Şimdi Ara

Sony KDL-55W805C (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
933
Cevap
29
Favori
65.784
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende eylül ayında kısmetse evleniyorum hocam. Uzun araştırmalar sonucunda bu tv yi aldım ve 3 haftadır ailemle izliyoruz. 4K tv lerde ışık sızması ve dikey banding çok olduğu için onlardan vazgeçtim. Tv nin kendi HD yayını cam gibi net ve güzel. Fakat harici bir kuru kullacaksanız eğer digitürk veya dsmart ya da tivibu, kesinlikle HD kutu destekli olarak almanızı tavsiye ederim. Çünkü ekran bayağı büyük olduğu için hd olmayan kanallar resmen çamur gibi ve göze çok batıyor. Ama HD kanallar abartısız çok iyi maç yayını trt hd güzel, digitürkte hd güzel. Dikey dalgalanma veya ışık sızması gibi olaylarla karşılaşmadım. PS4 pro kullanıyorum bi sıkıntı görmedim şu an için. Gözünüz kapalı alabilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: webefekt001

Urunu sonunda aldim henuz kargolanmadi. Nerdeyse 1 ay oldu arastirma yapali ve fiyati da bir turlu dusmek bilmedi, aksina artis olacak. Tv almak bir suru arastirmadan sonra cok kolay degilmis. Bilmeden almak daha iyi galiba.

Kullanan kisilerden ricam, tv geldiginde nelere dikkat etmem gerekli. Yani pixel vs sorunu, onun yaninda baska test edecegim konular nelerdir isik sizmasi ve bir sey daha vardi sanirim onun disinda farkli seyler de var mi? bunlari nasil test edecegim? yardimci olursaniz sevinirim.

dostum ne kadara nereden aldiniz acaba? Bende bu TV yi acalagim gittigidiyorun 150 TL indirimini bekliyorum.

forumu bastan sona kadar odudum tv de tek sorun ölü piksel cikmasiymis onun disinda sorunla karsilasan okumadim.
  • emin616 kullanıcısına yanıt
    Cihaz bu gun kuruldu. Olu pixel 0. Goruntu ses mukemmel. Cihazin calisma zamanlari yine sifir. Cihazi sony bayisinden netten aldim. Distribitorun deposundan direkt servis alip gelmis kuruluma ankarada oldugumuz icin. Kutusunda bile ezik cizik yoktu sanstan. 2017 2 ay uretimli. 2800 e aldim.

Urun mumemmel kalitede. 4k falan hikaye diyorsunuz gercekten. Fakat 55 inc bana cok buyuk geldi. Salon buyuk olmadigi icin galiba. Hicbir sorun yok akicilik vs super.

Kanal gecisleri yavas evet ama sorun degil. Genelde olan bir seymis. Servis hic sikayet almadigini soyledi cihazdan.

Bir de bir reklamda cok hizli buyuk alt yazida gecerken yazinin uzeri cizik sekilde bozulup duzeldi yazi akarken bir kac kez. O kafama takildi normal mi diye. Bunu farkeden oldu mu normal midir?

Cihaz kalite. Kesinlikle tavsiye ederim.

• O yazıları okunmasın diye düşük frameli veriyorlar. O yazılar daha önce çok hızlı geçerdi hiçten okunmazdı sonra kanun değişti yavaş geçsin millet okusun diye bu seferde frame'i düşürdüler. Yani problem yok tüplü tv de bile okunmayanları var.

• Merhaba,

Ben de 55w805c almak için bekliyorum.
    Hangi Sony bayisinden ve nasıl aldınız belirtebilirmisiniz?
    Link verebilir misini?

Teşekkürler
  • Arkadaşlar 55xd8505 almak için bekliyorum ama neden 4k alacağım bilmiyorum ne film seyredeceğim nede 4k yayın yapan bir yayınım var.
    şu sorulara cevap veren olursa çok sevinirim
    1 Şimdi 4k teknolijisi olan tv panelleri daha mı kaliteli gösteriyor? ( 4k yayın hariç olanları)
    2 2015 model 55w805c kapalı kutu sorunsuz bulmak zormudur ?
    3 iki tv arasındaki fark 1500 tl kadar bu kadar para vermek mantıklı mı ?

yardımcı olursanız sevinirim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gustin

Arkadaşlar 55xd8505 almak için bekliyorum ama neden 4k alacağım bilmiyorum ne film seyredeceğim nede 4k yayın yapan bir yayınım var.
    şu sorulara cevap veren olursa çok sevinirim
    1 Şimdi 4k teknolijisi olan tv panelleri daha mı kaliteli gösteriyor? ( 4k yayın hariç olanları)
    2 2015 model 55w805c kapalı kutu sorunsuz bulmak zormudur ?
    3 iki tv arasındaki fark 1500 tl kadar bu kadar para vermek mantıklı mı ?

yardımcı olursanız sevinirim ?

4k tvler 4k yayınları güzel gösteriyor. Standart tv yayınını daha iyi göstermez. Çoğu insan 4k alayım daha iyi göstersin diye alıyor fakat büyük hata.
    Benim aldığım 55w805c model tv 2017 üretim. Geldiğinde ben de çok şaşırdım. 2015 üretim depoda kalmış bir tv bekliyordum.
    Eğer standart tv yayını yani en fazla full hd yayın izleyecekseniz bu tv sizi oldukça memnun eder. Zaten 55xd8505 IPS panele sahip, yani kontrast oranı kötü. Bu tv VA panel.

• Bob Kelso kullanıcısına yanıt
    Bob kelso hocam siz jack kelsonun nesi oluyorsunuz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonyz10c

Bob kelso hocam siz jack kelsonun nesi oluyorsunuz?

Ha haa o kim ya😂

L.a.noire diye bir video oyunu var hem pc hem ps3 için çıkmıştı

Oradaki bir karakterin adı, google da ara

• quote:

Orijinalden alıntı: sonyz10c

L.a.noire diye bir video oyunu var hem pc hem ps3 için çıkmıştı

Oradaki bir karakterin adı, google da ara

Bol kelso Scrubs dizisindeki baş hekimin adı. Scrubs dizisi güzeldir. Tavsiye ederim.

Eyvallah

• Merhaba. Urunu sony bayisinden aldim. Bir onceki sayfalarda ismi geciyor hangi satici oldugu. Bende 1 aylik arastirma sureci sonrasi aldim. 4k lara takmistim ki fiyatlari 4000 den basliyor. Samsung unkinde bir suru hata okudugumdan vazgecmistim. Tum kanallar henuz gecti fullhd ye bazisi gecmedi bile. Bu durumda 4k nin daha zamani var diye dusunerek bu tv yi sectim. Kaldi ki simdi sorunlarla dolu olan bir 4k tv alinca 4k yerine oturdugunda ileride aldiginiz tv yeni ve sorunlari az olan 4k tv lerden kotu olacak ve verdiginiz paraya yeni 4k tv alabileceksiniz belkide. 4k tv fullhd yayinlari bir fullhd tv den daha iyi gostermiyor. Bizi yaniltan bu. Aksine fullhd daha net gosteriyor. Yani seneler sonra 4k teknolojisi yerine oturdugunda sorunlari daha az olan bir tv alarak sizde 4k ya adim atmis olacaksiniz dogal olarak. Bence bu mantikli olan.. Simdiden sorunlari olan ve demo gibi urunleri almak yerine 4k da.. Artik kanallar 4k ya gectiginde bu teknolojiye yonelmek en mantikli olan. Bunun da seneler surecegi belli. Bosuna para verip simdiden 4k almak mantiksiz bana gore. Ben hal boyle iken ust seviye fhd bu tv yi sectim ve dogru tercih yaptigimi dusunuyorum. Tv cok iyi. Kalitesi goruntusu sesi gayet yeterli. Olu pixel de cikmadi. 2015 yili cikisli olmasina ragmen hala uretiliyor. 2017 2.ay uretimli geldi bana. Kutusunda bile toz kir yok. O kadar temiz ve yeni. Yani depoda bekletilmemis urunler. Kapali kutu sifir geldi. Servis sony distribitorun ana deposundan alip getirdigini soyledi. Cihazin ne kadar acildigini ve acik kaldigini gostermesini isteyin servisten. Bende her ikisi de 0 di. Sorun yok yani. Tavsiye ediyorum cok satilan bir urun zaten. 10 bit VA panel. Tv izleme yaninda ihtiyaclariniza fazlasiyla karsilik verecektir eminim.

Isik sizmasi testi yaptiniz mi? Karanlikta siyah renk gorunmeyecek sekilde siyah mi olmasi gerekiyor? Bende durum boyle degil.

• quote:

Isik sizmasi testi yaptiniz mi? Karanlikta siyah renk gorunmeyecek sekilde siyah mi olmasi gerekiyor? Bende durum boyle degil.

Karanlıkta simsiyah değil. Olamaz da zaten. Sonuçta led tv.

• Biş şey daha sorayım bu gittigidiyordaki satıcı eurosonygaranti arkadaşın sattıkları ürünler. distribtör garantili yazıyor. Sizlerde o şekilde mi aldınız. Türkiye garantisi yok ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gustin

Biş şey daha sorayım bu gittigidiyordaki satıcı eurosonygaranti arkadaşın sattıkları ürünler. distribtör garantili yazıyor. Sizlerde o şekilde mi aldınız. Türkiye garantisi yok ?

Aa nasıl yok. Distribütör dediği Sony değil mi. Paralel ithalat mı yani. Çok şaşırdım. Öyleyse diğer satıcılara bakmak lazım.

• gustin kullanıcısına yanıt
    Bende ve alan cogu kiside burdan aldi. Sony center bayi bunlar. Sony garantili urunler.

• quote:

Merhaba. Urunu sony bayisinden aldim. Bir onceki sayfalarda ismi geciyor hangi satici oldugu. Bende 1 aylik arastirma sureci sonrasi aldim. 4k lara takmistim ki fiyatlari 4000 den basliyor. Samsung unkinde bir suru hata okudugumdan vazgecmistim. Tum kanallar henuz gecti fullhd ye bazisi gecmedi bile. Bu durumda 4k nin daha zamani var diye dusunerek bu tv yi sectim. Kaldi ki simdi sorunlarla dolu olan bir 4k tv alinca 4k yerine oturdugunda ileride aldiginiz tv yeni ve sorunlari az olan 4k tv lerden kotu olacak ve verdiginiz paraya yeni 4k tv alabileceksiniz belkide. 4k tv fullhd yayinlari bir fullhd tv den daha iyi gostermiyor. Bizi yaniltan bu. Aksine fullhd daha net gosteriyor. Yani seneler sonra 4k teknolojisi yerine oturdugunda sorunlari daha az olan bir tv alarak sizde 4k ya adim atmis olacaksiniz dogal olarak. Bence bu mantikli olan.. Simdiden sorunlari olan ve demo gibi urunleri almak yerine 4k da.. Artik kanallar 4k ya gectiginde bu teknolojiye yonelmek en mantikli olan. Bunun da seneler surecegi belli. Bosuna para verip simdiden 4k almak mantiksiz bana gore. Ben hal boyle iken ust seviye fhd bu tv yi sectim ve dogru tercih yaptigimi dusunuyorum. Tv cok iyi. Kalitesi goruntusu sesi gayet yeterli. Olu pixel de cikmadi. 2015 yili cikisli olmasina ragmen hala uretiliyor. 2017 2.ay uretimli geldi bana. Kutusunda bile toz kir yok. O kadar temiz ve yeni. Yani depoda bekletilmemis urunler. Kapali kutu sifir geldi. Servis sony distribitorun ana deposundan alip getirdigini soyledi. Cihazin ne kadar acildigini ve acik kaldigini gostermesini isteyin servisten. Bende her ikisi de 0 di. Sorun yok yani. Tavsiye ediyorum cok satilan bir urun zaten. 10 bit VA panel. Tv izleme yaninda ihtiyaclariniza fazlasiyla karsilik verecektir eminim.

Size katılıyorum aynı düşünce nedeniyle Sony 55w805C'ye yöneldim sadece gg'da %5'i bekliyorum. Onlarda inat etti %5'i yayınlamıyor bende inat ettim bekliyorum bakalım kim kazanacak :)

• samaha S kullanıcısına yanıt
    Mantikli olan bu zaten. Bende ordan alacaktim 2 hafta %5 verdi ben tam alacakken 1 hafta vermedi %5 ve 2 hadtadir vermiyor %5. Size onerim n11den alin cek ile vs.

• 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.