Şimdi Ara

Sony Dsc-RX 100 ( I-II-III-IV-V ) Kullananlar Kulübü - Fotoğraf Paylaşımı (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
370
Cevap
16
Favori
24.048
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Panasonic Lumix DMC-FZ1000 Nasıl ? Arkadaşlar bu makineyi almak istiyorum ancak aklımda Sony RX 10'da var ancak bununda 4K çekim özelliği yok sizce hangisini almalıyım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyüp1907

Panasonic Lumix DMC-FZ1000 Nasıl ? Arkadaşlar bu makineyi almak istiyorum ancak aklımda Sony RX 10'da var ancak bununda 4K çekim özelliği yok sizce hangisini almalıyım.

Eyüp bey burası fotograf paylaşım konusu, rica etsem sorunuzu bu başlık altında konu acarak sorar mısınız. Teşekkürler

http://forum.donanimhaber.com/forumid_324/tt.htm
  • Konu açtım ancak yardım eden çıkmayınca burdakilerin görüşünü almak istedim haklısınız ama bir iki kişi cevap verseydi en azından sonra yeniden konunuza dönseydiniz.
  • Sony Dsc-RX 100 ( I-II-III-IV-V ) Kullananlar Kulübü - Fotoğraf Paylaşımı
    Basilica Cistern by miyop, on Flickr

f2.8, 20 sn., ISO80

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HasHoşaf -- 15 Şubat 2015; 20:11:30 >

• arkadaşlar bu serinin odaklama hızı nedir? yani ne kadar hızlı anlık resim çekebiliyoruz?

ayrıca video çekim kalitesi ve çözünürlük hakkında yorum alabilirmiyim?
  • Çok güzel olmuş foto eline sağlık
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahafiec

arkadaşlar bu serinin odaklama hızı nedir? yani ne kadar hızlı anlık resim çekebiliyoruz?

ayrıca video çekim kalitesi ve çözünürlük hakkında yorum alabilirmiyim?

M1, kendi sınıfındaki makinalara göre, nisbeten hızlı idi.
    Bu seride, M1 den M3 e doğru, odaklama hızı ve kararlılığı da, giderek artıyor diyebiliriz.
    M3 gerçekten hızlı. Büyük gövdelerde kullanılan Bionz X işlemci sebebiyle sanıyorum, rahat rahat 10 kare/sn. hızında arka arkaya çekim yapabiliyor.
    RX100 serisi şu an gelmiş olduğu noktada, odaklama hızı ve hassasiyeti konularında, SLR cihazlara fazla uzak değil desem, abartı olmaz.

Video amaçlı fazla kullanmadığımdan, detaylı yorum yapamıyorum. Ancak, genel olarak, (fokuslama hızı, çekim kalitesi gibi parametreler üzerinden)
    kalitesini tatmin edici bulduğumu belirtebilirim.

Uygun hafıza kartı kullanmak kaydıyla, XAVC S formatında, 720p çözünürlükle, 120 kare/sn. çekim yapabiliyor. Video ile ilgili, aksiyon içeren veya
    yavaşlatılmış akışta seyredilmek istenilen çekimler için, oldukça eğlenceli bir özellik.

• 25 sn. / f8

Sony Dsc-RX 100 ( I-II-III-IV-V ) Kullananlar Kulübü - Fotoğraf Paylaşımı
    İstanbul by miyop, on Flickr

• Evet ben de D3100-GF5-NEXF3-XE1-GF3-GF6-OMDEM10-EPL3-A6000-LX100'den sonra rx100 m3 ile devam kararı aldım.

Tercih sebebim, LX100 dahil aldığım cihazların yeterince taşınabilir olmaması idi. Sensör boyutunda epey ödün vermiş olsam da RX100 ile daha fazla fotoğraf çekebileceğimi düşünüyorum. Önemli olan da kullanabileceğim bir cihazı almış olmak zaten. Diğer cihazlardan en çok hoşuma giden de lx100 idi bu arada. gövde, lens ve imaj kalitesi çok çok iyi.

RX100 ise gündüz çekimlerinde daha önce kullandığım hiçbir cihazı aratmadı şimdilik. Gece çekimleri ise sensör boyutuna göre iyi.
  • Bu arada bir kaç soru,

Aldığım cihazın ekranında sanki koruma var gibi. Siz de de durum aynı mıdır?

Bir de AG R2 Grip almak istiyorum. Türkiyede satılan yer bilen varsa yardım. Ayrıca kullanan varsa da yorum lütfen. Elim biraz büyük olduğundan cihaz düşecek nerdeyse.
  • Arkadaşlar RX 100 m2 yada m3 arıyorum uygun fiyata, nex 6 ile takas ya da peşin satan varmı acaba

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Ebay'dan satınaldım, ag-r2 grip. 25 USD. 5 günde geliyor. Ayrıca makine hem daha şık, hem de tutması kolay.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • evet arkadaşlar bende taze rx100m3 sahibi olarak aranıza katıldım... fiyat konusu benim için problemdi; fiyat düşsün diye beklemekten alamamıştım... en son mediamarkt'ın izmir balçova şubesinin "doğum günü" kampanyası sebebi ile 2249 TL'ye el sıkışıp aldım cihazı; geriye uygun bir çanta ile xavc-s için 64gb'lık güzel bir hafıza kartı almak kaldı :)

bir amatör için harika bir makine; özellikle gece çekimlerini manuel ayarlarla "gürültüsüz" çekebilmek harika bir duygu...

herhalde rx100 ailesine çok büyük bir yenilik gelmedikçe ömür boyu kullanırım ben bu makineyi :)
  • hayırlı olsun dostum, ailemize hoş geldin :) paylaşımlarını bekliyoruz.
  • Narki kullanıcısına yanıt
    Hoşbulduk :)

Hafıza kartı konusunda kararsız kaldım; illa ki 64gb olacak kapasitesi ama, sony'nin web sitesinde uhs-1/class 10 hızı olsa yeterli diyor... ama uhs-1/class 10 bile olsa bunların da yüksek hızlısı da var, sınırda olanı da... doğal olarak fiyata da etki ediyor... xavc-s kodek ile video kayıt yapan arkadaşlar var ise hangi marka sd kart kullanıyorlar paylaşabilir mi?
  • mortarxl kullanıcısına yanıt
    Cihazınızı iyi günlerde kullanın.

Transcend (300x ibareli) 64 Gb SDXC kullanıyorum. NTSC modunda, 120 kare/sn. hızında video çekimini sorunsuz olarak yapıyor.
  • katıldım aranıza dün itibariyle, makineye alışmaya çalışıyorum. bu kadar çok özellik ve az tuş olunca zor oluyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: dikmenibo

katıldım aranıza dün itibariyle, makineye alışmaya çalışıyorum. bu kadar çok özellik ve az tuş olunca zor oluyor :)

Kulübe hoşgeldin :) kısa zamanda alışırsın
  • Arkadaşlar selam. Makinayı alalı yaklaşık 2 ay oldu. Hala öğrenmeye çalışıyorum. Yalnız şöyle bir durum var, Auto HDR kullanıldığında makinanın resim çekildikten sonra birkaç saniyelik proses etme olayı, yıllardır cep telefonundan başka kamera kullanmamış sabırsız yurdum insanı tarafından çok tepki alıyor. Güzel resim çekelim diye makinayı yanımızda taşıyoruz, bir de aşağılamaya maruz kalıyoruz.

Sormak istediğim, Auto HDR kullanmasak DRO kullansak kalitede çok düşme olur mu? (Bir yerlerde resimlerde "noise" olacağı yazılıyordu)
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.