Şimdi Ara

SONY mi - JBL mi ??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
6.918
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Daha önce SONY kullandığım için biliyorum ve çok çok memnundum. Saç tellerimi oynatıyordu yerinden.
    Bu nedenle gönlüm Sony'den yana. Ama Sony alırsam istanbuldan veya başka bir ilden getirtmem gerekiyor ve kargosuydu püsüydü bir ton masraf ve iş. Ama JBL alırsam burada (iskenderun) var. Fakat JBL alıp pişman olmak istemiyorum. Sonuçta sony'den aldığım tadı biliyorum.

Alacağım woofer'a bagaj içi tube bass (bazooka) yaptıracağım mdf.den. buna göre hagisi daha iyi olur fikir verirseniz sevinirim.
    Sony 1200W - JBL ise 1000W
    ikisinin de fiyatları hemen hemen aynı.

Seçenekler:

SONY XS-L121P5S

SONY mi - JBL mi  ??

30 cm, Kutulu Tip Subwoofer
    Yüksek Düzeyde Dayanıklılık ve Sağlamlık Sunan Beşgen Yapı
    Darbeli Sabitleyicili Lastik Surround
    Üst Giriş Gücü: 1.200 W
    Nominal Güç Girişi: 350 W
    Frekans Tepkisi: 18 – 2.000 Hz
    Ses Basıncı Seviyesi: 89 dB/W/m

Subwoofer Şasisi
    Boyut (cm) 30
    Boyut (inç) 12
    Muhafaza Tipi Var
    Açık Hava Tipi Yok
    Çift Ses Bobini Yok

Genel Özellikler
    Empedans (ohm) 4
    Frekans Tepkisi (Hz) 18 - 2.000
    Hassasiyet (dB/W/m) 89
    Diyafram Malzemesi Enjekte Polipropilen
    Mıknatıs Malzemesi Ferrite

Thiele ve Küçük Parametre
    Empedans (ohm) 4
    d (mm) 250
    d (inç) 9.8
    Qes 0.44
    Qms 5.86
    Xmaks (mm) 7.5
    Xmaks (inch) 0.3

Yada JBL

JBL GT4-12

SONY mi - JBL mi  ??

12" 1000W peak subwoofer
    Power Handling, RMS: 250 Watts
    Power Handling, Peak: 1000 Watts
    Frequency Response (±3dB): 28Hz - 450Hz
    Sensitivity: 93dB
    Mounting Depth: 6-1/4"
    Cut-Out Diameter: 11-1/8"

Kararsızım. Acaba tüp kabinde hangisi daha iyi sonuç verir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siarex -- 17 Haziran 2005, 12:19:34 >

• BENCE SONY
  • JBL
  • arkadaşlar nedenlerini ve tecrübelerinizi de belirtirseniz sevinirm. Böyle olacaksa oylama açsam daha iyiydi.
  • SONY
  • JBL dedim..... bundan baskasii yalan ....
  • JBL GT4 fiyatinda ve jbl den iyi bir woofer bilmiyorum ben.bunu soylerim..
  • bencede jbl almalısın sony woofer'lar iyi ses vermiyor diye biliyorum hatta sen jbl 'i de boşver direkt şu adresden audiobahn al aynı parayawww.gittigidiyor.com
  • bu da sorumu tabiki JBL... arkadaşım çok güzel söylemiş kendi fiyat aralığında kesin 1 numara Subwooferda özellikle... Ama componentlerde iyi olmadığı söyleniyor onu bilemem... SONY'yi bu işi bilenlere sorduğunda cvp hep aynı... Beğenilmiyor... Teypte iyi bi tek...
  • acaba jbl.nin daha çok beğenilmesinin nedeni 93 dB. olmasımı? Bu dB etkili olabilirmi? Ama buna karşın SONY 1200 Watt JBL ise 1000W.

Arkadaşlar bu woofer'a tüp kabin yaptırıp bagaj için kullnacağım. Ve sadece bass. için görev alacak. Bassları direkt değil derin bass almak istiyorum. JBL bu işi yaparmı.?
  • JBL tıpkı pioneer gibi zamanında piyasada marka yokken meydanı boş bulmuş birileri tarafından getirilmiş ve sözde sınıfının en iyileri olarak HIFI kültürü olmayan haklımıza empoze edilmiş. Oysa bunlar sadece orta sınıf speaker lardır.
    Daha adı türkiyede duyulmayan ve sınıfının en iyilerinden o kadar çok speaker varki... Ama benimde sana tavsiyem, SONY den ziyade JBL dir. JBL genelde sadece speaker ve amplifikatör yapar. SONY ise her kolda bişiler yapmış. Az ama öz iş yapanı tercih etmek daha mantıklı sanırım. Senin kullanacağın zaten taş çatlasın 250-300 W falandır...
  • Coko abi kabinli kullanımda JBL performansı her zaman daha üstündür. Neden dersen, adamlar drive ın çanağında sesin yayılımını optimize edeyim diye rezonansı öldürmeken ziyade drive ın arkasında oluşacak backdraft tan faydalanarak geri dönüşümü ve genliği daha yüksek sesler elde edilmesine imkan veriyor.

Drive ın diyaframının daha esnek olmasının sebebi de budur JBL de.

Sony ise kabin yerine ankastre sistemler üzerinde tek yönlü ses çıkışında işe yaramaktadır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: cokomilk

acaba jbl.nin daha çok beğenilmesinin nedeni 93 dB. olmasımı? Bu dB etkili olabilirmi? Ama buna karşın SONY 1200 Watt JBL ise 1000W.

Arkadaşlar bu woofer'a tüp kabin yaptırıp bagaj için kullnacağım. Ve sadece bass. için görev alacak. Bassları direkt değil derin bass almak istiyorum. JBL bu işi yaparmı.?

watt a bakmicaksin yanilirsin..JBL tam sana gore..
  • SONY
  • JBL
  • yorum yapan arkadaşlar için çok teşekkürler.
    @acharad: dostum bir de sony'de kapalı kutu tipi diyor. JBL de ise açık hava tipi (free air) yazıyor. bu benim yaptıaracağım tüp bassı nasıl etkiler.
    ben hala jbl konusunda kararsızım. Sony'nin tüp bassını daha önce kullandığımdan o tadı alabilecekmiyim emin diilim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.