Şimdi Ara

Sony Ericsson K750i'nin 1gb'lık hafıza kartı ile performansı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
542
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Ben yaklaşık 3 aydır SE K750i kullanıyorum ancak dahili 32mb harici 64mb hafıza bana yetmez oldu, site içerisindeki forumlarda k750i nin 4 gb lık hafıza kartını desteklediği belirtilmiş (hoş 4gb'lık hafıza kartı yok ya) ben 1gb lık hafıza kartı almayı düşünüyorum.
    K750i nin 1 gb lık hafıza kartı ile performansı nasıl, hızına herhangi bir etkisi varmı? Eğer kullanan arkadaşlar varsa yorumlarınızı bekliyorum.
    Görüşmek üzere.

• Benim imzamdan da anlaşılacağı gibi ben 1gb kullanıyorum...

Telefonumu ilk açtığım zaman bi yavaşlama oluyor...

E haliyle o koca bilgileri bir gözden geçiriyor ve biraz beklemen gerekiyor...

Bu işlemden sonra ise hiç yavaşlama olmuyor...

Öyle 1 gb kullanıyor hissine kapılmıyorsun...

Fakat bir klasör içinde boyutu çok yüksek dosyalar aynı yerde ise o zaman biraz yavaşlama oluyor gibi ama hiç rahatsız edici değil...

Yani rahatlıkla kullanabilirsin...

• w900i nin de hafızası 470 mb ondada yavaşlama olur mu peki ??
  • onda yavaşlama olmayacağını söyleyebilirim çünkü yeni çıkan telefonlar bu limitleri daha rahat çalıştırabiliyor.çünkü destekledikleri kapasite telefonun yeniliğine göre artıyor.yavaşlama olsa bile giderek bu en aza indirgeniyor.
  • Zaten ben yavaşlama oluyor demedim...

Sadece telefon ilk yükleme süresinde yavaşlama oluyor...

Ondan sonra sorunsuz bir şekilde sorunsuz kullanabilirsin...

Telefon gerçekten çok hızlı
  • bende 1gblık kart kullanıyorum SerKanka nın dedigi gibi
    ilk acılısta 2sn de toparlıyosa 4-5 snde toparlıyo oda gozle gorulur bi fark degil bence
    bide ici gif dolu bir klasorum var ona girdigimde bariz yavaslama oluyor okadar.
    diger yerlerde kullanımda hic hafıza kartı yokmus gibi hızlı
    gonul rahatlıgıyla almanı tavsiye ederim
  • Adaşıma katılıyorum, 1gb. kart sadece yüksek boyutlu resim olan dosyalara girerken biazcık kasıyor oda iki üç saniye sürüyor, yüksek boyutlu müziklerde bile (790mb.mp.3) kasmıyor gayet başarılı ama bana 1gb. yetmemeye başladı, 2gb.lar ucuzlayınca yüksek karta bir transfer olacağım bakalım nasıl oluyormuş....
    1gb. al al tavsiye ederim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkangsk -- 18 Mart 2006; 23:34:46 >
  • K750i nin yanında verilen 64 lük kart dahili hafıza ilede yetersiz kalıyo bana, 100mb nedirki :D bende aynen 1gb lik karta gecmeyi düşünüyorum bu aralar. ama karar veremedim sandisk ve sony kartlar arasında herhangi bir kalite farkı varmı yokmu sandisk alsam bisey farkedermi ..
  • Yok yok... Bi farkı yok, aynı firma üretiyomuş zaten... Hem bazı k750i kutularından (mesela benimkindende) sandisk hafıza kartı çıktı. Hangisinin fiyatı uygunsa onu al ama high speed muhabbetine fazla kanma, çünkü onlar bizim telefonlarda çok büyük fark göstermezler.. Ancak dijital fotoğraf makinalarına filan takınca farkedersin hızını...
    quote:

Orjinalden alıntı: xtrafun

K750i nin yanında verilen 64 lük kart dahili hafıza ilede yetersiz kalıyo bana, 100mb nedirki :D bende aynen 1gb lik karta gecmeyi düşünüyorum bu aralar. ama karar veremedim sandisk ve sony kartlar arasında herhangi bir kalite farkı varmı yokmu sandisk alsam bisey farkedermi ..

• Hepinize verdiğiniz bilgilerden ötürü teşekkür ederim
    Artık gönül rahatlıhıyla 1gb hafıza kartı alabilirim.
  • quote:

(hoş 4gb'lık hafıza kartı yok ya)

hayır tam aksine 4gb var, hatta 8gb bile var. bu haberi dergiye yazmıştım
  • Kullanabilceğimiz maksimum boyut 2Gb deil mi peki ?....Gerisi bize yaramıyo, en azından kağıt üstüne yazıldığı itibariyle.....
  • peki arkadaslar ms duo ile ms pro duo arasında ne fark var ?
  • Selam
    Ben hiç rastlamamıştım 4gb ve 8gb lık K750i için uyumlu hafıza kartlarına link verebilirmisin bi bakalım
  • quote:

Orjinalden alıntı: ugurel

peki arkadaslar ms duo ile ms pro duo arasında ne fark var ?

memory stick duo 128mb ta kadar..ms stick pro duo ise 4gb falan olan..
    mesela s700i;ms duo destekliyor en fazla 128 mb kart takılıyor..ama bir k750i ye 4gb bulursan alıp takabilirsin
  • Valla Türkiyede internette veya normal mağazalarda 4gb.a henüz rastlamadım ama şöyle bi oratnı kurarsak
    Türkiyede 2gb.lar 150-200USD arası,
    Yurtdışında 2gb.lar 100-150USD arası,

Yurtdışında resmi olarak satılan mağaza bulamadım ama bi yerde 240USD gibi bi rakama rastladım, Yurtdışında bu kadarsa Türkiyede 4gb. gelirse bile en aşağı 270-300USD+KDVye yakın bi fiyata gelir ki buda aşağı yukarı 400gb.lık bir hard disk fiyatına eş değer bi rakam, pek alınacak gibi durmuyor!
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.