Şimdi Ara

Sony'den yeni nesil MP3 Walkman'ler ; NW-A3000 ve NW-A1000

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
0
Favori
26.068
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 7 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 68
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 31 gün 9 saat 57 dakika
  • Toplam Okunma Süresi 604
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 68
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • ibrahimay (6 mesaj) Soultrap (5 mesaj) argural (4 mesaj) tibi (4 mesaj) kalpakci (3 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Mobil (1 mesaj) (1 mesaj)
  • @
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> Sony'den yeni nesil MP3 Walkman'ler ; NW-A3000 ve NW-A1000
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    10083 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: tibi

ben w800 ü hi-fi kulaklığı ile dinledim . onun neresi yetmiyor anlamıyorum. bence baya kaliteli. tabi mp3 player asla gereksiz değildir bence cep telefonu ile birlikte kullanılması tam bir saçmalıktır. artık yeni çıkanlar cep telefonu olmaktan çıktı. foto makinası mp3 çalar faks makinası bunun gibi bir sürü şey.

ben ses kalitesini zaten demedim....Sony zaten megabass koydu o telefonlara ve sesleri harika ama yeterli olmayan hafızaları...512 mb yetmiyor..4 gblık kartta 400 milyon civarı bişey...
    |
    |
    sony sadece kendi çıkarlarını konuşturmuş, görünütden gerisi boş, kendi iteledeiği şartlarda müzik dinletmek ve müzik paylaşımını engellemek için ne gerekiyosa yapmış, kullanıcıyı kek yerine koymuş. aletin sesi bile adam gibi çıkmıyo, creative muvon2nin sesi en az 2 kat daha güçlü, ses kalitesi en az sony kadar iyi, ayrıca hiçbişeyi hiçbişeye çevirmeden adam gibi müzik dinliyosun, klasörleri atıyosun alete iş bitiyo, ister başka bilgisayara indir, istersen veri taşı, dosyaların hiçbişeye "dönüşmeden" koyduğun gibi paşa paşa duruyolar aletin diskinde. ayrıntılı "lolo listesi" için bu threaddeki ilk postuma bakabilirsiniz.
    |
    |

sony sadece kendi çıkarlarını konuşturmuş
    sony senin çıkarınımı düşüncek adamlar bu işi para kazanmak için yapıyor. ve müşteri kazanmak içinde kaliteli ürünler yapmaya çalışıyor. ve başarıyor. asla anlıyamıcağımız bir teklonoji hakkında bu kadar acımasızca yorum yapmak cahilliktir.
    quote:

aletin sesi bile adam gibi çıkmıyo, creative muvon2nin sesi en az 2 kat daha güçlü
    aletin sesi çok çıkıyorsa daha mı kaliteli oluyor şimdi? bende sony net md player vardı sattım gittim creative zen touch aldm ve aradaki farkı görünce moralim çok bozuldu çünkü sony net md çok daha güzel ses veriyordu. bu taiki kişiden kişiye göre değşir ama kendi görüşlerini öyle bir belirtmişinki sanki tüm dünyanın ortak görüşünü yansıtıyor gibi konuşmuşun. AYRICA
    quote:

müzik paylaşımını engellemek için ne gerekiyosa yapmış, kullanıcıyı kek yerine koymuş
    gibi bir yorum yapmışın. arkadaşım sen aylar yıllar boyunca yırtınıp bir album yapsan ve sonra şarkılarını o kadar emek harcamana rağmen milyonlarca kişi ( senin gibi düşünen ) sanatçıya saygı duymadan bedavadan dinleyip arkadaşlarına dağıtsa hoşuna gidermi? ha şimdi şöyle bir durum var benimde hdd mde 1000lerce mp3 var ama turkiyede yaşıyan biri için gidip audio cd almak veya 1 dolara 0.5 dolara şarkı indirmek çok zor.. bizi bu hale getirenler utansın... aradaki ekonomik fark yüzünden mp3 turkiyede çok daha yaygın. ve orjinal cd satışları çok düşük . aynı şey oyun sektöründe de böyle. neyse konu dağılmasın ve daha dikkatli yorum yapalım. iyi forumlar
    |
    |

• Haber Editörü
    10083 Mesaj
    a
    quote:

Orjinalden alıntı: tibi

@karplan daha ikinci mesajın ve saçmalamışın
    quote:

sony sadece kendi çıkarlarını konuşturmuş
    sony senin çıkarınımı düşüncek adamlar bu işi para kazanmak için yapıyor. ve müşteri kazanmak içinde kaliteli ürünler yapmaya çalışıyor. ve başarıyor. asla anlıyamıcağımız bir teklonoji hakkında bu kadar acımasızca yorum yapmak cahilliktir.
    quote:

aletin sesi bile adam gibi çıkmıyo, creative muvon2nin sesi en az 2 kat daha güçlü
    aletin sesi çok çıkıyorsa daha mı kaliteli oluyor şimdi? bende sony net md player vardı sattım gittim creative zen touch aldm ve aradaki farkı görünce moralim çok bozuldu çünkü sony net md çok daha güzel ses veriyordu. bu taiki kişiden kişiye göre değşir ama kendi görüşlerini öyle bir belirtmişinki sanki tüm dünyanın ortak görüşünü yansıtıyor gibi konuşmuşun. AYRICA
    quote:

müzik paylaşımını engellemek için ne gerekiyosa yapmış, kullanıcıyı kek yerine koymuş
    gibi bir yorum yapmışın. arkadaşım sen aylar yıllar boyunca yırtınıp bir album yapsan ve sonra şarkılarını o kadar emek harcamana rağmen milyonlarca kişi ( senin gibi düşünen ) sanatçıya saygı duymadan bedavadan dinleyip arkadaşlarına dağıtsa hoşuna gidermi? ha şimdi şöyle bir durum var benimde hdd mde 1000lerce mp3 var ama turkiyede yaşıyan biri için gidip audio cd almak veya 1 dolara 0.5 dolara şarkı indirmek çok zor.. bizi bu hale getirenler utansın... aradaki ekonomik fark yüzünden mp3 turkiyede çok daha yaygın. ve orjinal cd satışları çok düşük . aynı şey oyun sektöründe de böyle. neyse konu dağılmasın ve daha dikkatli yorum yapalım. iyi forumlar

arkadaşım açıklamaların çok güzel ve yerinde açıklamalar...Tebrikler...
    |
    |

• Çavuş
    94 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: karplan

sony sadece kendi çıkarlarını konuşturmuş, görünütden gerisi boş, kendi iteledeiği şartlarda müzik dinletmek ve müzik paylaşımını engellemek için ne gerekiyosa yapmış, kullanıcıyı kek yerine koymuş. aletin sesi bile adam gibi çıkmıyo, creative muvon2nin sesi en az 2 kat daha güçlü, ses kalitesi en az sony kadar iyi, ayrıca hiçbişeyi hiçbişeye çevirmeden adam gibi müzik dinliyosun, klasörleri atıyosun alete iş bitiyo, ister başka bilgisayara indir, istersen veri taşı, dosyaların hiçbişeye "dönüşmeden" koyduğun gibi paşa paşa duruyolar aletin diskinde. ayrıntılı "lolo listesi" için bu threaddeki ilk postuma bakabilirsiniz.

arkadaşım öncelikle A.B. standartlarından ve "volume limit kırma" olayından haberin olmadığı izlenimi yarattın bende, sesin yüksekliği hakkındaki yorumundan ötürü.
    ayrıca dönüştürme kelimesini özellikle tırnak içine alman ayrıca garibime gitti belirtmek isterim, çünkü
    1) sony'de hiçbirşeyi hiçbirşeye dönüştürmek zorunda değilsin!!!
    2) flash hafızalı modelleri kullanıyorsan sonicstage yada connect gibi programları da kullanmak zorundada değilsin.sadece sürükle bırak.
    3) sony HDD lerde de koydugun şeyler paşa paşa duruyo istediğin bilgisayardan istediğin bilgisayara rahatça taşıyabiliyorsun.
    |
    |

• Binbaşı
    1136 Mesaj
    Sony herzamanki gibi büyük farkını konusturmuş . SONY
    |
    |
    734 Mesaj
    $imdi bi kac sorum olcak...

ben bu aleti 2 yıl garantili 380 ytl ye buldum

bu fiyatda a-1000 mi tercih edersinz yoksa ipod mini yada creative nomad lardan mi??

bide bu 6 gb alet atrac la kac $arkı alir??
    |
    |
    Ses limitini bir yere bırakın da Sony lerin ses kalitesi kendi akranlarına gore resmen trajedik.

Metalik, cılız, ne hakkıyla tiz ne bass ne de orta frekans veriyor. Acustik yok, eq ayarları hicbir seye benzemiyor. Yani ben bu kadarını hic ama hic beklemedim..

Bu arada fanatik arkadaslar ucup SONY yi savunmasın 270$ lık Superfi kulaklık ile denedim. Istanbulda olupta Sony nin ses kalitesinin ne kadar kotu oldugunu ogrenmek isteyen arkadaslar varsa gelsin deneyelim....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Soultrap -- 25 Ocak 2006 12:33:23 >
    |
    |
    İst. e gelir gelmez bir görüşelim.. A1000-3000 in ses kalitesini bu kadar kötülemen garip doğrusu..
    |
    |

PSN: SAVIARs
    Gamertag: SAVIARs
  • Yarbay
    5492 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: SAVIAR

İst. e gelir gelmez bir görüşelim.. A1000-3000 in ses kalitesini bu kadar kötülemen garip doğrusu..

Ok PM den gorusup bulusabiliriz. Hemde yeni almak isteyen arkadaslara referans olur...
    |
    |
    Ben de A1000 zaten var ben kulaklığı merak ettim.. Belki senin dinlediğin bir A1000 de bir sorun vardı.. Neyse bir buluşur bu olayı çözüme kavuştururuz..
    |
    |

PSN: SAVIARs
    Gamertag: SAVIARs
  • Yarbay
    5492 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: SAVIAR

Ben de A1000 zaten var ben kulaklığı merak ettim.. Belki senin dinlediğin bir A1000 de bir sorun vardı.. Neyse bir buluşur bu olayı çözüme kavuştururuz..

Zaten bu kulaklıgı alınca mp3 playerlar arasındaki ses farkını bariz bicimde anlamaya basladım. Yoksa tak bi sennheiser mx200 assa yukarı hepsi aynı gelir zaten.
    |
    |
    quote:

Orjinalden alıntı: Soultrap

Ses limitini bir yere bırakın da Sony lerin ses kalitesi kendi akranlarına gore resmen trajedik.

Metalik, cılız, ne hakkıyla tiz ne bass ne de orta frekans veriyor. Acustik yok, eq ayarları hicbir seye benzemiyor. Yani ben bu kadarını hic ama hic beklemedim..

Bu arada fanatik arkadaslar ucup SONY yi savunmasın 270$ lık Superfi kulaklık ile denedim. Istanbulda olupta Sony nin ses kalitesinin ne kadar kotu oldugunu ogrenmek isteyen arkadaslar varsa gelsin deneyelim....

Peki kulaklığı başka hangi mp3 player modellerinde test ettin?
    en iyi ses hangisinde?
    i-river mı?
    bunu da belirtirsen bizim için çok çok daha iyi olur:)
    |
    |

• Yarbay
    3661 Mesaj
    ewet arkadaşım nie bu kdr kotulediğini anlamadım bnde a3000 var ses cok guzel yane tam ve net bogmadan vrio sesi kulaklık kendi orji kulaklıgı cok guzel hiç diilse ıpod gibi teneke sesi vermio kulaklıgı
    |
    |

Orjinalden alıntı: argural

Peki kulaklığı başka hangi mp3 player modellerinde test ettin?
    en iyi ses hangisinde?
    i-river mı?
    bunu da belirtirsen bizim için çok çok daha iyi olur:)

Enn kaliteli ses Iriver H320 de. Sonra Iriver T10 gelir. Sonra Ipod 5G ve 4G modelleri. Sonra Creative fln... En son Sony. Tabi bunlar denediklerim.

Ipod larda cok dogal muzikal bir ses var ve ses biraz daha uzaktan geliyormus hissi veriyor ama bass lar cılız ve yuksek seste kalite hemen bozuluyor. Yani akustik acısından Ipod lar baya ustun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Soultrap -- 26 Ocak 2006 1:11:55 >
    |
    |
    arkadaşlar ben bu a1000 denen aparattan aldım... öncelikle söyliim yanında verilen kulaklıklarla çok fazla ses vermio. ama ses kalitesine denecek hiç bir şey yok.. sony farkını konusturmus...
    ayrıca parca atmak için connect denen bi program var. çok gereksiz bir program. snki sırf işkence cektirmek için tasarlanmış bir yazılım bu.. tüm mp3 playerler için böyle bir yazılım şart olsaydı o zaman idare edecek bir program diyebilirdik.. ama şu kosullarda çok gereksiz bir yazılım ...
    aleti almayı düşünen arkadaşlar warsa düşünmeden alın derim... saygılar...
    |
    |
    ya millet bende nw a 1000 aldım yalnız şu connect player diye bi programı var baş belası bana bi yardımcı olun lütfen onun yerine ne kullanabilirim yada yeni sürümünü mü alayım nerden bulurum bi zahmet ya yardmıcı olun
    |
    |
    |
    |
    İyide hocam bunlar çok pahalı normal gelirli bi öğrenci mesela bunlardan alamaz.Fİyatların düşmesi gerek.
    |
    |
    |
    |
Canlı Tv izle
Sohbet
bankalar.org
SEO
Radyo Dinle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,719
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.