Şimdi Ara

Sony MDR-DS7500 DTS-HD TrueHD Wireless 3D 7.1ch Kulaklık İnanılmaz Ses

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
648
Cevap
28
Favori
41.525
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bu kulaklık ile ilgili başlık açmayı ön gördüm faydalı olacağından eminim.. Benim gibi kulaklık da DTS_HD ve Dolby TrueHd ses destekleyen kulaklık almak isteyenler arayanlar vardır. Bunun eşi benzeri yok zaten başkada yok bu tarz kulaklık bildiğim. 3 adet hdmi çıkış var receverinda ve 1xde hdmi output var. istediklerimizi fazlasıyla karşılıyor. Şuan kullanmakta olduğum Turtlebeach ear force Px5i dağıtacak özelikklere sahip. ev sinema sistemini kesinlikle aratmayacak özellikleri var px5 den sonra buna kesin eminim. ürün elime geçtiğinde detaylı açıklamamamı yapacağım. 4-5 güne tahminim elimde olur. güzel özelliklerinden ilgi çeken birisi. aynı kulaklıktan recever olmadan yanlızca kulaklık alıp 2-3 kişi birden de faydalanabiliyorsunuz. yani örneğin. apartmanda oturuyorsunuz ve yüksek seste film izlemeniz imkansız ve birde gece olduğunu düşünürsek mümkün değil.. eşiniz arkadaşınız vs... oturup herbiriniz 1 kulaklık takarak rahatlıkla yüksek sesde film izleyebilirsiniz. tek recever ile. isteyen sesini kendi kulakalığından ayarlıyor. kulaklık tek olarakda satılıyor fiyatı ona göre tabi düşüyor. yaklışık yarı yarıya.. şimdi buradaki önemli noktayı unutmayalım çok ucuzada kulaklıklar var yalnız en büyük özelliği DTS HD VE DOLBY TRUEHD desteği bunu unutmayalım. o ses formatlarında bluray veya mkv izlerken inanılmaz ses efektlerini alıyoruz. ve gece yarısı kimseyi tahatsız etmeden. keza oyunlar içinde aynı. bi resident evil bir call of duty oynadığınızıda düşünün. tabi burada bir şey söylemem gerek tamamen zevk meselesi. px5 de çok çok iyi hatta fazlasıyla. fakat bundan sonra gelir herzaman. px5 de sadece Dolby digital ses alırsınız. bunda her türlüsünü destekler. mükemmel ses alırsınız. maddi durum imkanı olan ve bu ses formatlarını dtshd ve truehd kullanmak isteyenlere şiddetle tavsiye diyorum.. ürün geldiğnde deneyip burada sunacağım... nekadar farklı olduğunu px 5 ile aynı filmlerde sahnelerde test edeceğim.. sizlerinde yorumlarını bekliyorum...

kulaklık tam set 400$ recever ile birlikte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metall82 -- 28 Şubat 2013; 19:42:09 >

• Ürünü amazon'dan mı aldınız acaba? sanırım gümrüğe takılmış
    Bu arada üzerindeki gözlük ne için?
  • 30 TL'lik BT Kulaklik Diyorum Ben

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende ds-7100 var gayet memnunum. Zamaninda ebay den normal posta ile almistim. Gayet ucuza gelmisti.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kulaklığa kavuştum 1 ay sonra 2 kez aldım ilkinde gümrüğe takıldı alamadım geri gitti. 2.ye tekrar aldım oda takıldı gümrüğe 150 tl ödeyip aldım paypal ödeme makbuzunu istediler. gösterdim aldım. 900tl küsüre geldi toplam. ptt ile aldım ems japonyadan. 2-3 günde türkiyeye gelio ama burada almanız 1 haftayı bulabiliyor. ürünü yüzeysel inceledim şuan sıcağı sıcağına. beklentimin üstünde çıktı. dolby true hd dts hd dolby digital filmelrde denedim. dolby true hd de ortalık yıkılıyor resmen. ben yıllarca profesyonel sinema sistemi kullandım. kulaklıkta bu kadar kaliteli olacağı hiç aklıma gelmezdi. gerçekten sesler inanılmaz çıkıyor. px5 bas konusunda woofer yani yanında sıfır kalıyor. bende ev sinemamda definitive referans kullanıyordum subwoofer olarak. 4-5bin tl bu kolon. ondan aşşağı kalır yanı yoktu 300 spartalı'da mızrak fırlatıp dev bir gergedanı yere serildiği sahnede kulaklık bas sesinden zangırdıyordu titreme vs... fena bir sesti ve gram bozulma veya rahatsızlık yok. o sesin kulaklıktan çıkması gercekten teknolojinin nerede olduğunun tek açıklayıcı anıydı benim için. kablosuz gece yarısı evinde kimseyi rahatsız etmeden o referansın sesini almak çok güzel bir duygu ki o seste müstakil olsa eviniz karşı binadan şikayet gelir diye sisteminizi kısma ihtiyacı duyarsınız tek kelimeyle dünyada tek şuan bu ürün. türkiyede kullanna varmı bilmiyorum çeşke olsada oda duygularını paylaşssa bizle merak ediyorum ne düşündüğünü kullanan kişilerin. cihazda bir çok özellik var. daha denemedim. bazı özellikleri örneğin kulaklığı takınca kendiliğinden açılıyor kafaya takılınca algılıyor power düğmesi yok çıkarınca kendini kapatıp şarzın gitmesini engelliyor. pilli değil ürün şarz edilebilir. daha önceki modellerini arkadaşların söylediği. hiç birini bilmiyorum araştırmadım onlardada bu özellik olabilir. önceki modellerini kullanan arkadaşlar px5 kullandığım için diyorum aralarında dağlar kadar fark var zaten hdmi çıkışlı dts hd true hd ses veren tek ürün. sadece kulaklığın kendisinden alıp processor üniteyi almadan sırf kulaklık 2 kişi de aynı cihaza bağlayıp izleyebiliyorsunuz. kaç kulaklık destekliyor bilmiyorum ama en az 3-4 dür. tek olarakda satılıyor ebayde kulaklık. filmde hangi formatta izliyorsanız processor ünitesinde o farmatın ışığı yanıyor bu çok güzel. dts hd film izliyorsanız dts hd yazısı yanıyor. en azından destekleyip desteklemediğinden emin olmuş oluyoruz sinema amfilerinde olduğu gibi yani. ses ayarında center ayarı var mesela tiz sesleri artırabiliyoruz. veya bas ayraları kulak üzerinden. yapılıyor cihaz üzerindede ses ayarları var. daha deneme şansım olmadı. oyunlarıda dts sesde oynayabileceğiz artık destekleyeneleri :D oda güzel. oyunlarda konuşma için harici bir blutooth microfon gerecek sanırım :D pc den power dvd ile denedim filmleri yukarda yazdıklarımı. bluray filmlerde. pc de kullanımı çok rahat. tak çalıştır .dts hd ve truehd olarak filmleri hemen açıyor. ufak 1-2 ayardan sonra eve gidincede ps3 ve truehd destekli dark mini mania 2 playerde test edicem 3d avatar amazing spider ve dark knight rises vs. pc nizde hdmi çıkış varsa sıkıntı yok. tek kelimeyle müthiş aradığım bir cihaz. yıllardır bunu bekliyordum

ayak üstü çektiğim fotolar

• quote:

Orijinalden alıntı: ozgurdonanimhaber

Bende ds-7100 var gayet memnunum. Zamaninda ebay den normal posta ile almistim. Gayet ucuza gelmisti.

dostum senin yazını görünce şimdi baktım 7100e dts ses destekliyormuş. tabi optik çıkış var sadece hdmi yok onda dts hd ve true hd zaten hdmi kablo ya has optikle alamazssınız. tabi optik çıkışda mevcut 7500de analog vs.. bluray film izlemiyorsanız 7100de yeterli olur tabi. dts hd ile true hd tabi sesin son noktası şuan izlerken olayın içindesiniz :D
  • Hayırlı olsun. Güle güle kullan. Gümrüğe takılması normal. 100 doların üzerinde alımlara acımıyorlar malesef. Ya para vermeden yada ardiye ücreti vererek gelen paketi çekebiliyoruz.

Şu tarz ürünlerin ülkemize girişini bırak getiren firmalar olsa dahi yine yurtdışına muhtacız çünkü getirenler fahiş fiyatlara satmaya and içmişler. :)

Cihaz güzel gözüküyor. Kulaklıkla değil ama ses sistemi ile TrueHD sesleri alabiliyorum. Gerçekten son derece kaliteli bir deneyim oluyor.
  • Bende 40 dolara kulaklık bakıyorum pehhh. Süper loto oynadım vurursa bende alıcam böyle bişey. Hayırlı olsun keyifli kullanımlar usta.
  • quote:

Orijinalden alıntı: metall82

Kulaklığa kavuştum 1 ay sonra 2 kez aldım ilkinde gümrüğe takıldı alamadım geri gitti. 2.ye tekrar aldım oda takıldı gümrüğe 150 tl ödeyip aldım paypal ödeme makbuzunu istediler. gösterdim aldım. 900tl küsüre geldi toplam. ptt ile aldım ems japonyadan. 2-3 günde türkiyeye gelio ama burada almanız 1 haftayı bulabiliyor.

quote:

kulaklık benim gümrüğe takılmış kesinleşti. aradım gelip almamı söylediler. topkapıdan. şimdi gönderen kişi EMS ile yolladı ve gift olarak yolladı. hediye olduğu için içine fatura koymadı. paketin üzerine 89$ yazmış sadece. ödene makbuzu isteyecekler. orada sanırım. paypal ödeme makbuzuyla gidecem fakat. ödeme makbuzunda 417$ gercek fiyatı. mailime girdim az önce çıktı almak için. baktım reply maile girdim içeriğiyle oyannıyor yani fiyatları 89$ yapabildim o şekil çıktı aldım sizce sıkıntı olurmu ? adamlar anlarmı? fiyatla oynamadanmı götüreyim ödeme makbuzunu sizce? kıllanıp ebayden bakarsalar gercek çıkar ortaya sıkıntı olurmu? yoksa makbuzu gördümü uğraşmayıp 5-10 neyse vergi alıp verirlermi? ürün bu kablosuz sony kulaklık ünitesiyle birlikte...

Öncelikle hayırlı olsun. Diğer konuda yazdığınız gibi makbuz çıktısında oynama yaptınız mı? Sanırım yapmadan aldınız..

Bu arada kulaklıklar sanal 7.1 mi yoksa gerçek 7.1 kanal mı?
    Ayrıca içinden çıkan 3D gözlüğümü?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrth87 -- 28 Şubat 2013; 22:03:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: route666

quote:

Kulaklığa kavuştum 1 ay sonra 2 kez aldım ilkinde gümrüğe takıldı alamadım geri gitti. 2.ye tekrar aldım oda takıldı gümrüğe 150 tl ödeyip aldım paypal ödeme makbuzunu istediler. gösterdim aldım. 900tl küsüre geldi toplam. ptt ile aldım ems japonyadan. 2-3 günde türkiyeye gelio ama burada almanız 1 haftayı bulabiliyor.

quote:

kulaklık benim gümrüğe takılmış kesinleşti. aradım gelip almamı söylediler. topkapıdan. şimdi gönderen kişi EMS ile yolladı ve gift olarak yolladı. hediye olduğu için içine fatura koymadı. paketin üzerine 89$ yazmış sadece. ödene makbuzu isteyecekler. orada sanırım. paypal ödeme makbuzuyla gidecem fakat. ödeme makbuzunda 417$ gercek fiyatı. mailime girdim az önce çıktı almak için. baktım reply maile girdim içeriğiyle oyannıyor yani fiyatları 89$ yapabildim o şekil çıktı aldım sizce sıkıntı olurmu ? adamlar anlarmı? fiyatla oynamadanmı götüreyim ödeme makbuzunu sizce? kıllanıp ebayden bakarsalar gercek çıkar ortaya sıkıntı olurmu? yoksa makbuzu gördümü uğraşmayıp 5-10 neyse vergi alıp verirlermi? ürün bu kablosuz sony kulaklık ünitesiyle birlikte...

Öncelikle hayırlı olsun. Diğer konuda yazdığınız gibi makbuz çıktısında oynama yaptınız mı? Sanırım yapmadan aldınız..

Bu arada kulaklıklar sanal 7.1 mi yoksa gerçek 7.1 kanal mı?
    Ayrıca içinden çıkan 3D gözlüğümü?

eyvallah sağol. makbuzla oynamaktan vaz gectim direkt orjinal çıktıyla aldım. vergisini ödeyerek 150tl tuttu aldım. riske girmek istemedim 417$ üzerinden aldım %20 vergi ödedim.

kulaklık sanal 7.1 gözlüğün bunla alakası yok. o resimde öylesine konmuş. 3d film izlerken receiveri üzerinde 3d görüntüleyici tv veya başka birşeye bağlarsanız. 1.4 hdmi desteklediği için 3d filmleri daha kaliteli izlersiniz. örneğin ps3 hdmi 1.3 dür ondan da daha iyi olur 1.4 olsa. yani derinlik le alakalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metall82 -- 6 Aralık 2013; 21:47:03 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Affliction

Hayırlı olsun. Güle güle kullan. Gümrüğe takılması normal. 100 doların üzerinde alımlara acımıyorlar malesef. Ya para vermeden yada ardiye ücreti vererek gelen paketi çekebiliyoruz.

Şu tarz ürünlerin ülkemize girişini bırak getiren firmalar olsa dahi yine yurtdışına muhtacız çünkü getirenler fahiş fiyatlara satmaya and içmişler. :)

Cihaz güzel gözüküyor. Kulaklıkla değil ama ses sistemi ile TrueHD sesleri alabiliyorum. Gerçekten son derece kaliteli bir deneyim oluyor.

evet bende 89$ olarak yollatım o yüzden yinede takıldı. amabalajı biraz kaba takılmaması %10 ihtimal paketi görünce böyle düşündüm.
    bu ürün bana 900 küsüre geldi toplam. türkiyede olsa temiz 1250tl olur en az. gümrük ödediğim halde. dediğin gibi dışarıya muhtacız.
    inan bende ses sistemi kullanıyorum yıllardır. bundaki aldığım keyifi hiç bir zaman alamadım çünki binada oturuyordum önceden ve kolu komşu vs.. yüzünden açamazdım. hele gece. bunda sınır yok ve mükemmel true hd kalitesi yaşatıyor. bunu gördükten sonra 1500tl olsa da fark etmez her türlü değer. çünki orta şeker 1 ses sistemi kursanız 5bin tl yi gözden çıkarmak gerek. ki bunda o orta şeker sistemden daha iyi ses alırsınız.. dün gece bourne legacy izledim bluray dts hd vardı filmde. şok oldum diyebilirim. gece 5de yattım 3-4 saat film izledim bas sahnelerinde hani evde zangırdar ya yüksek seste cam veya yer eşyalar aynen yaşanıyor kulaklık zangırdıyor evde bildiğin bastan çıkıyor gibi oluyor. bende px5 var bu zmana kadar bayadır onu kullandım. onunla gram alakası yok. öyle basın abartı olması ve kulaklığın zangırdama titremesi hiç ama hiç olmadı. ve sizi kesinlikle rahatsız etmiyor. ürünü test ederken ilk aldığımda yanımda 2 arkadaşım vardı onlarada dinlettim bu ne böyle sinemada film izliyorsun sanki dediler. "bu konulara aşina olmayan kişiler" alan kişinin pişmn olma şansı %0 olarak görüyorum menun olanda %100 dür. zaten yabancı sitelerde ürünle ilgili woow vs.. tabirleri kullanılmış hep :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metall82 -- 1 Mart 2013; 12:24:26 >

• Demek istediğim; bir filmi 1.5 saat civarı kulaklık kulağımda takılı izlemek pek bana göre değil ama bu tabiki kulaklıklar ideal değil demek değil. Konudaki canavarı çok beğendim ama ses sistemini hiçbirşeye değişmem. Geceleri ses sistemini son ses olmasada yarıya kadar açabiliyorum ondan olsa gerek. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Affliction

Demek istediğim; bir filmi 1.5 saat civarı kulaklık kulağımda takılı izlemek pek bana göre değil ama bu tabiki kulaklıklar ideal değil demek değil. Konudaki canavarı çok beğendim ama ses sistemini hiçbirşeye değişmem. Geceleri ses sistemini son ses olmasada yarıya kadar açabiliyorum ondan olsa gerek. :)

anladım. kulaklık hiç ağır değil hissetmiyorsun bile zaten filme dalınca. ben birde sony hmz t2 ile birlikte izliyorum hmz aldımdan beri daha tv den izlemedim 72inç görüntü oluyor. yanında kulaklık yok gibi kalıyor zaten :D 2 sinede alıştım çok rahat. 3-4 saat takılıyorum sıkıntı yok. tabi ev sinema sistemini rahat kullanıyorsan sıkıntı yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metall82 -- 1 Mart 2013; 14:43:43 >

• quote:

eyvallah sağol. makbuzla oynamaktan vaz gectim direkt orjinal çıktıyla aldım. vergisini ödeyerek 150tl tuttu aldım. riske girmek istemedim 417$ üzerinden aldım %20 vergi ödedim.

kulaklık sanal değil gerçek 7.1 gözlüğün bunla alakası yok. o resimde öylesine konmuş. 3d film izlerken receiveri üzerinde 3d görüntüleyici tv veya başka birşeye bağlarsanız. 1.4 hdmi desteklediği için 3d filmleri daha kaliteli izlersiniz. örneğin ps3 hdmi 1.3 dür ondan da daha iyi olur 1.4 olsa. yani derinlik le alakalı.

Yani buna benzer birşey mi? ve bir ara optik kablo bağlayıp dts-hd ile dts arasındaki ses farkını deneyebilir misiniz?

Bende bu cihazdan alsam sizin yaşadığınız sorunların haricinde bir sorun yaşar mıyım .)

• quote:

quote:

kulaklık sanal değil gerçek 7.1 gözlüğün bunla alakası yok. o resimde öylesine konmuş. 3d film izlerken receiveri üzerinde 3d görüntüleyici tv veya başka birşeye bağlarsanız. 1.4 hdmi desteklediği için 3d filmleri daha kaliteli izlersiniz. örneğin ps3 hdmi 1.3 dür ondan da daha iyi olur 1.4 olsa. yani derinlik le alakalı.

Yani buna benzer birşey mi? ve bir ara optik kablo bağlayıp dts-hd ile dts arasındaki ses farkını deneyebilir misiniz?

Bende bu cihazdan alsam sizin yaşadığınız sorunların haricinde bir sorun yaşar mıyım .)

içini görmedim ama böyledir evet. denerim evet aralarındaki farka bakıp. haricinde bir sorun yaşamazssın bundan fazlası olmaz gümrüğe taklılır gider alırsın ben gibi..

• quote:

quote:

Dts ve dts HD 2 film denedim cok bariz fark var özellikle baslar akıl işi degil kulaklık la izlemiyorda sanki subwoofer var inliyor. Braveheart izledim bluray simdi bitti. Filmin başlarına yakın bir sahne var. Gizli evlendiği kızın boynunu kesiyorlar teslim olmaya geliyor gibi mel Gibson herkes bilir genelde atın üzerinde sadece o sahnedeki melodi müzik bassı kulaklıkta yıkılıyor tek kelimeyle izleyenler bilir. Bu kulaklıktan tek olarak alacağım 1 tane daha 2 kişi icin sadece kulaklığın kendisi. Almayı düşünen varsa gram düşünmesin sonra burda karşılık li yorum yapalım ben buralardayim her zaman. Tek kelimeyle muntazam.

• Yazıyı okuyunca insan satın alasi geliyor. :)

Bu kulaklık ile gece Uncharted 2 oynamak keyifli olur DTS ses müthiş efektler var. Deneme şansınız varsa test edebilirmisiniz merak ettim. Kilzone 3 te olur Dts :)

Z5500 ile gayet iyi sesler alıyorum, modifiye li z5500 benimki :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ridvan1903 -- 4 Mart 2013; 9:45:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ridvan1903

Yazıyı okuyunca insan satın alasi geliyor. :)

Bu kulaklık ile gece Uncharted 2 oynamak keyifli olur DTS ses müthiş efektler var. Deneme şansınız varsa test edebilirmisiniz merak ettim. Kilzone 3 te olur Dts :)

Z5500 ile gayet iyi sesler alıyorum, modifiye li z5500 benimki :)

Uncharted denerim dts olarak burada yorum yaparım. Dts olan bir kac oyun denerim. Evet ben gece takılıyorum genelde. Kulaklıkta oyun denemedim daha bugün denicem. Mgs rises de son boss da kaldım orayida geçmeye çalışayım cok zor geçilmiyor :/

• quote:

Dts ve dts HD 2 film denedim cok bariz fark var özellikle baslar akıl işi degil kulaklık la izlemiyorda sanki subwoofer var inliyor. Braveheart izledim bluray simdi bitti. Filmin başlarına yakın bir sahne var. Gizli evlendiği kızın boynunu kesiyorlar teslim olmaya geliyor gibi mel Gibson herkes bilir genelde atın üzerinde sadece o sahnedeki melodi müzik bassı kulaklıkta yıkılıyor tek kelimeyle izleyenler bilir. Bu kulaklıktan tek olarak alacağım 1 tane daha 2 kişi icin sadece kulaklığın kendisi. Almayı düşünen varsa gram düşünmesin sonra burda karşılık li yorum yapalım ben buralardayim her zaman. Tek kelimeyle muntazam.

Hımm çok sağ ol hocam dediğiniz gibi epey fark ediyorsa iki ses arası almak şart oldu bana. Pm'den ebaydaki satıcının linkini yollar mısın?
  • Çok güzel bir cihaz iyi günlerde kullanın
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.