Şimdi Ara

Sony KD-49XE8005 2017 model (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
269
Cevap
12
Favori
29.456
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hunky

Güncellemeyi yükleyen oldu mu, herhangi bir sorun var mı?

Alıntıları Göster
    Yükledim. Herhangi bir aksaklık yok şimdilik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vukleus

Yükledim. Herhangi bir aksaklık yok şimdilik.

Alıntıları Göster
    Bende şöyle bir sıkıntı var. İlk açılışta hangi kanal açılırsa açılsın 10 15 sn sonra ekranda görüntü kayboluyor ama ses var. Kanal değiştirince normale dönüyor. Sürekli de yapmıyor bunu anlamadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bende şöyle bir sıkıntı var. İlk açılışta hangi kanal açılırsa açılsın 10 15 sn sonra ekranda görüntü kayboluyor ama ses var. Kanal değiştirince normale dönüyor. Sürekli de yapmıyor bunu anlamadım.

Alıntıları Göster
    Televizyonun kendi uydu alıcısını mı kullanıyorsunuz?
  • quote:

Televizyonun kendi uydu alıcısını mı kullanıyorsunuz?

Alıntıları Göster
    Hayır Conax Modül kullanıyorum. Teledünya

Sony KD-49XE8005 2017 model
  • quote:

Hayır Conax Modül kullanıyorum. Teledünya

Alıntıları Göster
    Hocam bende digitürk var. Bahsettiğiniz sorunla hiç karşılaşmadım.
  • benim bir sorum olacaktı. smart tv üzerinden web tarayıcısıyla herhangi bir film-dizi sitesine girip oradaki videoları izleyebiliyormusunuz? Ben 2012 model LG televizyonumda açamıyorum mesela.
  • goxelgokcell G kullanıcısına yanıt
    İzleniyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: ali119

İzleniyor.
    html5 destekli sitelerde sorun yoktur ama flash destekli sitelerde de izleniyor mu?
  • goxelgokcell G kullanıcısına yanıt
    Bilinen sitelerde açtı hep. Sizin dediğiniz detayı denemedim.

• korkmaztaha kullanıcısına yanıt
    Mağazada launcher uygulanaları var herhangi birini yükle o launcher programına gir ve apk olarak yüklediğiniz uygulamaları seç ana menüde görünnesede ana menüdeki launcher uygukanasına gir ve oradan aç

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Hocam bende digitürk var. Bahsettiğiniz sorunla hiç karşılaşmadım.

Alıntıları Göster
    Benim modülde sıkıntı olabilir. Ama bu son güncellemeden sonra karşılaştığım bir sorun bu. Bilemedim
  • Arkadaşlar merhaba, 49xe8005'i sipariş etmiş bulunuyorum. Tv kurulumunu servise yaptırmak zorunda mıyız garanti için? Yetkili servisliğini kim yapıyor istanbul avrupada, iki firma gördüm ama emin olamadım.

Servis kutu açılımını yaparken dikkat etmem gereken şeyler var mı ayriyeten?
  • panter94 P kullanıcısına yanıt
    Kutuda yırtık olmamalı. Kutunun üst kısmına da bakmalısın, yani daha önce açılmadığından emin olmalısın.

Sakın kendin açma. Mutlaka servis açmalı.

Kutunun üstünde fatura olmalı. Bu garanti için önemli. Ayrıca TVyi kuran servisten bu kuruluma ilişkin makbuz da almalısın bu da garanti için önemli.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhabalar,

Yaklaşık bir yıldır bu model tv kullanıyorum. HDMI üzerinden Turksat Teledünya yayınılarını izliyorum. Bazende yine HDMI üzerinden PC bağlantısı ile FHD veya UHD film izliyorum.

2 sorun var çözemediğim.

1- HDMI bağlı cihazlarda yayın devam ediyorken, sanki ilk defa hdmi açılmış gibi üstte HDMI1 HDMI2 vs gibi bağlantı bilgisi bandı beliriyor zaman zaman. Bazen hiç çıkmıyor sorunsuz ama bazen bu bilgi bandı çıkıyor. Sebebini bulamadım. bu uyarıyı kapatmayıda beceremedim ki kapatsam bu sefer doğru bağlantıda olduğumu anlayamayabilirim.

2- Ekrandaki görüntüde siyah yoğunluğuna göre görüntü parlaklığı kendiliğinden değişiyor. bazen sırf beyaz altyazı var diye bile parlaklık kontrast değişiyor anlık olarak.
    Bunu kapatmanın bir yolu yordamı var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nohackmove

Merhabalar,

Yaklaşık bir yıldır bu model tv kullanıyorum. HDMI üzerinden Turksat Teledünya yayınılarını izliyorum. Bazende yine HDMI üzerinden PC bağlantısı ile FHD veya UHD film izliyorum.

2 sorun var çözemediğim.

1- HDMI bağlı cihazlarda yayın devam ediyorken, sanki ilk defa hdmi açılmış gibi üstte HDMI1 HDMI2 vs gibi bağlantı bilgisi bandı beliriyor zaman zaman. Bazen hiç çıkmıyor sorunsuz ama bazen bu bilgi bandı çıkıyor. Sebebini bulamadım. bu uyarıyı kapatmayıda beceremedim ki kapatsam bu sefer doğru bağlantıda olduğumu anlayamayabilirim.

2- Ekrandaki görüntüde siyah yoğunluğuna göre görüntü parlaklığı kendiliğinden değişiyor. bazen sırf beyaz altyazı var diye bile parlaklık kontrast değişiyor anlık olarak.
    Anlattıklarınıza bakılırsa HDMI kablosunda bir sıkıntı var gibi.

Farklı bir HDMI kablosu bağlayıp deneyin bir de.
  • chetaq C kullanıcısına yanıt
    Aklıma oda gelmişti farklı marka ve kalitede kablolar kullandım çok fark etmiyor
    Sony Community sitesinde bir tavsiye üzerine bilgi satırınıda kapattım ama bir işe yaramadı.

quote:

Home->settings->channel settings->infobar->off

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nohackmove -- 31 Mayıs 2018; 10:21:3 >
  • v6.5603 sürümüne donanım yazılımı güncellemesi çıkmıştır. 23.05.2018 tarihli.

Bu indirme hakkında
    Son güncellemeye eklenen avantaj ve iyileştirmeler

Content Bar'daki "Uygulamalarım" bölümüne yeni uygulamalar ekleme özelliğini getirir
    Content Bar ile favori kanalları kaydederken kullanıcı deneyimini iyileştirir
    Yazılım güncellemesi onay ekranını geliştirir
    TV bekleme modundayken açıldığında Sound Bar'dan ses çıkışının duyulması süresini azaltır
    HDR içeriği oynatılırken parlaklığın azalmasına neden olan sorunu çözer
    TV'nin HDR ayarı "Otomatik" olarak ayarlıyken SDR içeriğinin parlamasına veya titremesine neden olan sorunu çözer
    Sound Bar, TV'ye HDMI ile bağlıyken dudak senkronizasyonu hatalarının oluşmasına neden olan sorunu çözer (yalnızca XE94, XE93 ve A1 serisi)

https://www.sony.com.tr/electronics/support/lcd-tvs-android-xe80xx_x80xxe_xe83xx-series/kd-49xe8005/downloads/00015236
  • quote:

Orijinalden alıntı: nohackmove

Merhabalar,

2 sorun var çözemediğim.

1- TV'nin elektrik kablosunu çekip 5-10 sn sonra tekrar takın. TV'yi açın android yüklemesini yineleyecektir. Belki sorununuzu çözer. Benim de başıma şöyle bir şey gelmişti. Dediğimi yapınca düzeldi. "bir önceki kanala dön tuşu" ("mute" tuşunun üzerindeki) çalışmamıştı "özellik aktif değil" gibi bir ibare çıkıyordu.

2- bir fikrim yok.
  • Arkadaşlar USB'den film oynatma olayı Samsung veya LG'lerdeki gibi değil. Bana biraz karışık geldi. 720P, 1080P veya MKV filmler TV görmüyor. Ne yapmam lazım? Android uygulama marketten video player mi indirmem gerekiyor? Var mı önereceğiniz bir player?
    Yada farklı bir yöntem mi var acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: manjimaru

Arkadaşlar USB'den film oynatma olayı Samsung veya LG'lerdeki gibi değil. Bana biraz karışık geldi. 720P, 1080P veya MKV filmler TV görmüyor. Ne yapmam lazım? Android uygulama marketten video player mi indirmem gerekiyor? Var mı önereceğiniz bir player?
    Yada farklı bir yöntem mi var acaba?
    Google Play Storeden Kodi'yi kurun o yeter hocam. Üzerindeki MP çok kötü, olmadı VLC deneyin.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.