Şimdi Ara

Sony'den bir kötü haber daha: PS5 oyunları 80 Euro oluyor (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
208
Cevap
0
Favori
9.161
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: teramycin

Yoo dindar malum secmen yüzünden sizde aci cekmeye devam edeceksiniz.

Çok boş bir yorum. Sanki ameriga gibiydikte akp geldi sonra somaliye döndük. 30 yıl öncede aynı boktuk hala aynı bokuz. Akparti gelmeden önce chp+mhp iktidarı vardı o zaman çok mu farklıydı. Akp yi kesinlikle desteklemiyorum yanlış anlamayın ama bu ülkenin başına kim gelirse gelsin hiç bir şeyin değişeceğini sanmıyorum. Siyasetçilerden nefret ediyorum bu yüzden oy bile kullanmıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yerli ve Milli Devlet station kullanın sizde. ps5 ve xbox kullanan fedöncüdür zaten...

Sony'den bir kötü haber daha: PS5 oyunları 80 Euro oluyor
  • ctntas C kullanıcısına yanıt
    30 yil once mi ? Ne anlatiyorsun degisik ? Dedem memur 11 nüfus gecindiriyormus memur maasiyla haftada 1 et yiyorlarmis sen ne anlatiyorsun ? Su an 5000 maasla ne yapilabiliyor bu ülkede ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • monacomen kullanıcısına yanıt
    Aga sen ne saçmalıyon ya.

• quote:

Orijinalden alıntı: teknoCat

80 euro yani 175tl. Aa pardon yıl 2013 değil 2020 ve 1 dolar 3tl yi geçmiş puahahhaha

Euro 2.65 Di be insaf

Oy Moy yok

2013 yılında asgari ücretle neredeyse 6 oyun alınabiliyormuş. Şimdilerde 3.3 oyun alınabiliyor. Bu da oyuncu hesabı XD

• quote:

30 yil once mi ? Ne anlatiyorsun degisik ? Dedem memur 11 nüfus gecindiriyormus memur maasiyla haftada 1 et yiyorlarmis sen ne anlatiyorsun ? Su an 5000 maasla ne yapilabiliyor bu ülkede ?

Kesinlikle yalan söylüyorsun. Benim dedemde öğrermendi öğretmen maaşıyla geçinemediği için iki işte çalıştığını anlatırdı.

• Yav ne anlatiyorsun bilader banka memuruydu dedem niye yalan soylesin ? Daha cok degil 10 15 sene öncesi bizim eve poset poset meyve sebze alınırdı , ekmek arasi kasar peyniri domates zeytini gariban yerdi simdi orta kesim zor yiyor bunlari. ( adam akilli kasar macar salam vs. Bimdeki alt insan yiyeceklerinden bahsetmiyorum)

• quote:

Orijinalden alıntı: ctntas

Kesinlikle yalan söylüyorsun. Benim dedemde öğrermendi öğretmen maaşıyla geçinemediği için iki işte çalıştığını anlatırdı.

Alıntıları Göster

Malum partilisin dostum. Elinin altında internet var. O dönem ki ücretle kaç et alınıyor bakabilirsin.

• quote:

Yav ne anlatiyorsun bilader banka memuruydu dedem niye yalan soylesin ? Daha cok degil 10 15 sene öncesi bizim eve poset poset meyve sebze alınırdı , ekmek arasi kasar peyniri domates zeytini gariban yerdi simdi orta kesim zor yiyor bunlari. ( adam akilli kasar macar salam vs. Bimdeki alt insan yiyeceklerinden bahsetmiyorum)

O zamanlar tabiki herşey daha güzeldi şimdilerde alım gücü çok düştü ama ben 30 yıl önceden bahsediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bucephalas

Malum partilisin dostum. Elinin altında internet var. O dönem ki ücretle kaç et alınıyor bakabilirsin.

Alıntıları Göster

Son seçimlerde Ekrem İmamoğluna oy vermiş biri olarak yazıyorum. Eğer akp öcalanın mektubunu tv lere çıkartmasaydı ve recep bey bunu kameralar karşısında '' bakın öcalan ne diyor" demeseydi kesinlikle oy kullanmayacaktım ki iptal edilen seçinlerde oy kullanmamıştım. Bir kere şunu bilin siyasetçeler çok şerefsiz. Uzun zamandır siyaset konuşmuyordum bana yine başlatacaksınız:)

• quote:

Orijinalden alıntı: ctntas

Son seçimlerde Ekrem İmamoğluna oy vermiş biri olarak yazıyorum. Eğer akp öcalanın mektubunu tv lere çıkartmasaydı ve recep bey bunu kameralar karşısında '' bakın öcalan ne diyor" demeseydi kesinlikle oy kullanmayacaktım ki iptal edilen seçinlerde oy kullanmamıştım. Bir kere şunu bilin siyasetçeler çok şerefsiz. Uzun zamandır siyaset konuşmuyordum bana yine başlatacaksınız:)

Alıntıları Göster

Tamam tamam.

Kaç yaşındasın bilmiyorum ama 10 yıl öncesine gitmen yeterli. Yani verdiğim örnekler absürt değil, evet yerine gelicek adam doları 1 tl yapmayacak çünkü ülke enkaz altında ama 10 yıl içinde belki eski günlere dönebiliriz..

• Artık Türkiye’de oyun oynamak çok lüks oldu ve zengin kesimler artık oynayabilecek oyun oynamak ayrıcalık artık 700 TL bir oyun fiyatı nedir 70 dolar 500 TL civarı yapıyor ama bizde vergiyle 700 lira üstü oyun konsolunu bir türlü alırız belki ama içine oyun almadıktan sonra konsolun ne anlamı var

• Ben savunayım...

Fiyat artışı gayet normal, 10 yıllardır aynıydı fiyatı. Nasıl ki PS3 döneminde 50’den 60’a çıkmıştı, şimdi de 60’tan 70’e çıkıyor çünkü ister inanın ister inanmayın, Amerika’da da enflasyon var; 2006 yılında 60 dolar, bugün ~78 dolara denk %2’ye yakın enflasyon ile ayarlayınca.

Eğer bu ülke doğru düzgün yönetilseydi bizim de enflasyonuz düşük olsaydı, döviz kuru artmasaydı bu kadar çok koymadı.

Bu durumdan memnun muyum, hayır ama fiyat güncellemesinin meşruluğu var.

• oyunlarında acil S versiyonu çıkmalı böyle olmıcak

• MrSapling kullanıcısına yanıt

Söylediklerimde anlamsız olan nedir? Ne bu ülkenin ekonomisini yüceltiyorum ne de dışarıda dolar ve euorunun ucuz ve sokakta dağıtıldığını ima ediyorum. Hayır efendim, birim fiyat aynı değil. Bir Sony bir PS5'i birim 150 liraya mal edemez. Buna sadece ülkenin saf insanları inanır ve inanıyorlar. Bizim için pahalı mı, evet ama başkaları için de ucuz değil, 5 senede anca çıkan bu derece güçlü bir oyun konsolunun 300 lira olacağını sanmak zaten cahilliktir. Bu yüzden üç beş doların bile hesabını yapıyor yabancılar merak etme. Onların alım gücü iş bulabildikleri ve iyi maaş aldıkları sürece iyi, bunun dışında değerli para birimi her yerde değerli. Birim hesaplamak saçmalık.

Sony'den bir kötü haber daha: PS5 oyunları 80 Euro oluyor
  • Sony'den bir kötü haber daha: PS5 oyunları 80 Euro oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: redar

Ben savunayım...

Fiyat artışı gayet normal, 10 yıllardır aynıydı fiyatı. Nasıl ki PS3 döneminde 50’den 60’a çıkmıştı, şimdi de 60’tan 70’e çıkıyor çünkü ister inanın ister inanmayın, Amerika’da da enflasyon var; 2006 yılında 60 dolar, bugün ~78 dolara denk %2’ye yakın enflasyon ile ayarlayınca.

Eğer bu ülke doğru düzgün yönetilseydi bizim de enflasyonuz düşük olsaydı, döviz kuru artmasaydı bu kadar çok koymadı.

Bu durumdan memnun muyum, hayır ama fiyat güncellemesinin meşruluğu var.

Katılmıyorum çünkü 2006 yılındaki satış miktarıyla bu zamandaki satış miktarı arasında çok büyük bir fark var. Eskiye göre korsana ilgi bir hayli azaldı o yüzden satış rakamları çok iyi

• ctntas C kullanıcısına yanıt
    Neye katılmıyorsunuz, pardon?

• Oyunları çıkış tarihinde almak yerine biraz geriden takip ile hatalarından arındırılmış ve çok daha ucuza bir oyun almak daha akılcı bir çözüm nihayetinde oyunlar çıkışı ile birlikte fiyatlar bir süre sonra düşüşe geçiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: redar

Neye katılmıyorsunuz, pardon?

Yanii fiyat artışını desteklemiyorum. Adamlar zaten milyonlarca kopya satıyorlar. Karlılık oranları da yüksek. Ceplerini daha çok doldurmak için masraflarımız arttı, aynı fiyattan oyun satıyoruz diyorlar ama oyun satışlarıda eskiye göre arttı zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ctntas -- 17 Eylül 2020; 18:49:21 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.