Şimdi Ara

>>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<< (192. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.328
Cevap
50
Favori
922.727
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 190191192193194
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • [ Yardım ] Rx-99 hoparlörün midleri değiştiricem ama bir türlü sökemedim. Siyah lastiklerin altında bişey yok gibi nasıl sökülecek?
  • quote:

Orijinalden alıntı: _DIESEL_

Merhaba Arkadaslar,

1 ay once heveslenip Panasonic sa ak-71 almistim 98 uretimi,hayal kirikligi oldu benim icin direkt sattim.

Simdi 2 set buldum biri Aiwa digeri Sony gerci Aiwa olaninda arkasinda Sony yaziyor onu anlamadim.

Neyse her iki setin fiyati ayni isi bilenler tavsiyede bulunabilirmi ?

-https://www.olx.pl/oferta/mini-wieza-sony-CID99-IDiX0Rw.html

-https://www.olx.pl/oferta/aiwa-wieza-mini-hi-fi-bmz-k1-mocna-wieza-220w-CID99-IDieGdB.html

aiwa yurtdısı modeli türkiyeye gelmedi o cihazdan

• quote:

Orijinalden alıntı: Jhwhite

[ Yardım ] Rx-99 hoparlörün midleri değiştiricem ama bir türlü sökemedim. Siyah lastiklerin altında bişey yok gibi nasıl sökülecek?

sökemediğin kısım tam olarak neresi bi fotograf at bakalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxömür

quote:

[ Yardım ] Rx-99 hoparlörün midleri değiştiricem ama bir türlü sökemedim. Siyah lastiklerin altında bişey yok gibi nasıl sökülecek?

sökemediğin kısım tam olarak neresi bi fotograf at bakalım

Ön plastik paneli ahşap kabinden ayırmam gerekiyor. Alt kısımda ince iki delik var oradan kastırarak açmayı denedim fakat mdf yumuşamış zorlayamadım. Orayı tutan bir vida var mı ondanda emin değilim.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: _DIESEL_

Merhaba Arkadaslar,

1 ay once heveslenip Panasonic sa ak-71 almistim 98 uretimi,hayal kirikligi oldu benim icin direkt sattim.

Simdi 2 set buldum biri Aiwa digeri Sony gerci Aiwa olaninda arkasinda Sony yaziyor onu anlamadim.

Neyse her iki setin fiyati ayni isi bilenler tavsiyede bulunabilirmi ?

-https://www.olx.pl/oferta/mini-wieza-sony-CID99-IDiX0Rw.html

-https://www.olx.pl/oferta/aiwa-wieza-mini-hi-fi-bmz-k1-mocna-wieza-220w-CID99-IDieGdB.html

aiwa yurtdısı modeli türkiyeye gelmedi o cihazdan

Ben yurtdisinda yasiyorum dostum :)

Bu arada forumdan @cromartie'ye danistim sony'yi onerdi fakat onunda hoparlorunun degismis oldugunu anladigim icin her ikisinden de vazgectim,Aiwa da cok yavan duruyordu gidip test etmedim.

• Sony nin modeli cok eski ama sesi guzeldir fakat ben aiwa dicektim cunku sony num muteki serisine benziyor ve usb girisi var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Jhwhite kullanıcısına yanıt
    Vida yok yapistirma biraz kalin bir tornavida ile kastirarak acacaksin mdf de iz illaki kalacak onum icim o tirnaklar gorunmeyen alt tarafta biraz zorla acilacaktir

• quote:

Vida yok yapistirma biraz kalin bir tornavida ile kastirarak acacaksin mdf de iz illaki kalacak onum icim o tirnaklar gorunmeyen alt tarafta biraz zorla acilacaktir

teşekkürler, denemeye devam mola vermem gerekiyor o denli zor. Mdf ise berbat durumda patlak mid 'den iyidir diye umut ediyorum.
  • quote:

quote:

teşekkürler, denemeye devam mola vermem gerekiyor o denli zor. Mdf ise berbat durumda patlak mid 'den iyidir diye umut ediyorum.

mid patlak hoparlörü kullanamazsın zaten her türlü acıp değiştirmen daha iyi olacaktır ayrıca acıp işini bitirdikten sonra kapatmadan yaralı yerlerin fotografını at nasıl hasarı en aza indirebilecegini anlatayım
  • xxömür kullanıcısına yanıt
    Eğer setiniz temizse ve fiyatta anlaşırsak neden olmasın?
    Yalnız GN90D ses çıkışı VX8 den düşük. RMS değerleri olarak.
    PMPO değeri olarak GN90D daha yüksek.

Resim koyar mısınız siteye
  • ismail hoca İ kullanıcısına yanıt
    Yalnız şu bi gerçek temiz set bulmak zor,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ismail hoca -- 1 Haziran 2019; 18:57:24 >
  • ismail hoca İ kullanıcısına yanıt
    Oncelikle watt hesabi yaparak set aliyosan en bastan hata yapiyorsun demektir hele pmpo kelimesini komple cikar hayatindan bu ikisi ses yuksekligi ve kalitesini anlaman icin yetersiz ve gereksiz bilgiler bunlari dikkate alma watt olarak vx8 daha guclu olabilir ama her ikisinide kullanmis biri olarak gn90d nin cok daha kaliteli ses verdigini soyeleybilirim vx8 ile kiyaslanamaz bile ayrica sahip oldugu teknoloji ve ozellikleri ilede cok daha ustun bir cihaz gn90d

Dipnot ses yukseligi amfinin gucu ile degil hoparlorun verimliligi ile dogrudan orantilidir
    Ses kaliteside gene hoparlor verimliligi ve amfide kullanilan bilesenler belirler watt gucu degil

• xxömür kullanıcısına yanıt
    GN90D; vx8'e göre herşeyden önce daha yeni ve daha teknolojik bir cihaz. Gövde ağırlıkları ve trafo güçleri farklı.
    Ben GN100D modelini kullanmış biri olarak şunu söylemek isterim; bu modellerde horn tweter var, tek tweter yüksek frekansdaki seslerde sönük kalıyor. Berrak bir ses almak istediğimde harici bir tweter takma ihtiyacı hissediyorum.Bu benim şahsi fikrim.
    PMPO veya kanal başına çıkış gücü ses kalitesiyle doğru orantılı değil, dediğiniz gibi hoparlör kalitesi, amfi kalitesine bağlı, bunu biliyorum. Sony aiwa hatta philips'in bazı modellerini dinledim.
    Bazı modellerin bendeki yeri başka.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ismail hoca -- 3 Aralık 2016; 11:7:59 >

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ismail hoca -- 1 Haziran 2019; 18:58:3 >
  • İstanbul ici xb80 yada lv 80-90 ariyorum

• VX8

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ismail hoca -- 1 Haziran 2019; 18:58:30 >
  • Sony MHC GN90D

>>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<<>>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<<>>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<<>>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<<>>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<<>>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<<>>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<<>>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<<>>>Sony Müzik Setleri (#Ana Başlık#)<<<

• İsmail hoca selam: forumda ki resimlerden philips fwC90 modelini kullandığını anlıyorum. Ben de bu cihaza bakmıştım ama doğru düzgün bir cvp bulamadığım için Sony mhc-vx90av modelini (120w+120w) aldım, halâ aklım fwC90 modelinde kaldı, 150₺ çok temiz bir cihaz satılıkta duruyor orjinal kolonları ve tertemiz, acaba şu an kullandığım vx90av' yi satım onu aldam pişman olurmuyum, hani philips olduğu için tekrar elden çıkarmakta zor olacak. Ses kalitesi bakımından elimdeki cihazı aratır mı? Yüksek sesle dinlemem müziklerimi bass derinden tizler berrak olsun kafi. Yani azıcık hi-fi tadında olsun istiyorum, bu cihazlarda bass ve treeble ayarları ayrıca var üzerinde, paket olarak cihazın içine gömülmüş hazır eqo ayarı yapıp müziğin gerçekliğini bozmak istemem (rock-pop-jazz-naturel vs)

Sizden ricam philips fw-C90 Sony mhc-vx90av ile kıyaslanırsa nasıl bir fark olur, değiştirdiğime değer mi?

• İsmail hoca: müziklerimi; iphone6s telefonumdaki Spotify uygulamasını tp-link ha100 bluetooth adaptörüne (bu adaptör çok çok kullanışlı ve sesi kaliteli aktarıyor, bozmadan) kablosuz olarak sony'e bağlanıp dinliyorum, yani içerik sorunum yok. Cd-radyo-kasetten dinlemiyorum.
    Tüm bilen arkadaşlar Bahsi geçen cihazları karşılaştırırsanız çok sevinirim.

Esasen niyetim daha eski sony serilerinden (mhc-5600 veya mhc-6800) almak ama bulmak zor. Merak ettiğim setlerin başında mhc-vx7700 modeli de var ama dinlemediğim için fikir sahibi olamıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum

• yusuf-emre Y kullanıcısına yanıt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ismail hoca -- 1 Haziran 2019; 18:59:24 >
  • 
Sayfa: önceki 190191192193194
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.