Şimdi Ara

Sony KDL-55W805C (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
933
Cevap
29
Favori
65.778
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben çok temiz stereo ses alıyorum ama maalesef 5.1 alamıyorum.

Bilgi için: altyazılı filmlerde karanlık sahnelerde altyazı çıktıkça genel parlaklık ve kontrast değişiyordu. Çok rahatsız edici. Standart ayarda genel kontrast düzenleyici orta seviyede bulunuyor. Sebebi bu ayar, altyazı parlak olunca kontrastı değiştiriyor. Bu ayarı kapalı hale getirince sorun kalmadı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamlar.. Sony kdl 55w805c olan tv ye 3d gözlüğü olarak .. Samsung ssg p51002 uyumlu yazılmıştı.. Aldım ama çalıştıramadım.. Yardımcı olabilecek varmı acaba.. Kırmızı yeşil yanıp sönüp duruyor.. Sonrada tamamen sönüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi f@te -- 17 Mart 2017; 18:38:35 >
  • Kırmızı yeşil ise pilleri değiştirin.

• Pilleri de değiştirdim.. 4_5 tane pil aldım hiçbirşekilde olmadı.. Eminmisiniz uyumlu olduğuna?

• Evet uyumludur. Tv den 3 boyutu aktif edin görüntü 3D olduğunda gözlükler devreye girer

• tv den 3D modunu açıyorum.. Yanyana kısmını açıyorum.. ikili olarak birleştiriyor ekranı..
    gözlüğüde bi tuşu var zaten.. basılı tutuyorum.. kırmızı yeşil 5-6 şar yanıp sönüyor.. (Eşleşmeye çalışıyor diye yorumluyorum) sonrada ışık filan sönüyo ama 3 d ye geçmiyor..
    ssg p51002..
    tv nin iç ayarlarından eşleme için yapılması gereken birşey varmı ?
  • f@te F kullanıcısına yanıt
    Eşleştirme için tv nin Bluetooth açık olması gerekiyor bide tv nin yanına kadar geliyorsun eşleşme yaparken nette anlatım vardı ona göre yapmıştım ben sonra zaten gözlük açık olunca hemen geçiyor 3d görüntüye uygun video ile

https://sony-paa-pa-en-web--paa.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/94353/~/how-to-use-active-3d-glasses-with-3d-tv-for-the-first-time%3F

Anlatıyor yukarıda nasıl eşleşme olacağını

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emekkk -- 19 Mart 2017; 13:55:42 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Blutut da açık.. Eşleşme tama diyo.. Herşey tam ama 3 d izletmiyo.. Titrek görüntü.. Sanırım orjinalden başka yol yok..

• Televizyonu bugün teknosada gördüm ve işte dedim sony yine yapmış yapacağını. Lakin yorumlara bakıyorum en az 2 senelik teknolojiymiş. Fiyat 3.000 tl, hepsiburada da 3.100 tl

Bu fiyata hala alınır bir teknoloji midir? 4k aradığım bir özellik değil 3d bile aman aman değil ama olması iyi olmuş. Kanal değişim hızı eleştirlerin başında benim kafama takılan. Şimdi sorum şu:

Kanal değişim kullanılan dahili modül veya receiver ile de alakalı değil mi? Muhtemel kablo tv modül alacağım yine kanal geçişleri bezdirir mi?

• Aldım yeni.. Görüntü kalitesi çok tatmin edici.. 2800 lerde aldım ben 2 hafta evvel.. Gözlük problemim var sadece.. Kanal geçişlerini bilmiyorum.. Harici 4k uydu alıcılı android. Box ile kullanıyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: f@te

Aldım yeni.. Görüntü kalitesi çok tatmin edici.. 2800 lerde aldım ben 2 hafta evvel.. Gözlük problemim var sadece.. Kanal geçişlerini bilmiyorum.. Harici 4k uydu alıcılı android. Box ile kullanıyorum..

SİZ nereden aldınız? Cvp için teşekkürler ayrıca

• HeroTech kullanıcısına yanıt
    Bu fiyata yakın (mediamarkttan 2899 a aldım) yüksek performans veren 4k bir tv bulabiliyorsanız düşünebilirsiniz tabi, ama bulamıyorsanız düşünülebilir. Ben aldım ve çok memnunum.

Tv yayınları 1080p bile değil. Yüksek bitrateli video dosyalarında 1080p gayet yeterli. 4k nın standartlaşacağı günlere çok var, o zaman geldiğinde muhtemelen oled tv ler piyasaya daha hakim olacak ve şimdi alacağınız 4k led tv yine geride kalacak.

Dsmart ile kullandığım için kanal geçişlerini bilemiyorum.
    Android arayüzü ve menüleri çok hızlı değil ama idare eder.

3d olayı bence şu an hiçbir tv de yeterli değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xeon82 -- 20 Mart 2017; 16:45:48 >
  • xeon82 kullanıcısına yanıt
    Kanal geçişeleri dsmartta nasıl? Tatmin edici mi? Ses de ayrıca yeterli midir ev ortamında

• HeroTech kullanıcısına yanıt
    Dsmartta rahatsız edici bir yavaşlık yok. Zamanla cihaz yavaşlıyor, muhtemelen memory leak vs var. Kapatıp açınca düzelmiyor, fişini çekip açınca reboot yaptığında düzeliyor. Ülkemizde elektrikler çok sık gidip geldiği için bu sorunu uzun süredir pek görmedim :) Belki de kendini güncellediğinde birşeyler düzelmiştir.

Ama 1080i yayın ve düşük bitrate olayı var tabi. Bazı kanallar gayet net sayılırken bazıları baya kötü olabiliyor.

Sesi konusunda yorum yapmayayım çünkü pioneer ses sistemi ile kullanıyorum. Zevkler ve ihtiyaçlar değişebilir bu konuda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xeon82 -- 20 Mart 2017; 16:52:3 >
  • xeon82 kullanıcısına yanıt
    EyvAllah

Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: HeroTech

quote:

Orijinalden alıntı: f@te

Aldım yeni.. Görüntü kalitesi çok tatmin edici.. 2800 lerde aldım ben 2 hafta evvel.. Gözlük problemim var sadece.. Kanal geçişlerini bilmiyorum.. Harici 4k uydu alıcılı android. Box ile kullanıyorum..

SİZ nereden aldınız? Cvp için teşekkürler ayrıca

Hepsiburada dan aldım ben.. bir mağaza düşük fiyattan veriyordu aldım şimdi de 3099 larda geziyo ama ara ara uyguna düşüyor farklı satıcılarda..
    Ses olayına gelince..
    Logitech Z5500 bağlı.. Canavar.. kendi ses performansını deneyimlemedim valla :)
    bu işlere önem veriyorsan Harici bir ses sistemi adapte edersen daha iyi olur..

izleyeceğin filmin %50 si görüntü.. %50 si de Ses sonuçta :))

• f@te F kullanıcısına yanıt
    İzlediğin video nasıl lg 3d test videoları var youtube da onlarla denesene

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Netten indirdim 1080p 3D video.. Demolarda var HDD de ama onuda tv okumadı :) bahtsız bedevi hesabı olduk

• Demo 3D ler indirdim çalıştı... ilginç...
  • Arkadaşlar ben de biraz önce media markt'tan alarak aranıza katıldım. Henüz kurulum yapılmadı. Bu tv yi alıp da pişman olan keşke şu tv'yi alsaydım diyen var mı? (Açılmadığı sürece ücret iade hakkım mevcut)

5 yıllık garanti ile 3340tl'ye geldi bana..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wickedfb -- 30 Mart 2017; 22:4:23 >
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.