Şimdi Ara

Sony Dsx Serisi nasıldır? (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
164
Cevap
5
Favori
52.085
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: more34

teşekkürler
    ürünü bende aldım 3 gün önce,

görüşlerimi belirtmek isterim,

söküp takmayla uğraşmadım oto elektrikçide taktırdım,

araç 2008 doblo, üzerinde blankput teyp vardı usb aux filan hiç bişey yoktu sadece cd alıyodu oda mp3 desteklemiyodu bizde mecbur cd ye maximum 16-18 arası track müzik atıyoduk, ses kaliteside tahmin ediceğiniz üzere tatmin edici değildi, ama Sony a40 takıldıktan sonra usbden şarkılar dinleyince kolonlar her ne kadar orjinal fabrika çıkışlı araç kolonları olsada kaliteli dinlemenenin keyfine vardım

radyo çekimi biraz sıkıntılı gibime geldi yada kablolarla alakalı bir problem olabilir zaten pek radyo dinlemem usb deki şarkılara sararım,

telefon bağlantısı olarak ıphone 6, samsung s4 ve bi kaç tane android telefon bağlamama rağmen no sport yazısıyla karşılaştım, öncesinde bu sorunu görmüştüm sadece usb bellek kullanacağım için peki kafamı kurcalamamıştı,

kullanışı kolay, fazla abartılı görünmüyo, ışıklandırmasıda sırıtmıyo, aracın kontağını kapattıktan sonra uğurlama gibi bi ses çıkarıyo rahatsız edici gelmedi,

ayriyetten tuşlara basıldığında çıkan sesleri kapatmanın bi yöntemi varsa paylaşırsanız çok makbule geçer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi more34 -- 16 Mayıs 2016; 11:08:58 >

• more34 kullanıcısına yanıt
    Bip sesini kapatmak için aşağıdaki adımları uygulaman yeterli.

Ses açma tuşuna 2 saniye basılı tut bir menü çıkacak.
    Menü çıkınca ses tuşunu çevirerek BEEP yazısına gel. Bu yazıya gelince bir kere ses açma tuşuna bas.
    Ses tuşunu çevirerek OFF konumuna getir ve aynı tuşa basarak kaydet.
  • gripin518 kullanıcısına yanıt
    teşekkürler akşam halledicem
  • quote:

Orijinalden alıntı: more34

teşekkürler akşam halledicem
    Orjinal anten fişini değiştirdiniz sanırım. Nereden temin ettiniz?
  • useru U kullanıcısına yanıt
    Orjinali değil de kalitelisini taktım diyelim. Ses sistemleri satan oto aksesuarcıya gittim ve radyonun iyi çekmediğini bu soketten kaynaklanıp kaynaklanmayacağını sordum. Aksesuarcı bu soketten piyasada 3-4 çeşit olduğunu söyledi ve kalitelisini verdi 3 tl karşılığında aldım.

Bir ara media markt ta bu soketten hama marka görmüştüm. Ama artık yok sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gripin518

Orjinali değil de kalitelisini taktım diyelim. Ses sistemleri satan oto aksesuarcıya gittim ve radyonun iyi çekmediğini bu soketten kaynaklanıp kaynaklanmayacağını sordum. Aksesuarcı bu soketten piyasada 3-4 çeşit olduğunu söyledi ve kalitelisini verdi 3 tl karşılığında aldım.

Bir ara media markt ta bu soketten hama marka görmüştüm. Ama artık yok sanırım.

Anladım hocam sağolasın. Ben de bir ara el atayım, hafif cızırtı yapıyor bendeki de.
  • Bu teyibi yaklaşık 2 ay önce aldım sorunsuz kullanıyordum iki adet sony 300w oval hoparlör bağlı gümbür gümbür bass vuruyordu ancak ne olduysa durduk yere bass azaldı bütün ayarları kurcaladıysamda olmadı ancak balance ayarını tek bir hoparlöre verdiğimde bass gayet güzel ama iki hoparlöre dağıttımda azalıyor yine bu konuda bi fikri olan yardımcı olsun lütfen
  • Evvel zaman içinde konuya iştirakı bulunan bir arkadaş dönüş yaparsa çok memnun olurum
    İkinci el olarak alacağım ilk sahibinden. Yıl olmuş 2016.. Ne diyorsunuz alınır mı
  • Selamlar, arkadaslar tavsiye istemissiniz hemen cevap vereyim, telefon baglayamadim(iphone Se, LG g pro lite, Galaxy j7, Turkcell t60, bi kac telefon daha denemistim ama hatirlamiyorum) her seferinde no sport tarzinda hata verdi, belki bi ayari vardir diye dusundum ama sanirim yok

Herneyse isin özü sadece usb flash bellekten baglaniyo, sesi gayet net bass tiz ayarlari guzel ayarlaniyo goruntusu filanda gayet hoş işıklarida aksamlari gozleri rahatsiz etmiyo, merak ettikleriniz olursa cevaplamaya calisirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi more34 -- 1 Ağustos 2016; 6:36:24 >
  • Arkadaslar dsx a200ui ekolayzer ayari nasl olmalıdır ben yaptm ama bi türlü tututamadm ayarı su base 1 2 3 4 5 i
  • Bende dsx-a200 modelini aldim. Iki sorum var. Kontak kapali ikende teyibin acilmasini istiyorum. Ayni zamamda kontagida algilamali. Yani kontak kapattigimda teyp kapanmali. Kapali kantakta da teyp yinede açılabilmeli. Bağlantılari değiştirdim olmadi biturlu. Birde teypi kapatiginda bi kac saniye sonra bip bip sesler veriyor bunu nasil engelleriz
  • quote:

Orijinalden alıntı: gripin518

Bip sesini kapatmak için aşağıdaki adımları uygulaman yeterli.

Ses açma tuşuna 2 saniye basılı tut bir menü çıkacak.
    Menü çıkınca ses tuşunu çevirerek BEEP yazısına gel. Bu yazıya gelince bir kere ses açma tuşuna bas.
    Ses tuşunu çevirerek OFF konumuna getir ve aynı tuşa basarak kaydet.
  • VideSupra kullanıcısına yanıt
    0554 302 25 74 bu numaradan temin edebilirsiniz aparati
  • sa
    Pioneer TS-A6996S 5 Yollu Oval 650 W Hoparlör 2x(yani 1 takım)
    PIONEER TS-W311 d4 1400 WATT 400rms çift bobin 30 CM OTO SUBWOOFER 1x
    JAMESON USA 505 2500 WATT OTO AMFİ 1x

sizce bu tesisatan tam performans alırmym 2500w anfi bu tesisatı sağlam çalştrırmı
    bide bu rms olayını tam anlamadım ben anfinin 2 kanalı köprüleyip wofere vercem
    wofer 400rms çift bobin diyo yukarı yazdım anfi yeterli olurmu

anfi özellikleri
    Maximum Power 2500 Watt
    RMS 4 OHM50 x 4
    RMS 2 OHM100 x 4
    RMS 4 OHM Mono220 x 2
    Sigorta2 x 25 A
    Güç Kablosu 8 GA
    LÜTFEN YARDIM
  • Bu teybi 130 liraya almistim. Yeni aldigim aracta ise 1200 liralik pioneer var. Inanin sony kalitesinin yarisi pioneer da yok.
  • sony dsx-a200ui teybim var yüksek kalitede müzik denemek için flasa müzik attım
    1411 kbps .wav formatında ama teyp müzikleri görmüyor acaba ne yapmak lazım
  • SONY DSX-A40UI model oto teybin bağlantısı:

Sarı ve kırmızı: birleşik olarak bağlanacak + elektrik
    Siyah: toprak
    Gri: Ön sağ hoparlör
    Beyaz: Ön sol hoparlör
    Mor: Arka sağ hoparlör
    Yeşil: Arka sol hoparlör

Renkli hoparlör kabloları ikişer tane var + ve - olarak bilginize.
    Bağlantıları bu şekilde yaparsanız en sağlıklı ses kalitesini elde edersiniz.
    Benim teyp te mavi kablo boşta tam olarak ne olduğunu bilemiyorum ama anfi bağlantısı ile ilgili olabilir.

Ben internetten başka bağlantı şemasına göre bağlamıştım. Ses kalitesi çok düşüktü. Meğerse ön hoparlörleri arkaya başlamışım tam tersi olmuş o nedenle ses çok kötüydü. Araştırdım Sony nin bu modeli için bağlantı bu şekilde.
    Saygılarımla.
  • yokyak kullanıcısına yanıt
    Öncelikle flash belleğiniz fat32 formatlı olmalı. Sizde wav format ve 1411 kb değeri var. Aslında sorun olmamalı. Kb değerini 44100 yada 48000 olarak yaparsanız olacağını düşünüyorum.
  • Konu hort :) ikinci el olarak aldım punto aracımdaki usbsiz ve auxsuz teyp beni hasta etmişti alınca sesinin daha iyi olduğunu anladım .ama bir eksiklik vardı sanki yeterli sesi alamıyordum menüyü karıştırırken loudness özelliğini buldum. Kullananlara tavsiye ederim bulmak kolay değil ses düğmesine uzun basarak açılan bir menüsü var
  • Bende dsx-a210ui modeli almak istiyorum. Acaba bu model kac cikisli anfi baglamak istiyorum. Sanirim cift cikisli olmasi lazim anfi icin .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maham35 -- 25 Mart 2018; 0:42:20 >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.