Şimdi Ara

'SONY DSC H1-H2-H5 Hakkında Her Şey' (32. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.172
Cevap
2
Favori
71.815
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Eğer 1/300 hızlarında böyleyse sanıyorum 1/1000 hızında çok daha iyi olucaktır.
  • kesinlikle süphen olmasın exif bilgileri fotografların üzerinde mevcut zaten bugun evde kendim deneme yaptım elimi felan cektim cok hızlı hareket ettirerek 1/1000 de kesinlikle fluluk olusmuyor zaten saatte 500km hızla giden birsey cekilmeyecegi için 1/1000 fazlası ile yeterli olacaktır en azından baya etiyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: global_playboys

site fotografı kafasına göre küçülttü işe bak okadarda ugrasmıstım neyse

kardeş resim forumda küçük görünüyor ama resmin üzerine sağ tıklayıp bağlantı konumunu kopyala deyip boş bir explorer sayfasına yapıştırırsan yüklediğin sitede daha büyüğünü gösterir.

ayrıca birşey sormak istiyorum bu h1 inde dp derinliği 72 mi yüklenen bir çok resme baktım hep 72 bu beni uyuz ediyor. bende bir sony kullanıcısıyım benim makinede 72 dp ile çekiyor. arkadaşımda benim makineden eski bir nikon var 300 dp ile çekiyor. yine başka bir arkadaşta kodak var 280 dp ile çekiyor.
  • arkada$lar sony dsc-h2 cam için türkçe kullanım klavuzu bulamıyorum. Yardımcı olabilecekler pm atarlarsa sevinirim...
  • quote:

kesinlikle süphen olmasın exif bilgileri fotografların üzerinde mevcut zaten bugun evde kendim deneme yaptım elimi felan cektim cok hızlı hareket ettirerek 1/1000 de kesinlikle fluluk olusmuyor zaten saatte 500km hızla giden birsey cekilmeyecegi için 1/1000 fazlası ile yeterli olacaktır en azından baya etiyor

enstantane hızı sadece hızlı hareket eden nesnelerle ilgili değil ki, otramdaki ışık miktarıyla da alakalı. mesela bir keresinde ben diyaframı sonuna kadar kısıp, enstantaneyi de 1/2000 e getirdiğimde ancak doğru pozlama yapabilmişti. yani 1/1000 olsaydı çok parlak bir fotoğraf almış olacaktim.
  • @yanaro sordugun soru hakkında malesef bilgim yok

@serinn buffalo ile irtibata gec onda h2 vardı belki elinde vardır

@dersimli35 biliyorum
  • Sartlar cok zordu exif bilgilerinden anlayabilirsiniz tripod kuramadım eldede ancak bu kadar oldu

'SONY DSC H1-H2-H5 Hakkında Her Şey'
  • quote:

Orjinalden alıntı: dersimli35

quote:

kesinlikle süphen olmasın exif bilgileri fotografların üzerinde mevcut zaten bugun evde kendim deneme yaptım elimi felan cektim cok hızlı hareket ettirerek 1/1000 de kesinlikle fluluk olusmuyor zaten saatte 500km hızla giden birsey cekilmeyecegi için 1/1000 fazlası ile yeterli olacaktır en azından baya etiyor

enstantane hızı sadece hızlı hareket eden nesnelerle ilgili değil ki, otramdaki ışık miktarıyla da alakalı. mesela bir keresinde ben diyaframı sonuna kadar kısıp, enstantaneyi de 1/2000 e getirdiğimde ancak doğru pozlama yapabilmişti. yani 1/1000 olsaydı çok parlak bir fotoğraf almış olacaktim.

bence abartıyorsun. enstantane 1/2000, diyafram f8. doğru pozlama değeri çok ama çok ender hallerde olur.
    1/1000 yeterlidir, ben sıkıntı yarattığını görmedim. açıkçası bu güne değin 1/3000 le çekilmiş bir fotoğraf da görmedim:)
    olmaz demiyorum, çekilir , olur ama ne gerek var?

genelde kuş için gerekli sanılır ama yanlıştır. kuş fotoğraflarını inceleyin, genelde 1/250 gibi bir değere sahiptir. bu da normal , çünkü zaten tele kullanıyorlar, bir de 1/1000 den fazla enstantane kullanırsan , telede zaten azalan ışığı iyice azatmış olursun.

• nasıl arkadaşlar?

beğendinizmi?

• Arayı çok açtık

12x zoom elde

Buda tırnak kadar bişeydi

• spiderimin ikinci versiyonu

• hadi koçlarım, hadi bire yiğitler, biraz canlanın:)

naber canım
  • 52x zoom.
    elle.
    10 000 metrede uçan ve çıplak gözle sadece arkasından attığı beyaz sis gözüken bir uçak. yabancı bir hava yolu şirketinin sanırım:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buffalo -- 22 Ekim 2006; 1:49:38 >
  • yukarıda neat image diye bir program öenrmiştim.
    http://www.inndir.com/program.php?id=33153
    adresinden indirebilrsiiz. özellik kısıtlamalı aslında. ama işinizi bu haliyle de görür.
    mükemmel noise temizliyor.
  • @buffalo varya senin yaptıgını çorumlu yapmaz siliyorum sıpaydırımı hatta tüm fotograflarımı( bundan mutluluk duyanlar olabilir ) makineyi aldıgımdan beri deli gibi böcek arıyom ortalıkta bu sabah bizim balkona gelmiş bu yaratık ablam uykumdan uyandırdı bak örümcek var diye bi hevesle kalktım (hayatta kimse kaldıramaz normalde) aldım makineyi balkona cıktım örümcek arıyom bi baktım serce tırnagım kadar bişey hani bilmem yani anlatabildimmi öle olmaz esek kadar örümcegin kıcını basını göstermekle bayramdan sonra vericem cevabını bekle azcık hücre cekicem

Edit : ilk defa bi mesajımda bu kadar smile kullandım bayram yeri gibi olmus

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Prusias_ -- 22 Ekim 2006; 17:07:14 >

• çok komik oldu bu fotoğrafın çekilmesi.

dağda tek başıma geziyorum. çok uzakta bir kuş var. onu çekmeye çalıyordum, o nedenle 52x zoom var ve mecburen vga çözünürlüğünde makine.
    o sıada yanıma bir çoban geldi, koyunun biri firar etmiş, onu arıyor, beni lafa tuttu. tam o gider gitmez yanımda bir şey vııızuuuuvvvv ediverdi.
    bu derken bir baktım aşağıdaki manzara. güzelim arı ambalaj yapıldı, 3-4 saniye içinde. ama makine vga da olduğundan başka bir iyi olmadı.
    sonradan max çözünürlüğe aldım bir iki poz daha vrdim bu iğrenç tipli elemanın ama hiç biri böyle iyi olmadı.
    dur bensevdim bunu bir yerlere yükleyeyim.

• valla iyi paketlemiş eleman bigün bende cekim yapmaya cıktım gece bir iki kare cektim bi ay cekeyim dedim vga ayarladım cektim sonra tekrar devam ettim cekimlerime bitti işim eve gittim 200 küsür fotograf cektim o gece baya ugrasmıstım cokta fazla yer gezdim ama hep bi gariplik vardı cektigim karelerde alla alla diyorum kendimce neden net degiller acaba neyse diyorum sonrada pc de normal görünür herhalde diye avutuyordum kendimi neyse geldim eve pc attım bir baktım bakmaz olaydım 600x480 (200 küsür kare)
  • Taze taze gecenin bu saatinde baska ne cekilirki ama valla kendi kasındı bu arada hala canlıydı ölmeye calışıyordu hayatı boyunca ilk ve son karesi oldu

Edit : fotografı yüklemeyi unutmusum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Prusias_ -- 22 Ekim 2006; 18:24:35 >
  •  'SONY DSC H1-H2-H5 Hakkında Her Şey'
  • [simage]Merhaba arkadaşlar çekimler bir harika. bende bir makina almak istiyorum . analoğdan sonra dijitale gecme zamanı geldide geçti bile ama ne almam gerektiğine karar veremedim. şimdilik aklımda sony dsc h5 var. özellikleri iyi lakin hiç kullanmamış olmanın acemiliği ve verilecek meblanın büyüklüğü var tabi . ve hata yaparak sonradan pişman olacağım birşey yapmak istemiyorum.kafma takılan video cekimleri ses kaydı vs özellikleri nasıl.
    bu nedenle sizlerin düşüncesini öğrenebilirmiyim. elimdeki anolog makina canon eos 300 dijital ne olsun sizce.
    quote:

Orjinalden alıntı: global_playboys[/simage]

• 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.