Şimdi Ara

Sony'den yeni nesil MP3 Walkman'ler ; NW-A3000 ve NW-A1000 (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
99
Cevap
0
Favori
26.281
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: Soultrap

quote:

Orjinalden alıntı: argural

Peki kulaklığı başka hangi mp3 player modellerinde test ettin?
    en iyi ses hangisinde?
    i-river mı?
    bunu da belirtirsen bizim için çok çok daha iyi olur:)

Enn kaliteli ses Iriver H320 de. Sonra Iriver T10 gelir. Sonra Ipod 5G ve 4G modelleri. Sonra Creative fln... En son Sony. Tabi bunlar denediklerim.

Ipod larda cok dogal muzikal bir ses var ve ses biraz daha uzaktan geliyormus hissi veriyor ama bass lar cılız ve yuksek seste kalite hemen bozuluyor. Yani akustik acısından Ipod lar baya ustun.

Hocam kesinlikle iPod Creative'den üstün değil akustik yönünden. İkisini de çok kapsamlı şekilde 5.1de falan denemiş biri olarak söyleyeyim yani. Sony'nin berbat olduğu konusunda hemfikirim.

• quote:

Orjinalden alıntı:

sanırım creative zen vision m hakkında da olumlu şeyler okudugunu yazmıştın :) ama kendin denemedin galiba daha..

quote:

Orjinalden alıntı: argural

Peki kulaklığı başka hangi mp3 player modellerinde test ettin?
    en iyi ses hangisinde?
    i-river mı?
    bunu da belirtirsen bizim için çok çok daha iyi olur:)

Enn kaliteli ses Iriver H320 de. Sonra Iriver T10 gelir. Sonra Ipod 5G ve 4G modelleri. Sonra Creative fln... En son Sony. Tabi bunlar denediklerim.

Ipod larda cok dogal muzikal bir ses var ve ses biraz daha uzaktan geliyormus hissi veriyor ama bass lar cılız ve yuksek seste kalite hemen bozuluyor. Yani akustik acısından Ipod lar baya ustun.

• Yazdıklarımı guncellemek zorundayım..

Cunku eski kulaklıgım Superfi 5 pro bass ve tiz cılgını bir kulaklık ve Iriver tabiki bu kulaklıkla inanılmaz oluyordu, gerci Iriver herseyle harika.. Yine Ipod 4G ve ozellikle 5G nin gosterisli ve muzikal bir sesi vardı..

Ama simdi westone kullanıyorum ve westone ile Creative gercekten harika geldi gecen denememde.. Ipod 5G ile Zen micro yu ayrıntılı test edemedim ama... Ve bu arada Zen touchi Zen vision:M i de inanılmaz merak ediyorumm...

@turuncu,

istanbuldaysan gel bir goruselim ve UM2+ZVM nasıl bir bakalım..

• quote:

Yazdıklarımı guncellemek zorundayım..

Cunku eski kulaklıgım Superfi 5 pro bass ve tiz cılgını bir kulaklık ve Iriver tabiki bu kulaklıkla inanılmaz oluyordu, gerci Iriver herseyle harika.. Yine Ipod 4G ve ozellikle 5G nin gosterisli ve muzikal bir sesi vardı..

Ama simdi westone kullanıyorum ve westone ile Creative gercekten harika geldi gecen denememde.. Ipod 5G ile Zen micro yu ayrıntılı test edemedim ama... Ve bu arada Zen touchi Zen vision:M i de inanılmaz merak ediyorumm...

@turuncu,

Evet şimdi farkettim o yazın bayağı eskiymiş Hadi ZV:M bir Turuncu'da da [] bulursun bir Zen Touch istanbul'da rahat, yok mu şöyle forumdan birileri istanbul'da olup da buluşabilecek?

• Aşığım ben bu çalara. Bizim arkadaşta 20Gb liğinden var müthiş aşık oldum.. :)

Telefon yerine bundan alacam.. Mükemmel bir alet hem teknik açıdan hem görsel açıdan.

• quote:

Orjinalden alıntı: Be Creative

quote:

Yazdıklarımı guncellemek zorundayım..

@turuncu,

Evet şimdi farkettim o yazın bayağı eskiymiş Hadi ZV:M bir Turuncu'da da [] bulursun bir Zen Touch istanbul'da rahat, yok mu şöyle forumdan birileri istanbul'da olup da buluşabilecek?

pm attım gerci ama, haftaya tekrar gündeme alalım ve buluşmaya calışalım. sen mp3 calar gör, ben de bi kulaklık görmüs oliyim..

• Bende daha dün a-1000 aldım wede sürekli İpod kullanan biri olarak ses kalitesi olarak pek bi fark göremedim sony we İpod arasında. Ama ses yüksekliği konusunda İpod we diğer birÇOK mp3 player ne yazıkki Sony den üstün. Ama bu açığı yeni bir Firmware ile kapanacağını düşünüyorum.Herşeye rağmen ben bu aletten çook memnunum wede KArizması harikaaa. Bi bakan bidaha bakıyo :) Bu aleti bu kadar kötüleyen arkadaşlarada şaşıyorum gerçekten.
  • quote:

Orjinalden alıntı: metintekin

Bende daha dün a-1000 aldım wede sürekli İpod kullanan biri olarak ses kalitesi olarak pek bi fark göremedim sony we İpod arasında. Ama ses yüksekliği konusunda İpod we diğer birÇOK mp3 player ne yazıkki Sony den üstün. Ama bu açığı yeni bir Firmware ile kapanacağını düşünüyorum.Herşeye rağmen ben bu aletten çook memnunum wede KArizması harikaaa. Bi bakan bidaha bakıyo :) Bu aleti bu kadar kötüleyen arkadaşlarada şaşıyorum gerçekten.

Hocam inadına eleştirmiyor ki kimse. Yani dediğin gibi bir bakanın bir daha bakmasını istiyorsan zaten Sony ile iPod tercih ederim ben de, ama mesele o değil. Ses kalitesi, ergonomi, sayısal ses tecrübesi vs. işin içine girerse Creativeler,Cowonlar,iRiverlar vs. bir çok marka darmadağın eder Sony'i falan. Ses yüksekliği konusunda şu ana kadar da Creative'den iyi çıkış gücü olan bir ürün görmedim >97dB olan ürünleri var ki bu kadar açmana hiç gerek yok, ayrıca son ses seviyesinde asla bozulma göremezsin. Teknik konulardaki eksiklerini söylüyor herkes ki alacaklar için bilgilendirici olsun. Para almıyoruz sonuçta Creative'den iRiver'dan falan

• quote:

Orjinalden alıntı: metintekin

Herşeye rağmen ben bu aletten çook memnunum wede KArizması harikaaa. Bi bakan bidaha bakıyo :) Bu aleti bu kadar kötüleyen arkadaşlarada şaşıyorum gerçekten.

bu cihazları bir bakan birdaha baksın die alacaksan hiç alma ....
  • quote:

Orjinalden alıntı: ibrahimay

Aldım... NW-HD5 'i aldım... 5 Ay bekledim ve Sony TÜRKİYE bu ürünü bu memlekete getirmedi ve dayanamadım Doğubanktan 400 Ytl ye aldım... Yeni modeller için çok düşündüm ama tatmin olmadım, hem aletleri büyütmüşler, Hem pil ömürleri HD5 den 5-10 saat daha az, hemde ekranın okunuşu zor... Çok mutluyum ve pişman değilim... Hele kullanmaya başlayınca dahada sevdim...

I-Pod ların iğrenç oldunu düşünürdüm ve bu aleti kullanınca iğrençlikleri gözümde 2 kat daha büyüdü... Bazı arkadaşlar Sony nin ürünleri için taklit filan diyorlar ve bence ne dediklerini bilmiyorlar... Bunları söyleyenler Ne müzikten anlıyorlar nede teknolojiden, bunlar MODA oldugu için Hava atmak için "I-pod 'uma bak yeni biton para domaldım" demek için alan ve piyasada I-Pod dan başka
    MP-3 çalar oldugundan haberi olmayan, SONY nin WALKMAN' ın Mucidi oldugundan ve SES ve az PİL tüketiminde başı cektiğinden haberi olmayan G-PROTECTION teknolojisinin mucidi oldugundan haberi olmayan dangalaklardır... Burada I-Pod'un kötü oldugunu söylemiyor, I-Pod 'un SONY den iyi oldugunu söyleyenlere gıcık oluyorum...

He bu MP-3 piyasasında Sony geç hareketlenmiştir, Özellikle SONY-TÜRKİYE bu konuda dahada berbat bi tutum izlemektedir, Sonynin ilk MP-3 Çaları olan NW-HD1 türkiyeye 1 yıl , HD3 6ay , gibi geç zamanda gelmiş, HD2, HD4, HD5 ise hiç gelmemiştir, şimdiki modellerde eh işte. Ama I-pod 'u bu konuda tebrik etmek ve Türkiyede I-pod dan başka MP-3 çalar oldunu bilmeyen arkadaşları suçlamamak lazım...

küfürlerin ve sonynin pazara geç atılması hakkındaki söylemlerinin haricindekilere katılıyorum. mp3 piyasasında geç hareketlenmiş demek için önce sonynin ürün yelpazesini bilmek lazım.lakin 5-6 sene evvel doğubanktan sonynin ilk network walkmanini aldığımda piyasada ne ipod nede bir başkası vardı...hatta mp3 çalar yoktu.bu yüzden milet aletin ne olduğunu ve sesi nasıl depoladığını anlayamıyordualet aşağıda:

Sony'den yeni nesil MP3 Walkman'ler ; NW-A3000 ve NW-A1000

bu da benim alet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klonajinsky -- 9 Nisan 2006; 11:57:42 >

• Arkadaşar bu mp3 nw 1000 cd si olmadan makinaya mp3 atabilirmiyiz .

• quote:

Orjinalden alıntı: gsserhat

NW-A1000 arkadaşlar bu cihazın türkiye fiyatı nedir?yukarda verilen fiyat büyük ihtimal yurtdışı fiyatı!!

390 lira kardeş...
  • 390 liraya araştır A3000 bulursun... Sony'leri gezmeni tavsiye ederim.
  • arkadaşlar bilende bilmeyende herkes bişeyler yazmış bu cihaz tam bi rezalet sony nin en kötü cihazı bu cihaz hakkında sony ye msj attım sesleri bile çıkmadı bişey söyleyemediler bi mail daha yazdım türkiye sony zaten rezalet sony den bundan sonra bişey almayacam cihazın ekranı güzel diyen arkadaşlar dışarda gündüz yürürken ekrandan kimse yazıyı okuyamaz cihaza ayar yapamaz gece kullanmak için yapmışlar cihazı içinde hdd var dikkatli dinlersen hdd nin çalışma sesi geliyo ayrıca şarjı çok az gidiyor ses kalitesi kötü cihaz varya pentium 2 bilgisayar gibi tam yavaş hareket ediyor herşeyiyle rezalet kimseye tavsiye etmem şuanda kullanıyorum daha önce ipod vardı tek kelime ile kusursuz bi makina parayı vercen ipod alacan sony dende kimse bişe almasın sikayet var comda bekleyen 300 tane şikayeti var kimsenin sorununu çözmemiş... saygılar tebessüm ile...
  • Şaka mı bu yazılanlar. Ürün çıkalı 7-8 yıldan fazla oldu.2006 dan beri kullanıyorum. Adamlar yeni yorum yapmış

• DH Misafiri D kullanıcısına yanıt
    Senin gibi misafiri
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Şaka mı bu yazılanlar. Ürün çıkalı 7-8 yıldan fazla oldu.2006 dan beri kullanıyorum. Adamlar yeni yorum yapmış

Abi geç oldu yat istersen artık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zamanın da almak isteyipte alamadıgım bir ürün , tasarımı çok hoşuma gidiyordu ,teknoloji magazalarına her gittiğimde incelerdim
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.