Şimdi Ara

Sony KDL-42W805B Hakkında her şey (Kanal listesi/kanal düzenleme araçları, püf noktaları vb.) v3.006 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
597
Cevap
31
Favori
106.655
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cevabiniz icin cok sagolun .Yani digiturk kutusuz ci modullu olarak mi kullana biliyiruz?benim digituk damdaki turksat anteninden cekiyor.yukarida tarif ettiginiz sekilde uyduyu bastan turksata ayarlasam .arada digiturk uydusunu skart girisinden televizyonuma baglasam olur mu? Cunku bu televizyonu digiturk e gore ayarlayinca kanallarin yeri degistiremiyoruz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Usb'ye film attım ancak Sony usb içeriğini boş görüyor. Acaba hangi video formatlarını destekliyor bu tv?
  • e-Militarist çok sağol dediğin gibi tarattım turksatın kanalları çıktı, dediğin yerden kanalları istedığin gibi dize biliyorum.
    Bu servisler nekadar duyarsız kanalları dizmemek için dıgıturk e göre ayarlamıs.Hiçbir kananlın ne yerini değiştirebiliyorsun nede sile biliyorsun ,hadı dıgının uydu alıcısı olmadan bağlasada dıgının o dandık uydu alıcısını kullanmadan ayarlasa katlanırsın ya bu servıs elamanları bişeyden anlamıyor yada bizim le kafa yaptılar ya bu devirde kanalları istedığın gibi dizemediğin televizyon mu olur birde sony gibi markada .Benı üç gündür ugraştırıyor.

KURULUM YAPILDIKTAN SONRA SERVİS İLE GECEN DİALOG:

ben : bunun kanalları nasıl diziliyor ?

servis : abi bunun kanal dizimi çok karışık hem bu standart modda kanalların yerını değiştiremezsın.

ben: kanalların frekansı değiştiğinde nereden yapıyorsun onu gösterin

servis : home ye bas oradan ayarlar sonra dıgıtal ayarlar gerisini (gerisi nı gösstermedi)

ben : demin kanalları çıkarırken dsmart dıgıturk diye yazdı onlar neydi ?

servis: biz kanalları dıgıturk ve dsmartta göre taratırız ondan yazdı .

• Arkadaşlar size bir sorum olacak. Sony TV aldığınızda gelen TV ekranında jelatin var mıydı acaba?
  • mgokhan90 kullanıcısına yanıt
    Farkında değilim. Servis elemanı atom karınca gibiydi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: e-Militarist

Farkında değilim. Servis elemanı atom karınca gibiydi.

Bizim serviste anında halletti. Sony Center'dan almamıza rağmen yine de içime acaba kullanılmış ürün mü geldi diye düşmedi değil!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mgokhan90 -- 26 Şubat 2015; 9:22:24 >
  • Yok sadece naylon poset vardı bir de sony ambleminin uzerinde celatin vardı onu servis çıkardı.yalnız karton kutunun altınını tutan 4 adet beyaz kuplardan biri eksikti ilk açılmış kutu sandım ama değilmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mburak07

Yok sadece naylon poset vardı bir de sony ambleminin uzerinde celatin vardı onu servis çıkardı.yalnız karton kutunun altınını tutan 4 adet beyaz kuplardan biri eksikti ilk açılmış kutu sandım ama değilmiş.

Naylon poşet kutu da var ancak karton kutunun altını tutan 4 adet beyaz kup dediğiniz nedir? Kutunun içinde TV'yi 4 köşeden saran şişme plastiklerden mi bahsediyorsunuz?
  • Yok karton kutunun dibini tutan yanlardan takılan klıpslerden bahsediyorum 2 sagda 2 solda oluyor benim kinde 1 tanesı eksikti.kutuyu acmadan önce servis ilk onları çıkarıyor sonra kutu hemen açılmış oluyor.
  • arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için cok sagolun..tv alalı 15 gün oldu..yalnız kurulumu cok hızlı geçtiler ve bişey anlamadım..ama kullandıkça olaya hakim oldum.şöyle bi sıkıntım var..d-smart digiturk kullanmayı düşünmüyorum..ancak bazen eş dost lig tv izlemek için kutusunu getirip maç izleyip kutuyu alıp gider bu olabilir sıkça..şimdi benim kanal listemde 900 küsür kanal var..bikere bunu d smratsız ve digi siz ayarlamak istiyorum..bu mesajımın cewabına göre onu da detaylı sorup ögreneceğim sizlerden ancak kutu geldiğinde sony tvde digiturk listemin olup olmamasıyla eve gelen kutunun bi alakası olmaz dimi? kutuyu takarız izleriz sonra yine tv den dewam ederiz??
  • quote:

Kanal listesini bilgisayarda düzenlemek istiyorsanız şu uygulamayı satın almaktan başka yol yok arkadaşlar. Ben çok araştırdım. Çok uygulama denedim. Olmadı.

www.setedit.de/SetEdit.php?spr=2&Editor=140

www.seteditfiles.de/SetEditSony/SetEditSony_installation_en.exe (Demo) (Türkçe dil var)

30 euro yani 100 lira.

Demo versiyonla düzenlediğiniz listeyi kaydedemiyorsunuz. Satın almak lazım.

100 lira veremem diyorsanız, televizyondan düzenlemeyi tekrar tarif ediyorum.

program için teşekkür ederim. demo versiyon olmasına rağmen 20 kayıt yapıyor. 20 değişiklik yapıp kaydettikten sonra programı kapatıp açıp 20 kayıtla devam edilebiliyor. bu her 20 seferde bir yapılıyor ve program işe yarıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: mes61

arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için cok sagolun..tv alalı 15 gün oldu..yalnız kurulumu cok hızlı geçtiler ve bişey anlamadım..ama kullandıkça olaya hakim oldum.şöyle bi sıkıntım var..d-smart digiturk kullanmayı düşünmüyorum..ancak bazen eş dost lig tv izlemek için kutusunu getirip maç izleyip kutuyu alıp gider bu olabilir sıkça..şimdi benim kanal listemde 900 küsür kanal var..bikere bunu d smratsız ve digi siz ayarlamak istiyorum..bu mesajımın cewabına göre onu da detaylı sorup ögreneceğim sizlerden ancak kutu geldiğinde sony tvde digiturk listemin olup olmamasıyla eve gelen kutunun bi alakası olmaz dimi? kutuyu takarız izleriz sonra yine tv den dewam ederiz??

d-smart ve digitürk uydu alıcılarını scarttan yada hdmı ile bağlayacağınız için tv nin uydu alıcısındaki kanalları etkilemeyecektir. girişler seçeneği ile d-smart veya digitürk ü taktığınız girişi seçip işiniz bittikten sonra yine girişler seçeneği ile tv ye dönebilirsiniz.

• mgokhan90 kullanıcısına yanıt
    hayır jelatin yok sadece bir poşetin içinden çıkıyor.
  • hayyyam H kullanıcısına yanıt
    Ben toplu taşımıştım, 20 değişiklik uyarısı verince üstüne düşmedim. Doğrudur. Tekrar deneyeceğim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Yok karton kutunun dibini tutan yanlardan takılan klıpslerden bahsediyorum 2 sagda 2 solda oluyor benim kinde 1 tanesı eksikti.kutuyu acmadan önce servis ilk onları çıkarıyor sonra kutu hemen açılmış oluyor.

Size de çok soru sordum ama k.bakmayın. Bu klipslerden bizim kutuda yoktu sanırım varsa da ben görmedim. Geldiklerinde kutunun ağzı koli bandıyla iki kez üst üste yapıştırılmıştı. Koli bandını kestiklerinde kutu açılmış oldu, klips hatırlamıyorum. Umarım bir yamukluk yoktur. Gerçi Sony Center'dan aldık ama gene de insan şüphe duyuyor!
  • teşekkür ediyorum..şimdi konu şu..940 kanal var (kurulum itibariyle..ve bu kanallar tv radyo olmak uzere 940 tane..hem d samrt hem digiturk)..ben bunların alayını temizlemek ıstıyorum once..sonra sadece turksat uydu kanallarını tw de gormek ıstıyorum..ha bir de tv kanalı ile radyo kanalları arasına bi sınır koymanın ımkanı warmıdır?mesela arama yaparken once radyoyu bulsa sonra tv bulsa bizde kaçıncı no dan sonra radyolar başlıyor bilsek?? wallahi bunları bilen warsa müsait zamanında detaylı sekılde buraya yazarsa cok makbule gececek.hangi menüye giricez nereye hangi frekans degerlerini yazacaz ws ws ws..cumleden kandilinizi de kutluyorum bu vesile ile..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mgokhan90

quote:

Yok karton kutunun dibini tutan yanlardan takılan klıpslerden bahsediyorum 2 sagda 2 solda oluyor benim kinde 1 tanesı eksikti.kutuyu acmadan önce servis ilk onları çıkarıyor sonra kutu hemen açılmış oluyor.

Size de çok soru sordum ama k.bakmayın. Bu klipslerden bizim kutuda yoktu sanırım varsa da ben görmedim. Geldiklerinde kutunun ağzı koli bandıyla iki kez üst üste yapıştırılmıştı. Koli bandını kestiklerinde kutu açılmış oldu, klips hatırlamıyorum. Umarım bir yamukluk yoktur. Gerçi Sony Center'dan aldık ama gene de insan şüphe duyuyor!

Dediğim klipsler fotografta ısaretli olanlarhttps://store.donanimhaber.com/c1/ad/8c/c1ad8cae27e7a1671addf254cc974334.jpg

• mes61 M kullanıcısına yanıt
    konunu en basında e-Militarist çok güzel açıklamıs oradan faydalana bilirsin.
  • oradan da anladım bişeyler ama şu frekans bilgilerinde takıldım..yani tek frekans ile bütün kanalları bulabiliyor muyuz? yoksa yukardaki degerleri tek tek işleme mi koyacaz?eger tek tek ise hiç dokunmicam çünkü..boyle bari kalsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hayyyam

quote:

Kanal listesini bilgisayarda düzenlemek istiyorsanız şu uygulamayı satın almaktan başka yol yok arkadaşlar. Ben çok araştırdım. Çok uygulama denedim. Olmadı.

www.setedit.de/SetEdit.php?spr=2&Editor=140

www.seteditfiles.de/SetEditSony/SetEditSony_installation_en.exe (Demo) (Türkçe dil var)

30 euro yani 100 lira.

Demo versiyonla düzenlediğiniz listeyi kaydedemiyorsunuz. Satın almak lazım.

100 lira veremem diyorsanız, televizyondan düzenlemeyi tekrar tarif ediyorum.

program için teşekkür ederim. demo versiyon olmasına rağmen 20 kayıt yapıyor. 20 değişiklik yapıp kaydettikten sonra programı kapatıp açıp 20 kayıtla devam edilebiliyor. bu her 20 seferde bir yapılıyor ve program işe yarıyor.

En sonunda bu programı satın alacağım o olacak. 20 20 çekilecek dert değil. Televizyonu aldığımdan beri adamakıllı bir liste yapamadım gitti.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.