Şimdi Ara

Sony mobil sensör pazarında açık ara lider

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
353
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sony mobil sensör pazarında açık ara lider

Son dönemde Samsung’un çözünürlüğü adeta arşa çıkaran mobil sensör örneklerini görmeye başladık ancak pazarda halen Sony rüzgarı esiyor. Firma mobil sensör pazarının neredeyse yarısına sahip.

Sony mi Samsung mu?

Bugün telefonlarda tek bir kamera sensörü artık kimse için yeterli değil. Tüketiciler ikiye bile burun kıvırırken 3 veya 4 sensörlü kameralar daha çok ilgi görüyor. Bir telefonda ortalama kamera sayısı ikinin üzerine çıktığı için mobil sensör pazarı da yükselişte.

Ayrıca Bkz.Yüzüklerin Efendisi dizisine yeni bir yönetmen daha katıldı

Strategy Analytics tarafından yapılan analize göre mobil sensör pazarı 15 milyar dolar genişliğe ulaşmış durumda. Yıl bazında akıllı telefon satışları yüzde 8.8 düşüş gösterse de mobil sensör pazarı yüzde 13 büyüdü.

Sony pazarda yüzde 46 paya ulaşmış durumda ve yıl bazında 2 puan artış gösterdi. Samsung ise yüzde 29 paya sahip ve 3 puan gerilemiş. OmniVision markası yüzde 10, diğer tüm markalar ise yüzde 15 paya sahip.

Huawei’nin pazarda zayıflamasının Sony’yi kötü etkileyeceği belirtiliyor. Yıl içerisinde Sony’nin payında bir miktar azalma olabilir ancak telefonlarda sensör sayısı arttıkça pazarda fırsatlar da devam edecek.  

Kaynak:https://www.gsmarena.com/report_sony_continues_to_lead_the_smartphone_image_sensor_market_samsung_is_in_second_place-news-48549.php

• Bu işi de çinlilere kaptırmasınlar da...

• Ekrem sony önceki seneler pazar payının yüzde 50 sine sahipti zaten samsung biraz sony den pazar payı kaptı. Yabancı siteler bu haberi böyle verdi sen tam tersinden girdin .

• Yazılım , pil , sağlamlık .. Kamera işinin önemsiz oldugunu google pixel cihazlar da zaten görmekteyiz. Sony her zaman liderdi ayrıca :) Adamlar kendi cihazına koymayıo satıyor hatta !

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • palamutix P kullanıcısına yanıt
    Ben de bunu farkettim, bir kaç yabancı sitede tam tersi şeklinde başlık atılmış. Burası marjinal.

• palamutix P kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz gibi Sony ile Samsung arasındaki pazar payının azaldığından bahsedilmiş burada ise "açık ara" lider denilmiş (:
  • Celonfix kullanıcısına yanıt
    Öyle yağma yok, tabiri caizse camış gibi yatan kişi ve kuruluşlar devredip gitmeye mahkum. kendileri düşünsün :))

• eg2077 E kullanıcısına yanıt
    Niye koysun sony telefon haberine dahi bakmıyorum. bazı sektörel köşe başlarını tutmamış olsalar SONY son 20 yılda birkaç kez batmış yahut firma birleşmesi yapmıştı bile :))

• Bu isin piri Sony dir ... Sasirmadim da ...

• Sony kalitesi

• Sony kalitesini konuşturuyor. Hakkıyla yapıyor işini

• En kaliteli sensörleri telefonları Sony yapıyor. Bunu LCD 720p ekranlı iphone 11 çıktığında da söylemiştim sonra iphone 12'de ekranı değiştirdiler ama hala 4K Oled Xperia daha kaliteli

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.