Şimdi Ara

Sony MDR-HW700DS DTS-HD TrueHD Wireless 3D 4K 9.1ch Kulaklık (86. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.843
Cevap
47
Favori
82.823
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8485868788
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • MDR-HW700DS kulaklık + dekoderi satıyorum arkadaşlar. İlgilenenler pm den ulaşabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • must33_35 kullanıcısına yanıt

Hala satılık mı?

Satıldı ise ne kadara sattınız?

• sadays S kullanıcısına yanıt

Merhabalar. Daha önce sizinle bu konuda görüşmüştük. 2014 yılından bu yana MDR-DS 6500 kullanıyorum. Yaklaşık 10 ay önce Sony XH9077 tv satın aldım. Eski televizyonumu da diğer odaya aldım.

Diğer televizyonum eski olduğu için (Samsung UE40H6470) hdmi 2.1 ve earc mevcut değil, 1.4 var sadece. Fakat Samsung'ta DTS Neo 2.5 diye bir ses formatı vardı ve normal Dolby Digital'e göre çok daha iyi ses veriyordu. Sony'de Neo 2.5 mevcut değil ve stream servisleri normal Dolby Digital veriyor. Neo 2.5'ten sonra Dolby Digital biraz yavan geliyor. Netflix vb servisler sadece Atmos ve DD sunuyor.

Şimdi benim size sormak istediğim şunlar;

- Sony XH9077'nin ses sistemi çıkışını pass through yaparsam, MDR-DS 6500'ün amfisinde hem Dolby Digital hem de Dolby PLIIx ışığı yanıyor ve ses sanki surround aktif olmamış gibi çıkıyor. Ses çıkışını PCM olarak bırakırsam sadece Dolby Digital ışığı yanıyor ve daha uzamsal bir ses geliyor. (Televizyona gömülü olan Netflix vb. uygulamalar için konuşuyorum) Ses çıkış ayarları nasıl olmalı ? Kulaklık optik kablo ile direkt olarak televizyona bağlı.

- Daha önce 6500 kullandınız mı bilmiyorum. Esasında ses DTS olduğu zaman beni kalite olarak tatmin ediyor ancak stream servislerinin hiçbiri DTS ses sunmuyor. HW700 DS ile arasında ciddi derecede ses farkı olur mu ?

- Bir de size ios platformunu sormak isterim, daha önce deneyimlediniz mi bilmiyorum ama. Apple TV + Airpods Max'in surround ses performansı nasıl sizce ? DS6500'den Airpods Max.'a geçmek mantıklı mı ? HW700 DS mi daha çok keyif verir yoksa Apple TV + Airpods Max mi ?

Hoparlör sistemi kurma şansım yok çünkü hem apartmanda oturuyorum hem de televizyonu daha çok geceleri kullanıyorum. Bu anlamda kulaklık benim için en iyi çözüm oluyor.

Benim araştırmalarım sonucu kulaklıktan gerçek anlamda yüksek çözünürlüklü surround ses verebilen 2 tane seçenek var ve aşırı pahalı;

1) Smyth Realiser A16 (Vergi, gümrük ve kargo hariç 4.000 USD fiyatı var, sanırım fiyata kulaklık dahil değil, sadece amfi)

2) JVC XP-EXT1 (Bununda 1.000 USD fiyatı var ve hakkında çok karışık yorumlar var.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unforgotten -- 12 Temmuz 2022; 18:20:4 >

• Bir ekleme daha yapmak isterim. Sony, WLA-NS7 diye bir bluetooth transmitter çıkarmış ve bu cihaz üzerinden bluetooth kulaklıklara Dolby Atmos ses verdiğini iddia ediyor.

Enteresan olan kısım, cihazın televizyona optik kablo ile bağlanıyor olması, nasıl Atmos ses veriyor ben de anlamadım.

Fakat 2 tane şartı var;

- Birincisi televizyonun XR işlemcili olması (XH9096 - 9077 televizyonlara olmuyor). Her televizyona bağlanıyor ancak tv'nin işlemcisi XR değilse ses stereo olarak çıkıyor.

- İkincisi, her bluetooth kulaklık modelini desteklemiyor.

https://electronics.sony.com/audio/headphones/headphone-accessories/p/wlans7

https://www.hepsisony.com/wla-ns7-kablosuz-verici?CID=no_id

• unforgotten kullanıcısına yanıt
    Açıkçası ne 6500 ne de airpords kullanmadığım için kıyaslama yapamam

tvnin optik çıkışını sonyler otomatik1 diyordu galiba passtrough etmesine senin kulaklık dolby digital plus bile desteklemiyor görünüyor stream medyalar dd plus+ atmos yayın yapar atmossuz kulaklıkta dd plus olur pcmde sorround hissi olması gelen ses stereo olduğundan kulaklıl kafasına göre sorround yapmış senin de hoşuna gitmiş ama doğrusu o değil otomatik 1 olmalı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • unforgotten kullanıcısına yanıt
    İlginç bir ürüne benziyor tvnin işlemcisini kullanarak dolby atmosu yeniden biçimlendiriyor ama kulaklik Bluetooth olacak senin ve bizim kulakliklara uyumlu değil

Evet, otomatik 1 ve 2 mevcut. Otomatik olarak ayarlarsam, ses çıkışını tv hoparlörü olarak seçtiğimde, ilginç bir şekilde kulaklığın sesi daha kaliteli çıkıyor ve amfi üzerinde DD ve PLIIx sinyali aktif gözüküyor. Ses çıkışını, harici ses sistemi olarak ayarladığımda ise kulaklıktaki ses seviyesi bariz bir şekilde düşüp arka plandaki detay sesler kayboluyor, sinyal olarak sadece DD yanıyor.

Dediğiniz gibi, çıkışı pcm olarak ayarlandığında cihaz kendisi çoklu kanal olarak dönüştürme yapıyor diye düşünüyorum.

Evet, bende bluetooth kulaklık da var ancak o listede yok. İşin kötü tarafı 2020 model 9 serisi Sony tv'ler XR işlemciye sahip değil. Minimum 2021 model tv istiyor, X90J lazım onun için.

Sky_walker, saat farkı ile yetişemedim, başkası almış. Diğer arkadaş fiyat istedi, söyledim. Yanıt bile vermedi. Verdiğim fiyat diğer arkadaşın sattığı fiyattan daha yüksekti.

Onun için hâlâ aranıyor...

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • must33_35 kullanıcısına yanıt
    Satılmadı ise fiyat?

• Sony Oled tv aldığım için ve arc/earc baglantı çalıştığı için bir süre kullanma kararı aldım..

• Şu kulaklığın pilleri nasıl yenileriz varmı bir bilgisi olan

• Kulakligin deri kısımlarının yipranmamasi icin ne yapıyorsunuz? Bakim yapıyor musunuz?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Ben bi şey yapmadım pul pul dökülünce aliexpressten yeni padler aldım monte ettim yeni gibi oldu

suni deri neyle bakım yapılır bilmiyorum uğraşmadım da

geçmiş sayfalarda linkini vermiştim

• Serviste buldum 690 TL artı KDV artı işçilik istediler. Parayı bulursam pilleri değiştireceğim. Sureklı kesilmeler oluyor hoparlörde pillerden olduğunu düşünüyorum

@sadays sen ne düşünüyorsun hocam. Pil kaynaklı olabilir mi sürekli sesin kesilmesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerim35 -- 2 Eylül 2022; 11:54:21 >
  • evet pilden olur wifi karışınca ses kesilmesi olmuyor cızırtı oluyor yeterli akımı sağlayamıyordur pil ses kesiliyordur bitmeye yakın da aynısı oluyor zaten piller

mesela duz konusma var diyelim ses kesilmiyor. bir patlama sahnesi vs giriyor cok sesin oldugu ses kesiliyor. daha cok voltaj gerekiyor pil veremiyor gibi. fiyat nasıl sence verilit mi degişim için 690 artı kdv artı işcilik

• orijinal pil ise neden olmasın aliexpress pilleri bile 20-30 dolar

hangi servis lazım olursa biz de gidelim işçilik ve kdv nereden çıktı de zorla bence

İzmir Karşıyaka servisi hocam. Adını unuttum servisin ama fiyat bu. Biraz para bulursam değiştireceğim pilleri. Olursa yazarım zaten buraya da.

• Kablosuz alan girisimi olunca kablosuz kulakliklarda ses kesilmesi siklikla olan birsey dostum, o yuzden harcama yapacaginizda sorunun kesinlikle girisim olmadigindan emin olup yapin derim. Kesinti sorunu pil kaynakli da olabilir tabii ama az bir para degil konustugunuz meblaglar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Buyukbaba -- 7 Eylül 2022; 7:2:42 >
  • 
Sayfa: önceki 8485868788
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.