Şimdi Ara

Sony Ericsson XPERIA™ X8 (E15i) (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.420
Cevap
10
Favori
200.441
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar birkaç gündür takip ediyorum sayfayı bu telefonun kaç modeli var acaba yarın almaayı düşünyorum da teknosa dan Sony Ericsson XPERIA™ X8 (E15i) bi bakarmısınız bu hangi modeli acaba ve piyasadaki mevcut modeleri yazarmısınız siz e zahmet http://www.teknosa.com/Cultures/tr-TR/Products/urundetay.htm?CS_ProductID=145011317&CS_Category=_SONY_ERICSSON223&CS_Catalog=_TELEKOM şarj az gidiyor yazmış bazı arkadaşlar az gidiyor derken video filan izldiğiniz içinmi yoksa internet bol bol msj atığınız içinmi normal kulanımda da çabuk bitermi acaba bu takıntı yaptı kafama pek fazla konuşan birisi değilim telefonla en fazla 5 dakika

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enja -- 6 Ağustos 2011; 2:32:42 >

• Arkadaşlar x8 ile 2.3.5 e geçiş yaptım. Telefon deyim yerindeyse kaymak gibi oldu. Tüm özellikler çalışıyor. Üzerine bide yeri çıkacak olan xperia active launcherı koydum süper oldu. Yada dilerseniz go launcher da kurabilirsin o da çok iyi ve yumuşak çalışıyor. Telefonum şu an videodaki ile birebir aynıdır. Türkçedir. İlk kurulum esnasında türkçe dil seçeneğini seçmelisiniz daha sonra ayarlardan da yapabilirsiniz. Sms programı olarak go sms tercih edin derim ayrıca klayve ayarını yaptığınız taktirde xperialardaki en çok sevdiğim özellik olan metin tahmini de kullanılabiliyor. Sms yazarken çok rahatlatıcı birşey. Kesinlikle sms programı olarak go sms öneririm markette var. Go launcher da markette var. ama ben yinede xperia active launcherı daha çok seviyorum daha orjinal görünüyor.
    ayrıca 2.1 deyken programları sd karta taşıyamayan arkadaşlar telefonu rootlayıp link2sd programı yükleyip tüm uygulamaları sd kartlarına taşıyabilirler. Ben 2.1 deyken öyle kullanıyordum. Ayrıca 2.2 romlarını sevmemiştim tam anlamıyla kararlı çalışmıyolardı 2.3 kullanmak güzelmiş tavsiye ederim....

Arkadaşlar öncelikle telefonunuzda rootlu ve xrecovery yüklü olmalıdır. Dolayısıyla buradan flash toolu indirin. Bu programla xperia x10, x8, x10 mini, x10 mini pro modellerini rootlayıp xrecovery yükleyebilirsiniz...
    Programı indirdikten sonra bilgisayarda herhangi bir konuma içindeki dosyaları çıkarın.
    X10FlashTool.exe programını çalıştırın.
    Telefonunuzun ayarlar kısmından uygulamalara gelin.
    Alt kısımda geliştirme olacak oraya dokunun, karşınıza çıkan ekranda usb hata ayıklamasını seçili yapın.
    Daha sonra ana ekrana dönün ve cihazı bilgisayara bağlayın X10FlashTool programı cihazı tanıyacaktır.
    Root butonuna basın ve bekleyin cihaz yeniden başlayacaktır
    daha sonra işlem bittikten sonra programda "ask root perms" butonuna tıklayın. Telefonunuzu açın kiliti kaldırın ve ekranda sizden izin isteyen bir soru soruluyo olacak ona allow diyin.
    Daha sonra bilgisayardaki program üzerinden xrecovery butonuna tıklayıp xrecovery yüklüyoruz.
    Bu işlem sonrasında usb yi çıkarabilirsiniz, İşlem bitmiştir.

Şimdi buraya tıklayarak gingerdx romunu indiriyoruz.

Rom yüklemek için

Yükleme Yönergesi
    1. Romu indiriyorsunuz. İndirdiğiniz romun adını update.zip olarak değiştiriyorsunuz
    2. Sd karta kopyalıyorsunuz.
    3. Xrecovery ile başlat (telefonu kapatıp sonra yeniden başlatıp açılışta sürekli geri tuşuna basıyorsunuz)
    xrecovery modunda dokunmatik işlem yapılmaz aşağı yukarı gidişi ses açma kapama ile seçme tuşunu home tuşu ile geriyi ise geri tuşu ile yaparsınız.
    4. Program açılıyor factory reset(full wipe) diyorsunuz
    4. install from custom zip diyorsunuz.
    5. Sonunda tekrar başlatıyorsunuz (reboot)
    6. Telefonunuz 2.3.5 hayırlı olsun :D

Kurulum yaptıktan sonra ilk işiniz ya go launcher yüklemek yadahttp://www.mediafire.com/?y2z28bb1z5kn5bu linkinden active launcher indirip kurmak olsun ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redbloodedman -- 6 Ağustos 2011; 17:37:09 >

• Telefonun şarjı android sistemi yüzünden beklenenden az gittiği doğru, androidin arka planda çalışan uygulamalarını adveced task killer gibi bir program ile kapattığınızda bariz bir iyileşme oluyor. Şarj seviyesi kritik değerlere indiğinde ekran parlaklığını azaltmak ta sizi normalin 3 katı kadar idare ediyor. Ben çok aktif olarak kullanmasamda açıkcası aletin şarj ile ilgili eksikleri olduğunu kabul ederim. Piyasadki birçok telefona göre bu bir eksi olarak kabul edilebilir.
  • Skyfire bende youtube açıyor ayrıca marketten youtube proxy programını indirerek izlersin
  • arkadaşlar telefonu aldım bende 1 saat önce teknosa dan daha kutusunu açmadım ama üzerine güvenlik etiketi yapıştırdılar kutuyu açmadım halde 30 gün içinde iade edebilicam size sormak istediğim bu X8 in kaç modeli var bana verilen model E15İ Black yazıyor kutusunda başka modeleri varmı acaba piyasada Carefour tekno sa ya gitim ayni model vardı E15İ adam bana dedi bu XPERİA X8 değil bende MİGROS tekno sa ya gitim baktım ayni model özelikler anlatım durumu ordaki eleman dedi mümkün değil tek modeli var bunun yardımcı olursanız sevinirim eğer farklı bi model aldıysam iade edicam
  • Başka modeli yokki zaten konu başlığındada yazıyor
  • teşekür ederim bilgi için ne bileyim soralım dedik yanlış iş olmasın ben şimdi bunu açayımı kutusunu şarj konusunda temkinliyim biraz abim açma git değiştir diyor 5 para etmeyen tel almışsın dedi moralim alt üst oldu :S
  • Neye göre beş para etmezmiş bu fiyata iyi özellik pda bulsun çok biliyorsa benimde alalı 1 ay oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -PiToN- -- 6 Ağustos 2011; 17:22:00 >
  • arkadaşlar pil takıcam bi türlü açılmıyor kapak nerde bunun tırnağı baktım kitapçıktan ama çek çek gemiyor telefon esnedi kaldı korkuyorum kırılıcak şimdi :S
  • Oho sende çok tırsakmışın yandan aç kırılmaz öyle açılıyor
  • -PiToN-
    açamadım valaha abime açtırdım 2 gb hafıza kartı çıktı içinden sizde de çıktımı acaba
  • arkadaşlar yanlışlıkla içindeki videoları ve resimleri sildim gönderebilicek arkadaş varmı acaba yada bunları tekrar yükliyebiliceğim bi adres ?
  • içinde birşey yoktu zaten birkaç mp3 ve müzik.
    telefonun kendi hafızasında olanları silmemişindir hafıza kartını biçimlendirmişisndir büyük ihtimalle. benim de yaptığım ilk işi hafıza kartını biçimlendirmek olmuştu. bende yok malesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: enja

teşekür ederim bilgi için ne bileyim soralım dedik yanlış iş olmasın ben şimdi bunu açayımı kutusunu şarj konusunda temkinliyim biraz abim açma git değiştir diyor 5 para etmeyen tel almışsın dedi moralim alt üst oldu :S

kusura bakma ama abin telefondan anlamıyor bence , kullandıgı telefonda nokia nın hantal cihazlarından biridir sanırım
  • yok ne kusuru hocam ben açtım paketi kulanıyorum umarsamadım kimseyi güzel telefon beyendim ben bu arada youtube girmiyor telefon birde dns yazdım ben işe yaramadı + wallpaper leri 640x480 nasıl yapabilirim bilginiz varmı birde msn yokmu bu telefonda :S
  • Arkadaşlar telefonun hafızası yetmiyor uygulamalar için 200 mb hafızası mı ne var galiba oda yetmedi doldu :S program oyun felan derken bi yardım edin ne yapmalıyım sd den açmak için ?
  • Arkadaşlar gameloft oyunlarını oynayamıyorum sürekli internete bağlanması gerektiğini söylüyor :S yardımcı olabilecek varmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Real-Gamer

Arkadaşlar telefonun hafızası yetmiyor uygulamalar için 200 mb hafızası mı ne var galiba oda yetmedi doldu :S program oyun felan derken bi yardım edin ne yapmalıyım sd den açmak için ?

telefonu root yaptıktan sonra link2sd programını kurmalısın. Daha sonra hafıza kartını çıkarıp herhangi bir kart okuyucu ile bilgisayara bağlayıp yeni partition yaratıyorsun. Bu işi yapmak için minitool partition wizard uygulaması var. Hafıza kartının bir bölümü program için bölebilirsin. 2 gb lık hafıza kartında 800 mb ın üstüne çıkmayın diyolar. Resimli anlatım yapamıyorum ama internette konu ile ilgili anlatımlar var.

• arkadaşlar youtube giremiyorum tam açılıcak video başka sayfaya gidiyor öylece kalıyor skyfire den bahsedilmiş geçen sayfalarda ama skyfire aratım yok android markete
  • bende artık androidli oldum.5 senedir tek tercihim s.e şaşmam.sadece 1 eksigi bana göre kameranın flaşı olmaması şarj olayı ise çok ta kötü degil.bu fiyata deger bence
  • 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.