Şimdi Ara

Sony MHC-RX90 Tuşlar Sapıttı ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
1
Favori
23.283
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ARKADAŞLAR SORUNUNUZUN NE OLDUĞUNU TAM OLARAK BİLİYORUM. ÇÜNKÜ AYNI SORUN BENDE DE VAR. VE BEN BU SORUNU ÇÖZDÜM. NE BİR SERVİSE GÖTÜRDÜM NE DE İÇİNİ AÇTIM. EVET SORUN MUHTEMELEN BEYİNDEN KAYNAKLANIYOR. BENDE MHCVX 555 VAR. ÇOK İYİ BİR ALET. 280 WATT RMS 3500 PMPO ÇIKIŞ VAR. BEN SONY ÜRÜNLERİNDEN ÇOK MEMNUNUM.
    GELEYİM PROPLEMİ NASIL ÇÖZDÜGÜME;
    GENELİ BİLMEM AMA MHC SERİSİ İÇİN RESETLEME OLAYI VAR. BUNUN İÇİN STOP, ENTER VE ON/OFF TUŞUNA AYNI ANDA BASACAKSINIZ. 2 SANİYE KADAR BASILI TUTUN. CİHAZ RESETLENECEK. AYNI PROBLEM BENDE VARDI, PROBLEMİM ÇÖZÜLDÜ.
    KOLAY GELSİN.
  • Denedim ama yapamadım reset olayını, o kadar karışmış ki onu bile yaptırmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mehmet K. -- 1 Aralık 2008; 14:41:40 >
  • zannetmiyordum zaten ama,

mhc vx555 biraz daha yaşlansın.henüz genç alet.
  • aynı sorun bende de vardı, yaklaşık 10-15 sene önce başıma gelmişti
    ama beyinden değildi
    the_cantan'ın yazdığı gibi içini açmıştım ve sorunun gevşek kartlardan olduğunu anlamıştım
    kartları tekrar çıkarıp takınca düzelmişti

tuş sapıtma olayı beyinden olabilir tabiki
    ama öncelikle içini açıp şansınızı deneyin
  • Benim sorunum bu şekilde çözüldü umarım sizinkilerde de çözülür.
    Gerçi ben bilgisayara bağladım, pek ihtiyacımda olmuyor bu aralar
  • kullanma klavuzu duruyorsa hala kıyıda köşede küçük bir şekilde nasıl resetleneceği yazıyordur belki. ben öyle buldum
  • Bendede 98 de aldığım lbt-xb6 var ondada aynı problem en çokta saati ayarlarken - ile + karışıyo sinir ediyo ama güzel set valla ya zaten 10 senedir pc ye bağlı zaten şuan bu seti unutsam bile bunun yerine koyacak setler satılmıyor aşşağısı beni kesmez alıştık artık.
  • bu tuşlar sapıtma olayı sade sony firmasının kronik problemi değil bir çok markada bu olaya rast geldim pioneerda da oluyo aiwa philipstede oluyo bu sorun bu tür cihazların tamirini yapıyoruz tecrübeyle sabittir sony rx serileride çok iyi modellerdir çıkışları stk dır diğer setlere benzemez rx90 rx99 ztn rx serisinin en iyi modellerinden şuanki piyasadaki setlerde kalite çok düştü bu setler anlıcanız değerli setler
  • vallaha rx99 arkadaşda geçen dinledim müthiş bir setti.Öyle bozulma falandan hiç bahsetmedi.Her cihazda olacak diye bir kaide yok zaten.
  • RESETLEMEK İÇİN
    1 Unplug the power cord.
    2 Plug the power cord back in.
    3 Press SPECTRUM ANALYZER, ENTER/
    NEXT, and DISC 1 at the same time.
    4 Press POWER to turn on the power

FİŞTEN ÇEKİN
    TEKRAR FİŞE TAKIN
    SPECTRUM ANALYZER+ENTER/NEXT, VE DISC 1 TUŞLARINA AYNI ANDA BASIN
    DEMO MODA GEÇECEK BU KADAR.

AYRICA CD PLAYER ÇALIŞMAMASI TAMAMEN TOZDAN KAYNAKLANIYOR.
    1.5 SAAT içinde söktüm taktım benim cihaz da da problemler vardı
    cd çalmıyordu ve içinde bir motor boş dönme sesi geliyordu
    İÇİNİ AÇINCA CD PLAYER MEKANIZMASININ AÇILMASINI SAĞLAYAN LASTİĞİN ÇOK GEVŞEDİĞİNİ GÖRDÜM Bİ TANE PAKET LASTİĞİYLE DEĞİŞTİRDİM ARTIK MEKANİZMA ÇALIŞŞIYOR.
    CD LENSİNİ LCD EKRAN TEMİZLEYİCİ İLE TEMİZLEDİM CD ÇALIYOR ARTIK.
    SES DÜĞMESİ TAM ÇALIŞMIYORDU ÇEVİRMEME RAĞMEN BAZEN AÇIO BAZEN KISIO
    SONSUZ DÖNEN POTASNSİYOMETRESİ AŞINMIŞ ZAMANLA DEĞİŞMESİ LAZIM BEN UĞRAŞMADIM

AMA ŞUNU DA SÖYLEYEYİM DAĞITMASI VE TOPLAMASI ÇOK KOLAY DEĞİL TECRÜBELİ DEĞİLSENİZ HİÇ O İŞE GİRMEYİN .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xspecial -- 5 Nisan 2009; 15:56:01 >

• bende de rx90 var ve bozuldu diye üzülüyordum.meğer herkesin tuşları sapıtmış :).Ses sistemi olarak kullanıyorum zaten şimdi.DVD ye bağladım harika bir sesi var.Arkada bir subwoofer girişi var.Buraya hangi jackla ne bağlayabilirim.Yardımcı olabilecek biri varmı aceba.
  • konu hortlamış ya, 2007' den beri
    en çok komiğime giden ise birkaç mesaj yukarıdaki resimli ilan
    Arkadaş geçen sene 300 euro istemiş bozuk rx90'a hiç güleceğim yoktu.
    ses çıkışı da cızırtılıymış zaten. hani amfi olarak dahi işe yaramaz. O hali ile belki 30TL eder
    amfisi düzgün çalışsa düğmeler bozuk olsa bile yine en fazla 60-70TL verirler..

Bu arada bu mesajın hortladığı sıralarda ben askere gittim geldim.
    Bi uzman çavuşum vardı. Bilgisayarı göçmüş, bi gün evine gittik format atmak için falan
    Salonda vitrinin içinde ne görsem, rx70 hemn sordum nasıl durumda tuşları çalışıyo mu diye.
    Sağlam, dedi aç bak. Cam vitrinin içinde muhafaza etmiş adam açtım baktım her şeyi de çalışıyordu hiçbir problemi yoktu.
    Çok az kullanmış ve cam vitrinin içinde muhafaza etmiş.
    Siz de böyle yapsaydınız haala çalışıyor olurdu setleriniz. Oyuncak mı bu kardeşim öyle ışıklı mışıklı disko gibi sürekli oynarsanız elinizin altında tabi bozulur.
    Koy vitrine, senede 5-6 kere kullan ört üstünü bak bakalım hiçbir şey oluyor mu ondan sonra da Sony' e çamur atmayın cihazlar kötü diye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceyarr -- 8 Haziran 2009; 13:52:27 >

• rx 90 ım vardı ama artık öldü arkadaşlar cd tepsisi kendi kafasına göre açılık kapanıyor ve bu olay hiç bitmiyor ne yapacağımı bilemiyorum
    herhalde az sonra içini açıp bakacağım ne var ne yok diye
    canım sıkılıyordu zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: ormanci_61

rx 90 ım vardı ama artık öldü arkadaşlar cd tepsisi kendi kafasına göre açılık kapanıyor ve bu olay hiç bitmiyor ne yapacağımı bilemiyorum
    herhalde az sonra içini açıp bakacağım ne var ne yok diye
    canım sıkılıyordu zaten

Benim MHC -W55 te aynısını yapıyordu. Lastik eskimiş açıp değiştirdim, şu anda sorunsuz çalışıyor.
  • benimde esk 1998model sony mhc-rx88 vardı onunda aynı sorun peydah olmaya başlamıştı sanırım bu durum kıronik bir hal
  • lastik bu aynı kalsa sorun kalmazdı.zamanla elastikiyetini ve kabul gören esnekliğini yahut tabiatını kaybeder. motor kayış kasnak da tırlatır normal.
  • Selam dostlar.

Benim RX90 da da cd ler bir ara çalışmamıştı, yan sanayi ama garantili servise 2 sene önce 110 TL verip yaptırmıştım. Ama bu aralar cd çalar gene çalışmamaya başladı. Öneriniz nedir? Bir de kaset çalar kapakları her ikisi de yerinden dişliden kurtuldu takamadım, zorlamadım da. Bir de volume tuşu hassasiyetini kaybetti. Makinam çok temis, seste sıfır bozulma, radyo falan billur gibi hala.
  • quote:

Orijinalden alıntı: twingonote

Selam dostlar.

Benim RX90 da da cd ler bir ara çalışmamıştı, yan sanayi ama garantili servise 2 sene önce 110 TL verip yaptırmıştım. Ama bu aralar cd çalar gene çalışmamaya başladı. Öneriniz nedir? Bir de kaset çalar kapakları her ikisi de yerinden dişliden kurtuldu takamadım, zorlamadım da. Bir de volume tuşu hassasiyetini kaybetti. Makinam çok temis, seste sıfır bozulma, radyo falan billur gibi hala.

Madem setini seviyorsun, vereceksin servise tekrardan volume mekanizmasını değiştirecekler. Ben de eski setimde bir kere değiştirmiştim. Bu sonsuz dönen düğmeler zamanla bozuluyor. Ya da kumandadan kullanırsın olur biter.. cd için belki temizlik kafi gelir. Temizleme cdleri var fırçalı. Sıvı damlatıp o cdyi takıp çalıyorsun. ÖYle bir dene, düzelmezse serviste gözünü değiştirtirsin.

• genel olarak yazılan sorunlar ile ilgili problemleriniz olursa ben istanbul gaziosmanpaşadayım yakınsanız buyrun gelin ben size yardımcı olurum..
    ayrıca yok beyni bozulmuş falan arkadaşlar bırakın bu işleri beyni falan bozulmaz bozulsa zaten hiç açmaz reset olayı gerekebilir birde ön panelin bağlı olduğu soketin oralarda bir problem olabilir dediğim gibi öyle bir probleminiz olursa buyrun gelin ben yaparım
    bana pm yolu ile de daha çabuk ulaşablirsiniz
  • bu tarz sorunlar tuş panelinin oksitlenmesinden oluşur .beta spray sıkılkdığı zaman cihaz düzelir
    tecrübelerle sabittir

Sony MHC-RX90 Tuşlar Sapıttı ?
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.