Şimdi Ara

SONY DSC H1 mi?PANASONIC FZ5 mi?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.621
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar bu iki makine arasında kararsızım bana yardım edin hangisini neden tercih etmeliyim arada kaldım özelliklerinden bahsederseniz kullananlar cok yardımcı olursunuz

• tabiki h1. ancak f25 680 ylt ye ble bulunabiliyor. arasındaki farkı verebiliyorsan h1. veremiyosan f25 alabilrsin bence...
  • h1 al kardeş alet karizma
  • sadce karızması yuzundemı arkadaslar bu tercıh
  • tabıkı karızması degıl..eger ozellıklerını ıncelersen farkı sende anlarsın..ama ıstersen ılk once sen amaçlarını belırlemelısın..o amaca yonelık ıhtıyaclarını panasonıc karsılıyorsa onu al..ama karsılamıyorsa h1 ın ozellıklerı bıraz daha fazla..iki linktende ozellıklerıne bakıp karsılastırabılırsın..bu arada bende h1 var..

http://www.dpreview.com/reviews/sonydsch1/

http://www.dpreview.com/reviews/specs/Panasonic/panasonic_dmcfz5.asp
  • quote:

Orjinalden alıntı: SİMBA

tabıkı karızması degıl..eger ozellıklerını ıncelersen farkı sende anlarsın..ama ıstersen ılk once sen amaçlarını belırlemelısın..o amaca yonelık ıhtıyaclarını panasonıc karsılıyorsa onu al..ama karsılamıyorsa h1 ın ozellıklerı bıraz daha fazla..iki linktende ozellıklerıne bakıp karsılastırabılırsın..bu arada bende h1 var..

http://www.dpreview.com/reviews/sonydsch1/

http://www.dpreview.com/reviews/specs/Panasonic/panasonic_dmcfz5.asp

eyvallah
  • fotoğraf kalitesi Fz5 in daha üstündür, H1 inde video kalitesi üstündür. Tercih senin, sonuç olarak ikiside pişman olacağın bir ürün değil bence biraz duygusal davran ve içine sineni al.
  • quote:

Orjinalden alıntı: xtolga

fotoğraf kalitesi Fz5 in daha üstündür, H1 inde video kalitesi üstündür. Tercih senin, sonuç olarak ikiside pişman olacağın bir ürün değil bence biraz duygusal davran ve içine sineni al.

eğer dpreview un h1 incelemsini okursan h1 in panasonic karşısında üstün olduğunu görürsün...
  • Sayın@Okan dpreview'deki review'ü okudum. 9,10 ve 11. sayfalarda yapılan H1-FZ5 kıyaslamalarının aşağıdaki sonuçları sanırım sizin değil, Sayın@xtolga'nın görüşünü destekliyor.

"If we thought the H1 and Canon S2 IS were close, then look at these results - aside from a very slight difference in the rendition of reds (which are a touch over saturated in the Sony image) and very slightly better detail in the Panasonic image (masked to some extent by the rather harsh sharpening used by the Sony) there is really very little to choose between them. Again the default contrast on the H1 is a little too high, but the results are very smooth and clean. The Leica-lensed Panasonic is still the camera to measure all others by in this class - in terms of sharpness and detail, but the H1 narrows the gap to such a point that it's almost academic. Note that the results from the FZ5 are broadly what we'd also see if we'd used the FZ20"

"At ISO 400 the effects of noise - and noise reduction - have taken their toll on both images (although again it is obvious the FZ5 is retaining more fine detail). The H1 image has lower luminance noise, and the noise reduction is much less obvious - the Panasonic image has a distinctive 'watercolor' appearance. On the other hand there is visible color noise in the H1 image, as well as a slight softness, but the results are not terrible for a camera in this class (the 5MP chip being notoriously noisy at ISO 400). "

"There is very little between the top three cameras in this class; the Sony H1 and Panasonic FZ5 (and FZ20 for that matter) produce noticeably cleaner results than the Canon S2 IS, but in terms of absolute detail it's a close call, and none of them will disappoint. As with the other cameras in this class we found that diffraction effects mean resolution starts to drop off fairly quickly at apertures of F6.3 and smaller"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KeskinSirke -- 14 Şubat 2006 20:25:53 >
  • vallahi incelemelerde fotoğraf kalitesinde fz5 daha önde olduğu yazıyor. sony biraz daha oturaklı duruyor ve daha pahalı. fakat panasonic in kameralarını da lecia üretiyor. bunu da unutmamak lazım
  • quote:

Orjinalden alıntı: KeskinSirke

Sayın@Okan dpreview'deki review'ü okudum. 9,10 ve 11. sayfalarda yapılan H1-FZ5 kıyaslamalarının aşağıdaki sonuçları sanırım sizin değil, Sayın@xtolga'nın görüşünü destekliyor.

"If we thought the H1 and Canon S2 IS were close, then look at these results - aside from a very slight difference in the rendition of reds (which are a touch over saturated in the Sony image) and very slightly better detail in the Panasonic image (masked to some extent by the rather harsh sharpening used by the Sony) there is really very little to choose between them. Again the default contrast on the H1 is a little too high, but the results are very smooth and clean. The Leica-lensed Panasonic is still the camera to measure all others by in this class - in terms of sharpness and detail, but the H1 narrows the gap to such a point that it's almost academic. Note that the results from the FZ5 are broadly what we'd also see if we'd used the FZ20"

"At ISO 400 the effects of noise - and noise reduction - have taken their toll on both images (although again it is obvious the FZ5 is retaining more fine detail). The H1 image has lower luminance noise, and the noise reduction is much less obvious - the Panasonic image has a distinctive 'watercolor' appearance. On the other hand there is visible color noise in the H1 image, as well as a slight softness, but the results are not terrible for a camera in this class (the 5MP chip being notoriously noisy at ISO 400). "

"There is very little between the top three cameras in this class; the Sony H1 and Panasonic FZ5 (and FZ20 for that matter) produce noticeably cleaner results than the Canon S2 IS, but in terms of absolute detail it's a close call, and none of them will disappoint. As with the other cameras in this class we found that diffraction effects mean resolution starts to drop off fairly quickly at apertures of F6.3 and smaller"

dostum yorumlara bakma fırsatım olmadı. ben fotoları kıyasladım ve h1 in fotoları bana göre çok daha kaliteli

quote:

Orjinalden alıntı: ReBeR

vallahi incelemelerde fotoğraf kalitesinde fz5 daha önde olduğu yazıyor. sony biraz daha oturaklı duruyor ve daha pahalı. fakat panasonic in kameralarını da lecia üretiyor. bunu da unutmamak lazım

Leica sadece lens üretiyor kardeş. Ancak daha öncede hep tartıştığımız ve sölediğimiz gibi O lensleri leica üretmiyor. Yine pana üretiyor. Bu tamamen satış politikaları ile alakalı bir durum... Yani tamamen leica adı altında lens üretiyor kendileri. Aynen carl zeiss lenslerin sadece carl zeiss lens taşıması gbi bişey. sonuçta lens üretmek deveye hemdek atlatmak diil... Üretim tekniği satıcıdan belli bir ücret karşılığında satın alınıp, daha sonra bu ünlü üreticinin kiimliği altında makinalarda kullanılıyor
  • H1 de kullanılan lens Carl zeis değil. H1 in görüntülerinin daha kaliteli gözükmesinin sebebi h1sonradan fotoğrafın kontrasını artırıyor.
  • Evet bunu bende duymuştum , ben gönül rahatlığıyla H1 derim , video kalitesinden optik zoom un kararlılığına kadar birçok konuda sınıfında en üstte , birde olur ki bu makineyi 1 sene kullanıp ilerde dslr ye geçmek istersen , sony yi daha rahat elden çıkartabilrsin derim ben .
  • quote:

Orjinalden alıntı: xtolga

H1 de kullanılan lens Carl zeis değil. H1 in görüntülerinin daha kaliteli gözükmesinin sebebi h1sonradan fotoğrafın kontrasını artırıyor.

ben h1 de carl zeiss lens olduğunu sölediğimi hatırlamıyorum...
  • Sayın@Okan ben sadece review'e atıfta bulunulduğu için o yorumu yaptım. Yeterli tecrübesi olan herkes için review'leri baz almak yerine benzer koşullardaki fotoğrafları kendi gözüyle kıyaslayıp satın alma kararını ona göre vermek bencede en ideal yöntem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KeskinSirke -- 16 Şubat 2006 12:19:53 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: KeskinSirke

Sayın@Okan ben sadece review'e atıfta bulunulduğu için o yorumu yaptım. Yeterli tecrübesi olan herkes için review'leri baz almak yerine benzer koşullardaki fotoğrafları kendi gözüyle kıyaslayıp satın alma kararını ona göre vermek bencede en ideal yöntem.

ancak bu dediğiniz pratikte imkansız denebilir... Yani 2 cihazıda aynı ayarlarda aynı fotoları çekip karşılaştırmak gerekir. bu imkana sahip kaç kişi varki? Bu tür durumlarda ancak dpreview tarzı siteleri baz alabiliyoruz...
  • yeterkiiste.com dan ala bilirsiniz geyet ucuz ve iş bankasının sitesi :=)
  • Sayın@Okan
    Dediğiniz tabiki doğru. Fotoğrafları kıyaslamak derken he iki makineylede kendimiz çekip kıyaslayalım anlamında söylemedim. Fotoğraf sitelerinde, örneğin dpreview'de aynı ortamlarda yapılmış çekimleri kastettim. Bu sitedeki review'ün yazarı F5'in fotoğraflarını daha kaliteli bulmuş, ancak aynı fotoğraflara bakıp siz H1'i daha kaliteli bulmuşsunuz. Alacağınız makineyi siz kullanacağınıza göre sizin yorumunuz daha değerli.
    Bunu kastetmiştim. Saygılar
  • Fz5 fiyatı 735 YTL taksitli medmar bağdat cad.
  • Ben de kararsız kalmış,sonra bütçemi de gözönüne alarak FZ-5 almıştım.Ama makineyi sevemedim.neden dersen,çok ayrıntılı,teknik birşeyler yazamayacağım ama sevemedim işte.Bir de resimlerde odaklama (metre ayarı) sorunu yaşıyorum genelde.Bu konuda makinenin yetersiz olduğunu düşünüyorum.
    Plastik malzemesi çok kalitesiz,manuel metre ayarı yok.
    Keşke Sony H1 alsaydım diyorum.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.