Şimdi Ara

SONY KD-55XF9005 & SAMSUNG 55NU8000 ÇATIŞMASI !! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
145
Cevap
3
Favori
31.347
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dallass

Evet Samsung'u pazarlama konusunda (ülkemize gönderilmeyen modeller) zaman zaman bende eleştirsemde,

QLED teknolojisi Samsung'un kurnazlığı değil aksine işini ciddiye aldığının göstergesidir,

Çünkü Samsung OLED'lere özgü hala çözülememiş olan kronik "Logo yanığı" rizkine girip tüketicilerinin nazarında kendi adını lekelemek istememiş ve şuan için kronik sorunlu OLED panelleri geliştirilene kadar, kendine özgü QLED teknolojisi ile yola devam etmektedir...

Madem Samsung OLED üreterek adını lekelemek istememiş, sizin de her zaman berbat, leş iğrenç kontrastlı dediğiniz IPS panelleri neden artık TV lerinde kullanıyor? Eskiden Samsung demek VA panel demekti. Adını Lekelemek istemeyen firma düşük kalite ips paneli de adıyla yanyana getirmezdi...
    Demek ki olay tamamen ticari hamleler, yani Samsung markasına soylu bir anlam yüklemeye çalışmanıza gerek yok.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GT_55

Normal sıradan led tv'lerde de burn in görme riski yoktur.Mesela 2008'de aldığım sony led tv'imde en ufak bir logo izi söz konusu değildir.Yani qled'lere mahsus bir özellik değil bu.Her led tv'de burn in olma riski yoktur.Hala ısrarla oledin altenatifiymiş gibi qled'i emsal gösteriyorsun.QLED=LED'tir.Forumda senin hakkında söylenilenler gerçekten doğruymuş.
    Merak ediyorum konumuz Oled ve Qled'ken normal Led'lerde logo yanığı meselesini nereden çıkardın,
    Sana bırak Qled'i normal ledlerdede logo yanığı riski var diyenmi oldu,

Logo yanığı Oled lere özgüdür...

Bu konuda anlatmak istediğim mesele/risk kısaca şu
    Mesela
    Şuan paraya kıyıp 10bin 15 bin liraya oled bir panel aldın ve bir süre kullanımdan sonra bir logo yanığı oluştu diyelim
    ki bu kronik sorunun zamanla (Hücrede renk sabitliği) %90 oluşma şansı var,
    İşin daha vahim yanı bu logo yanığı denen şey garantiyede girmiyor, (giriyor deselerde hikaye)
    Bu durumda ya arka planda o logo izleri gözüne bata bata tv izleyecek yada parayı bastırıp tvnin panelini değiştireceksin.
    İşte sırf bu yüzden hiç olmazsa Oled'ler geliştirilip bu sorun ortadan kaldırılana kadar logo yanığı rizki olmayan led/qled panelleri almak çok çok daha akla yatkındır bilmem anlatabildimmi...

Bu güne değin bu konular hakkında sıfır bilgili olunduğu halde tarafıma bu tür yaklaşımlar yüzünden tv bölümüne baya bir ara vermiştim ama görüyorumki zerre kadar değişen hiç bir şey yok.
    Meseleleri anlamadan neyin niçin söylendiği bilinmeden
    Sanki bu işlerde zerre bir çıkarım varmış gibi hep ön yargı hep ön yargı
    Sen sor bakalım şahsım hakkında ileri geri o konuşanlara
    Şu ana kadar paneller hakkında bildikleri şeylerin büyük bir çoğunluğu kimden öğrenmişler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 16 Kasım 2018; 19:44:45 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eros68

quote:

Evet Samsung'u pazarlama konusunda (ülkemize gönderilmeyen modeller) zaman zaman bende eleştirsemde,

QLED teknolojisi Samsung'un kurnazlığı değil aksine işini ciddiye aldığının göstergesidir,

Çünkü Samsung OLED'lere özgü hala çözülememiş olan kronik "Logo yanığı" rizkine girip tüketicilerinin nazarında kendi adını lekelemek istememiş ve şuan için kronik sorunlu OLED panelleri geliştirilene kadar, kendine özgü QLED teknolojisi ile yola devam etmektedir...

Madem Samsung OLED üreterek adını lekelemek istememiş, sizin de her zaman berbat, leş iğrenç kontrastlı dediğiniz IPS panelleri neden artık TV lerinde kullanıyor? Eskiden Samsung demek VA panel demekti. Adını Lekelemek istemeyen firma düşük kalite ips paneli de adıyla yanyana getirmezdi...
    Demek ki olay tamamen ticari hamleler, yani Samsung markasına soylu bir anlam yüklemeye çalışmanıza gerek yok.

Alıntıları Göster
    Eros68
    Neden hala öküz altında buzağı arıyoruz
    Samsung benim babamın oğlu değil cebime birkaç kuruşta tıkıştırmıyor neyine bir anlam yükleyeyim derdime ne..

Evet Samsung alt segment modellerde nadirende olsa sırf çok daha ucuza panel imal etmek için alt kullanıcılara hitap eden ucuz İPS paneller çıkarıyor ki gayet normal

Üst segment panellerinin hiç birinde ise ips panel kullanmıyor

Yüksek ışık ve kontrast oranlarına sahip VA panel kullanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 16 Kasım 2018; 19:42:3 >
  • quote:

Merak ediyorum konumuz Oled ve Qled'ken normal Led'lerde logo yanığı meselesini nereden çıkardın,
    Sana bırak Qled'i normal ledlerdede logo yanığı riski var diyenmi oldu,

Logo yanığı Oled lere özgüdür...

Bu konuda anlatmak istediğim mesele/risk kısaca şu
    Mesela
    Şuan paraya kıyıp 10bin 15 bin liraya oled bir panel aldın ve bir süre kullanımdan sonra bir logo yanığı oluştu diyelim
    ki bu kronik sorunun zamanla (Hücrede renk sabitliği) %90 oluşma şansı var,
    İşin daha vahim yanı bu logo yanığı denen şey garantiyede girmiyor, (giriyor deselerde hikaye)
    Bu durumda ya arka planda o logo izleri gözüne bata bata tv izleyecek yada parayı bastırıp tvnin panelini değiştireceksin.
    İşte sırf bu yüzden hiç olmazsa Oled'ler geliştirilip bu sorun ortadan kaldırılana kadar logo yanığı rizki olmayan led/qled panelleri almak çok çok daha akla yatkındır bilmem anlatabildimmi...

Bu güne değin bu konular hakkında sıfır bilgili olunduğu halde tarafıma bu tür yaklaşımlar yüzünden tv bölümüne baya bir ara vermiştim ama görüyorumki zerre kadar değişen hiç bir şey yok.
    Meseleleri anlamadan neyin niçin söylendiği bilinmeden
    Sanki bu işlerde zerre bir çıkarım varmış gibi hep ön yargı hep ön yargı
    Sen sor bakalım şahsım hakkında ileri geri o konuşanlara
    Şu ana kadar paneller hakkında bildikleri şeylerin büyük bir çoğunluğu kimden öğrenmişler...

Alıntıları Göster
    Burn in puanlarını gösterip, tartışmayı açan sensin.Sonra nereden çıkardın diyorsun.Alem adamlarsınız gerçekten. Qled=led'tir.O yüzden diğer ledler gibi yanık görme diye bir şey yoktur. Sanki ben oled'te yanık yoktur demişim, bildiğimiz şeyleri bize tekrar geçiyorsun.Bence sen ara vermeye devam et.Saçmaladıkça , daha da saçmalıyorsun.
  • neden arkadaşa tavsiye vermiyorsunuz ......

hangisini alsın ve neden ?

• recep R kullanıcısına yanıt
    Evet Recep kardeşimiz haklı. Tartışmaya bir çivi çakalım.
    Bakın Hanslar Helgalar ne düşünüyor. Saturn.de yaklaşık 10 yıldır takip ettiğim bir site.
    Almanya'da kardeşim olduğu için hemen fiyatı kontrol ediyorum elektronik ürünün gelirlerken istiyorum uygunsa.
    SONY KD-55XF9005 & SAMSUNG 55NU8000 ÇATIŞMASI !!SONY KD-55XF9005 & SAMSUNG 55NU8000 ÇATIŞMASI !!SONY KD-55XF9005 & SAMSUNG 55NU8000 ÇATIŞMASI !!
    Ben bu 3'ü arasında kaldım :)
    Hanslar Sony'ci
    Tabii Sony'ci olduğunu göstermez ama Sony, ürününü böyle konumlandırıyor Almanya'da.
    Samsung 55 NU8000 5.000 TL civarındayken; Sony 55 XF9005 ve LG 55OLEDB8 ile yaklaşık 8.500 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi futurist16 -- 16 Kasım 2018; 22:44:28 >
  • Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim. Sanırım bu durumda tercihimi Samsung 55NU8000 'den yana kullanacağım.
    Gözle görülür bir fiyat farkı var 2-3 bin liracık :) .
    Ekonomik durumumuz da Türkiye şartlarında böyleyken; normal kullanım olacağı için de o kadar uçmak mantıklı gelmiyor şu an. Ayrıca onlarında dışında Steam Link dahili geldiği için 400-500 lira da ekstradan avantajlı olduğumu düşünüyorum.
    Tercihimi ekstra garanti süresi ile beraber Samsung firmasından yana kullanacağım sanırım.

Bütün forumdaşlara teşekkür ederim, saygılarımla.
  • futurist16 F kullanıcısına yanıt
    samsung türkiye'de pahalı satıyor
    bunu rahatlıkla ifade edebilirim
    fiyatını hak edip etmediğini
    türkiye satış hacimlerine bakarak
    belki evet demeliyiz
    sonuçta değeri alıcı biçiyor
    saha elemanlarının başarısı da yadsınamaz elbette
    umarım ampul yanmıştır....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recep -- 17 Kasım 2018; 0:18:23 >
  • Masarifane kullanıcısına yanıt
    Merhabalar.normal bir kullanım için en ideal tv nu8000 şu anda.Ancak xf9005 de çok ekstra bir tv'dir.Siyah kalitesi ve Motion ön plandadır.Eğer param var bir kere alırım iyi olsun mantığında iseniz fiyatı düşer düşmez sony'e bakın.zira upscale(görüntüyü işleme) konusunda rakipsizdir Sony. Upscale ve Motion,başta Samsung olmak üzere diğer markaların tosladığı bir konu. Bu arada Qled ismi ise Tamamen düzmecedir. 2016 Ks serilerinde kullanılan Quantum dot teknolojisini sanki yeni bir teknolojiymiş gibi sunmalarıdır. Ancak fiyatları uygun olsa Q8Fn ve Q9Fn serileri çok sağlam tv'lerdir. Q9'un 19bin kontrast değeri var. Yani Olede çok yakın başarılı siyahlar.Parlaklık,renk konusunda Oledden daha başarılı. Ancak bunların, Quantum dot ile yani Qled teknolojisi ile alakası yok. İstese alt serilere de bu kaliteyi yapabilir..

İyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Whowerts -- 17 Kasım 2018; 1:40:23 >
  • Olede yakın siyah derken? şu videoyu izlemenizi tavsiye ederim.

• GT_55 kullanıcısına yanıt
    Siyahta, detay ve doğal gösterimde ezip geçmiş OLED.

Ben de seçim aşamasındayım, OLED'deki Logo izi vs çok ciddiye alınacak bir şey mi ne dersiniz, biraz daha beklemek gerekir mi?
  • EnginAKB E kullanıcısına yanıt
    Aynı konuda düşünüyorum, OLED siyah konusunda kesinlikle rakipsiz...

Fakat, burn-in mevzusu ne kadar ciddi bir mevzu? Ben bununla yeri gelecek 2 saat oyun oynayacağım. Sonra ekranın üzerinde oyunun arayüzünü görmeyelm...
  • EnginAKB E kullanıcısına yanıt
    Burn in konusu sadece bir logonun ekranda kalması değil bence yakın bir gelecekte tüm çalışan oled lerin parlama yapıp ilk dönemlerde ki siyahı asla vermemesi söz konusu
  • uzak ara xf90, samsung alacaksınız şu an xf90 dan iyi diyeliceğim model q9fn dir
  • yaptığım araştırma ve okuduklarımdan anladığım kadarıyla;
    samsung en büyük oled üreticilerden biri ancak bu teknoloji tv için ideal olmadığından bu pazara yönelmiyor. sürekli düşen renk kalitesi, burn-in sorunu, düşük parlaklık, yetersiz renk üretimi, yüksek enerji tüketimi gibi sebeplerden ötürü. plazmaların güncel hali gibi. en büyük artısı kontrast. samsung bunun yerine qledlerle devam edip arka planda microled üzerinde çalışmaya devam ediyor. bir q7 nin karşınısa geçip beğenmeyecek kimse yoktur herhalde. oled qled karşılaştırılır mı evet karşılaştırılır sonuçta kisi de tv. avantajları karşı karşıya konduğunda oledin kontrast ve incelik harici bir avantajı yok. qled veya sony xf9x modelleri fazlasıyla yetecek görüntü kalitesine sahip diye düşünüyorum.
    bu arada xf9 en az q7 ile kıyaslanır. nu8000 o seviyede değil.
    Benimde steamlink hesabim.var tvye yansitiyorum.evet burayakadar hersey normal.ama sikinti bundam sonra basliyor.pc den tvye wifi ile baglaniyorum ama tv aşiri sekilde 250tl lik toplama kasa gibi ama yavasliyor.dona dona takila takila

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baris007 -- 3 Aralık 2018; 23:38:47 >
    Güncelleme yapalım o zaman :)

1000 ₺ nin altına düştü fark.

Ben de bu iki tv arasında kalmıştım, tercihim Xf9005 olacak...

• quote:

Orijinalden alıntı: baris007

Benimde steamlink hesabim.var tvye yansitiyorum.evet burayakadar hersey normal.ama sikinti bundam sonra basliyor.pc den tvye wifi ile baglaniyorum ama tv aşiri sekilde 250tl lik toplama kasa gibi ama yavasliyor.dona dona takila takila
    bu konu şöyle olabilir 5 Ghz wifi bandını seçerek belki biraz düzelme görebilirsiniz. 2.4 Ghz daha çok kullanıldığı için 5 Ghz'in daha az kopmalara sebep olduğunu okudum birkaç yerde.

2. olarak da bilgisayar bileşenlerinizin de bu konuda büyük bir payı var sonuçta tv üzerinden değil hala kasa üzerinden oynuyoruz oyunları.

bunlardan kaynaklı olabilir. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgurs59

Güncelleme yapalım o zaman :)

1000 ₺ nin altına düştü fark.

Ben de bu iki tv arasında kalmıştım, tercihim Xf9005 olacak...
    hayırlı olsun o zaman diyelim hocam umarım güzel günlerde kullanırsınız :)
    Normalde benim pcde oyunlarimin hicbiri kasmiyor.5g ilede baglanti yapiyorum sonuc ayni.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.