Şimdi Ara

Sony MDR-ED21LP Gelmiş Geçmiş En iyi Kulaklık

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
0
Favori
10.292
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu kulaklığı kullanın diğer kulaklıkları unutacaksınız.
    Sony MDR-ED21LP kullanıyorum.39 ytl ye aldım.Bu kulaklıktan Öte bir kulaklık olduğunu hiç zannetmiyorum.Yüksek ses,Yüksek Bass,Yüksek Kalite.Özellikle Bass Boster Ses özelliğinin taşıdığını söyleyebilirim.Bence Herkesin istediği sesi sağlayabilen bir kulaklık.
    Bence Kullanın diğer kulaklıklara para ödemeyin.Çünkü pişman olursunuz.Bence Kesinlikle alın.Hayatta bu kulaklığı kullanmadığınıza üzülürsünüz diyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tr_insan -- 21 Haziran 2008; 15:02:54 >

• sen önce bi sennheiser yada shure tak kulağına ondan sonra bi daha eline almazsın o kulaklığı
  • Dostum sen bir bu modeli dene sonra dediğimi anlayacaksın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: serkanky

sen önce bi sennheiser yada shure tak kulağına ondan sonra bi daha eline almazsın o kulaklığı

aynen.mx200 alsan bırakman için yeterli olur sanırım :d
  • silahtar1 dene bu modeli.Arkadaşlar bu modeli denediniz mi ?
  • dostum sana şöyle diyim ben zamanında bir çok sony kulaklık kullandım tamam kaliteli güzel ses veriyor baslarda iyi fakat sende şunu unutma ki dinlemekten dinlemeye fark var aynı şarkıyı o kulaklıkla ve sennheiser cx500 ile dinlersen o kulaklığı bir daha eline almayacağını iddaa ediyorum.

dediğim kulaklık bu...
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=17414&productid=evsenncx500
  • dostum bu kulaklığı almadıysan normal sony kulaklıkğın iki katı ses sağlıyor.Öyle bir Bass varki inanamassın.
    Garanti ediyorum.Bu kulaklığı kullanmayan kişi müzik dinleme konusunda geri kalmıştır.Ciddi söylüyorum.
  • İnanılmaz ses sağlıyor.Kesinlikle deneyin diyorum.Bana teşekkür edeceksiniz.
  • tavsiyelerin için sağol arkadaşım kulaklık alacaklar dikkate alacaklardır.
  • sen bi creative ep630 veya sennheiser cx300 dene buna kulaklık demezsin
    shure & sennheiser
  • Arkadaşlar, bu kulaklık ep630 veya sennheiser cx serisi ile karşılaştırılacak sınıfta bir model değildir. Ben size fikir olması açısından mx serisi ile karşılaştırayım.

Bende mx760 var. İkisini de kullandım ki mdr-ed21lp'yi 1-2 sene kullandım. Şunu söyleyebilirim; bass olarak düşünürseniz mx760'a göre daha yüksek ve sert bass vurmakta. Ki bunda Sony'nin "Bass Booster" tasarım olarak adlandırdığı yapının etkisi var. Ama mid ve tiz konusunda mx serisi ile yarışamaz oda bir gerçek. Ha fiyat olarak iyi bir alternatif olabilir. Şuda var düşük ses çıkışı olan bir mp3 player ile başarılı bir şekilde kullanılabilir. Çünkü kulaklığın ses çıkışı baya iyi. Ben Cowon ile kullandığım için yüksek sese çıktıkça sapıtıyor bir nevi.... 16 ohm'luk bir kulaklık olmasın bunda etkisi olduğunu düşünmekteyim.

Bu kulaklığı seven arkadaşlar sony'nin daha ülkemize henüz gelmeyen modeli olan mdr-ed12lp'yi deneyebilirler. Daha iyi ve yenilenmiş bir tasarım. 16 mm. sürücü ile birlikte geliyor. Yani son söz olarak çok çok iyi bir kulaklık değil ama f/p oranına göre gayet iyi bir kulaklıktır ve aynı sınıftaki creative, philips marka kulaklıklara nazaran daha iyidir..... Dayanıklılık derseniz çok çok iyidir. O kadar kullandım, çekiştirdim, yapmadığım şey kalmadı ama kulaklıklar hala sapasağlam. Özellikle yeni mx serisinin malzeme kalitesizliği göz önüne alındığında sony kulaklıklarının dayanıklıklarını takdir ediyorum...... cx300 mü ep630 mü derseniz, seçimim pek bilinmez ama AKG K324P olur. Her ikisinden de çok daha iyi ve çok daha dengeli bir kulaklıktır benden tavsiye... Tabii ki fiyatı bunlardan daha yüksek orası ayrı....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thetrooper00 -- 22 Haziran 2008; 16:01:40 >

• MDR-ED21LP Kulaklığı geçen sene kullandım.. daha sonra orj cx300 aldım.. cx300'ün açılmamış hali, ile bile MDR-ED21LP kulaklığımdan çok daha üstündü.. cx300'ün basları daha dinamik ve derin ve kulağı yormuyor.. Ayrıca cx300'de mid ve tiz sesleri de kayıpsız duyabiliyorsun.. Daha sonra sony mdr ED21LP kulaklığımı creative mp3'ümle beraber sattım..
    Sennheiser'in ucuz kulaklıkları mx200-mx360 modelleri bile sony'nin bir çok model kulaklığına ses kalitesi olarak fark atar..
  • Arkadaşlar bu kulaklık son derece yeterli deneyin ve görün.Bir bass sistemi var yani ne desem harika.
    Fiyatına bakmayın bende alırken tereddüt etmiştim.Ancak alıpta dinlediğimde inanamadım.Harika Tek kelime ile harika kullanan bilir kullanmayan hayal etmiş olur.Fiyatı 39 YTL idi.İnanılmaz bir kulaklık dostlar bu kulaklığı dinleyin eğer yetersiz derseniz inanmam.
    Shure Weston Ultimate ears felan denemedim ancak bu son derece yeterli.Normal orijinal sony kulaklığın iki katı sese sahip ve Bass olarakta harika.Bu kulaklığı kullanan kişi diğer kulaklıklara ihtiyaç duymaz.Kesinlikle Harika lütfen deneyin.Bu bir Arkadaş tavsiyesidir.Piyasada halen var.İnternette bir yorumlar yapmışlar bu kulaklık hakkında ,harika yorumlar var.Ben bir SONY kullanıcısı olarak bu kulaklığa 10/10 veriyorum.Özel olarak istanbuldan getirttim bu kulaklığı.Ayrıca bu kulaklıkta öyle bir ses seviyesi varki İnsan kulağı bundan fazlasını dinlerse kulağı ağrıyor.Öyle bir Bass varki Kafamın içinde sanki drums çalıyor gibi oluyor.İnanılmaz.
    Bass Booster özelliği ile üretilmiş kulaklık bence bir Sony Harikası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tr_insan -- 28 Haziran 2008; 19:14:02 >

• Seni anlayabiliyorum. En azından şöyle diyeyim. Sony'nin bu sınıftaki en iyi kulaklığıdır bunda haklısın. Tabii ki TR'de satılanlar arasında. Yoksa 888 serisi gibi üst düzey seriler var ki çok çok daha iyi olduğu söyleniyor. Ama inan o kadar ilgiliysen müziğe bir adet mx serisi kulaklık alıp dinlemeni tavsiye ederim. Belki sesi az gelecek buna göre ama ses kalitesi, detay olarak baktığın zaman, müthiş fark atar. Kulaklıkla ilgili yorumları yukarıda yapmıştım zaten. Sevgilerle.....

quote:

Orjinalden alıntı: tr_insan

Arkadaşlar bu kulaklık son derece yeterli deneyin ve görün.Bir bass sistemi var yani ne desem harika.
    Fiyatına bakmayın bende alırken tereddüt etmiştim.Ancak alıpta dinlediğimde inanamadım.Harika Tek kelime ile harika kullanan bilir kullanmayan hayal etmiş olur.Fiyatı 39 YTL idi.İnanılmaz bir kulaklık dostlar bu kulaklığı dinleyin eğer yetersiz derseniz inanmam.
    Shure Weston Ultimate ears felan denemedim ancak bu son derece yeterli.Normal orijinal sony kulaklığın iki katı sese sahip ve Bass olarakta harika.Bu kulaklığı kullanan kişi diğer kulaklıklara ihtiyaç duymaz.Kesinlikle Harika lütfen deneyin.Bu bir Arkadaş tavsiyesidir.Piyasada halen var.İnternette bir yorumlar yapmışlar bu kulaklık hakkında ,harika yorumlar var.Ben bir SONY kullanıcısı olarak bu kulaklığa 10/10 veriyorum.Özel olarak istanbuldan getirttim bu kulaklığı.Ayrıca bu kulaklıkta öyle bir ses seviyesi varki İnsan kulağı bundan fazlasını dinlerse kulağı ağrıyor.Öyle bir Bass varki Kafamın içinde sanki drums çalıyor gibi oluyor.İnanılmaz.
    Bass Booster özelliği ile üretilmiş kulaklık bence bir Sony Harikası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thetrooper00 -- 28 Haziran 2008; 22:12:57 >

• çok eski bir kulaklık bu bassları iyi verir ama tizlerden eser yoktur piysadaki kulaklıklar bundan cok daha iyi artık
  • quote:

Yavaş.
  • dostum eger sen bunların dınleseydın kaınatın en ıyı kulaklıgı derdın herhalde ,, bu kulaklıklarada sadece 10 ytl daha fazla verıp sahıp olabılırsın

http://forum.donanimhaber.com/m_24270379/mpage_1/key_//tm.htm#24270379
  • quote:

Orjinalden alıntı: axiaziz

quote:

Yavaş.

aynen...yavas....ultimate ears, shure, westone, etymotic gibi firmalardan bihaber insanlarin bu gibi iddialarla gelmesi (ozellikle de 39 ytl lik bir Sony ile) gercekten komik daha dogrusu trajikomik:)
  • YAVAL YAVAL GEL o kulaklık piyasadaki en vasatlardan lütgen bilgi ve deneyim olarak kısıtlıysanız insanları yönlendirmeyin*sony bile bunu en ucuzlardan biri olarak sayar ayıp yani.
  • Yaw durun yüklenmeyin çocuğa öyle. Kardeşim benim, iyi niyetli davranmış kendi içinde tavsiye vermek için ne güzel işte yazmış. Siz doğru yolu gösterinde bulsun..... Hemde okuyanlar için güzel bir kaynak olur....

Not: Eğitim şart....
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.