Şimdi Ara

Sony KD-49XE8005 2017 model (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
269
Cevap
12
Favori
29.464
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2 - Bu dediğin olayı ayarlardan genel kontrast düzenleyiciyi kapatırsan sorun düzelir.
  • manjimaru kullanıcısına yanıt
    Sadece kodi yükle başka hiçbir şey yükleme
  • Lanet olası güncelleme bulamadım bildiğiniz link varsa paylaşır mısınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: zack06

Lanet olası güncelleme bulamadım bildiğiniz link varsa paylaşır mısınız
    https://www.sony.com.tr/electronics/support/lcd-tvs-android-xe80xx_x80xxe_xe83xx-series/kd-49xe8005#downloads
  • ertanx kullanıcısına yanıt
    Dostum burada ne hikmetse bende indir seçeneği çıkmıyor. Neden çıkmıyor anlamış değilim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zack06 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler deneyeceğim. VLC kullanıyordum bende. Filmlerde hdr10 modu açık iken görüntü çok güzel görünüyor fakat karanlık sahneler fazla karanlık kalıyor. Hlg de ise tok renkler yerine mat gibi sanki. Ya da bana öyle geliyor. Standart da ise renkler biraz daha açık gibi.

Kodek veya vlc ile alakalı niye acaba? Siz nasıl kullanıyorsunuz?

Ornek resimler;

Sony KD-49XE8005 2017 model

• manjimaru kullanıcısına yanıt
    Dostum ben kodi kullanıyorum vlc denemedim. Gayet memnunum bir sürü codec var programda

• ertanx kullanıcısına yanıt
    yazılım sürümü için bende de indir tuşu ıkmadı ancak editörleri indirebildim
  • TV'nin + ve - yönlerini yazabilir misiniz?

Philips 55pus7303 ile Sony 49xe8005 arasında kaldım
    Bir de 55pus 7502 100hz mi? Bu TV hakkında ne dusunuyorsunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kutsaltava -- 19 Temmuz 2018; 9:59:26 >
  • gencler su anda odamda 43w805c var malum fhd güzel bir tv bende malesef ufak ekranda cok iyi modelleri getirmediklerinden ve fiyat olarak ta 3300 tlye bu tv yi buldum odaya max 49 in olacak

bende ps4 ve apple tv 4k ile film izliycem aksamları karanlık oda da , ses sistemin gayet iyidir sese takılmam 4k hdr ve fhd beni 43w kadar tatmin edermi onu dusunuyorum (salonumuzda 55w955 var) 55 cıksam xf9005 alırım ama odaya sıgmaz

bana sadece görüntü olayı lazım uydu alıcı falan bunlar bana gereksiz seyler

aslında 49xf8096 mediamarket te var ama oda 5700 tl su anda 49 inc bir tv için gereksiz fiyat 55xf9005 6500 satan var cunki arada baya fark var özellik olarak
  • Arkadaşlar merhaba,
    2 yıldır Digiturk kullanıyordum. Bu sene anlaşamadık. Televizyonun dahili uydu alıcısına turksat uydusunu bağladım. taramayı yaptım. Sony Editor ile kanal sıralamasını yaptım. Fakat şöyle bir sorunla karşılaştım.
    Mesela 1. kanaldayım. Program + butonuna basıyorum 2. kanala geçmek için bastığımda 1 kanalının radyo kısmına geçiyor. Kumandanın TV/Radio butonuna basınca geçiş yapıyor. Ama program + veya - butonları yine sıra ile tv-radyo olarak gidiyor. Ben program + veya - butonuna bastığımda bir kanal yukarı veya aşağı gitsin istiyorum. Ne yapmalıyım?
  • vukleus kullanıcısına yanıt
    Merhaba benzer bir sorun yaşamıştım nakleden Sony yeterince yardımcı olamadı sonra internetten Sony kanal listesi diye arattırdım otomatik kanal listeleri var modele göre usb den atıyorsun arattırırsan umarım bulabilirsin kolay gelsin

• Ben kanalları kendim ayarladım. Hazır kanal listesi hoşuma gitmiyor. Başka bir çözümü olması lazım muhakkak.
  • arkadaşlar bu Sony KD-49XE8005
    den memnunmusunuz
  • TurkeyStar kullanıcısına yanıt
    Ben memnunum.
  • vukleus kullanıcısına yanıt
    zinedya Z kullanıcısına yanıt
    Ben şöyle bir çözüm buldum.https://www.akifturan.com/sony-tv-kanal-listesi-editoru/ linkteki 1.17 versiyonlu editoru (1.17 versiyonu olması önemli çünkü bu versiyon tv ve radyoyu ayırıp radyo kanallarını tv tarafına atmaya izin veriyor) indirip bilgisayarınıza kurun, radyo kanallarını tv kanal listesinin altına ekleyin. Radyo kanalları tarafında hiçbir kanal kalmasın tüm kanallar (TV+Radyo) TV altında görünsün. Bu şekilde hazırlanan kanal listesi ile TV radyo karışmadan kanal listesinde ilerleyebiliyorsunuz. Kumandada TV/RADIO tuşu ile de radyo tarafındaki kanallara geçiş yapabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guven -- 31 Ağustos 2018; 8:27:41 >

• KD-49XE8005 Tv için v6.5629 sürümüne donanım yazılımı güncellemesi yayınlanmış.

Link:https://www.sony.com.tr/electronics/support/lcd-tvs-android-xe80xx_x80xxe_xe83xx-series/kd-49xe8005/downloads/00015391

Son güncellemeye eklenen avantaj ve iyileştirmeler

Belirli koşullarda görüntü parlaklığını iyileştirir
    Ev Sineması Kontrolü uygulaması ile geliştirilmiş uyumluluk
    BBC iPlayer Canlı Akışı için UDH HDR desteği sağlar
    YouTube, Gracenote ve Web Tarayıcı uygulamalarının logolarını günceller
    Akıllı telefondan Medya paylaşımı işlevselliğini kaldırır (MTP işlevi)
    PhotoShare Plus işlevselliğini kaldırır
    Futbol modu İşlem Menüsü kısayolunu kaldırır (Aynı işlevi gören Görüntü ve Ses [Spor] modu hala kullanılabilir)
    Program kılavuzu/Content Bar üzerinde işaretleme yapma işlevselliğini kaldırır
    TV menüsünden DLNA Videolarını kaldırır
    500px uygulamasını kaldırır

Önceki Avantajlar ve İyileştirmeler

Bu güncellemeye aşağıdaki avantajlar ve iyileştirmeler de dahil edilmiştir.

Content Bar'daki "Uygulamalarım" bölümüne yeni uygulamalar ekleme özelliğini getirir
    Content Bar ile favori kanalları kaydederken kullanıcı deneyimini iyileştirir
    Yazılım güncellemesi onay ekranını geliştirir
    TV bekleme modundayken açıldığında Sound Bar'dan ses çıkışının duyulması süresini azaltır
    HDR içeriği oynatılırken parlaklığın azalmasına neden olan sorunu çözer
    TV'nin HDR ayarı "Otomatik" olarak ayarlıyken SDR içeriğinin parlamasına veya titremesine neden olan sorunu çözer
    Sound Bar, TV'ye HDMI ile bağlıyken dudak senkronizasyonu hatalarının oluşmasına neden olan sorunu çözer (yalnızca XE94, XE93 ve A1 serisi)
    Dolby Vision içerikleri, Amazon Prime Video ve Netflix gibi video akışı uygulamaları/hizmetleri yüklü olan TV'lerde desteklenir. (Yalnızca ZD9, XE94, XE93 ve A1)*
    * Belirli Sony TV'ler (ZD9, XE94, XE93 ve A1 Serisi), Nisan 2018'de sunulacak yazılım güncellemesiyle Dolby Vision'ı destekleyecektir. Dolby Vision içeriklerini görüntüleyebilmek için video akışı uygulamasının/hizmetinin Dolby Vision'ı desteklemesi gerekir. Daha fazla bilgi için lütfen uygulama/hizmet sağlayıcınızla iletişime geçin. Ayrıca, Sony TV'lere yazılım güncellemesi geldikten sonra Sony TV'ye HDMI aracılığıyla bağlanan Dolby Vision oynatma özelliğine sahip cihazların (ör. akış özellikli medya oynatıcılar ve UHD Blu-ray oynatıcılar), cihaz üzerinden Dolby Vision oynatma özelliğini desteklemesi için de yazılım güncellemesi gerekir. Belirli bir oynatıcıya yönelik güncellemelerin ne zaman sunulacağını öğrenmek için lütfen ilgili oynatıcının üreticisiyle iletişime geçin.
    Sesli arama kullanıcı arayüzü değiştirildi
    Ekranı görüntülerken içerik arayabilirsiniz. Tüm arama sonuçlarını görüntülemek için uzaktan kumandadaki [↑] tuşuna basın. Ardından yön tuşlarını kullanarak kategoriler arasında gezinin.
    Aşağıdaki mesajın görüntülenmesine neden olan sorunu çözer: "Samba Services Manager has stopped" (Samba Hizmet Yöneticisi durduruldu)
    Bluetooth kulaklığa bağlıyken TV hoparlöründen gelen sesin yankılanmasına neden olan sorunu çözer
    Amazon Prime Video'da oynatılan videoların donmasına ve videoda dudak senkronizasyonu hatalarına neden olan oynatma sorununu çözer
    "BRAVIA Sync kontrolü" işlevi kullanılırken ev ses sistemi amplifikatörünün, girişi otomatik olarak TV girişiyle değiştirmemesine neden olan sorunu çözer
    "Tek Tuşla Oynatma" özelliği kullanılırken TV giriş seçicisinin otomatik olarak HDMI bağlantılı oynatıcıya geçmemesine neden olan sorunu çözer
    NPO'nun HbbTV uygulamasından yayınlanan videoları oynatamama sorununu çözer (yalnızca Hollanda için)
    Uzaktan kumandayla TV kapatıldıktan sonra Sound Bar'dan ses gelmesi sorununu çözer
    BRAVIA Tavsiyeler rafındaki Nasıl Yapılır Videolarını sunar
    Amazon Alexa bulunduran cihazlarla uyumluluk sunar (Yalnızca Birleşik Krallık)
    Kumanda kullanımı esnasında TV'nin tepki süresini iyileştirir
    Samba TV hizmetini ayarlarken kullanıcı deneyimini iyileştirir
    YouTube 4K oynatma sorunlarını çözer (2560 x 1440 veya daha yüksek çözünürlüklerde)
    TV'nin bekleme modundayken kendi kendine açılması sorununu çözer
    Bu cihaz yazılımı güncellemesi, Sony Android TV'lere Android Nougat işletim sistemini getiriyor ve şunları destekliyor:
    Görüntü İçinde Görüntü modu
    Ekranı ikiye bölme ayarları modu
    Görev değiştirme (son kullanılan uygulamalara hızlı erişim)
    Birden çok Google hesabı
    Dahili Chromecast üzerinden Google Cast 4K içeriği
    Ana menüden PROG +/- veya sayı düğmeleriyle TV izleme moduna geçiş yapabilme olanağı
    Hybrid Log-Gamma (HLG) HDR içeriği
    Sesle arama web tarayıcı işlevselliği
    Geliştirilmiş kategori listesi tasarımı
    Geliştirilmiş Wi-Fi parolası giriş ekranı
    A2DP (Bluetooth kulaklık) işlevselliği (A1, XE94, XE93, XE90 ve XE85 Serisi için geçerlidir)
    Yeni ses ayarı (Diyalog modu) (A1, XE94, XE93, XE90, XE85, XE83 ve XE80 Serisi için geçerlidir)
    NOT: Özellikler ve iyileştirmeler hakkında daha fazla bilgi için lütfen şu adrese gidin:http://services.sony.co.uk/support/en/welcome-to-android-nougat.
    Geliştirilmiş kanal sıralama

• Yeni yazılım geldi. Yükleyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali119 -- 21 Eylül 2018; 20:44:56 >
  • Youtube için mevcut çözümler işe yaramıyor, çalıştıran ve sorunu çözebilen var mı?
  • Vatanda bu haftasonuna özel 3800 tl. Alınır mı dersiniz şu anki dolar kuru ve diğer tvler ile kıyaslanınca?

Düz ps4 ve netflix amaçlı kullanacağım. Va panel mi bakmalıyım dersiniz?

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.