Şimdi Ara

Sony müzik seti ön panel tuşları çalışmıyor (tamir edildi)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
7.129
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Tuşları çalışmadığı için müzik setini komple dağıttım. Üzerindeki bütün butonları söktüm. Kartları ve flex kabloları ipa ile güzelce temizledim ve yeni butonları lehimledim, lakin hala çalışmayan butonlar var sizce sorun ne olabilir.? Ne yapmalıyım???

teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Collezione -- 7 Mart 2017; 13:19:12 >

• sökmeden önce çalışıyorsa yollara zarar vermiş olabilirsin butonları değiştir bence seni yanıltabilir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadircitak

sökmeden önce çalışıyorsa yollara zarar vermiş olabilirsin butonları değiştir bence seni yanıltabilir..

hocam sökmeden önce tuşlar farklı fonksiyonları çalıştırıyordu, daha sonra hiçbiri çalışmaz tepki vermez oldular. böyle bir süre kumandayla kullandım ama ayar yapamadığım için seti dağıttım.. eski butonları sökerken dikkatli davrandım karta ve yollara zarar vermedim, kartı temizleyip yeni butonları taktım..

butonlar değiştikten sonra şöyle enteresan bir durum var; sette 70 kadar buton var, 10 kadarı doğru çalılşıyor, diğerlerinin hepsi surround on-off komutunu çalıştırıyor. en azından butonlar çalışır hale geldi ama hepside aynı komutu veriyor..
  • setin dağıtılmış hali..

Panel kartının ilk sökülmüş hali..

Butonların sökülmüş ve panel kartının ipa ile temizlenmiş hali..

stk ampli kartı..

• buton takılı kalmıştır hepsini yenile.
  • Ne gerek vardı tact switchleri sökmeye
    board söküp üzerinden önce yağsız contact sprey ile tuş yerinden temizlerdin ,ardından yağlı sprey ile temizliğini yapıp kapatırdın problemi .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elektürükçü -- 6 Mart 2017; 11:23:12 >
  • kontrolör entegreye kadar bakıp lehim çatlağı yada matlaşıp donuklaşmış lehimlere bakın. Hatta imkan varsa sıvı flux sürüp sağlam görünse dahi kontrolör ve ilişkili elemanların lehimlerini yenileyin. Bazen karşılaştığım durum şu ki elemanın bacağı çok iyi lehimlenmiş gibi görünse de bacağın kaplaması içten oksitleniyor ve iletim direnci oluşuyor. Zaten düzgün lehimli görünse bile tekrar lehim yapınca tutmama gibi belli ediyor kendini. bu oksitlenme görülmeyen yerlerde ortaya çıkıp sorun yaratıyor..
  • Collezione kullanıcısına yanıt
    suuround butonu boşa çıkar takılı kalıyor basmasan bile çu pot gibi 2tane olan ne işe yarıyor onlarda bozulur ses takılı kalır kısılmaz kıssan açaman.
  • butonları daha önce sprey ile temizledim ama çok verimli olmadı.

hocam sökülen butonları hepsini attım zaten istanbuldan getirttiğim yeni butonları taktım. bugün tekrar söküp avometre ile tek tek kontrol edeceğim.

kumanda ve florasan ekran düzgün çalıştığına göre kontrol entekresinde sıkıntı olmamamsı gerekir diye düşünüyorum..
  • Sony müzik seti ön panel tuşları çalışmıyor (tamir edildi)

tamir kılavuzuna göre sağdaki 33-34-35-36-37 nolu bacaklar butonlardan gelen uçlar. 31 nolu üçgen kalın lehimli bacak butonların ortak ucu oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Collezione -- 7 Mart 2017; 11:6:25 >
  • Benimki bir oneri ve tecrube paylasimi. Uzaktan tamir ancak bu kadar oluyor kusura bakmayin.
  • Kırmızı ile işaretli butonların hepsi surroun on-off komutu veriyor..

Yeşil ile işaretli butonlar doğru çalışıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sozuak

Benimki bir oneri ve tecrube paylasimi. Uzaktan tamir ancak bu kadar oluyor kusura bakmayin.

eywallah hocam öneriniz aklımda.. sıkıntıyı çözemezsem dediğiniz gibi kartı laptop tamircisi arkadaşıma götürüp kontrol çipininin lehimlerini yenileteceğim..
  • bence bununla ugrasmak yerine bir teyipciye verseydiniz :) bu nadir bulunan parcalardan artık
  • Ön paneli tekrar söktüm ve tüm butonları kontrol ettim. 2 buton kısa devre bitanesi arızalı çıktı.
    3 butonu değiştirdim sorun düzeldi bütün tuşlar çok güzel çalışıyor.

Yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Collezione -- 7 Mart 2017; 13:28:29 >
  • Collezione kullanıcısına yanıt
    iyi yırtmışsın çok turlu potlara 20tl fiyat çektiler bulabilirsen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadircitak

iyi yırtmışsın çok turlu potlara 20tl fiyat çektiler bulabilirsen.

eyw hocam , potlar sonsuz pot olduğu için diğerlerine nazaran pek kolay bozulmuyorlar.
  • Sony müzik seti ön panel tuşları çalışmıyor (tamir edildi)Sony müzik seti ön panel tuşları çalışmıyor (tamir edildi)Sony müzik seti ön panel tuşları çalışmıyor (tamir edildi)Sony müzik seti ön panel tuşları çalışmıyor (tamir edildi)

• Aynı setten bende de var. Uzun zamandan sonra bakayım dedim, teyplerin motorları çalışmıyor, lastikler erimiş adeta. Ses setin üzerinden zor açılıyor, kısılıyor. Durduk yerde neden bozulur ki? Rutubetli - güneşli yerde de muhafaza etmedim.

Elimden tamir - lehim, ... gelir, ses potansiyometresine sprey sıktım, az bir iyileşme oldu sanki.
    DJ Mix butonlarını hatırlamıyorum çalışıyormu diye.

Anlamadığım; KUMANDA NEDEN BUZULUR? Hiç etki etmiyor.
  • S.R.YILDIRIM kullanıcısına yanıt
    Yıllarca uydu kumandası tv kumandası kullan. setin kumandası öyle bir yerde beklesin,,, tabiki bozulur.
    kullanmıyorsunuz, çalışmıyorum bende uleyynnn der
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.