Şimdi Ara

★★★ Sony MDR-ZX600 Kulaklık İncelemesi (Bol SS'li) ★★★ (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
223
Cevap
2
Favori
26.634
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MAXSTAR

Ben buradayım demek dışarıya çok gürültü yayması demektir.

Dışarıya gürültü yayabilir ona bir lafım yok ben evde kullanıyorum. Ayrıca nerden nereye zıpladın onu anlamadım ben dışarıya gürültü yaymıyor mu dedim.
  • beyazmarti kullanıcısına yanıt
    Size yazdığım kısım mesajın ilk paragrafıydı, ikinci paragraf genel bilgi niteliğinde yazdım.
    Gürültü yaymıyor demediniz fakat ben buradayım diyor dediniz mantıken aynı şeye denk geldiğini anlatmaya çalıştım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Size yazdığım kısım mesajın ilk paragrafıydı, ikinci paragraf genel bilgi niteliğinde yazdım.
    Gürültü yaymıyor demediniz fakat ben buradayım diyor dediniz mantıken aynı şeye denk geldiğini anlatmaya çalıştım.

33 yaşındayım playlistini at bende atayım ne kadar müzikler iç içeyiz bi anlayalım dostum. Sana bu liste gibi yüzlerce atarım derdim gerçekten bu işi biliyorsan susar otururum yerime ama deniz seki dinleyip gelip burada konusuyorsan zoruma gider :)

★★★ Sony MDR-ZX600 Kulaklık İncelemesi (Bol SS'li) ★★★

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyazmarti -- 7 Mart 2015; 20:07:57 >

• beyazmarti kullanıcısına yanıt
    http://open.spotify.com/user/spinninrecordsofficial/playlist/5aHawERps0AMmMLU1KHvv6
    http://open.spotify.com/user/elainelin/playlist/6XVhyMuFRS1212blJHTED4

Olay müziklerle iç içe olmak değil, yalıtımın kötü olmasıydı.
    Yoksa ben de zx600 dem önce v55 kullandım ve karakteristiğini biliyorum.

• Tatmin ediyorsa mesele yok beats dinleyip tatmin olmadığım durumlarda oldu. Arada 700 TL fiyat farkı olduğu halde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Selamlar

Bende almayi dusunuyorum zx310 dusunurken bu incelemeyi gordum herhalde daha iyidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kahm

quote:

Selamlar

Bende almayi dusunuyorum zx310 dusunurken bu incelemeyi gordum herhalde daha iyidir.

Aradaki fiyat farkına değeceğine emin olabilirsiniz.

• Hocam ben her kriter için özellik arayan biri sayılmam, daha önce kulaküstü kullanmadım, ayrıca kulaklıkta ses yalıtımını arıyorum özellikle. Bir de iPhone 5S ile kullanacağım için mic olsun istiyorum en azından.

Urbanears plattan da mic var diye düşündüm ama kampanya yok suanda, bir de malzeme daha kalitesiz gibi
    Sonra Sony mdr xb400 düşündüm 112 tl ye. Genel olarak çok olumlu yorum almış kulak ağrıtmıyor diye ve sesi kesiyor diye ancak mic yok diye aranırken bu incelemeyi gördüm

Sony zx600 ile 610 arasında ne fark var ? Mikrofon her ikisinde de mi var? Ayrıca xb400 kadar rahat mıdır? Kafa şeklim yuvarlak rahatsız edebilir mi acaba :)

• ZX600 ile 610 arasında sadece mikrofon farkı vardır.
    Açıkçası kulak pedlerinin derisinin biraz sert olduğu bir gerçek fakat bu durum 2 saati aşan kullanımlarda rahatsızlık vermeye başlıyor, bazen 3 saat kulağımda kulaklık olunca çıkartınca tatlı-acı bir sızı hissettiğim oldu kulak etimde.

Şunu söyleyebilirim ama yalıtımda bazı eksiklikler olduğu kesin, eğer dışarıda kullanacaksanız sesi pek açamayacaksınız. Tabi derseniz ben evde kullanırım genellikle diye gayet mükemmel bir sesi var iPhone ile. XB400'ü test etmedim fakat araştırdığım kadarıyla ZX600 den daha konforlu olduğu kanaatindeyim.

Şunu da unutmamak lazım bu kulaklık katlanabilen bir kulaklık değil dolayısıyla taşıma anlamında sizi sıkıntıya sokabilir. Son olarak ses yalıtımı sizin için önemliyse hedefinizi kulak içi kulaklıklara çevirmeniz gerekmekte.
  • quote:

ZX600 ile 610 arasında sadece mikrofon farkı vardır.
    Açıkçası kulak pedlerinin derisinin biraz sert olduğu bir gerçek fakat bu durum 2 saati aşan kullanımlarda rahatsızlık vermeye başlıyor, bazen 3 saat kulağımda kulaklık olunca çıkartınca tatlı-acı bir sızı hissettiğim oldu kulak etimde.

Şunu söyleyebilirim ama yalıtımda bazı eksiklikler olduğu kesin, eğer dışarıda kullanacaksanız sesi pek açamayacaksınız. Tabi derseniz ben evde kullanırım genellikle diye gayet mükemmel bir sesi var iPhone ile. XB400'ü test etmedim fakat araştırdığım kadarıyla ZX600 den daha konforlu olduğu kanaatindeyim.

Şunu da unutmamak lazım bu kulaklık katlanabilen bir kulaklık değil dolayısıyla taşıma anlamında sizi sıkıntıya sokabilir. Son olarak ses yalıtımı sizin için önemliyse hedefinizi kulak içi kulaklıklara çevirmeniz gerekmekte.

Anladım hocam. Gayet tatmin edici bir cevap oldu benim için. Ayrıca bahsettiğim özelliklerde F/p oranı iyi olan ve 120 TL ye kadar ben bir xb 400 görüyorum. Siz az çok biliyorsunuz. Bu dolaylarda var mı önerebileceğiniz?

• Ben urbanears kulaküstü plattan controltalk kulaklık kullanıyorum ipad air ile.İlk aldığımda hiç hoşlanmamıştım ama şimdi 4ay filan geçti çok memnunum.100liraya yakın bir fiyatı vardı,indirimdeyken.Sesler dengeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GIRALİÇEM -- 26 Nisan 2015; 17:24:28 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Film izlemek için kulaklık arıyorum.
    Bu kulaklık ile Smart TV'de gece aksiyon- gerilim filmi deneyimi nasıl olur? Filmlerdeki ses efekti - kalitesi nasıl? Bilgi verecek biri varsa çok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkwolf33

arkadaşlar ben bu kulaklığı ilk çıktığında almıştım ve çok kaliteli bir kulaklık ve bunun bir incelemesini de başka bir site de yapmıştım gerçekten malzeme kalitesi çok iyi ancak uzun kullanımda biraz terletiyor baştan söyleyeyim ses kalitesi olarak oldukça yüksek ses sunuabilen bir kulaklık ve de gayet başarılı.Ancak bass konusunda dengeli bir kulaklık yani abartılı bir bassı yok ancak midler ve tizler iddialı baterinin en ufak ayrıntısına kadar verebiliyor kulaklık yani başarılı ve incelemeyi de yazayım:

Dizayn ve Teknik Özellikler

Zx600 kafa üstü bandı ve kulak kepçesi dizaynıyla kesinlikle hoş bir tarz yakalamayı hedeflemiş. Kulaklık kısmının arka tarafına yerleştirilmiş parlak metal panel ve onun üzerindeki büyük SONY logosu kulaklığa güzel bir hava katmış ve onu ucuz gözükmekten korumuş.

Eğer ki parlak beyaz ilginizi çekmediyse, o zaman ZX600 birde kırmızı, mavi ve gri renk vurgulu siyah renkli modellere sahip. Bu güzel tasarımıyla sokakta müzik dinleyerek havalı bir şekilde yürümek isteyeceksiniz :)

Kafa bandı devasa boyutlara ayarlanabiliyor. Yani kafanız biraz büyükse dert etmeyin :) Ayrıca kafanızı kulaklığın yerinde durmasını sağlayacak kadar sıkıyor, fazlası yok ve kafa bandı yumuşak ince bir yastıkla çevrelenmiş. Tüm bunlar rahat hissetmenizi sağlayacak detaylar ve bir süre sonra kafanızda bir acı hissetmeyeceğiniz anlamına geliyor.

Kulaklıklar yeterince büyük, ama hantal bir görünüme sahip değil. Kulağa tamamen oturup, sarmalayarak çok iyi bir ses izolasyonu sağlıyor. Ayrıca dışarıya da ses geçirmeyerek gürültü kirliliğini önlüyor ve otobüstekilerin size kızgın bakışlar atmasının da önüne geçiyor. Kulaklık kısmının büyüklüğünün yanında ince tasarımı da dikkat çekiyor. Bu incelik sayesinde çantanızda yer kaplamadan taşımak yada boynunuza asıp dolaşmak oldukça rahat.

Kabloya gelirsek dayanıklı bir kabloya sahip ve iki kulaklığa girişi de sağlam gözüküyor. Yürürken sık sık kablonuzu kapı kolu gibi yerlere takan biriyseniz fazla endişelenmenize gerek yok. Çünkü sağlam bağlantı noktaları ve esnek bir yapıya sahip. Bu esnek yapısı ve buna ek olarak kablonun özel ince dizaynı da kablo dolaşma derdine de son veriyor.

Ses Kalitesi

ZX600′ün etkileyici bir diğer yanı da kafa patlatan bir bass’a sahip olmaması, ve keskin net bir ses ile sert bir bass arasındaki dengeyi çok iyi sağlayabilmesidir.

ZX600 iki kulaklık içinde birer tane 40 mm’lik sürücüye sahip. Fakat farklı frekansları yakalayabilme konusunda birçok pahalı multiple sürücülü kulaklığa göre daha iyi denebilir.

Bas sesler çok iyi yakalanarak kulağımıza güçten düşmeden, vurgulu ve canlı bir şekilde geliyor. Pop ve rock müzik hayranları düşük frekanslı (low-end) bassları verebilmesinden hoşnut kalacaklar. Çok bass’lı bir içeriğe sahip Noisa ‘ın Stigma adlı parçasından gayet yülsek sesli ve güçlü verim alınabiliyor. Parçayı dinlerken bass’ın kulak zarınıza vurup bir anda kesilmesinden keyif alacaksınız.

Aynı şekilde Muse’ un Plug in Baby parçasında da bass içeriğinin cızırtılı gitar sesiyle karışmadan canlı ve güçlü bir şekilde kulağınıza geldiğini görebiliyorsunuz.

Yüksek frekanslı(high-end) bass’lar da ise normal bir kaliteye sahip. Sigur Ros’un Glósóli adlı parçasında davul ve gitar seslerini, şarkı sözlerine bulandırmadan sanki ruhani bir havada verebildiğini görebiliyoruz.

İşin Özü kalite stil ve düşük fiyat arıyorsanız SONY MDR-ZX600 kulaklık sizin için mükemmel bir seçim olacaktır.

Açık Hava tipi : YOK
    Dinamik Tip : YOK
    Circum Aural Tip : YOK
    Kapasite(mW) : 1000
    Sürücü Birimi(mm): 40
    Diyafram : PET
    Frekans (HZ): 6- 25000
    Hassasiyet (dB/mW) : 104
    Mıknatıs : Neodmiyum
    Empedans (ohm) : 40
    Ses yüksekliği Kontrolü : YOK
    Kablo Tipi: Düz Kablo
    Kablo Uzunluğu (m) : 1.2
    Fiş : Altın Kaplamalı L şeklinde stereo mini
    Ağırlık (g) : 170

Hocam merhaba,

eski bir konuyu hortlatmış olacam ama merak ettiğim birşey vardı sizin ayrıntılı yorumunuzu gördüm.

Ben MDR XB 450 Extra Bass modeli ile SONY MDR-ZX600 arasında kaldım. Kullandığınız bu kulaklığın bass kalitesi diğer modele göre nasıldır? XB450 nin sürücüsü daha küçük 30 mm.
    bunun ise 40 mm. Onda extra bass var bunda yok. kafam iyice karıştı.

Yardımcı olursanız çok memnun olurum.

• MAXSTAR kullanıcısına yanıt
    Hocam Sony MDR ZX 600 incelemeniz çok güzel olmuş. Emeğinize sağlık.
    Kafama takılan birşey vardı.
    Sony MDR XB450 Extra Bass kulaklık ile MDR ZX 600 Arasında kaldım. çok kararsızım sizce aralarındaki bass farklı çok mu fazladır?
    XB 450 30 mm sizin model ise 40 mm.

Yardımcı olursanız sevinirim. Ben film izlemek için almayı düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZeniXa

yaklasık 2 aydır kullanıyorum bende cok dusunmustum alsam mı almasam mı diye ilk kafa üstü kulaklıgım. ve gerçekten kulaklık diye bilecegim tek kulaklıgım. genelde on ear kulaklık takıyordum silikonlu kulakiçiler gerçekten rahatsız ediyordu. ne almalıyım diye çok düşündüm en son bunu almaya karar verdim.

belli kriterlere göre aldım kulaklıgı kablo ve malzeme kalitesi, ses, yalıtım, temel 3 kriter. ses olarak gayet iyi oldugunu düşnüyorum. NWZ-B153 walkman mp3 kullanıyorum. sesler baya dengeli olmuş kulaklıkta bass severleri tatmin etmeyecektir büyük ihtimalle. yalıtımıda gayet iyi.

malzeme kalitesine gelirsek kablo kalitesi flan baya iyi. kulaklığı uyurkenkullanıyorum genelde kafamda kalıyor sabaha kadar üstüne flan yatıyorumdur heralde yani hor kullanıyorum baya ama henüz bi sıkıntı yaşamadım sadece asagıdaki resimde kırmızı işaretlediğim yerlerde hafif gevşeme gibi birşey olmus esnemis sanki ama dediğim gibi hor kullanmadan. benim gibi yatarken kullanacaklara bilgi olsun diye yazıyorum

mavi ile işaretlediğim yerde ise ayarlamayı sağlayan sert plastik kısmı var sizinde bildğiniz gibi. oralarda hafif bir iz cıkıyor gerisi boş oldugundan ama simdilik skıntı yok bi zarar vermiyor yani

★★★ Sony MDR-ZX600 Kulaklık İncelemesi (Bol SS'li) ★★★

kendimi tam ifade edemedim ama anlamışsınızdır siz yanlısım varsa kusuruma bakmayın

(not : iyiki almışım birde clip+ aldım mı tamamdır )

hocam merhaba,
    Yorumlarınızı okudum. Bass sevenler için tatmin etmez demişsiniz.
    Ben sony MDR ZX600 ile MDR XB 450 Extra bass arasında kaldım.
    Acaba sizin kullandığınızda bass kalitesi çok mu kötü? Diğer modelde ise 30 mm sürücü var. daha küçük.

bass'ı fazla olup da 30 mm olan mı?
    yoksa
    40 mm sürücü olan mı?

teşekkür ederim.

• arycanda66 kullanıcısına yanıt
    Amacın film izlemekse bass dan önce mid ve tiz e bakman gerekir. Bass aşırı olursa diyaloglar gölgede kalabilir. Bu açıdan büyük sürücü daha iyi olur.

• quote:

Amacın film izlemekse bass dan önce mid ve tiz e bakman gerekir. Bass aşırı olursa diyaloglar gölgede kalabilir. Bu açıdan büyük sürücü daha iyi olur.

Cevabınız için çok teşekkür ederim.
    Evet müzik dinlemek için almayacağım. Sadece film veya oyun için almak istiyorum. Peki ZX 600 ün bass kalitesi en azından tatmin edici seviyede mi? Aksiyon veya korku filmlerinde de bas olsa aslında fena olmaz.
    MDR ZX 600 bimeks'de 60-65 TL ye kadar düşmüş de. kaçırmak istemiyorum. MDR XB 450 ise mediamarkt sitesinde 115 TL.
    450'yi kullanmadım ama zx600'ün bassları sizi tatmin edecektir. Aradaki fark'ın 2 kat fiyata değeceğini düşünmüyorum.

• quote:

450'yi kullanmadım ama zx600'ün bassları sizi tatmin edecektir. Aradaki fark'ın 2 kat fiyata değeceğini düşünmüyorum.

hımmm.
    Aslında MDR XB 400 Modeli de var o da ucuz geldi.

http://www.bimeks.com.tr/urun/136137/sony-mdr-xb400b-kafa-bantli-kulaklik-siyah.aspx

sizin dediğiniz gibi film için ZX 600 ü alabilirim. Fiyatı da beni düşündürdü 151 TL den 63 TL ye düşmüş. İnş. teşhir ürünü falan değildir.

http://www.bimeks.com.tr/urun/133392/sony-mdr-zx600r-kafa-bantli-kulaklik.aspx

Sadece denizlideymiş.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.