Şimdi Ara

== Sony LBT Serisi Müzik Seti Grubu == (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
1
Favori
17.302
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Elektronik müzikte bence RX 77/88/99 modellerinden birini tercih edebilirsin. Daha vurgulu ve sert tonlar alırsın. Lbt serileri bana göre daha yumuşak ve derin baslı müzikler için. Örneğin minimal veya progressive trance, house, techno gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Warrior_Knight

bahsettiğin house,chillout,trance ise seni mutlu edecektir bassları midleri ve tizleri oldukça dengelidir kabinlerinin üzerinde tiz ayar imkanı sağlayan potansiyometre de mevcut tizler fazla ise ayarlayarak istediğin dengede tutabilirsin.Bu setin kabinlerinde karbon tweeter ve woofer var tiz ve mid konusunda sorun yaşamazsın seni fazlasıyla tatmin edecektir bassları pioneer kabinlere nazaran biraz sert çalar onuda ekolayzer ile dengeleyebilirsin.Ayrıca dsp kontrollü ekolayzer üzerinde hall,arena,room tarzı reverb (eko,derinlik)efekt seçenekleri surround için compressor,ses genişletme efekt ayarları mevcut bu ayarları istediğin şekilde kısabiliyor açabiliyorsun veya komple devreden çıkartabiliyorsun. ekolayzer sana istediğin tonlamayı rahatlıkla verebiliyor bu ayarları 30 ayrı preset olarak kaydedip hafızasına atayabiliyorsun ekolayzer ayarlarıda dahil olmak üzere..Özetle alet sana istediğin kristalize netliğinde ses kalitesini yüksek volumlerde dahil bozmadan verebilir..pioneer sa 940 setimde var ama onda basslar ve midler tizlerden daha ön planda kalıyor

Alıntıları Göster
    ''Özetle alet sana istediğin kristalize netliğinde ses kalitesini yüksek volumlerde dahil bozmadan verebilir..'' diyorsun.
    O zaman bu aleti temizinden bulursam almak, denemek, tecrübe etmek isterim.
    Şu an satmayı düşünmediğini yazmışın. Belki fikrin değişmiştir. Bana satarsan haberim olsun.
    Sahibinden sitesine bakın demişin. Bakıyorum. Full olarak temizine denk gelmedim.
    Bazı ilanlarda şöyle yazıyor: Kaset bölümü lastik ister, bakım ister v.b...
    Ben ilk günkü gibi temiz bir cihaz almak isterim ama nasıl denk geleceğim?
    Bakım konularında kim, neresi ilgileniyor? Bulunduğum yerde bir elektronikçi anlar mı?

Sen setini nereden, nasıl aldın? Öncelikle bu cihazı sahibinden sitesinden bulsam,
    bulunduğum ilin dışından, bulunduğum ile nasıl getireceğim? Köpük, kargo?
    İkinci olarak, ben elektronikten anlamam ki, gidip cihazı görsem, sağlam mı değil mi,
    tamir görmüş mü, işe yarar mı, anlamam. Karşıdaki kişi beni kandırabilir. Bunu nasıl
    engelleyeceğim? Etrafımda tanıdık bu işten anlayan biri yok, ne yapacağım?

Diyelim ki, aldım eve, ama bir süre sonra bozulma, bakım durumları oldu.
    Kim ilgileniyor, nereye götürüyorum? 50 liralık şeye 500 TL istemesinler.

Kafamda bu gibi sorular var. Ya elindeki cihazı bana sat eğer temizse ...
    Ya da seninki gibi bir cihaz almama yardımcı ol. Teşekkürler ...

• quote:

Orijinalden alıntı: electronica

''Özetle alet sana istediğin kristalize netliğinde ses kalitesini yüksek volumlerde dahil bozmadan verebilir..'' diyorsun.
    O zaman bu aleti temizinden bulursam almak, denemek, tecrübe etmek isterim.
    Şu an satmayı düşünmediğini yazmışın. Belki fikrin değişmiştir. Bana satarsan haberim olsun.
    Sahibinden sitesine bakın demişin. Bakıyorum. Full olarak temizine denk gelmedim.
    Bazı ilanlarda şöyle yazıyor: Kaset bölümü lastik ister, bakım ister v.b...
    Ben ilk günkü gibi temiz bir cihaz almak isterim ama nasıl denk geleceğim?
    Bakım konularında kim, neresi ilgileniyor? Bulunduğum yerde bir elektronikçi anlar mı?

Sen setini nereden, nasıl aldın? Öncelikle bu cihazı sahibinden sitesinden bulsam,
    bulunduğum ilin dışından, bulunduğum ile nasıl getireceğim? Köpük, kargo?
    İkinci olarak, ben elektronikten anlamam ki, gidip cihazı görsem, sağlam mı değil mi,
    tamir görmüş mü, işe yarar mı, anlamam. Karşıdaki kişi beni kandırabilir. Bunu nasıl
    engelleyeceğim? Etrafımda tanıdık bu işten anlayan biri yok, ne yapacağım?

Diyelim ki, aldım eve, ama bir süre sonra bozulma, bakım durumları oldu.
    Kim ilgileniyor, nereye götürüyorum? 50 liralık şeye 500 TL istemesinler.

Kafamda bu gibi sorular var. Ya elindeki cihazı bana sat eğer temizse ...
    Ya da seninki gibi bir cihaz almama yardımcı ol. Teşekkürler ...

Alıntıları Göster
    Dostum izmir aydın veya kuşadasında ikamet ediyor olsaydın seti gel gör dinle derdim ama nerede ikamet ediyorsun bilmiyorum.Ben cihazı facebook üye olduğum vintage audio gruplarındaki bir arkadaştan satın aldım kendisi istanbuldan şehirlerarası otobüsle gönderdi.150 tl de otobüs taşıma ücreti ödedim.Sahibinde dediğin gibi temiz ellenmemiş full takım bulmak zor kaset bölümü cd bölümü cart curt bölümü bakım ister diyen ilanlardaki kişiler çoğunlukla ya yaptırmakla uğraşmıyor yada 3.kişilerden alınma setler oluyor bu yüzden tüm katları faal diyen kişilerden bakman en mantıklısı olacak..Tavsiyem facebook üzerindeki
    VİNTAGE HİFİ TÜRKİYE
    Vintage Hıfı Teknik
    HiFi TÜRKİYE

Bu gruplara üye ol face üzerinden full takım lbtd905 set aranıyor diye tartışma kısımlarına yaz mutlaka satan çıkacaktır bu gruplardaki satıcılar dürüsttür yanlış olmaz çoğu zaten bu tarz ürünlerin satışlarını yapıyor

• Bazı lbtler gerçekten çok iyi.Lbt-vr90av modeli var şu an elimde.Gerçekten başarılı bir sesi var.Satılıktır.Hazır ilana koymuşken konuda da görsellerini paylaşayım dedim.

== Sony LBT Serisi Müzik Seti Grubu ==== Sony LBT Serisi Müzik Seti Grubu ==== Sony LBT Serisi Müzik Seti Grubu ==== Sony LBT Serisi Müzik Seti Grubu ==== Sony LBT Serisi Müzik Seti Grubu ==== Sony LBT Serisi Müzik Seti Grubu ==== Sony LBT Serisi Müzik Seti Grubu ==== Sony LBT Serisi Müzik Seti Grubu ==== Sony LBT Serisi Müzik Seti Grubu ==== Sony LBT Serisi Müzik Seti Grubu ==

• https://www.youtube.com/watch?v=RX9bauNvBZU&t=21s

• https://www.youtube.com/watch?v=UmxbzjOJTKw

• https://www.youtube.com/watch?v=BUgcjPqDzPU

• https://www.youtube.com/watch?v=WnvcytI3wvI

• LBT-VR90AV'nin bas bölümünün kabin içi görüntüleri.Ön paneli komple sökmeden sadece basın önündeki parça sökülerek bas sürücüsüne kolayca ulaşılabiliyor.Görüldüğü gibi bas ve mid kabinde ayrılmış.Her modelde ayrı olmuyor.Araba sub kabinlerinde kullanılan spl tarzı bir hava çıkışı yapılmış.

== Sony LBT Serisi Müzik Seti Grubu ==== Sony LBT Serisi Müzik Seti Grubu ==== Sony LBT Serisi Müzik Seti Grubu ==== Sony LBT Serisi Müzik Seti Grubu ==== Sony LBT Serisi Müzik Seti Grubu ==== Sony LBT Serisi Müzik Seti Grubu ==== Sony LBT Serisi Müzik Seti Grubu ==

• https://www.youtube.com/watch?v=2hkxLT7Waac&t=10s

• Merhaba arkadaşlar,
    Tv'ye bağlayarak kullandığım LBT-XB60 model var.
    Şöyle sorunum var, tv'nin kılaklık çıkışını kullanıyorum,harici uydu alıcısı ile kullandığımda uydu kumandası ile ses açıp kısabiliyorum.Ancak tv'nın dahili uydu alıcısını kullandığımda ise ses açma,kısma yaptığımda teyp'den ses artışı,azalması olmuyor sadece tv'nin kendi sesi açılıyor,kısılıyor.Harici uydu alıcısı gibi nasıl kullanabilirim.== Sony LBT Serisi Müzik Seti Grubu ==

• https://www.youtube.com/watch?v=PN1qmHq4T38&feature=youtu.be

• Warrior_Knight kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

LBT serisini lütfen şimdiki gibi abuk sabuk watt yazan cihazlarla karıştırmayın. LBT serisi D segmentleri efsanedir ve 90'lı yılların başında asıl Doğubank İşhanı'ndan görülen Japon üretimi cihazlardır. Bir de o zamanlar karşısında Kastel İşhanı vardı, orada da girişte Kenwood satan bir mağazada efsane 7 yollu 500 w güçte 30 cm woofer olan LSP-9300 modeli vardı. LBT-D serisi araç amfilerindeki gibi D segment amfiler gibidir. Lütfen basit sistemleri gerçek LBT sanmayın.

Sevgiler
  • arkadaşlar sony lbt n555av mi yoksa xb6 müzik setini mi önerirsiniz? teşekkürler
  • Arkadaslar bende LBT XB 80AV set var ve hala calisir durumda ben seti yazlikta bulunan tv ye bagladim prologic modda kullaniyorum hoperlorlerinin icinde kus pisligi birikti malum evde 13 senedir muhabbet kusu besliyorum oda pislemis ustune. Ondeki metal izgaralari sokemiyorum bu izgaralari sokmeyi bilen varmi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar herkese merhaba.
    SONY - LBT - SERİSİNDE 200 WATT RMS VE HOPARLÖRLERİ 6 OMH VE ÜZERİ OLAN MODELLER NEDİR BİLEN VAR MI?

SONUÇ OLARAK 200 WATT VE ÜZERİ LBT SERİSİ ARIYORUM AMA HOPARLÖRLERİ GÜÇLÜ OLAN SETLER VE MODELLER
    ÖRNEK SONY LBT LV 100 GİBİ

SONY XGV 80 GİBİ
    == Sony LBT Serisi Müzik Seti Grubu ==
  • burakdc B kullanıcısına yanıt
    BURAK MERHABA SERT VE GENİŞ BİR BIÇAK İLE HOPARLÖRÜN İL ÖNCE ALT BÖLÜMÜNÜ SÖK GRİ OLAN BÖLÜM AHŞAPLA PLASTİGİN BİRLEŞTİĞİ YERİN
    KÖŞESİNİN 2- VEYA 3 CM İÇERİ DOĞRU KÜÇÜK BİR ÇENTİK YADA ARALANMIŞ TIRNAK GÖRÜCEKSİN. SÖKÜME ORDAN BAŞLA YOKSA HOPARLÖRÜN KASISINA ZARAR VERİP ÇİZEBİLİR VEYA İÇ PLASTİKTEKİ TIRNAKLAR BAŞKA YERDEN AÇMAYA ÇALIŞIRSAN KIRILIR DİKKAT Lİ OL
  • Arkadaşlar selam eskiden beri müzik setlerine olan ilgimden dolayı lbt xb60 aldım bir kaç sorunum var.
    1.cihaz tuşları bazen farklı pozisyonları çalıştırıyor burdan okuduğum yoruma göre kartı söküp temizleyip lehimlerini yeniledim sonuç alamadım hâlâ aynı
    2.Radyoda manuel olarak frekans ayarladigimda çalıyor ancak auto moda aldığımda frekans bulamayıp sürekli arama yapıyor ayrıca rds olayı çalışmıyor
    3.Hazir modlarda pop jazz gibi ses tatmin edici değil manuel olarak hangi kHz değerleri girmeliyim.
    4.Bu modelde cihaz resetleme nasıl yapılır bilen var mı?

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

• astro1976 kullanıcısına yanıt
    Merhaba elime lbt a 590 müzik seti geçti.kaset kayışları kopuktu değiştirdim şu an gayet iyi çalışıyor.en güzel kısmı plak çaları gayet sorunsuz.
    işin aslı ben bu aleti plak için almıştım ama set komple şekilde çalışınca çok hoşuma gitti.
    Bu alet hakkında bilginiz varmı elde tutmaya değermi?

• quote:

Orijinalden alıntı: xxömür

Madem grup var canavarlarımı sergileyeyim

Sharp PC-671

Sony LBT XB80AV

Sony MHC-RG595 x2

Sony RX90

Aiwa XR-H1000

Sony LBT LV60

Sony LBT XGV10 AV

Sony VX8

Ve Bonus

Bonus +

Maşallahı esirgemeyelim hepsi tertemiz sorunsuz sıkıntısız full özen ile bakılan cihazlar hepsinin hikayesi ayrı hepsine sarf edilen emek ayrı bi Maşallah'ınızı esirgemeyin
    Merhaba, sony xb6 kullanıyorum yamaha ile. Sony ss d505 hakkında bilginiz var mıdır? Şekli çok hoş ve kristal vs bir farklı filtre ve ses teknolojisi var dedi satıcı. Ayrıca xb 6'dan daha iyi ne vardır? Bas değil netlik arayışım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.