Şimdi Ara

Sony Dsc-RX 100 ( I-II-III-IV-V ) Kullananlar Kulübü - Fotoğraf Paylaşımı (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
370
Cevap
16
Favori
24.070
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: reiis

Hafıza kartı bugun geldi video çekimi gayet güzel titreme yok

Makinede lcd kapağın sağ üst tarafında hafif açıklık var normalmi

Sony Dsc-RX 100 ( I-II-III-IV-V ) Kullananlar Kulübü - Fotoğraf Paylaşımı

Benimkinde de hafifçe var öteki tarafa göre fazla açıklık. Her halde menteşe sistemiyle alakalı.

• Sony Dsc-RX 100 ( I-II-III-IV-V ) Kullananlar Kulübü - Fotoğraf Paylaşımı

Dome by miyop

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HasHoşaf -- 27 Kasım 2015; 23:23:22 >
  • m3 isteyen var ise haberim olsun; m4'e geçme niyetim var...

(izmir içi elden ve nakit satış sadece)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mortarxl -- 3 Aralık 2015; 14:05:45 >
  • Polarize Filtre kullanan varmı tavsiye edermisiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mortarxl

m3 isteyen var ise haberim olsun; m4'e geçme niyetim var...

(izmir içi elden ve nakit satış sadece)

Fiyat nedir hocam.
  • RX-100-IV için ana konu başlığı burası mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mohawknife

RX-100-IV için ana konu başlığı burası mı?

evet en kısa sürede güncelleyeceğim başlığı
  • Canon 6d'den rx 100 iv'e gecersem attan inip esege binmis gibi olur muyum?

Seyahatlerde foto/video cekiyorum. Dslr artik yuk olmaya basladi. Son bi kac gezide usenip telefonla cekmeye basladigimi gorunce degismeye karar verdim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • PCkopat065 kullanıcısına yanıt
    görüntü kalitesi yönünden, belki evet.

ancak, rx100 ün, cebe girebilecek ölçüdeki kompaktlığı, taşıma ve kullanım esnekliğini de, dslr makinelerde bulabilmek imkansız.

her ortamda yanınızda olabilmesi ve değişik açılardan çekim yapmaya imkan sağlayan ekranı ve gövde boyutları, dslr a göre artı yönüdür.

diğer taraftan, görüntü kalitesi bir öncelik ise, 6D rakipsizdir (L serisi lenslerle tabii).
  • Arkadaşlar selam,

RX100 m3 ten önce panasonic LX7 kullanıyordum.
    Step zoom özelliği vardı ve çok hoşuma gidiyordu.

Şimdi RX100 de step zoom özelliğini kullanmak için lens üzerindeki tekerleği zoom yapmam gerekiyor. Zaten makina üzerinde pek ayar tekerleği yok, olanı da boşuna kaybetmiş oluyorum.

Deklanşör üzerinde bulunan zoom lever ini step zoom yapmanın bir yöntemi var mıdır ?

Bilen varsa bi el atsın çok sevaba girer
  • TechManClassic T kullanıcısına yanıt
    zoom lever, fonksiyon ataması yapılabilinen bir tuş değil, o yüzden, yapılamıyor.
    fonksiyon atamasına izin verilen tuşlarda da, sadece tekerlek ile adımlı yakınlaştırma (step zoom) kullanılabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PCkopat065

Canon 6d'den rx 100 iv'e gecersem attan inip esege binmis gibi olur muyum?

Seyahatlerde foto/video cekiyorum. Dslr artik yuk olmaya basladi. Son bi kac gezide usenip telefonla cekmeye basladigimi gorunce degismeye karar verdim.

Hocam bende de Full takım 6D var ve ben de aynısını düşünüyorum..Hanım ve çocuk ile bir yere giderken 2 foto çekmek için resmen hamallık yapıyorum..Sen ne yapmayı düşünüyorsun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: besiktas

quote:

Hocam bende de Full takım 6D var ve ben de aynısını düşünüyorum..Hanım ve çocuk ile bir yere giderken 2 foto çekmek için resmen hamallık yapıyorum..Sen ne yapmayı düşünüyorsun?

Valla aklım öyle karıştı ki!! Acaba sadece 70-200f4 ile onun extender ini satıp Sony yi mi alsam? Bende 85mm 1.8 50m 1.8 24-105 f4 17-40 f4 ve 70-200 f4 lensler var..Satarsam bir daha hayatta alamam bütün nu takımı..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: besiktas

quote:

Valla aklım öyle karıştı ki!! Acaba sadece 70-200f4 ile onun extender ini satıp Sony yi mi alsam? Bende 85mm 1.8 50m 1.8 24-105 f4 17-40 f4 ve 70-200 f4 lensler var..Satarsam bir daha hayatta alamam bütün takımı..

Acele ile yazarken kendi mesajımıa lıntıladım bu da güzel! :)

• Arkadaşlar merhaba.Rx100 m1 babama aldık.Menü'de Türkçe seçeneği yok fakat internetteki bi Türk tanıtım videosunda Türkçe menü açıkça görülüyor.Nasıl Türkçe yapacağım makinayı?
    Şimdiden teşekkürler.
  • UP
  • Araştırmalarım ve incemelerim ile rx100 mk4 çok hoşuma gitti. Ancak kullanıcılar olarak önerilerinizi de çok merak ediyorum. Bu ürünü almak istiyorum ama canon ile kararsız kaldım, bu yüzden hem ufak, hem pratik ve en önemlisi de 4k için yanım da olmasını istediğim bir ürün istiyorum. Şuan için iki markanın ürünü sony rx100 mk4 - canon g7x arasın da kaldım. Detaylar hep sony üzerinde ve benim de incelemelerime göre sony. Sizlerinde görüşlerini ve önerilerini bekliyorum teşekkürler.
  • Photography_GT kullanıcısına yanıt
    4k video için almayı düşünüyorsanız, G7x kapsamınızın dışında kalır, zira, maksimum "full HD" çözünürlükte video çekebiliyor.

4k video çekimini bir kenara ayırıp, özelliklere karşılık ödenecek para yönünden bakıldığında, G7x çok daha uygun fiyatlı bir seçenek olacaktır.

RX100 M4' ün muadili, G7x M2' dir. O da 4k çekmiyor, ancak, fiyatı yine daha uygundur.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.