Şimdi Ara

Sony MDR-DS7500 DTS-HD TrueHD Wireless 3D 7.1ch Kulaklık İnanılmaz Ses (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
648
Cevap
28
Favori
41.525
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ridvan1903

Yazıyı okuyunca insan satın alasi geliyor. :)

Bu kulaklık ile gece Uncharted 2 oynamak keyifli olur DTS ses müthiş efektler var. Deneme şansınız varsa test edebilirmisiniz merak ettim. Kilzone 3 te olur Dts :)

Z5500 ile gayet iyi sesler alıyorum, modifiye li z5500 benimki :)

Nasıl modifiyeli Z5500 hocam ? Rica etsem açarmısınız biraz
  • quote:

Orijinalden alıntı: SaFaKTR3

quote:

Bu kulaklık ile gece Uncharted 2 oynamak keyifli olur DTS ses müthiş efektler var. Deneme şansınız varsa test edebilirmisiniz merak ettim. Kilzone 3 te olur Dts :)

Uydularda ek olarak thx 550 uyduları var sadece center da S700 uydusu var ek olarak .

Ses kalitesi müthiş oldu desem yalan olmaz ,

• quote:

quote:

quote:

Uydularda ek olarak thx 550 uyduları var sadece center da S700 uydusu var ek olarak .

Valla benim Z5500 herşeyi ile orjinal uydu falan değişmedim. Ama böyle bile dts filmlerde harika ses alıyorum

• quote:

quote:

quote:

quote:

Valla benim Z5500 herşeyi ile orjinal uydu falan değişmedim. Ama böyle bile dts filmlerde harika ses alıyorum

Bir defa dinlesen benim melez z5500 ü sonra anlarsın seninkinin sesinin ne kadar detaysız olduğunu :) çok ciddiyim

2 yıl orjinal kullandım fark %60 tan fazla .

Konuyu kırletmeyelim .:)

Kulaklık ıle DTS denemelerinizi bekliyoruz oyunlarda

• quote:

Orijinalden alıntı: route666

quote:

Orijinalden alıntı: metall82

Dts ve dts HD 2 film denedim cok bariz fark var özellikle baslar akıl işi degil kulaklık la izlemiyorda sanki subwoofer var inliyor. Braveheart izledim bluray simdi bitti. Filmin başlarına yakın bir sahne var. Gizli evlendiği kızın boynunu kesiyorlar teslim olmaya geliyor gibi mel Gibson herkes bilir genelde atın üzerinde sadece o sahnedeki melodi müzik bassı kulaklıkta yıkılıyor tek kelimeyle izleyenler bilir. Bu kulaklıktan tek olarak alacağım 1 tane daha 2 kişi icin sadece kulaklığın kendisi. Almayı düşünen varsa gram düşünmesin sonra burda karşılık li yorum yapalım ben buralardayim her zaman. Tek kelimeyle muntazam.

Hımm çok sağ ol hocam dediğiniz gibi epey fark ediyorsa iki ses arası almak şart oldu bana. Pm'den ebaydaki satıcının linkini yollar mısın?

aynen hocam çok fark var bariz... pm atarım sana tamm..

• kulaklıkla deneme yaptım oyunlarda inananamzsın hocam felaketti.. ben px5 de sanki stero kullanıyormuşum gibi fark oldu o derece. oyunlardaki bass sesi vs.. aynı filmde yaşadığımı oyundada yaşadım. gerçekten kulaklık her yönden tek kelimeyle şuan tek. şiddetle tavsiye ediyorum...
  • quote:

kulaklıkla deneme yaptım oyunlarda inananamzsın hocam felaketti.. ben px5 de sanki stero kullanıyormuşum gibi fark oldu o derece. oyunlardaki bass sesi vs.. aynı filmde yaşadığımı oyundada yaşadım. gerçekten kulaklık her yönden tek kelimeyle şuan tek. şiddetle tavsiye ediyorum...

şuan tomb raider oynuyorum. oyunda epey çevresel ses var acaba ara mı versem ne kulaklık alana kadar .)
  • quote:

Orijinalden alıntı: route666

quote:

kulaklıkla deneme yaptım oyunlarda inananamzsın hocam felaketti.. ben px5 de sanki stero kullanıyormuşum gibi fark oldu o derece. oyunlardaki bass sesi vs.. aynı filmde yaşadığımı oyundada yaşadım. gerçekten kulaklık her yönden tek kelimeyle şuan tek. şiddetle tavsiye ediyorum...

şuan tomb raider oynuyorum. oyunda epey çevresel ses var acaba ara mı versem ne kulaklık alana kadar .)

The lord of the rings kralın dönüşünü izledim extended edition dts HD filmi sanki yeni izliyor gibi oldum. 4 saat sürdü kulaklar Bayram etti son zamanlarda izlediğim en abartılı sesi bu filmde aldım zaten Full aksiyon. Bazı yerlerde yok artık dedim ben profesyonel ses sistemi kullandım yıllarca. Bu alet messi gibi birşey açıklaması kısaca bu olsa gerek.

• Yorumlar iç kabartıyor :)

Hı fi kullanan birisiniz ve bu yorumlar daha bir etkileyici oluyor.
  • http://www.5i01.cn/topicdetail.php?f=180&t=2447013&p=11
    şu sitede pili değiştirilmek için içi açılmış görseller var.. görünüşe göre tek hoparlörden veriyor sesi.. yorumlara bakarsak tek hoparlörden bu etkiyi vermesi oldukça ilginç..

Sony MDR-DS7500 DTS-HD TrueHD Wireless 3D 7.1ch Kulaklık İnanılmaz Ses

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokayozyer -- 6 Mart 2013; 10:36:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: gokayozyer

http://www.5i01.cn/topicdetail.php?f=180&t=2447013&p=11
    şu sitede pili değiştirilmek için içi açılmış görseller var.. görünüşe göre tek hoparlörden veriyor sesi.. yorumlara bakarsak tek hoparlörden bu etkiyi vermesi oldukça ilginç..

Sony MDR-DS7500 DTS-HD TrueHD Wireless 3D 7.1ch Kulaklık İnanılmaz Ses

o nu tam net bilmiyorum ama sanırım kulaklıklarda 5.1 7.1 gerçeklik hissiyatı veriliyor yani içinde 7-8 tane hoparlör olması zor gibi ama bundada yoksa zaten pes doğrusu :D o bass lar nerden çıkıyor ozaman :D . yada gerçeklik hissiyatını veren en iyi teknoloji sunuyor demek bu. çünkü hayatımda ilk defa kulaklık veya bu tarz ses duymuyorum. tabiki bi profosyenel ses sistemi gibi olamaz fakat aşşağıda kalmaz. kulaklıklar arasında diğerleriylede kıyaslanamaz kesinlikle. sonuçta kulaklıktan bu tarz seslerin çıkması insanı şaşırtan. zaten dts hd true hd destekleyen hdmi çıkışlı başka kulaklık yok dünyada ben dolby digital film de denedim diğer kulaklıklardan daha iyi bassı var. ben o bass seslerin nerden çıktığını anlıyamadım acaba içinde sub varmı :D

şurada birşeyler yazıyor google çeviri ile baktım ama tam anlayamadım. . buda sitenin linki baya açıklamalar var.http://www.head-fi.org/products/sony-mdr-ds7500-hdmi-including-passthrough-dts-hd-ma-dolby-truehd-wireless-headphones-finally

çevirecek varsa iyi olur bu yazıyı ;

With Dolby® Headphone technology, your customers will experience rich, dramatic surround sound over conventional headphones.

Delivers realistic 5.1-channel sound from any set of headphones

Provides a more comfortable listening experience, reducing listener fatigue

Enables superb surround sound from stereo music and movies when combined with Dolby Pro Logic® II

Dolby Headphone accurately creates the sensation of up to five loudspeakers in a room using powerful digital signal processing (DSP) technology. The result is a richer and more natural listening experience over conventional stereo headphones.

Dolby Headphone is compatible with native 5.1-channel content. When combined with Dolby Pro Logic II, Dolby Headphone can transform content from a two-channel source into a surround sound listening experience.

When reproducing a source that incorporates Dolby Pro Logic IIz preprocessing, Dolby Headphone provides a 7.1-channel surround sound experience.

Dolby Headphone electronically imparts the sonic signature of a corresponding speaker properly placed in a carefully defined acoustic environment to each audio channel (two on stereo programs, and up to five on surround programs). The subwoofer signal (the “.1” Low-Frequency Effects [LFE] channel) is mixed into the Left and Right channels in equal proportion.

All of this information is combined by the Dolby Headphone processor into two encoded channels that deliver the spatial properties of the original audio, with more natural sounds that actually seem to be “out-of-head.”

• tam nereden dinledim hatırlamıyorum ama youtube'dan bazı ses dosyaları dinlemişti 3d içerikli.. inanılmaz bir şekilde uzaklık yakınlık, ön arka hissi verebiliyordu digital olarak kaydedilmiş sesler. iki sürücüden bu hissi verebildiğine inanamamıştım. aslında iki kulağımız olmasına rağmen yinede bu duyu organlarımızla ön arka uzak yakın gibi hissi alkabiliyoruz. bunun hoparlör sayısı ile alakası olmaması lazım algı meselesi.. demek bunu verebilecek çok güçlü işlemcileri var.. yoksa sürücü ile alakası yok gibi.. bende uzun yıllar imkan elverdiği ölçüde ses sistemleri ile haşır neşir olurum. tabi duymak lazım demekle beraber "fiziksel olarak hoparlör sayısına ve alana göre çevresel ses hissi değişir" tezini savunurum ama dinlediğim dosya beni çok etkilemişti. eğer iinternet üzerinden dilenen dosya bile bu hissi verebiliyorsa sizin kulaklık çok daha iyisini yapabiliyordur.bir yerlerde dinlemek lazım. lakin yinede çok pahallı..

• Arkadaşlar bende z5500 kullanıyorum ama inanın genelde geceleri oyun oynadıgımdan dolayı pek kullanamıyorum bluray film vb izlerken kullanıyorum genelde artık

bende oyun ve film için iyi bir kulaklık bakıyorum ama bu urun benı suan asar daha makul 250 300 civarlarında iyi birsey bakıyorum kablolu kablosuz olması fark etmez zaten iyi bir ses sistemim var sadece geceleri oyun oynıyabilicegim veya film izliye bilicegim z5500 ü cok aratmıcak bir ürün önere bilirmisiniz

playstation 3 ve xbox360 için kullanıcam arkadaşlar yani optik baglantı kurabilicegim bir ürün düşünüyorum

http://www.gameekstra.com/Logitech-G35-Gaming-Kulaklik-71-Dolby-981-000117,PR-431.html

http://www.gameekstra.com/Steelseries-7H-Fnatic-edition-71-Kulaklik-Ses-Kartsiz,PR-3021.html

benim bulabildigim bir iki ürün bunlar arkadaşlar bana bun urunler ve başka ürünler arasında tavsiyede bulunursanız cok makbule gecıcek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kabasaakall -- 6 Mart 2013; 22:06:20 >

• underworld awakening 3D izledim simdi ya kulaklik yikiyor olmaz dersin. kulaklıklarda felaket ürün kalıbımı basarım artık garantisi benim alan olursa bu ürünü birisi. o baslar yokmu ya aynı filmi turtle beach px 5 de izledim 1-2 ay önce o ses ile alakası yok bildigin sinema kulaklık da başka açıklaması olamaz. Almak isteyene kefilim sonuna kadar burda bana aksini idda etsin yorum yazmayı bırakırım. Almak isteyene aldığım kisinin linkini vericem. Bir arkadas istemişti unuttum yarın ona vericem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sadece kulaklık olarak alsak oluyormu, fiyat olrak ne kadar etkiliyor.

Z5500 un dekoderinden Dts ve dolby digital ses alırım ve dekoder in üzerinde bulunan kulaklık çıkışından ses alabilirim.

• quote:

Sadece kulaklık olarak alsak oluyormu, fiyat olrak ne kadar etkiliyor.

Z5500 un dekoderinden Dts ve dolby digital ses alırım ve dekoder in üzerinde bulunan kulaklık çıkışından ses alabilirim.

kulaklıklık wireles olduğu için kendi decoderi olmadan çalışmaz. ürün 400$ decoderi ile sade kulaklık 250$ ama decoder olmadan işe yaramaz dediğim gibi.
  • quote:

quote:

Sadece kulaklık olarak alsak oluyormu, fiyat olrak ne kadar etkiliyor.

kulaklıklık wireles olduğu için kendi decoderi olmadan çalışmaz. ürün 400$ decoderi ile sade kulaklık 250$ ama decoder olmadan işe yaramaz dediğim gibi.

bu kulakligi yurtdisinda aramama ragmen birturlu bulamadim sadece ebay dami satiliyor bu urun, bir fikriniz varmi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Biggqmerx

Arkadaşlar bende z5500 kullanıyorum ama inanın genelde geceleri oyun oynadıgımdan dolayı pek kullanamıyorum bluray film vb izlerken kullanıyorum genelde artık

bende oyun ve film için iyi bir kulaklık bakıyorum ama bu urun benı suan asar daha makul 250 300 civarlarında iyi birsey bakıyorum kablolu kablosuz olması fark etmez zaten iyi bir ses sistemim var sadece geceleri oyun oynıyabilicegim veya film izliye bilicegim z5500 ü cok aratmıcak bir ürün önere bilirmisiniz

playstation 3 ve xbox360 için kullanıcam arkadaşlar yani optik baglantı kurabilicegim bir ürün düşünüyorum

http://www.gameekstra.com/Logitech-G35-Gaming-Kulaklik-71-Dolby-981-000117,PR-431.html

http://www.gameekstra.com/Steelseries-7H-Fnatic-edition-71-Kulaklik-Ses-Kartsiz,PR-3021.html

benim bulabildigim bir iki ürün bunlar arkadaşlar bana bun urunler ve başka ürünler arasında tavsiyede bulunursanız cok makbule gecıcek

O civarlara sharkoon xtatic alabilirsin sanırım, ben kullanıyorum memnunum.

Tek eksisi sadece dolby ditigal desteklemesi. Dts ses formatı yok. Birde kulaklık kablolu, yani wireless kulaklık arıyorsan sana göre değil.

• Yorumlara baktıktan sonra içimde bu kulaklığı alma isteği oluştu

@metall82 hocam kulaklığı aldığın yeri yazar mısın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oberyn -- 7 Mart 2013; 13:44:49 >
  • Yorumlar banada aldıracak sonunda.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.