Şimdi Ara

Sony KDL-55W805C (38. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
931
Cevap
29
Favori
65.666
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Önce tv de 1 kanal ı 1 e taşıdım sonra bilgisayarda diğer kanalları 1 in altına taşıdım öyle siralandilar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok teşekkür ederim @tstctstc harikasınız.Listeyi yaptım çok güzel oldu.İki sorunun daha var baz'ı kanalları ve radyoları silmeme rağmen sabaha yine çıkmışlar.Bir nevi otomatik ekleniyor.Diğer sorun da OK basınca kanal listesi gibi bir şey bulamadım mümkün mü?

• sadbul S kullanıcısına yanıt
    Benimde başıma geldi sildiğim bazı kanallar geri geliyor onun çaresini bulamadım bozuk diye servis bile çağırdım onlarda çözemedi yazılımsal bir hata bence. Liste çıkartan tuş var ama çok kullanışlı değil şimdi o tuşun ismini hatırlayamadım tatildeyim ama ortadaki yuvarlak tuşların alt tarafındakinden liste çıkıyordu galiba.

• sadbul S kullanıcısına yanıt
    Discovery tuşuyla kanal listesi geliyor ama pek kullanışlı değil.

Bu arada silemediğiniz kanalları son sıralara atabilirsiniz.

Ben kanal listesini tv ye aktarmayı hiç başaramadım mesela o da ayrı konu :) hali hazırda kablo tv kullandığım için de pek uğraşmadım açıkçası.

• Kanal listesi discoveryden çıktı idare eder hiç yoktan iyidir.Şuan herşey gayet iyi oldu.7.0 güncellemesi de geldi update yapınca.

• Belki basit bir şey ama ben yeni öğrendim.

Uygulamalardan çıktıktan sonra arka planda çalışıp ram yemeye devam ediyorlar diye tahmin ediyordum, bunu nasıl kapatırım diye araştırınca "Home" tuşuna basılı tutunca çalışan uygulamalar ortaya çıkıyor ve basitçe kapanabiliyor. Saatler önce kullandığım uygulamaların hala açık olduğunu gördüm, şaşırdım.

Bie de çok işe yarayan basit bir uygulama keşfettim; Mouse Toggle.

Malum fare imlecini kullanmak gereken uygulamalar oluyor. Chrome, bein connect gibi tabletimde kumanda uygulaması var ama her seferinde tabletten açmak pratik olmuyor. Bu uygulama erişebilirlik menüsüne yerleşiyor.

Kumandanın üzerindeki Pause tuşuna iki kez basınca imleç ekranda beliriyor, yön tuşlarıyla epey iş görüyor. Yok etmek içinde Home tuşuna bir kez basıyoruz. Yalnız imleç aktifken ses açma/ kapama dahil kumandanın diğer tuşları pasif oluyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba bu tvyegoogle playden nasıl uygulama indiriyoruz.Mesela ONURTO mouse toogledan bahsetmiş onu nasıl indirebiliriz ben google playe giriyorum mevcut uygulamalar ve reklamlar var uygulamayı nereden aratıp bulup indireceğiz?
  • TV den hiç bir şekilde uygulama kuramıyorum bu uygulama sony bravia 2015 cihazınızla uyumlu değil uyarısı yazıyor cihaz listesinde .Ama usb flaşla yükleyebiliyorum.Bu sorun mudur nasıl çözülür siz nasıl yapıyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadbul -- 22 Ağustos 2018; 12:14:35 >

• Tüm uygulamalarda böyle kurulum ve indirme yapılmıyor.

• TRT avaz birden kayboldu.Bu şekilde tek bir kanalı nasıl ekleyebilir yada taratabilirim ?

• Ayarlar/ Güvenlik ve kısıtlamalar/ Bilinmeyen kaynaklar aktif olmalı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aktif güvenlik izinleri bilinmeyen kaynaklar.Ama olmuyor.
  • 3-4 gündür Netflix calismamakta , son guncellemeden sonra bir problem olmuş gözüküyor benim gibi sorun varmı acaba

• Netflix'e menüden girince herhangi bir sıkıntı olmadan giriyor. Ama kumanda üzerindeki netflix tuşundan girmek istediğimde " Bu özelliğin kullanılabilmesi için bu TV'de internet bağlantısının olması gerekir. Ağ ayarlarınızı düzenlemek için [Ağ ayarı]na gitmek istiyor musunuz? " Diye bir seçenek çıkıyor. Tv ağa bağlı. Güncellemeleri silip yeniden yükledim düzelmedi. Sıkıntı nedir nasıl çözebiliriz?

Birde sanırım 1 yıldır güncelleme yapmadım hiç. Yeni güncelleme iyi mi yapmaya gerek var mı? Bu netflix'i çözer derseniz yapacağım ,yoksa gerek yok başka bir sıkıntım yok tv'de.

• quote:

Orijinalden alıntı: Alastair JR

Netflix'e menüden girince herhangi bir sıkıntı olmadan giriyor. Ama kumanda üzerindeki netflix tuşundan girmek istediğimde " Bu özelliğin kullanılabilmesi için bu TV'de internet bağlantısının olması gerekir. Ağ ayarlarınızı düzenlemek için [Ağ ayarı]na gitmek istiyor musunuz? " Diye bir seçenek çıkıyor. Tv ağa bağlı. Güncellemeleri silip yeniden yükledim düzelmedi. Sıkıntı nedir nasıl çözebiliriz?

Birde sanırım 1 yıldır güncelleme yapmadım hiç. Yeni güncelleme iyi mi yapmaya gerek var mı? Bu netflix'i çözer derseniz yapacağım ,yoksa gerek yok başka bir sıkıntım yok tv'de.
    TV'yi yeniden başlatın. Kapatma tuşuna uzun süre basarsanız tv restart edecek ve tekrar başlayacaktır. Aynı işi elektiriğini keserek de yapabilirsiniz tabi.
  • Bob Kelso kullanıcısına yanıt
    İşe yaramadı

• quote:

Orijinalden alıntı: Alastair JR

İşe yaramadı
    Benim tv son sürüm yazılım kullanıyor. Dediğiniz bağlantı bulamama problemini arada yaşıyorum fakat reset attığımda düzeliyor.
  • Bob Kelso kullanıcısına yanıt
    Hocam bu bağlantı bulamama değilde başka bir sıkıntı galiba anlamadım. Normal menüden girerken hiçbir sıkıntı yok. Veya youtube vs internet gerektiren uygulamalarda hiç kopma vs yaşamadım. Ama tuşa basınca girmiyor işte,sonradan oldu. Olmazsa güncelleyim bi. Küçük kardeşim kullanıyor pratik olsun istemiştim,yoksa dert olacak bişe değil.

• Arkadaşlal bu tv bende de var. Geçen hafta 3D film izledim. Dün yeniden izlemek isterken 3D gözlükler kaydedildi diyor ama 3d olarak göstermiyor.Gözlük kendini kapatıyor. Gözlükler samsung marka. 2 yıldır bir sorun yoktu şimdi oldu.Fabrika ayarlarına döndürdüm yine olmadı.Bilgisi olan varmı?
  • TRK1905 T kullanıcısına yanıt
    Pili bitmiş olmasın ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.