Şimdi Ara

Sony KDL-42W805B Hakkında her şey (Kanal listesi/kanal düzenleme araçları, püf noktaları vb.) v3.006 (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
597
Cevap
31
Favori
106.653
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: e-Militarist

Şimdi arkadaşlar. Televizyonu alalı 1 hafta - 10 gün oldu. Servisin kurmaya eve gelip evden çıkması arasındaki süre 10 dakika yoktur. Rüzgar gibi geldi geçti. Kurulum ücretsiz ya, ondan! Neyse benim gibi televizyonu yeni almış olanlara anlatıyorum şimdi. Servisin yüklediği kanal listesi onların olsun. Hatta olmaz olsun. Tüm kanalları siliyoruz. Şöyle; Home / Ayarlar / Digital kurulum / Uydu Otomatik Ayarlama / Evet / Sonraki / Genel Uydu / Uydu Ayarlarını Sıfırla / Evet / Tamam / Uydu Otomatik Ayarlama / Evet / Sonraki / Genel Uydu / Tarama Tipi > Ağ Tarama / Hizmet Tipi > Ücretsiz (şifresiz) ya da Tüm Hizmetler (Kafanıza göre. Ben önce şifresiz tv kanallarını arayacağım. Sonra bir de Tüm hizmetler ile bir arama yapacağım. Şifreli şifresiz tv *radyo karman çorman olmasın liste.) / Kanal Tipi > TV / Sonraki / Uydu1 üzerine gelip Seç / Uydu1 > Açık / LNB Yapılandırması üzerine gelip Seç (OK) 9750 10600 Otomatik / A / 13/18V / Geri / Transponder üzerine gelip OK 12380 Dikey 27500 / Geri / Geri / Başla

Taramanın bitmesini bekleyin. Kanallar 100'den sonra sıralanacaklar.

418 TV kanalı buldu (Şifresiz)

Şimdi kafanıza göre sıralayın kanalları. Toplu taşıma yok. Tek tek. Taşıma bitince usb belleğe yedekleyin listeyi.

Edit 3: Home / Ayarlar / Digital Kurulum / Uydu Otomatik Servis Güncelleme / Açık / Açık

Televizyon her açılışında yeni kanal varsa otomatik ekleniyor listeye. (Günde 1 kere)

Onca çözüm! zırvalarından sonra ilaç gibi gelen yöntem... Eline sağlık dostum...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar 23 sayfa boyunca tüm yorumlarda yazılanları denedim ancak yine de başladığım yerdeyim.
    KD49XD7500 diye bir cihazım var ancak manuel olarak kanal ekleyemiyorum, ekleyemediğim servis tarafından bana gönderilen kanal listesini editör vasıtasıyla değiştirmek istediğim zaman ülke yanlış diye uyarı almaktayım.
    Uydu Otomatik Servis Güncelleme / Açık / Açık seçeneğini yaptığım zaman TV kapanıp açılınca da kanal ekleme yapmıyor. TRT4k Tv8.5 gibi kanalların frekanslarını girerek eklemek istiyorum onu da yapamıyorum. Lütfen yardım
  • quote:

Orijinalden alıntı: EseRuN

Arkadaşlar 23 sayfa boyunca tüm yorumlarda yazılanları denedim ancak yine de başladığım yerdeyim.
    KD49XD7500 diye bir cihazım var ancak manuel olarak kanal ekleyemiyorum, ekleyemediğim servis tarafından bana gönderilen kanal listesini editör vasıtasıyla değiştirmek istediğim zaman ülke yanlış diye uyarı almaktayım.
    Uydu Otomatik Servis Güncelleme / Açık / Açık seçeneğini yaptığım zaman TV kapanıp açılınca da kanal ekleme yapmıyor. TRT4k Tv8.5 gibi kanalların frekanslarını girerek eklemek istiyorum onu da yapamıyorum. Lütfen yardım

Menülerin resimlerini çek buraya gönder bakayım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,

Editor programında guncelleme yaptığınız halde tvde herhangi bir değişiklik olmadığını görürseniz, tv'nizi 3-4 defa kapatıp açın. Güncelleme biraz geç gelebiliyor bazen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fuat Çetinkaya -- 18 Mart 2017; 18:27:16 >
  • subutay3838 kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Bende de 55XD8505 var. 4 saatte düzenleme yapabildim. Türksat kullanıyorum.Dosyamı paylaşayım. İşine yarayabilir.

Bütün dosyalar ; (Türksatın açamadığı şifreli kanallarda mevcut.(Kanalların listesi resimde mevcut))
    https://www.dropbox.com/s/hk9ghl3c9ww34fi/Yeni_Liste.rar?dl=0

Ayrıca turksatın açamadığı şifreli kanalları kanalları kaldırdım.(Kanalların listesi resimde mevcut). linki;
    https://www.dropbox.com/s/eekqc06ul920hec/sdb.rar?dl=0

Sony KDL-42W805B Hakkında her şey (Kanal listesi/kanal düzenleme araçları, püf noktaları vb.) v3.006
    Sony KDL-42W805B Hakkında her şey (Kanal listesi/kanal düzenleme araçları, püf noktaları vb.) v3.006

• Arkadaşlar merhabalar,

Bende 55XD7005 modeli var da paylaşılan kanal listesi uyumlu mudur? Listede yok ama yine de sormak istedim.

• Sony kdl 50w805b model tv dsmart modülü destekliyormu kartlı dsmart modül alacağım tv çalıştırır mı sorun yaşarmıyım dsmart modül kullanan varmı yardım cihazsiz sadece modülle cevaplarınızı bekliyorum

• Sony kdl 50w805b model tv dsmart modülü destekliyormu kartlı dsmart modül alacağım tv çalıştırır mı sorun yaşarmıyım dsmart modül kullanan varmı yardım cihazsiz sadece modülle cevaplarınızı bekliyorum yardımcı olacak yokmu

• Sony kdl 50w805b model tv dsmart modülü destekliyormu kartlı dsmart modül alacağım tv çalıştırır mı sorun yaşarmıyım dsmart modül kullanan varmı yardım cihazsiz sadece modülle cevaplarınızı bekliyorum yardımcı olacak yokmu

CEVAP VERECEK YOKMU ACİL BU TV DSMART MODÜLÜ DESTEKLİYORMU

• quote:

Orijinalden alıntı: smurats

hocam 805b tv kullanıyorum universal bi duvar askısı aldım
    ama montajı yapamadım bir türlü bu konuda bilginiz var mı acaba

ürün buhttp://urun.n11.com/aski-aparati/plusaparat-ha3275-32-75-arasi-hareketli-aski-aparati-P32712878

Bende tv sehpasına asmak için yol arıyordum, çok sevgili Sony servisleri bu konuda hiç destek olmadı tam tersine 30-40 liralık adaptör veya vida setini kargo ile tek göndermek istemediler illa servis gönderelim 200 lira kiltesinler dediler.

Bende kızıp vida setini ebaydan İngiltereden getirttim. Royal Mail ile Baloncuklu zarf içerisinde 13 günde geldi. Alttaki satıcıyı tavsiye ederim güvenilir satıcıdır.

http://www.ebay.com/itm/251839735865

• e-Militarist E kullanıcısına yanıt
    Üstad selamlar,

Senin verdiğin bu listeyi editor üzerinden düzenleyip Tv'ye aktarmak istediğim zaman "bu liste bulunduğunuz ülkeyi desteklememektedir" gibi bir mesajla karşılaşıyorum. Başka hiç bir listede bunu yaşamadım. Sebebi nedir ya da bir çözümü var mıdır ? Tv : 55XD8505

Şimdiden teşekkürler.. @e-Militarist

• shadow006 kullanıcısına yanıt
    ebay den nasıl alışveriş yapabildiniz...
  • mdcagil M kullanıcısına yanıt
    Nerden başlasam şimdi... Paypalın ülkemizden çekilmesi sonrası iyice arapsaçına döndü Ebay alışverişi.

Ebayda Paypal hesabı olmadan alışveriş yapamazsın Paypal ülkemizde yasaklandığı için TR Paypal hesabı yerine US Paypaldan hesap açmalısınız sonra oraya İnial kart yada online kredi kartı tanımlamalısın TR Sanal kartta tanımlayabilirsin ama onunla çok adetli, yüksek tutarlı alışveriş yapansan hesap kapanabilir yada Paypalın kafası eserse yine kapatabilir, TR Sanal kart biraz riskli anlayacağın. Hoş ben vidaları TR sanal kart ile aldım ama sonradan sıkıntı çıkmasın diye kartı kaldırdım. Konu ile ilgili nette pek çok video mevcut eve gidince bulursam link eklerim mesaja.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cuzunyol

Üstad selamlar,

Senin verdiğin bu listeyi editor üzerinden düzenleyip Tv'ye aktarmak istediğim zaman "bu liste bulunduğunuz ülkeyi desteklememektedir" gibi bir mesajla karşılaşıyorum. Başka hiç bir listede bunu yaşamadım. Sebebi nedir ya da bir çözümü var mıdır ? Tv : 55XD8505

Şimdiden teşekkürler.. @e-Militarist

Sizin model başka bir seriye ait. Daha önce çok araştırdık ama sizin seri ile bizim seri farklı yazılımlara sahip. Uyumsuz.

• Sony Channel nasıl ekleniyor arkadaşlar.. Ya da ekli liste var mıdır
  • Bu tvyi sifir olarak bulabilir miyiz? Yoksa yerini yeni nesillere mi birakti?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

Bu tvyi sifir olarak bulabilir miyiz? Yoksa yerini yeni nesillere mi birakti?

http://www.tarlacilar.com/iletisim/4586271107 Telefon aç.

hocam televizyonum 42w805b. bu ayarları yaptığımda kanalları buluyor fakat kanallar hep takılıyor karlı gösteriyor. sinyal kalitesi düşük gibi. nedendir?

• quote:

Orijinalden alıntı: 4hm3t.#

hocam televizyonum 42w805b. bu ayarları yaptığımda kanalları buluyor fakat kanallar hep takılıyor karlı gösteriyor. sinyal kalitesi düşük gibi. nedendir?

Antenin karşısında ağaç, bina varsa ondandır, yoksa lnb'dendir diye tahmin ediyorum.

sony televizyonu takmadan önce başka bir tv takılıydı, harici bir hd olmayan uydu alıcısı vardı 40-50tl lik. sorunsuz gösteriyordu. ardından sony yi taktım. kanallar yine gösteriyordu hd dahil. fakat eksik kanallar vardı. baştan uydu kurulumu yapayım dedim, beceremedim. yani anlamadım az önce gayet kaliteli gösteriyordu şu an gitti kanallar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.