ve 16 khz üstü zaten duyulmuyor diye cut yapılıp,sıkıştırılıp peydah edilmezdi.

Yine en iyi muhabbetine girecek olursak,Digital'e hiç bulaşmamamız lazım.
    Yıllardır kayıt altına almaya çalıştığım bir heavy metal albümüm var,aldığım,sattığım denemediğim pedal,prosesör ampli ve kabin kalmadı.

Yok abi çıkmıyor o hayal ettiğim elektro tonu,delay kickler ve ziller.
    Digital'e bulaşmadan,analog takılalım desek,makara kaydediciler hatta plak falan o tekniğe geri dönmek lazım.

Uzun lafın kısası,günümüz de ki müzik çalarlarla kıyaslandığın da Sony setlerin elbette ki bi kalitesi olduğu kabak gibi ortaya çıkıyor.
    Benim referansım,günümüz boom box kabinleri,sen class a ve milyonluk kabinlerle sahne realitesi yaratılmış hi-fi sistemleri baz alarak,Vx8 i kıyaslıyorsan,e tabii dım-tıs çalıcak hehe.

Lbt yi çok gömdüğümle ilgili bi ton mesaj yağmış mesaj kutuma.
    Okadar gömmedim yahu,ayarlarını biraz kurcalayınca ses çıkıyor cihazdan.
    Benim kulak diğer modele alıştı herhalde ondan ısınamadım şimdilik.

Ben buldum premium olursan ancak 256 kbps AAC veriyor hi-res flac ile uzaktan yakından alakası yok. Öyle birşeyi istese yapıp serverlarını meşgul ettirici hareketten kaçırır video daha ağırlıkta ama onu da sıkıştırır h265 olarak youtube. Velhasıl imkansız kayıpsız ses youtube ile.

https://support.google.com/youtubemusic/thread/168815?hl=en

Hem onu elde etsen bile bu işin dacı var o su bu su var. Sony müzik setlerinin ne olduğunu gayet iyi bilirim bu konunun 2006dan beri müdavimiyim. İlk postlara bakınca görürsün. Pioneer a70DA’dan daha mı iyi olacağını sanıyorsun hocam gerçekten vx8in? Bir araştır nasıl bir D class amfiler var. Ben ab class ile d class tartışması yapmıyorum kıyaslanan şey bu tip müzik setleri ile d class amfiler arasında kıyas olmaz bana göre.
    Sony müzik setlerinin elbette bir kalitesi var yeri göğü inleten sesi var bunlar tamam. Tabiki lgnin yeni dandik setleri ile kıyaslamıyorum ama çok mataf da bir yanı yok yıllar için de bunu anladım vokal diye birşey veremediklerini sonradan gördüm. Sonynin çok çok iyi cihazları var es serilerine bakınca anlaşılıyor ama öyle bir bahsediliyorki bunlardan sanırsın safkan stereo amfi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Pekala tekrar Merhaba Türk Gençliği.

Örneğin "Kesha topic"

Görüşmek üzere Genç.
    Dinledigin LBT xb80av sorun oldugu asikar , nitakim VX8 in 10 da biri kadar demissin bu imkansiz cihaz sorunsuz ise.

Ote yandan sen pismeye baslamissin gibi artik giris seviyeside olsa bir hi-fi sisteme gecmeni tavsiye ederim , Sony sistemleri gencken bende begenerek dinliyordum nitekim o donemde bulunan kompakt cihazlara bakinca Sony cidden kaliteliydi fakat zamanla yas da ilerleyince tecrube artiyor , muzikalite ariyor insan o yuzden muzik kulagi ya da tecrubesi olmayanlar icin tatmin edici olabilir fakat soyle muzigi genis sahneli , berrak , oldugu gibi dinlemek icin ucundan hi-fi ye adim atmani tavsiye ederim..

Yoksa ugrasip durursun bunun tizleri cok baskin bunun midleri kapali sunun baslari yapay vs..

• Alıntılama yapmama kuralına devam.İstediğim yeri okuyacağım diye,telefon da aşağı parmak hareketin de rekora koşuyorum.

Ben bukadar pışıpışı yı beslediğim dawşana yapmadım.

Diesel kardeş önerilerin için saol.Bu iş duyacalı dediğim gibi.
    Duyacalı da ne demekse hehe.Göreceli yerine oldu gibi.
    Milyar dolarlık sistem de dinlesen,sana hitap etmeyebilir,küçük bir radyoyu ona tercih edebilebilirsin.Ben hala jazz sevmem ama millet bayılıyor,

Resim sergisine gitmem,milyon dolarlar verilip alınıyor.Anlayabildiğimiz kadarıyla çeşitleniyor diyerekten gelelim Lbt nin yavru kuşlarına.

Sahi yahu bu Youtube ne diye sürekli beni İnna'yla imtihan ediyor?
    Ne zaman baksam Romanya'lı hatunlar var.İnna,Alexandra,Lariss ve Otillia yla akraba çıkacam az kaldı hehe.

Lbt xb80av kolonlarıyla ilgili merak edilenleri paylaşıcam.Tam ortadan ayrılmış,alt woofer kapalı kabin tasarımın da çalıyor,üst mid/bass ta twetterlarla takılıyor.
    Woofer ve Mid/Bass 4 ohm dur kendi başlarına seri olarak bağlanmışlardır ve 8 ohm a ayarlanmışlardır böylece.Zaten croos devresi yok diyordum ki,öyle değilmiş.
    Sony beni yine ters köşe yaptın.Ama gerizekalılık sende üzgünüm.

Kolon arkasına 8 ohm yazmışsın,kablo ölçümü 4 ohm çıkıyor? Ya 2 ohmluk hoparlörler yaptın seri bağladın,yada 8 ohmluk hoparlörleri paralelledin.

Evet paralellemiş.Yani yanılabilirim ki durum bi hayli yanıltıcı.Ama bildiğim yanlış olduğunu fark ettiğim de kendimş yere vurur,kabullenir ve doğruyu daha erken fark ettiğim için de sevinirim.

Kesin 4 ohmluk 2 hoparlörü seri bağladı ve cross sönümlemesine uğradı bu kabinler de o yüzden mat çalıyorlar diyordum.Bu bağlantı şeklini bir Sony kabinde gördüm ama hangisi,nerde ne zaman hatırlamam güç.Bu son kullanıcı empedans değerlerine sadık kalmama riski yüzünden,Stk çıkışın da devasa bobinler var.Mh cinsinden 8 ila 16 ohma kadar bağlayabilirsiniz demek istemiş.

8 ohm a sadık kalınırsa o bobinleri de devre dışı bırakmak çok mantıklı.Gereksiz güçü üzerinde tüketiyor.Kablo bağlantısın da,kesinlikle ucu lehimlenmiş kablo kullanın.Ve olabildiğince kısa tutun.Ucu kararmış bir kablo,vuran bass ı öyle bir söndürür ki,hadi len dersiniz fark edince.
    Şimdi Lbt nin kendi gövdesinin bu kolonlarda neden düzgün çalamadığını fark ettim.
    Lbt de kullanılan Stk4231 serisi orginal üretimin de bile sahte çıkabilitesi olan çıkışlardan.

Piyasa da kilerin alayı sahte.Bu çıkışı kullanıpta tatminkar ses aldığını söyleyen görmedim.Zamanın da pcb,60-0-60 trafo sarımı ve her birine 10 dolar verip aldığım 10 binlik kapasitörlerle çıkış katı olarak yapmıştım.Çıkışın biri çalışmadı bütün hevesim kursağımda kalmıştı.Tek kanaldan çıkan seste tatmin etmemişti.Al yıllar sonra Lbt olarak karşıma çıktı yine sonuç hüsran.

Vx8 kolonlarını,Lbt gövde de denemedim.Bi de onu deneyim du aklıma gelmişken.
    Dönelim Lbt kabinlerine.Önde ki metalik kısım sökülünce,içeri boş.Arka kısmında gizlenmiş küçük bi woofer var.Kabin frekans tepkisi bilgisi hiç biyer de yok.Oturdum ölçtüm 30 hz de kapıları,altımda ki koltuğu deprem olmuş gibi hissettirerek titretiyor.Aşağısı yok zaten.30 hz e iniyor olabilmesi elbette bukadar küçük wooferla harika bence.

Vx8 dinlerken,ulen az dip bas vur be 60 hz e boğdun uğuldatıp duruyon ortalığı diye söyletiyordu beni.
    Bak bu kısıma salça olacak tipler varsa,çok ağır hakaret ederim?
    Pehnpeh sen Sony den daha mı iyi biliyon cu sığırlar,ben Sony e kişisel ekleme çıkarma yapıyorum.Bu ne beni çok bilgili yapar,ne de Sony nin var olan tasarımını kötü.

Direkt iki çıkışla Lbt kolonlarını çaldığım da,ses çöküyor abi.Valla billa çöküyor.Bir çıkışa 2 hoparlör bağlanması kolonu tam randumanlı çalmıyor.
    Bende de eş değer çıkış olduğu için,woofer ve mid/bassları ayrı ayrı sürdüm.

4 çıkışın 2 si woofer diğer ikisi de direk mid/bass ları 80 er wattla sürüyor.
    Beklediğimden daha sağlam ses çıktı.Bas duww duww diye değil,tak tak diye vuruyor.Kabinler hi-fi ye geçti sanki.Biraz daha dinleyeyim ki çok fazla müzik dinlerim,evden çalıştığım için tek arkadaşlık yapan bu iki kutudan çıkan sesler,kararımı vericem.

Burda Vx8 bayrağı tutmuş ahey aheyy cilik yapmıyorum arkadaşım.Az biraz anlayın yormayın beni yahu.Bu adam bi model belirlemiş,herşeyini,bütün ayrıntısına kadar bizlere anlatıyor ki,almadan ne çıkacağını az biraz hayal edebilelim.

Lbt kabinini sökmeye cesaret edemez diğer kullanıcılar.Anam bişey olur deyu.Sökmesini bilirsen niye olsun ? Aman aman elleme bozacan ? La bi si .... İt ? Bozmadan da kırmadan da,mevcut orjinalliğine zarar getirmeden de,içeriği hakkında bedavadan fikir sahibi yapıyorum sizi.

Video yapıp Youtube a atsak zengin oluruz valla.Bu tarz içerikler pek yok.

Şimdi ben bi Fergie-London bridge açıp,vx8 de çıkmayan bu kadının nazlı sesinin tınısını,dengeli çıkmasını dinleyeyim.
    Siz de uslu uslu oynayın.

Alıntılama yapmadan cevap verin ben fark eder yazarım zaten.Alıntıladığınız da,kendi yazdığımı geçicem diye sizin yazdığınıza gelmeye üşeniyorum.
    E sen de boru gibi yazma arkadaş dediğinizi duyar gibiyim.😜

Bi bukadarın 5 katı da,beynimin içinde ki sesler konuşuyor birader.İşkence mi anlayamazsın valla hehe.Kime cevap vereceğimi şaşırıyorum.
    Haydin.

>>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<<>>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<<

• vx8 var . gerçekten mükemmel . Zamanını çok öncesinde yapılmış. Lg oled tv de kullanıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Red_devil33 -- 15 Ağustos 2020; 20:27:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Red_devil33

vx8 var . gerçekten mükemmel . Zamanını çok öncesinde yapılmış. Lg oled tv de kullanıyorum

Tv ye bayıldım.Güle güle kullan.Tam 25 bin papele Mediamarkt'an alıyordum ki,ulen dışarıda düzgün hatun yok,biz de erkeğiz,bari tv den görebildiklerimizi düzgün görelim diye gazlanmıştım,bişey oldu vazgeçtim.

Ertesi hafta gittim 165 ekran Sony Oled 25 bin'ken 15 bin'e düşmüş ?

Bir hafta da 10 binlira girecekti ki,bu 15 bin'de değildir diye vazgeçtim.Zaten sıfır elektronik cihaz almam.2. El ciyim.

Vx8 kolonlarının altına 5cm lik köpüklerden koymanı öneririm.
    Basslarda ki uğuldamayı keser.

Hoparlör yerleşimi de yanlış.Senin hoparlörlere ve hoparlörlerin birbirlerine olan mesafeleri eşit olmalı.
    Stereo,surround hepsi birbirine karışır.

Lbt xb80av kolonlarını merak edip dinlemeye gelen bir arkadaş oldu,bildiği şarkıları Youtube dan açtı dinledi ve başladı söylenmeye hehe.
    Abi noluyor yahu? Benim cihazdan bu ses niye çıkmıyor.Vx8 gövdesi mi çıkarıyor bu kolonlardan bu sesi diye şaşırdı.

Normalde kolonun birine 80 watt diğerine de 80 watt olmak üzere 160 watt giriyor.(Volume 20 +/-)
    Yukarısı distortion %10 seviyesine girdiği için,20 den yukarısını saymıyorum.

Bir kolona girdiğin 80 watt ses,kolon içerisin de ki 2 hoparlöre dağılıyor.40+40.
    Subwoofer frekans bölücü tasarımıyla çalıştığı için,aldığı 40 watt ses gücünü söndürüp,30 hz ve tahminen 100 hz arasını duyurmaya harçıyor.

Aldığı 40 watt total güç.Ama sadece 30/100 hz arasında 40 watt güçten eser kalmıyor,yarısını da burda kaybediyor.

Üst mid/bass aldığı 40 wattla doğru düzgün çalamıyor.Twetterler da işin içinde tabii.
    Kolon aldığı güçle ne ses çıkaracağını şaşırıyor.

Profesyonel kabin tasarımların da,bir çıkışa 2 hoparlör bağlanmaz.Kabin arkasın da,her hoparlör için ayrı bağlantı bulunur.Fakirsen köprüle,değilsen ayrı ayrı amplile diye seçenek size bırakılır.

Ben de bir kabini 80 yerine 160 wattla çalıyorum.Total 320.Misafir olan arkadaşa da anlattım ama pek inanmadı hehe.

Elin de çift hoparlörlü Sony kabinleri olan arkadaşlara şiddetle öneririm.Kabin içerisin de ki paralel hoparlörleri ayırıp,farklı amplilerle sürmelerini.Var olan kabin sesini 2 katına çıkarırsınız.

Tutup 500 wattlık mosfet bi ampliye bağlamayın tabii.Sony için geçerli bu önerim.
    Sony'nin Lbt xb80av serisin de,nerde hata yaptığını bulduk böylece.
    Kabinler devasa boyutuyla kendisinden beklenecek sesi,kat kat daha iyi çıkarılabilecek kapasite de ama,sen bunu tutup,2 güçlü hoparlörü paralel yapıp,en dandik STK serisiyle tek çıkışla sür.

Sesciler bahs ettiğim şeyi bilirler.500 wattlık woofer'u 100 wattlık ampliyle çalamazsın.Olsun 100 watt'a kadar çalarım desen de olmaz.
    Ampli taktığın hoparlörden daha güçlü olmak zorunda.Buna bağlı ampliyi beslediğin güçte,ampliden daha güçlü olmak zorunda.Bunlar değişmez kanunlardır ve çok önemlidir.

Lbt xb80av nin gövdesi,kendi kolonlarını besleyecek tasarımda değil.Kolonlar bu gövdeyle boşa harcanıyor.

Dinlediğim müzik tarzları değişken.Lbt kolonlarıyla,nerdeyse dinleyemediğim tarz yok.Yormuyor,boğmuyor sesi makyajlamıyor ve sıkılmıyorsun.

Billie Eilish ten,Death metal'e.Luxia electro house dan,Marilyn Manson'a,
    Harem dabruka ritimlerin'den günümüz Türk pop'una,

Benden fazlasıyla okey almıştır bu kabinler.30 hz üretmesi,Rock ve Metal müzikte kickleri,elektro gitarlarda distortionu hırıltılı ve etli duyurması,dip bassların tane tane duyulması dinletiyi acayip tatlandırıyor.
    Billie bacım bed gay derken de hoparlöre arkadan yapışmış gibi duyuluyor hehe.
    Eyvallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UfCeAs -- 16 Ağustos 2020; 1:26:18 >

• UfCeAs U kullanıcısına yanıt
    Senin dediğini yapacak kafa yokki bende . Bu şekilde çok memnunum uğuldamasına da bayılıyorum camlar titriyor.
    Arka girişlerindeki left right ı doğru bağlamazsan çok kötü ses gelir bukadarını biliyorum

• Tamam burdayım.Özel mesaj yoluyla bilgiler için teşekkür eden,elimde şu,bu var nasıl bir yol izlemeliyim diye öneri talep eden arkadaşlara ordan cevap vermek yerine,ulusa sesleniş misali,herkes faydalansın diye burdan devam edelim.

Şimdi ben Ufuk olarak Melis diyorum.Yanımda ki arkadaşım Ahmet'te benden sonra Melis diyor.

İkimiz de insan sesi çıkarıyoruz.İkimiz de aynı frekansta ki ismi söylüyoruz.Peki benim Ufuk olduğu mu ve arkadaşımın Ahmet olduğunu,aynı Melis kelimesinden nasıl anlıyoruz ?
    Evet "Karakter" den.Buna yabancılar Sound diyor,mühendislik boyutuna kadar konu karma karışık oluyor.

Metallica,And justice for all albümün de,British gitar soundları kullanıp,Black albümün de Elektronik ve ses mühendisi ordusuyla çalışıp,yeni gitar karakterleri yaratabildiği için,yaptığına "Sanat" diyoruz.
    Bizim ülke de aynı tonu tutturup kariyerini bitiren gitaristler olduğu için,bu müzik tarzı gelişmedi,gelişemedi vb.

Bu basit örneklemeleri şimdi dinlediğiniz setlere de uyarlayabilir,konuyu daha iyi anlayabilirsiniz.Her hoparlör kabinini,belirli frekans bölümlerini daha iyi verebileceği şekil de ayarlayıp üretimine başlanır.
    Örneğin Sony'nin Bass reflex tasarı mı,daha sonra ki kolonlar da,Saw vs diye isim ve teknik değiştirdi.O bass reflex portu,tıpkı akortlanmış gitar gibi çalışır.

Gitar da bir akor basıyorsun ama,tellerin standart akortta değil ve bozuk.Bastığın akoru duyamayacaksın.Başka bi ses çıkacak.
    Tıpkı,bass reflex portu ve hoparlörün frekans yapısına göre ayarlanmamış bir kabin,bu gitar örneği gibi çalacaktır.

Klasik ilk başta,kulak o kabinin"Karakterine"yabancı olduğu için güzel gelecek,farklı şarkılar da,uzun dinlemeler sonrası kulağınızı tırmalayacak ve sizi dinlerken yoracaktır.
    Buraya kadar olan kısım da,her hoparlör kendi eq yapısında şarkıyı çalıyorsa,her hoparlör,her tarz müziği çalamaz sonucu çıkıyor.

Vokal dinlerken,pop dinlerken,metal dinlerken farklı farklı hoparlör seti edinmek zor olacağı için,bütün tarzlar da,dengeli çalabilen kabin fikri gerekli oluyor.
    Bu yüzden,sisteminiz hiç bi zaman her tarzı iyi çalamayacaktır.Hi-fi sistem manyaklarının pahalı sistemlerin de,Shakira dinlediğini görmezsiniz.Genel de,vokal ve ensteümantal yada jazz müzik dinlediklerini görürsünüz.
    O tipler müziği doğal severler.Sistem arasına fazladan bir Potansiyometre bile koymazlar.Altın kaplamalı kablolar kullananları bile var.Transformatörleri aynı fazda çalıştırma,Class A diye konu çook ayrıntılarına kadar uzar gider.

Biz okadar manyak değiliz.Elimiz de ki imkanlarla en iyisini duymaya çalışıyoruz.
    Birbirinden farklı hoparlör kabinlerini,aynı anda bağlayıp çalma,ortaya bi sentez çıkarma fikriyle hareket ederseniz,aynı ayini koro halinde söyleyen,klise çocukları gibi,aynı şarkıyı,başka başka karakterler de duyarsınız.Bunu üst bilinç fark etmez.
    Al Sezen Aksu söylüyor,bu kabinde de o çalıyor aynı yere bağladık fark ne olacak ki? 'diyeceğin kısmı,kulağın içten içe sana fark ettirmeden her detayı duyacak,bu sana esneme,mallaşma ve sersemleme olarak geri dönecektir.

Sağlam bi sistemle,doğru müzik dinleye biliyorsan,dinlediğin şarkılar senin duygu durumunu hemen değiştirir.Pahalı sistemlerle konser veren sanatçıların önün de kendinden geçmiş insanlar,o ses sisteminin duygularını değiştirdiği için sürekli dans ediyorlar yada müziğe kapılıyorlar.
    Olayın Startek ampli,leslie bağlanmış elektro saz ve Roland E40 lı mahalle düğünü versiyonu var.
    Düğün de herkes oynar ama,aynı anda da eziyet çekerler distortiondan.

Müzik dinlerken,sebebsiz müziğe ayağınızla tempo tutarak yada farklı düşüncelere dalarak kendinizi kaptırdığınızı hissediyorsanız,sisteminiz yapması gerekeni yeterince yapıyordur.

Dünya da mükemmel denilen bişey yok arkadaşlar.Bize göre ne anlam ifade edebildiği var.

Farklı kabin kombinasyonları yerine,aynı kabinleri dinleyin.Sesi çoğaltmak içinse,aynı kabinlerle çoklayın.Vx8 kolonlarını çoklarken amaç buydu.Lbt kolonlarını da çoklayabilirim lakin bu bana fazladan 2 kabin ve çift Stk çıkışla 2 trafoya patlar.

Değer mi ? Fazlasıyla hehe.

Şu sözü sevdim görüşürüz.

Bilmeyen ve bilmediğini bilmeyen bir aptaldır,ondan sakının! Bilmeyen ve bilmediğini bilen bir öğrencidir, ona öğretin! Bilen ve bildiğini bilmeyen uykudadır, onu uyandırın! Bilen ve bildiğini bilen akıllıdır, onu izleyin.”

• 
Sayfa: önceki 209210211212213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.