Şimdi Ara

>>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<< (193. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.328
Cevap
50
Favori
922.726
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 191192193194195
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben çok sevemedim o modeli, o seriden mhc vx700av bulursanız temiz bir tane alın derim
    Siz almazsanız bana haber verin ben alırım. Tabii fiyat abartılı değilse
  • teşekkür ederim İsmail Hoca;

ben: vx7700 - v7770 - vx700 - vx555- vhc500 v.s bir sürü modeli var, bu modeller arasında amfi katı ayrı olduğundan çok yer tutmamasına mahsuben almayı düşünüyorum ama hangi modelin amfi özelliği ve diğer özellikleri (sadece ses kalitesine olumlu etki yapan özelliklerinden bahsediyorum) daha iyidir. hani elini hareket ettirince panel açılıyormuş, ektra eko ayarı varmış gibi bana göre gereksiz özelliklerden istemiyorum. bu seri içinde en iyi model hangisidir. eğer bu seriden bulamazsam mhc-rx90 model olan sete yöneleceğim. rx99 model set çok tipsiz durduğu için almak istemiyorum :))

birde sorum olacak bilen arkadaşlar yanıtlarsa çok sevinirim: benim şu an kullanmış olduğum Sony vx90av model sette prize takılı iken stand by konumunda bekleme sırasında cihaz ılık yani çalışırken tabi daha sıcak ama sabah kalktığımda elimi metal yanlara vurduğumda ılık olduğunu hissediyorum. bu durum normal midir. sizlerin cihazlarında böyle bir durum var mı, eski setimde böyle bişey yoktu. bazı setlerin sol üst köşesinde yeşil etiket var (low energy consumption) acaba bununla bi ilgisi olabilirmi benim sette yok bu yeşil etiketten.

• Bahsettiğiniz ılıklık veya sıcaklık yok, Metal soğuğu da yok. Oda sıcaklığına yakın.

RX99 RX90dan sonra çıktı. Teknoloji olarak malzeme kalitesi olarak daha üstün. En azından woofera bakın
  • setin (hcd-vx90av) çalışmasında hiç bir sorun yok, zaten sadece bluetooth üzerinden SPOTİFY dinliyorum radyosunu bile açma gereği duymuyorum. acaba trafosunda bekleme modundayken ısınma veya başka bir yerinde sorun olmuş olabilir mi, çok anlamam bu işlerden ama gece yatarken fişini pirize takıp sabah içini açıp bakayım hangi parça ısınmış. belki de çalışma prensibi bu şekildedir bilemiyorum.

bu konuda yardımcı olacak arkadaşlar yazarsa sevinirim.
  • Uzun bir aradan sonra tekrar selamlar doatlar ozellikle xxomur ve ismail hoca eskilerden bir sizi hatirliyorum....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lbt xgv 10, xgv 80 den sonra vx8 le yola devam
  • ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: drive_83

Uzun bir aradan sonra tekrar selamlar doatlar ozellikle xxomur ve ismail hoca eskilerden bir sizi hatirliyorum....

eyvallah hoşgeldin tekrardan nick değişmiş anlasılan biz hala bıraktığın gibi gidiyoruz lbt serisinden sonra vx8 kesmez adamı değiştirmen lazım
  • Sony MHC BX9 Twin Woofer

>>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<<>>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<<>>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<<>>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<<>>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<<>>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<<>>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<<>>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<<>>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<<

• Tesekkur ederim xomur kardesim hosbuldum...evet nickimi degistirmek durumunda kaldim ama bu onemli degil gonullerimiz bir olsun degil mi??? Tavsiyene gelince; eski bir lbt tutkunu ve bu serinin en ust amirallerinden birini (xgv80) uzun yillar kullanmis biri olarak soylediklerine sonuna kadar katiliyorum, ancak insanin yolu gurbete dusunce ve de apartman kulturune dahil olunca maalesef bir seylerden feragat etmek gerekiyor, kaliteli muzik dinlemekte bunlarin basinda...ama yine de aliskanliklardan vazgecemiyor insan bir yerde "varsin en iyisi olmasin" diyebiliyor...o na istinaden kucuk de olsa cok cok guclu de olmasa vx8 benim adima guzel bir secim, zaten temiz bir cihaz bulmak pek mumkun deil sende biliyorsun..biraz sansim yaver gitti ve ilk sahibinden cok temiz bir set bulabildim sadece kasetcalar kismi lastik yipranmasi nedeniyle sorunlu, ancak cd ve radyosu harikulade sekilde calisiyor bu yuzden kacirmak istemedim, fakat inan bu seti de cok fazla acamiyorum sikayet yuzunden...cihazdan memnunum gayet tatminkar ki sende kullanmissin biliyorsun o yuzden anlatmaya cok gerek yok....gn90d ye gelince ilk lbt-xgv10av setimi 2005 yilinda ankaradan aldigimda yaninda gn90d vardi onuda ilk o zaman test etmistim ve acikcasi bariz bir fark tespit edememistim anliyacagin ses kalitesi ve tonlamasi lbt xgv10 kadar iyi bir cihazdi...

• Xomur buraya nasil resim yukleyebilirim? Bir turlu olmadi
    >>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<<>>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<<>>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<<

• Tamamdir nihayet yuklendi...iste xgv 10av, xgv80 ve vx8 iyi seyirler..

• Tamamdir nihayet yuklendi...iste xgv 10av, xgv80 ve vx8 iyi seyirler..
    >>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<<>>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<<>>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<<

• drive_83 D kullanıcısına yanıt
    Merhaba drive_83,
    sizde saydığınız üç model hala duruyor mu yoksa sadece vx8 mi?

Ortadaki model xgv80 mi? Bir o seriyi dinleyemedim.
    Bu horn tweterlı modellerde tizi yeterince vermiyor düşüncesi oluştu bende. GN100D modelini kullandım bir müddet.
    Hatta hariçten tweter ekleyesim geldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ismail hoca -- 23 Eylül 2023; 19:0:3 >
  • Merhaba ismail hocam...suan elimde sadece vx8 mevcut, lbt xgv10 u 2005-2007 sonu, xgv80 i de 2008-2013 yillari arasinda kullanmistim resimler kendi cekimimdir bu arada simdi ismail hocam soruna su sekilde cevap vermeye calisayim, 2005 yilinda ankaraya xgv10 u almaya gittigimde orada gn90d vardi, onuda test ettim cok bariz bir fark goremedim, sirf lbt hastaligi yuzunden xgv10 u aldim, hatta satici bana daha once elinde gn100d nin de oldugunu, ancak musterinin xgv 10 a gore gn100d yi begendigini ve onu satin aldigini soyledi hakikatende gn100d xgv10 dan daha guclu bir sistem, tiz konusuna gelince bence tizleri yeterli gn100d nin, ama tercih meselesidir sana gore yetersiZ olabilir...gelelim xgv80 e; xgv80 cok ayri bir alem dostum emin ol, bildigin tum sistemleri unut...hic biri onun eline su dokemez ses ve tiz kalitesi xgv10 dan cok daha iyiydi ozellikle bass lar super wooferlar ayri kanaldan beslendigi icin cok yikici etkiye sahipti sana su kadarini soyliyeyim diger sistemlerin 20 de cikardigi sesi xgv80 14 lerde cikariyodu bass lari 2 kat daha guclu ustelik, tizler gn100d den daha iyi ancak seni tatmin eder mi bilemiyorum dinleyip o sekilde karar vermelisin, benim cihaz bozulmustu o sekilde sattim, sattigim arkadas cihazi tamir ettirmis, ben servise dahi goturdum ama ona ragmen yaptiramadim bazan cok ozluyorum ama yapacak bisey yok resimlerlw avunuyorum hos olsada kullanabilecek bir ortamim yok cunku abartisiz cok cok guclu bir sistem...ama bulabilirsen gozun kapali al derim.

• Xgv80nin bir diger avantajida tweeterlar tepede konumlandirildigi icin tizleri daha temiz ve net alabiliyorsunuz
    >>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<<

• quote:

Xgv80nin bir diger avantajida tweeterlar tepede konumlandirildigi icin tizleri daha temiz ve net alabiliyorsunuz
    >>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<<

ilanlarda hiç denk gelmedi bana, lv60 veya lv80 var ama xgv serisine rastlamadım, aklımda olsun. Temiz bulursam bir tane onu da dinlemek isterim.
    XGV80 ses çıkış değerleri nedir?
    Sony kullanmak güzel ama bu modellerin artık parçasını bulmak çok zor.
    Şu an elimde ayrıca GN100D kasa var ses çıkışı sorunlu tamir ettiremiyorum.
    Uygun fiyata yedek parça niyetine satacağım, belki birinin işine yarar.

• Ismail hocam xgv 80 in degerleri 180w×2+180w*2 rms 8000w pmpo seklinde ama iki hoparlor kabini bulundugu icin geneli 360w×2 olarak bilir, evet sitelerde satisi yok bi ara xgv10av vardi sahibindende ama o da satilmis galiba ilani yok cunku, umarim bulursun, birde xgv8 modeli var onun cikisida 340w×2 rms 7500w pmpo govde xgv 10 un aynisi o cihazida tavsiye ederim xgv80 kadar olmasa da dusunulebilir.

Apartman icin haklisin vx8 bile cok istedigin gibi kullanmiyorsun bu durumdan bende cok sikayetciyim en son gidip dagin basina yerlesicem o olacak 😀😀

Temiz cihazlarida bulmak artik cok zor ve gn serisi icin yorumlarina katiliyorum bende gn90d var ve cok memnunum hem bass hem tiz olarak lbt leri aratmiyor tabi bi lv ve xgv serisi haric bunlar benim vazgecilmez cihazlarim

• 
Sayfa: önceki 191192193194195
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.